Příběh otce, kterému zavraždili syna, smutek otce, který musí pochovat své dítě, emotivní drama otce, který si pro spravedlnost musí dojít sám. Po útoku neonacistů na partu studentů zůstane na zemi ležet mrtvý ubodaný kluk. Policie koná, pachatelé jsou dopadeni, společnost se bouří proti holohlavým náckům, ale to všechno je jenom na chvíli. Zděšená rodina brzy sleduje, jak jsou vrazi po chybném rozhodnutí soudkyně propuštění na svobodu, nikoho už to nezajímá a jednání policie připomíná chování zkorumpované instituce. Zůstává jen zlomená rodina bez jakékoliv šance na spravedlnost a viníci, kteří se jí smějí do očí. Zoufalý otec s touhou po spravedlnosti se pouští do boje se všemi. S policií bez zájmu, s podplaceným soudnictvím, s mafií, která kdesi v pozadí tahá za nitky. Dokáže tváří v tvář zavedenému prohnilému systému uspět? Dokáže zároveň překonat vlastní výčitky a odpustit sám sobě? (Bontonfilm)

kingpsch

ako ku kazdemu SK filmu som k tomu pristupoval bez ocakavani!myslel som klasicku tendencnost, bulvar,trapnost!Film rozhodne nie je bez negativ , ale velmi mile prekvapenie!fajn kamera, pracovanie s emociami, uveritelnost, kostymi a nad vsetkymi vykonom vycnieva Luknar ()

blondboss

Roman Luknár v jeho životnej roli a dalo by sa povedať, že taká malá "one-man show". Od samotného snímku som asi čakal trošku viac. Atmosfericky bol dosť ponuro a depresívne poňatý, čo je asi vzhľadom k téme v poriadku. Každopádne bolo to viac-menej o právnom tliachaní, ale na druhej strane celkom dobre zobrazená bezmocnosť rodiny. K tej štvrtej hviezdičke mi tam ale čosi chýbalo, čo určite nepodrýva kvalitu tohto snímku a som rád, že slovenská kinematografia opäť ukázala, že kvalitatívne ide hore. 65 % ()

rigby

I když film zůstává někde na pokraji televizní tvorby, protože spousta motivů a příběhů v něm není dořešena nebo alespoň rozvinuta, stále se jedná o velmi příjemné drama. K divákovi mluví hlavně svým lidským a člověčenským pojetím. Kromě trochu naivního boje hlavního hrdiny s větrnými mlýny, které tedy nejsou moc viditelné, ukazuje také pocity nejen jeho, ale i celé pozůstalé rodiny. A jedná se o parádní herecký koncert, který film pozvedá vysoko nad průměr. ()

bonovox

Slušný slovenský film inšpirovaný vraždou študenta z nedávnej minulosti. Luknár v hlavnej úlohe veľmi presvedčivý. Škoda len určitých hlúpych až skratkovitých scén (hlavne zo súdnej siene). No i tak sa jedná o jeden z najlepších slovenských filmov za posledné roky. 60 % ()

brasek

Emócie, herecké výkony a celkové podanie príbehu sú na vysokej úrovni a tento snímok ma veľmi pozitívne prekvapil. Očakával som aký taký príbeh, ktorý sa bude na niečo hrať a umelo sa snažiť útočiť na city, ale dostal som skoro perfektnú záležitosť. ()

Astonko

Slnko v sieti síce nesledujem ale ak by som mal, tak toto by bolo moje želiezko v ohni vďaka Ačkovej produkcii, čo je vidno v presnom kastingu (Luknár fantastický) ako aj v technickom spracovaní (tá kamera!!). Veľmi silný a emotívny príbeh 7.8/10 ()

Tomas_PO

Ach tá slovenská produkcia. Je jasné, že porovnanie s 'oskarovými', či 'glóbovými' produkciami nie je možné, no aj cudzojazyčné tituly vedia zanechať v divákovi stopu. A naši západní susedia z Česka to pravidelne dokazujú. Ostrým nožom určite nie je márny, a na 3 hviezdy to napokon nejako vytiahol, a to najmä kvôli reálnemu príbehu, ktorý poznáme snáď všetci. Počas celého filmu som však mal pocit, že dialógy sú umelé, nenahrávané priamo na pľaci a skôr pripomínajúce dabing. Scény so zasadnutím súdu pripomínali skôr televíznu Súdnu sieň ako nemasovú produkciu, a žiaľ obdobný pocit som mal aj hlavného protagonistu, ktorého stvárnil Roman Luknár. Pri emotívnych scénach (hádky) sa dokonca dostavil občasný pocit trápnosti, naopak celkom sa 'dali' neverbálne emotívne scény. Veľký palec hore za dobové kulisy. ()

PTuranyi

Sfilmovaný príbeh zavraždeného maturanta Davida je síce komornou drámou rodiny, ktorá prišla o syna rukou vraha, no zároveň je výpoveďou o stave polície, justície a spoločnosti celkovo. Roman Luknár sa zhostil role otca so cťou a je to práve on, ktorý ako hlavná postava ťahá celý príbeh dopredu. Ostatní herci už nemajú takú váhu, ale ani úroveň. Hlavne to vidieť na nehercoch hoci malá Ela má svoje svetlé chvíle. Produkcia je na štandardnej slovenskej úrovni a ničím neoslňuje. 70% ()

CheeseFigure

Spojenie pojmu ,,slovenská" a ,,dráma" vo mne nevzbudzovalo dáku dôveru, i keď námet znel sľubne. Nakoniec som ale milo prekvapený. Film je odporný, depresívny, je z neho cítiť neochota pomôcť, beznádejnosť otca zavraždeného a na konci sa mi takmer v očiach objavili slzy. ()

Capri2016

Film "Ostrým nožom" otvára stále otvorené rany z nevyriešenej vraždy tínedžera, ktorý sa stal terčom útoku neonacistov. Nie je to film s veľkou bohatou produkciou alebo s akčnými scénami vyžadujúcimi kaskadérov. Napriek tomu je to výborný thriller, ktorý takým tichým a civilným spôsobom hovorí o strašnej tragédii v jednej rodine a neschopnosti nášho systému potrestať známych vrahov, ktorí majú za sebou podporu podsvetia. Táto súkromná tragédia sa týka hlavne rodiny pozostalých a príbeh pozorujeme z pohľadu zúfalého otca, ktorý sa snaží dosiahnuť spravodlivosť. Vzťah otec a syn (pokiaľ ešte žil), nebol ideálny, lebo tínedžer otcovi vzdoroval, čo otec nechcel akceptovať. Ale keďže syna veľmi miloval snaží sa bez úspechu nájsť odpovede. Výborný je v úlohe otca Roman Luknár, jeho najlepší dramatický filmový výkon doteraz. Smútok v jeho očiach je neopísateľný. Výborná réžia začínajúceho režiséra a scenáristu Teodora Kuhna v jeho prvotine. Teším sa na ďalšie filmy tohoto nadaného režiséra. A hudobný doprovod vo forme výbornej temnej piesne Jany Kirschner Dunaj. Táto pieseň vyjadruje nielen bezútešné pocity rodiny pozostalých, ale aj zúfalosť tejto doby. Pre mňa je tento film z hľadiska profesionálneho spracovania príbehu po všetkých stránkach a tiež z pohľadu emócie, ktorý tento tichý, ale napriek tomu kričiaci film vo mne zanechal, jeden z najlepších slovenských filmov poslednej doby. ()

durkes

Film kvalitou až tak nenadchol, má však silnú vypovedaciu hodnotu o stave našej banánovo-smeráckej republike plnej korupcie........ Celý film ťahá výborný Roman Luknár a silne uveriteľná je aj Táňa Radeva reprezentujúca stav harabínovského súdnictva na Slovensku ( a ten človek má xicht kandidovať na prezidenta republiky!!!!!!!!). Ostatné herecké výkony balancujú medzi rýdzim ochotníctvom, prípadne amaterizmom a pokusmi o herecké výkony. Skutočnosti prípadu boli síce pozmenené, ale všetkým nám pripomenulo v akom štáte to vlastne žijeme. Snáď sa dočkám filmov aj o smeráckych škandáloch a ich rokoch vládnutia plnom rozkrádania štátu a zneužívania moci. Filmy Únos, Mečiar, Čiara i Ostrým nožom (a snáď aj neskoršie filmy o Ficovi a Smere) plne rozkrývajú temné miesta v histórii nášho štátu. ()

Jurcekk

Povedať o tomto produkte že je dobrý to je ako keď Akadémia udelila hlavnú cenu filmu Green Room. Páčilo sa mi dievčatko ktoré hralo Tupého sestru ()

raikonen16

Na debut velmi nadprůměrné drama o nespravedlnosti a korupci, tedy tématech, která jsou stále aktuální. Především vizuálně se jedná o jeden z nejlepších slovenských potažmo českých filmů za poslední dobu a herecky taktéž velmi zdařilé. Filmu by možná neuškodila pár minut přidat a neodbýt tak soud tak bźbrkle, jinak se ale jedná o příjemné překvapení a objevení talentu režiséra. ()

tosastava odpad!

Film je tendenčný a manipulatívny,to bol evidentne zámer celého projektu. Vražda sa stala za vlády Dzurindu,ale v tomto filme je cieľom útoku Ficova vláda. Vražda je v tomto filme viacmenej podružná. Nie že by som obhajoval Fica,alebo ktoréhokoľvek iného politického šmejda,ale predvolebná politická manipulácia davu cez film ma neskutočne vytáča! ()

Hombre8

Každý film, který upozorňuje a pranýřuje jakoukoliv špatnost v právním systému je dobrý. I kdyby neměl stoprocentní pravdu. Tento byl navíc slušně natočený i zahraný. O soudním systému Slovenska (doufám) minulých let se snad ani nemá smysl bavit. ()

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci