Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

VasaX

Hodně pěkný a hodně silný novodobý heist-western. Máme tu dva bratry - lupiče bank, a dva policajty, kteří jsou jim na stopě. Nikdo znich není zářivý kladný hrdina, ale ani negativní záporák. Každý jen hraje svou roli na základě karet, které mu byly rozdány. Film plný napětí ale i klidu, řemeslně proložen silnými momenty i trochou toho humoru. Tohle je atmosferická pecka, která když se vám trefí do vkusu, tak zasáhne přímo vaše srdce. ()

zigíš

mohlo by být s podivem, jak režisér minimalistické sociální sondy, do britského vězeňského systému (starred up) točí neo western v texaském ničem (myšleno prachu, důchodcích a špíně) ..co -ale- oba snímky spojuje: titěrná práce s charakterama, na kterých všechno stojí (!) a, ano, padalo by, kdyby nebyly tak parádně napsané, jako, že jsou ..velká radost -letošní, mimo kino distribuce- jak narativní tak stylistická (100%) ()

Deryll

Dobrá kamera,dobrá hudba,dobrý příběh,dobrá akce,dobré herecke obsazení...Jeff co by rasistický policista před důchodem byl luxusní!!! Jásná pětibába!!! ()

drackula

Úvodná hodinka bola slabá a nezáživná ako tuctová country pesnička. K záveru sa to rozbehlo a trochu si to napravilo celkový dojem, ale aj tak sa nekonalo nič výnimočné. 60% ()

ghatos

Konec bílého může (nejen) v USA. Má to takovou zvláštní, dusivou atmosféru. Prostě víte, že to jde do kopru. Všude, kam se podíváte vidíte jen pustou zem, žádné příležitosti a hlavně (a to podtrhuji) nulovou naději na zlepšení. Jednoduše americký sen chcípl. Jeff Bridges výborně ztvárnil starou, nekorektní, spravedlivou Ameriku. Celkově je tam hodně odkazů na upadající západní společnost (bankovní mlýnek na lidské maso) a vnímavý divák okamžitě pochopí, že tady nejde jen o tupé přepadávání bank. Texas tomu dává ještě další rozměr (místní mentalita lidí). Chris Pine i Ben Foster fungovali taky velmi dobře. Hlavně Fosterova postava s přibývajícím časem hodně vyrostla, až se stal vládcem planin... . Pro mě docela velké překvapení za 80%. ()

vyfuk

Oscars 2017: Film, který jede. Prostě má svou rychlost a ta je tak příjemná až jste rádi, že se vezete a hlavně vám to celé skvěle uteče. Já tak nějak k tomu nemám, co říct. Skvělá atmosféra při hledání bratrů lupičů a skvěle hrající Bridges, to je něco úžasného. Jižní soundtrack tomu dává korunu. Lehce to připomíná Tahle země není pro starý, ale ne s tak temným zpracováním. I tak jde o úžasný počin. ()

JustMeeKatie

Jak se u nás doma říká "Tohle byl film na jedno podívání". Hell or High Water má naštěstí délku tak akorát, takže se u toho člověk zase tolik nenudí. Ale řekla bych, že je to film, který zaujme jen někoho. Já jsem zde tedy ráda viděla Jeffa Bridgese, kterého mám ráda a ocenila jsem, že Chris Pine přijal takovou pro sebe neobvyklou roli. Na celém filmu se mi asi nejvíce líbila scéna z přepadení větší banky, následná hodinka a přestřelka, která tedy skončila smrtí postavy Bena Fostera. Jinak to za mě byla takový průměr, který ani neurazí, ale ani příliš nezaujme. ()

JohnSmith

Bankovní lupiči v texaském buranově. Foster s Pinem nebyli zas tak špatní, ale naprosto nesnesitelný byl Bridges. K tomu to bylo opravdu nudné a roztahané. ()

cpt.Lynch

Místy zdlouhavé, konec naopak hodně našlápnutý. Westernová atmosféra. Agitka na zlé banky, finanční a hypotéční krizi... A perfektní Jeff Bridges šikanující svého parťáka :) 3,5* ()

Pedross800

Tu atmosféru amerického zapadákova jsem doslova a do písmene cítil a byl to opojný smrádeček, holt se mi něco z toho asi nadobro vsáklo do krve, a tak jsem u týhle povedený krimošky vrněl blahem a doslova si ji užíval a vychutnával. Příběh nic originální, ale ta atmosféra, ta hudba a ty dvě povedené dvojičky....bratři a rangerové to prostě vytáhli hodně, hodně vysoko. Skvělé dialogy, skvělé rasistické popichovačky a nakonec skvělý i konec, nekonec. Well done cowboys. ()

Autogram

Na tomto filme ma nemalo čo nadchnúť. Aj pri nedlhom trvaní som sa nudil, a stále myslel na Thelmu a Luisu, ako to vtedy vedeli natočiť pútavo a s nápadom. Slabé tri hviezdy. ()

Dexter256

Hell or High Water: Co k tomuto filmu napsat??? No asi bych napsal toto. Když se na film budete dívat z jedné strany tak asi nijak moc nepřekvapí. Bankovní lupiče a šerify to už jsme tu měli mockrát. Ale,v tomto podání je to přeci jen něco jiného. Chris Pine a Ben Foster se dokonale doplňují a role jim opravdu padnou na tělo. Jeff Bridges a jeho kolega Indian co musím snášet vtípky na jeho rasu. To všechno se do tohoto filmu hodí. Moderní western který, stojí za to vidět. Divák však nemůže čekat velký Hollywood.  Spíš takovou dobrou herecky skvělou podívanou. Taylor Sheridan ukazuje že psaní scénářů mu opravdu jde. A těším se na jeho další počin. Navíc už i jako režiséra tak uvidíme co nám přinese. Dobrých 75% ()

JančiBači

Dvaja bratia vykrádajú banky aby zabezpečili lepší život pre syna jedného z nich po ich stopách sa vyberá dvojica texaských rangerov aby ich chytila a zabránila ďalšiemu vykrádaniu. Moderná kovbojka ktorá aj keď má svoje chyby, drží si vysoký level. Z dvojice gangsterských bratov ťahá za kratší koniec Chris"Ken" Pine. Do tohto filmu sa vôbec nehodí a netvrdil by som o ňom že vie hrať. Ben Foster ho prehral a mať lepšieho kolegu vyzeralo by to inak. Tiež ich motív mi prišiel slabý, napriek tomu, že ide o zlodejov, kradnú lebo majú dobrý úmysel. Lepšie by to vyzeralo, keby to boli narušení hajzli, ktorým proste vykrádanie robí radosť. Dvojici rangerov nie je čo vytknúť. Jeff Bridges bol výborný a spolu s indiánskym kolegom sa neustále doberajú a kvoli nim sa oplatí film vidieť. Top scéna je v reštaurácii, kde ich staršia čašníčka dala dole obidvoch. Byť silnejšieho motívu a a nebyť Chrisa Pinea, film by bol na plný počet. Takto slušné štyri hviezdy. ()

venca163

Ten scénaristickej rukopis je poměrně zřetelnej, příbuznost s Wind River se tomu upřít nedá (i když tam bylo 40 pod nulou a tady je 40 nad nulou). Jediná škoda je, že se příběh opírá o spravedlivej boj proti korporátu, což je (i přesto, že to neni hlavní poselství) trochu seroucí. Docela dobrý kamerový vychytávky (např. úvodní scéna) a kvalitní soundtrack. A Jeff Bridges je oscarovej každopádně! (80%) ()

P1tr

David Mackenzie sází především na atmosféru a mezilidské vztahy, které jsou hlavním tahounem filmu, který Za každou cenu vypráví příběh pozvolným tempem. Snímek opravdu nikam nespěchá a subjektivně se zdá, že má rozhodně více, než necelé dvě hodiny. Je to do určité míry výtka, neboť v některých pasážích v průběhu děje by neškodilo více dupnout na plyn, ale díky zmíněné polowesternové atmosféře film chytne i v pomalejším rozpoložení a právě takováto póza jeho jednoduššímu, prozaičtějšímu příběhu svědčí. Vztahy titulních bratrů a policistů je pronásledujících jsou klíčovým prvkem snímku a díky dobrým dialogům a výborným hercům tato linka funguje skvěle a delší scény rozehrávají dynamiku postav hodně do detailů, což dodává filmu na potřebné hloubce. Film je rozhodně povedený, ale není pro každého a myslím, že leckoho jeho pozvolnost odradí. Pokud máte ale trpělivost, či dokážete ocenit poctivý a čistý filmařský styl, pak si tento snímek solidně užijete. ()

Hugo01

Taylor Sheridan je v mých očích vycházející superstar, ať už píše nebo točí, vždycky z toho vzejde velmi osobité, mistrovské dílo. Tentokrát si na pomoc vzal dvojici Foster, Pine, kterou bych klidně rád vídal na obrazovkách častěji. Jako třetí do party je tu také neméně osobitý Jeff Bridges, který se do role texaského rangera snad narodil. Pokud tento film zapadl, tak rozhodně neprávem! P.S. Jsem zvědavý, kolik Čechů by vytáhlo bouchačky a začalo po pachatelích střílet, kdyby viděli probíhající bankovní loupež. Myslím si, že odpověď znám. ()

spikey1

tak moc dobré, že to popsat nejde. Každá ta postava je tak málo rozehraná, a přitom tak moc hluboká v jejich projevech, nechávají vás přemýšlet o motivaci, nechávají jen naťukávat. Jeff Bridges prostě typicky dokonalý, ten si prostě může chodit pro Oscara jak Kája Gott pro slavíky, lepšího prostě není a Pine dokazuje, že není jen charakterní hezoun. Máte-li chuť dumat, tak si dejte tuhle dumku. ()

zsn

Naprostá nuda, nulová akce, děj vůbec. Nevěděla jsem, co dělat ty 2h s rukama, probudila mne až závěrečná přestřelka, a to zhruba na 3min, aby se následně zas dělo hovno. Na to, že je to film s mým milovaným Jeffem, tak šílený propadák. Trojku dávám jen kvůli jeho osoby, ale za normálních okolností bych dala hvězdu jen jednu. Jak mohl takovou uspávačku napsat někdo, kdo napsal Sicario, Wind River nebo Yellowstone, to ti rozum nepobere. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)