poster

Útěk v řetězech

 • anglický

  The Defiant Ones

 • slovenský

  Útek v reťaziach

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1958, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ****

  Reziser Kramer /Kdo seje Vitr, High Noon, Norimbersky Proces/ natocil vyborny protirasisticky film, ktory ale postupom casu dost zostarol. Tony Curtisa mam na haku, a Sidney Poitier tymto este neprerazil. Rezia je na urovni, dialogy tiez, akurat v strede sa dost plka a casto o nicom. Preto nedam absolutorium : 85 %(18.10.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jistou část života jsem měl matné tušení, že bych mohl být rasistou, ale pak jsem se z tohoto obvinění elegantně vykroutil. Mně totiž vadí pouze šmejdi parazitující na společnosti a je mi vlastně jedno, zda jsou černí, bílí, žlutí či zelení s modrými anténkami. Přesto jsem ke krosovému závodu dua Fešák - Čmoud s nedůslednými pronásledovateli přistupoval spíše s lehkou nedůvěrou. Dvojice s řetězem naštěstí nasadila slušné tempo, jemuž sice neprospěla hromada keců o rasismu ani vzájemné fighty bez zjevného důvodu, ale zase dobrácké pokusy o lynč znuděnými vesničany vůbec nebyly špatné.(21.9.2012)

 • jondzavid
  *****

  Klasika útekových filmov pod výborným vedením Stanleyho Kramera je hereckým koncertom dvojice S.Poitier a T.Curtis. Bez zbytočného pátosu či vyumelkovanosti, čo je cenné najmä vďaka dobe vzniku. Napriektomu film dokonale vtiahne aj po rokoch správnym dávkovaním akčnejších scén so scénami o stratených ilúziách. Ďalším plusom je vedľajšia linka a pestré vykreslenie postavičiek ohľadom pátrajúceho šerifa, ktorý slušne ťahajú príbeh z druhej strany. Jednoducho jeden z nestárnúcich žánrových klenotov.(27.10.2005)

 • Orlau32
  *****

  Myslím, že je to první film Sidney POITIERA a už tehdy byl báječný.Tony CURTIS byl tehdy docela mladičkým neznámým hercem. Ale oba dva to sehrali bez "ztráty kytičky". To byla léta, kdy se v Americe herci černé pleti téměř vůbec nevyskytovali ve filmu. A podívejte se na tu změnu za 50 let. Nyní, abyste hledali v akčních filmech herce bílé pleti, že ? Film je velmi kvalitní a stojí zato jej zhlédnout ostatně jméno režiséra je toho zárukou.(29.9.2007)

 • Kimon
  *****

  Amerika dávných časů, Amerika plná netolerance vůči černé rase. Do této doby je zasazen příběh dvou uprchlých vězňů. Na jednom řetězu - z jedné strany černoch, z druhé strany bílý. Nesnáší se navzájem, ale ve společném zájmu musí "táhnout za jeden provaz". Aby přežili, musí oba pochopit , že ....... víc neprozradím, máte-li možnost, koukněte sami. Jde o opravdu vyjímečné drama s hvězdným obsazením. Velmi zajímavý scénář, velmi zajímavé drama.(12.6.2007)

 • - Tony Curtis měl z obsazení velkou radost. Bylo pro něj příležitostí k prolomení herecké škatulky “bezduchého krasavce“. (džanik)

 • - Veškerá hudba ve filmu pochází z rádia. (džanik)

 • - Technický poradce filmu nebyl uveden v titulcích. Šlo totiž o skutečného, z řetězů uprchlého a stále hledaného vězně. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace