Akční drama ze současnosti se odehrává v západním Texasu, kde je prakticky nemožné odlišit poctivého člověka od psance. Dva bratři - Toby (Chris Pine), rozvedený otec s čistým trestním rejstříkem, který chce svému synovi zajistit lepší život, a vznětlivý bývalý zločinec Tanner (Ben Foster) - se rozhodnou společně vyloupit celý řetězec poboček velké banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Tyto loupeže jsou součástí zoufalého plánu, jak opět získat pevnou půdu pod nohama i budoucnost, jež jim byla ukradena silami, proti kterým jsou oba bratři bezmocní. Pomsta je zpočátku sladká, dokud se však sourozenci neocitnou v hledáčku neúprosného, obhroublého texaského šerifa (Jeff Bridges), který si chce před odchodem do výslužby připsat na konto ještě jeden triumfální úspěch. Zatímco do splnění plánu zbývá jediná loupež, schyluje se k velkému zúčtování, v němž se střetnou poctivý strážce zákona a dva bratři, kteří kromě rodiny nemají pro co žít. (HBO Europe)

italka63

Za skvělou kameru, která mne doslova přenesla do sluncem vypálené země, za výbornou hudbu, za to je čtvrtá hvězda. Jeff je báječný vždy a jinak tedy, myslím, že Ben Foster bude skvělý náš husitský hejtman, ač jsem tomu moc nevěřila. Chris Pine překvapil, paráda. ()

Maq

Dobrý, chytrý scénář. Na míle vzdálený od pitomých akčních hovadin, které jsou všechny na jedno brdo. --- Jen bych se rád ještě pozastavil u zdejších komentářů na téma "texaský Zapadákov". Skoro každá ekonomická aktivita má své zlaté období a čas úpadku. Neupadá Texas, to naprosto ne. Skomírá určitá skupina lidí, kteří dělají byznys, který už nevynáší a oni z něj nestačili včas vyskočit. Krávy! Něco jako dělat ševcovinu v čase, kdy lidi začali nosit baťovky. Prostě smůla, omyl, slepá ulička vývoje. --- Typicky evropské řešení by bylo vynalézt nějakou koninu, například záchranu krajiny, a v jejím jménu subvencovat ty ztroskotance z kapes ostatních. Tím se problém nevyřeší, pouze zafixuje, a Zapadákovy živoří dál a dál. Pořád to stojí prachy, které by se daly produktivně využít jinde a vytvořit nové pracovní příležitosti. U nás jsme z kápa té zlodějny udělali dokonce premiéra. --- Je to jeden z důvodů, proč Česká republika vypadá vedle Texasu jako Zapadákov, sto let za opicema. ()

PAGE

Líp než verbal to nenapíšu, jen přidám jednu hvězdu za fakt dobrou atmošku rozpáleného Texasu, víc než solidní herectví všech zúčastněných a parádní hudbu Nicka Cavea. ()

Remedy

Přišlo mi to jako takový recyklát mnohem slavnějších žánrových kousků (Fargo, No Country for Old Men). Z pohledu originality tedy nic nového pod sluncem. Ještě mě lehce zarazilo, že se Taylor Sheridan po vynikajícím scénáristickém debutu Sicario uchýlil k poměrně rutinnímu příběhu, který naštěstí zachraňují skvělí herci a suprové lokace. Možná jsem byl moc zmlsaný Sicariem a Wind Riverem, nicméně Hell or High Water mě od Sheridana zatím oslovil nejméně. Svoje kvality to ale samozřejmě má (už minimálně díky skvělému Bridgesovi a efektní finální přestřelce). ()

JohnMiller

Prišlo mi to ako dobre nakrútená ale predsa o niečo slabšia verzia novodobého westernu No Country for Old Men. Ide o rozhodne nadpriemerný thriller keď si to porovnám s dnešnou komerčnou konkurenciou ale inak v globále, snímka ktorá ničím extrémnejšie neohúri ani neprekvapí. Samozrejme neurazí ale z hlavy vyfučí skoršie ako by som sa nazdal. Skvelé obsadenie aj príbeh iba to spracovanie je také bežné-mdlé. ()

salalala

Hodně slušná moderní variace na western, která není úplně divácky vstřícná, ale má své momenty a stojí za pozornost. Mackenzie výtečně pracuje s atmosférou, která evokuje typické vesničky a maloměsta, v nichž žijí různé existence, které chtějí jen v klidu přežít, leč někdy se to ne úplně daří a tak sáhnou k zoufalým činům. Tu ještě dotváří fantastický soundtrack Nicka Cavea s výraznými houslemi a potemnělými motivy, které varují před tím, že každou chvíli se může něco stát. Tvůrce volí záměrně pomalé tempo, v němž představuje tři výraznější postavy, z nichž žádné nedává zásadní sympatie a je tak na divákovi, s kým se ztotožní, což je v tomto případě dobře, protože film je pak o něco působivější. K úspěchu si musel vybrat dobré herce, což se mu povedlo a všichni tři jsou vynikající - největším překvapením je asi Pine, který tu hraje úplně něco jiného, než jsme u něj zvyklí, jehož doplňují charismatický a hláškující Jeff Bridges a Ben Foster. Zmínit pak musím i syrové a relativně brutální a realistické akční scény, kterých sice není moc, ale dlouho si je divák pamatuje. Škoda je toho, že příběh nebyl nějak výraznější a chybí mu víc emocí, které by byly potřeba a tak nějak jsem se nemohl zbavit dojmu, že Mackenzie si vypůjčuje z ostatních filmů a trochu se bojí nějakého originálnějšího momentu. Taktéž konec mohl být působivější a osudovější, protože k tomu měl dost našlápnuto. Hell or High Water je hodně příjemná žánrovka, jakých se dnes už moc netočí, tudíž nominace na různé ceny, které se nejspíš moc nepromění, jí můžou jedině pomoci a dostat do širšího povědomí, protože i přes všechny chyby si to jednoznačně zaslouží. 70% ()

dawe04

"So this is the America Trump is speaking to..." - Trochu jsem si upravil citaci z diskuze na IMDB ale jo, sedí to. Hell or High Water je neowestern, nově se rodící žánr, kde se kovbojové neprohání na koních po prériích nahánět indiány, nýbrž se v současném texaském zapadákově kodrcají ve starých kraksnách a náhaněni jsou leda tak oni sami - dluhy, bankami a korporacemi. Ani Indiáni už kolem ohně neuctívají velkého Mahea, nýbrž se potýkají s alkoholem, křivdou minulosti a hazardem. Ta část "American Dream" Spojených států na tuhle oblast a lidi kašle a tak si dva bratři (Foster, Pine) pomůžou k lepšímu životu přepadáváním bank. Na stopě je jim dosluhující šerif (Bridges) a jeho indiánský parťák. Hell or High Water je skvěle napsaný a poctivě natočený western heist, kde není kladen důraz na akci a narativnost, nýbrž na skvěle vykreslené charaktery a sociální kritiku současných "sit-with-gun-on-farm-porch" oblastí Spojených států. Sluncem vyprahlé depresivní podívané dominují vynikající herecké výkony a opravdu silné finále. ()

kajas

Na jedné straně barikády starý dobrý Jeff, na druhé straně dva týpci, kteří si vaše sympatie získávají jen těžko. Nedokázala jsem se naladit na tu správnou vlnu, takže po hvězdičce za šerifa a soundtrack. Oscarovou nominaci v kategorii Nejlepší film v tomto případě opravdu nechápu. ()

Aleee89

Má to atmosféru, dost dobrý soundtrack, hezké lokace, výbornou kameru a kvalitní herce, a přestože jsem se nenudila, necítím, že bych měla jít s hodnocením výš než na tři hvězdy. Neříkala jsem si totiž během dívání se wow a nesedla jsem si z toho na zadek. ()

radektejkal

Včera večer jsem se cítil skutečně na dně. Překládám 800 stránkový návod na obsluhu flexotiskového stroje. A tak jsem si chtěl pustit něco opravdu nenáročného. Myslím, že jsem se trefil do černého. Krajina (tohle je Texas), hudba (Cavea mám rád od nepaměti), kamarádství (vždy jsem ho spíš přeceňoval), děj nepříliš náročný, ale ne přes míru, ani úplně padlý na hlavu (žádný Tarantino)... Prostě je nezastaví  peklo ani povodeň, a co my? ()

M.i.k.e

pozvolna plynoucí,ale správně syrový a špinavý film,ve kterém všichni mluví tím správným přízvukem...prostě pure Texas tak jak si ho představuju.O ničem víc ten film vlastně asi není,protože nějaká pointa se tady nekoná.Kamera,scenérie a fajn herci to ale v pohodě zachrání...70% ()

kaposlav

Komentár je plný spoilerov! Nezmyselné počínanie postav ako prenasledovanie lupičov, čo zastrelili dvoch ľudí civilistami, ktorých ani na opätovné prenasledovanie neodradila streľba do ich áut zo samopalu, alebo čo to bolo a risk vlastného života tu a tam by som aj prepáčil, ale to, že si policajti sami od seba určia kde prespia a potom polovičku dňa sedia na terase, popíjajú pivko a nič nerobia, akože sú v práci je divné. Taktiež si nemyslím, že policajt bude so sebou vláčiť náhodného civilistu s ostrelovačkou do akcie, kde ide niekoho odstreliť a to ešte aj s jeho ostrelovačkou, čo ani nevie či mu patrí a s kadiaľ hu ma. Práve preto je tunajších 75% trošku dosť prehnaných. Ja som musel trošku prižmúriť aspoň jedno očko, aby som dal 3*. No čo už. To sú tí tunajší filmoví odborníci, čo jednému filmu vytknú zanedbateľný detail a uberú aj dve hviezdičky a u iného filmu im nevadí deravý scenár ako ementál. ()

Lischai

Napůl melancholická pohlednice z Texasu, kde je jen chuchodba, zavřené obchody a staří chlapi v kloboucích co říkají "yes, mam!" a napůl thriller o vylupování bank, kde se nekompromisně střílí takovým tím nepříjemným způsobem jako v Siccariovi, s krví, mozky, se vším. ()

Figu

Kriminálky s nádechem westernu se musí umět hlavně dobře natočit, pak to stojí za to. Třeba Tahle země není pro starý oceněná několika Oscary je tomu důkazem a dobrým příkladem! Sice v tomhle bijáku chybí Bardem a Lee Jones, ale máme zde psychopatickýho Fostera a hlavně tahouna s důchodkama Bridgese a ten tomu filmu i v jeho věku přikládá pěkně pod kotel a táhle tempo dramatu pořádně kupředu! Atmosféra je ve vzduchu hustá a Jeff jí stále víc a víc přihušťuje! Kucí na útěku maj co dělat... Co myslíte, jak to dopadne? Pusťte si to a určitě neprohloupíte. 75% ()

Martin741

Ja mam rad USA a ich film - i ked je pravda ze pred USA je stale Taliansko a Spanielsko, lebo v USA sa prakticky nikdy netocili moje milovane giallo filmy a ani poliziotteschi. No nic, mam rad vyprahnute texaske prasne cesty, obilne lany, kadejake tie ich plantaze. A tu som dostal presne to, co som chcel : atmosfera zmaru, nestastia a kadejakych nie zrovna prijemnych zivotnych pocitov. Skoda len, ze je to jednosmerny film s jednoduchym, nasilnym dejom a bez odbociek. Krystofa Borovicu nemusim, a nie je mi sympaticky, Ben Foster je plany herec, talentovo si moze ruky podat s Banderasom / a to je dalsia herecka planoba, len tak na okraj/. Dzef Mosty je na tom uz o cosi lepsie, sam to ale len tak -tak drzi nad dnom zumpy,. Chyba tomu drive, akcne sceny som im neveril. pre dalsie info - nechce sa mi to tu pisat- vid komentar uzivatela tron, vystihol to dokonale. Dalsiemu uzivatelovi verbalovi uz dochadza humoristicka municia. Vysoke hodnotenie dam preto, lebo to na seba fajne zarobilo 85 % ()

William_

7/10. Kvalitní americká filmařina se skvělým hereckým obsazením a kvalitně odvyprávěným příběhem a především nadupaným soundtrackem. ()

Streeper

Za začátku to vypadalo vážně hodně slibně, bavilo mě to, spousta akce, Ben Foster srší vtipem z jedné strany na druhou a Chris Pine je v celém filmu za toho nejrozumnějšího. Jeff Bridges je spíše takový sekundant, který tam je jen díky tomu, že je skvělý herec, což je. Ale i když je začátek vážně dobrý, tak následně film klesá, přestává to být akční a začíná to být nudné. ()

Rodriguez

Za každou cenu se dvojice bratrů vydává na svoji polední jízdu za bohatstvím. Jenže se taky může stát, že taky bude poslední, protože v patách mají nekompromisního texaského šerifa, který jim nic nedaruje. 55% ()

Ben Foster jako Jan Žižka

24.01.2017

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Kdo bude moderovat Oscary?

Kdo bude moderovat Oscary?

06.12.2016

Za pár měsíců nás jako každý rok čeká předávání Oscarů. Hollywoodská smetánka se tentokrát sejde 26. února, a teď konečně víme, kdo jí bude bavit. Role moderátora se poprvé ve své kariéře ujal Jimmy… (více)