Příběh otce, kterému zavraždili syna, smutek otce, který musí pochovat své dítě, emotivní drama otce, který si pro spravedlnost musí dojít sám. Po útoku neonacistů na partu studentů zůstane na zemi ležet mrtvý ubodaný kluk. Policie koná, pachatelé jsou dopadeni, společnost se bouří proti holohlavým náckům, ale to všechno je jenom na chvíli. Zděšená rodina brzy sleduje, jak jsou vrazi po chybném rozhodnutí soudkyně propuštění na svobodu, nikoho už to nezajímá a jednání policie připomíná chování zkorumpované instituce. Zůstává jen zlomená rodina bez jakékoliv šance na spravedlnost a viníci, kteří se jí smějí do očí. Zoufalý otec s touhou po spravedlnosti se pouští do boje se všemi. S policií bez zájmu, s podplaceným soudnictvím, s mafií, která kdesi v pozadí tahá za nitky. Dokáže tváří v tvář zavedenému prohnilému systému uspět? Dokáže zároveň překonat vlastní výčitky a odpustit sám sobě? (Bontonfilm)

Majkak

Ta rodina fungovala docela rozumně. Otec měl sice vyhraněnou představu o synově budoucnosti a dokázal ostře zkritizovat jeho nekvalitní práci, ale nevybočoval z mezí přísného táty. Nebyl to magor a syn taky konflikty nehrotil. Vražda dítěte je drsná pecka i pro funkční rodinu, a zvláště když se objeví jedna epizodní událost. Kromě solidně fungující psychologie rodinných vztahů nabízí film i svíravou obžalobu formalizovaného soudního systému. ()

Swannie

Celkom som sa tešila, keďže to konečne vyzeralo na lepšie hodnotený slovenský film, realita však padla hlboko pod moje očakávania a ja som v kine zdesene pozerala nie len na plátno, ale aj okolo seba, či sa to ostatným ľuďom naozaj páči a len ja som divná. Fajn, uznávam, vizuál bol relatívne podarený. Roman Luknár hral ako jediný skvelo, akurát to nebolo veľa platné, keď každú scénu usekli skôr, než stihla dostatočne vyznieť a ja som tým pádom absolútne nemala možnosť stotožniť sa s náročnou situáciou jeho postavy. Nehovoriac o tom ako pateticky a prvoplánovo mnohé scény vyznievali, miestami som mala pocit, že nám omylom pustili nejaký zo slovenských seriálov. Bolo mi vyslovene nepríjemné a trápne to sledovať a musela som sa premáhať, aby som vydržala do konca. Na scény súdu nechcem ani len spomínať, tie boli asi najväčším fiaskom vizuálne aj obsahovo. Množstvo slovenských filmov v poslednej dobe pozostáva len z informácií nahadzovaných jedna za druhou, pričom divák nedostáva čas ich spracovať. Chýba autenticita a reálne emócie. A mnohým ľuďom to už asi stačí, čo je dosť smutné. No je to každého osobný názor, ktorý im nechcem brať, len… začínam mať pocit, že sa nezvyšuje kvalita filmov ale znižujú nároky divákov. V každom prípade, Ostrým nožom za mňa veľké sklamanie. ()

Rockerman

Roman Luknár hraje výborně zoufalého otce, který se chce za každou cenu domoci spravedlnosti, aby byl potrestán vrah jeho syna. Jeho snaha naráží na různé překážky, nejčastěji na formální nedostatky v důkazech proti pachateli. Videonahrávka nemůže být důkazem, protože kamera byla nainstalována načerno a tedy byla pořízaena nezákonně. Myslím, že na tomtéž ztroskotávala obžaloba našeho sedmimiliónového milovníka vína (nezákonné odposlechy). Vžil jsem se do situace Davidova otce a proto si myslím, že je to výborné psychologické drama a další důkaz vzestupu slovenské kinematografie. Jen mě štve ten konec. Proč to aspoň jednou nemůže skončit jak americkém filmu, tedy happyendem? ()

DAPDO

Já snad v posledních letech neviděl slovenskej film, kterej by byl vyloženě špatnej. Silný drama o rodině, která přijde o syna, justice silně připomínající náš soudní kocourkov, dobrý herecký výkony, nad kterýma vyčnívá Luknár. Jenom Krobot mi se slovenštinou do filmu moc nepasoval, ale jinak byl ve své roli na jedničku jako vždycky. Jedna velká kanka za mě - dost často jsem nerozuměl dialogům, zvuk byl jak na houpačce, jednou slyšíte snad i trávu růst, podruhý rozumíte z věty dvě slova - 65%. ()

Gardenboy

Kvalitná dráma, ktorá ale postráda bod, zlom, silnejší moment alebo niečo, čo by som si zapamätal a na čo by som si spomenul aj o päť alebo desať rokov. Pomalé, precítené, hrabajúce sa vo vzťahoch a v nefunkčnom systéme, v celom filme nie je žiadna akčnejšia scéna. Po technickej stránke kvalitné avšak celkový dojem len dobrý, nie brilantný. Tieň sme neprekročili ani tentokrát. ()

Sala1

Slovensko sa stalo krajinou politických a sociálnych trilerov čo na jednej strane pozdvihlo úroveň našej kinematografie aj v súvislosti nájdením si svojho diváka, na druhej strane tak ale vytvorilo šablónu vychádzajúcu z premisy európskych filmov. Na začiatok treba povedať, že film je celovečerným debutom režiséra Teodora Kuhna a v tomto kontexte je to zatracene silný debut. Réžia presne pozná svoj cieľ a silne spolupracuje so scenárom v niekoľkých rovinách. Tá najdôležitejšia je pravdepodobne sledovanie dvoch príbehových vrstiev, ktoré sa navzájom ovplyvňujú - situácia v domácnosti a rodine otca a otcovo hľadanie spravodlivosti. Film je pomalý a častokrát sa in medias res ocitneme v dialógu, v ktorom sa máme zorientovať. Prišlo mi však, že napriek tomu, že je všetko jasné a čitateľné, predstavoval by som si väčší ponor do otcovho zvažovania "čo ďalej". Jednoducho viac pochopiť prečo a kde narazí na problém, čím sú podporené zákony, kto riadi aký orgán, prečo koná ako koná. S otázkou prečo je určite spojená snaha tvorcov aby sa divák cítil rovnako zaseknutý a odbitý, film by si tak ale vytvoril oveľa väčší odkaz aj v súvislosti s dianím v súčasnom Slovensku. Snímka speje do súdneho finále, ktoré malo byť vrcholom filmu a myslím, že sa z pojednávania dalo vyťažiť viac emócii aj situácii. Asi najväčším ťahúňom filmu je Roman Luknár. Veľmi presná práca a uchopenie postavy, naozaj veľmi dobrý výkon. Kamera je vo filme ozaj príkladná a myslím, že Denisa Buranová si zaslúži podobne "veľké" projekty, lebo ich zvláda - s výnimkou úplne poslednej scény, ktorá mi, žiaľ, pokazila bodku za filmom veľmi zlým technickým spracovaním. Ostrým nožom je atmosférická snímka plná veľmi dobrých hereckých výkonov a odkazu, ktorému miestami chýbal akcent. No a k téme už len dodať: Vitajte na Slovensku. Cíťte sa tu ako doma. ()

balcazar

Skvelý výkon Romana Luknára, tým musím začať. A celkom vydarené spracovanie špiny, ktorá sa nám tu na Slovensku rozťahuje... ()

sehe

Nieje to tak davno,co sa tato vrazda chlapca,na petrzalskej strane Dunaja,skutocne stala.Priaznivy cas pre vrahov.Skorumpovanost justicie,policie.Film vsak ma zial svoje slovenske nedostatky.Sustredit sa na priestory trebars.Co tam robi archiv?Pra nas,co sme tu strasnu tragediu vrazdy chlapca neonacistami prezivali,tak Ostrym nozom mozno iste detaily vysetrovania priniesol,ale skor je to sklamanie ()

Monggol

Pamätám si na vraždu D. Tupého veľmi dobre. V tej dobe som dochádzal do Bratiblavy za jednou kamarátkou, ktorá sa o mňa vtedy aj strachovala. K filmu: Je potešiteľné vidieť dobrých slovenských hercov v dobrom slovenskom filme. To je udalosť, ktorá sa udeje raz za niekoľko rokov. Preto dávam 4 *.  Avšak piatu hviezdu navrch musím dať za skvelý a autentický výkon Romana Luknára. To je herec zo staršej generácie, ktorý herecké umenie ovláda, v protiklade k mladším "hercom" resp. už len komediantom a pajácom, ktorí by vlastnú mater a vlastnú dôstojnosť predali za dva litre mlieka. Tento film mi ostal nejaký čas v hlave a to sa nestáva často. A páčila sa mi Krobotova slovenčina. ()

Sebastianek1

Výborný debut režiséra Teodora Kuhna, který asi nemůže nechat nikoho chladným. Mrazivé, otřesné téma, bezmoc a parádní Roman Luknár. V poslední době mě rozladily dva slovenské počiny, ale tento mě napumpoval nadějí, že není tak zle, Těší mě, že jsem viděl takto vydařenou záležitost. Silný film. ()

Mamlas odpad!

Slovenské rodinné drama. Nedívatelné. Kromě toho- - ačkoli slovensky, skoro nic jsem neeozumněl. Zvukař by zasloužil pyramidou do prdele. ()

Mire

Film inšpirovaný vraždou Daniela Tupého, od ktorej ubehlo včera rovných 15 rokov a ktorá bohužiaľ dodnes nezostala poriadne objasnená. Filmu ale chýba väčšia údernosť. Ale v zásade to bolo na jedno pozretie fajn. ()

Kethryn

Po filme som mala pocit, akoby som sledovala študentský film s veľmi nízkym rozpočtom. Pár hercov v slabom svetle na zašlých kobercoch v RTVSke a opakujúce sa zábery Dunaja. Neviem čím vlastne tento film chcel byť. Kriminálkou zo súdneho prostredia? To moc nevyšlo. Sondou do ťaživej rodinnej atmosféry po tragickej udalosti? To tvorcovia nedotiahli dokonca. Polovičatým chabým zlatokopom ťažiacim predovšetkým z dojemnej témy? Tak to vyšlo dokonale. Tri hviezdičky dávam len zo súcitu nad slovenskou kinematografiou. ()

solisoli

Tento príbeh je výpoveď o tom čo sa teraz ešte stále nedá hovoriť. Nie je svedectvom, len o postoji k vražde. Dlhodobí problém je v oveľa silnejšom spektrálnom rozmere. Pre mnohých tu protagonistov je odvážne, už teraz sa pustiť po tejto tŕnistej ceste. Prižmúriac oči nad viacerými hereckými výkonmi, dramaturgiou, niektorými scénami, aj tak hlboký dojem. ()

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci