Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

mzss1

Slušné béčko na pokraji devadesátých let. Herec Brian Bosworth mě silně zaujal. Nemá sice na mé oblíbence Van Damme, Lundgren atd ale fandil jsem mu. Akce je nejvíc především v třetí třetině filmu, což zas tak velký problém není. Ta akce ke konci filmu je celkem slušná, Bosworth se s nikým nemaže. No a první 2/3 filmu byla celkem zajímavá, kdy hlavní hrdina se snaží dostat se a získat důvěru k zločineckému gangu. Škoda, že zde nebylo více soubojů a akce, ale nevadí to moc. Bosworth zde působí drsně, má skvělé hlášky. Hlavní záporák Lance Henriksen hrál přímo výborně. Celkově je to dost dobrý film, který nezklame. Sice jsem ho čekal akčnější, ale aspon jsem dostal něco jiného. Hudba průměr. Hodnotím na dobrých 79% = **** ()

kingik

Bývalý hráč amerického fotbalu Brian Bosworth to po konci své kariéry zkusil u filmu. Výsledkem byl akcí nabitý snímek o motorkářích, který se s tím nemazal. Určitě nejlepší jeho film. Předně se hrál v kinech, dobrého záporáka ztvárnil tehdy šlachovitý vůdce gangu Lance Henriksen a tvůrci udělali dobře, že Bosworthovi dali minimum prostoru k hraní a naopak kvantum prostoru k předvedení svých bicepsů. Akcí se nešetří a nuda nehrozí. Na filmu není ani znát střídání režisérů a zkušený Craig R.Baxley byl tehdy příslibem pro dobrého akčního režiséra, ale postupem času zabředl do slabých filmů, převážně z televizní produkce, a už z toho nevyvázl. Tady byl spolu s Bosworthem a Henriksenem ještě v oslnivé formě. Skvělá akční jízda. ()

InJo

Přesně ten typ bezproblémového tupého akčního béčka, která jsem v dobách základní školy sjížděl od rána do večera. Dnes už takovéhle filmy neumí točit skoro nikdo (napadá mě akorát Isaac Florentine). Fajn Bosworth (i když ten jeho účes docela sucks) a skvělí Henriksen a Forsythe, kteří jsou pro role psychopatických badass motorkářů jako stvoření. 60 % ()

Anderton

Hranica medzi tupým násilím a nekompromisnosťou je občas veľmi tenká, tu je to ale viac o tej tuposti. Film, ktorý je dnes bezpochyby už len guilty pleasure svojej doby, kde sa usmievate na vtedajšou módou a otrepanou zápletkou v štýle Point Break. Ono v tej istej dobe robili dvaja to isté, ale to isté to rozhodne nebolo. Našťastie to má spád a trvá to iba hodinku a pol, no a po minuloročných výtržnostiach v Kapitole dostáva Stone Cold po tridsiatich rokoch nový rozmer, ale jeho tvorcov kvôli tomu nemusíme nazývať vizionármi. ()

Rocky62

Název této nekompromisní jednohubky přesně vystihuje charakter filmu. Je zbytečné hledat zde nějaké hlubší poselství, režijní zdatnost či snad dokonce scenáristický kumšt. Místo toho lze očekávat naturalistické pojetí námětu, sympatického hrdinu s varanem a v neposlední řadě realistické působení Bratrstva. Akční klasika mého dětství se šarmem sobě vlastním. ()

SeBig

Zajímavý námět, akce fakt parádní hlavně na konci! Film o fízlovi co vnikne do gangu motorkářů aby odhalil jejich plány a konec fatální! Takhle si přesne představuji akční filmy. Henriksen parádní záporák. ()

dopitak

Maximální devadesátková tvrďárna (s osmdesátkovým lookem), kde uvidíte pár nahých ňader, čopristy a hodně akce. Ačkoliv pěstní souboj je daleko za hranou i té filmové reality a finále ve státní budově (motorka do vrtulníků, bože) je už moc, kdo má tuhle vhs dobu mimořádně v oblibě, spokojen spíš bude. Tvrdosti přidává Marek Vašut, zdárně mu sekunduje padouch Boris Rösner, dialogy a režie Marie Fronková. Ale co ty tangoslipy na začátku? ()

Chrustyn

Typický akčňák 90. let. Nabušený hl. hrdina, drsní záporáci a nahatý ženský. Jen té akce je tu docela málo, ale na druhou stranu je poměrně kvalitní. ()

Arsenal83

Na začiatok 90. rokov taká akceptovateľná klasika, ktorá neublíži, hoci každý vidí, že ten týpek je premachrovaný a anaboliká mu už stúpli do tej blbej hlavy. Ako retro spomienka sa to dá pozrieť. ()

Ivoshek

Klasický béčkový akčňák začátku 90. let. Při sledování mě tak napadlo, že spíše než "kámen" k Brianu Bosworthovi sedí "dřevo". ()

HellFire

Testosteron, ženská prsa, drsňácké hlášky, zbraně, motorky, výbuchy, akce! Tady není o cílovce pochyb. Bryan Bosworth hraje jako o život v téhle variaci na všechny myslitelné akční filmy 80. let. Nebýt kluků z RLM, tak mi tenhle klenot unikne. Stone Cold se mezi 90. akčními filmy rozhodně neztratí a má potenciál stát se kultem. Nejchlapáčtější film všech dob? ()

eraserhead666

Duke Nukem masí motorkáře. Ještě mám v živé paměti, jaké haló ten film před 31 lety způsobil. Jak o něm všichni mluvili, Bosworth bylo hodně skloňované jméno. A pak jsem se na něj podíval a... prostě jen další akčňák své doby. škoda, že Arabella nedostala více prostoru (i v dalších filmech). ()

Mgb21

Klasika mého mládí :-) Není to nijak oslnivý film a za normálních okolností bych mu dal max **. Ale tenhle film jsme měli doma na VHS a vždy, když jsem byl nemocný, jsem si ho pouštěl. Spousta násilí a motorky. Byl jsem prostě nadšenej :-))) ()

Bauer

Pamatuju si, když jsem si koupil úplně mojí první originální VHS s filmem Dvojitý zásah a koukal jsem na upoutávky a tam byl Studený jako kámen. Podle ukázky to vypadalo na extrémně dobré béčko a taky že bylo. Začal jsem ten film hledat až sem ho našel. Zkoukl jsem ho a téměř každý den jsem na něj koukal. Ano, tak mně to chytlo. V té době to bylo něco, co jsem ještě neviděl. Samozřejmně filmy o tajném agentovi, který se má dostat do nějakého gangu jsem viděl již mnohokrát, ale tohle je jiný. A to hlavně díky motorkářskému prostředí. Silné stroje. Silná slova. Dobré akční scény. Skvělé hlášky. A do toho všeho perfetkní hlavní hrdina v podání Briana Boswortha, který se pro tuto roli snad narodil. I když je to béčko, tak zde hraje i hvězda jako je Lance Henriksen, nutno podotknout velká hvězda, a myslím, že právě tento herec by nešel do žádné kraviny. Znamenitý byl i William Forsythe. A je neuvěřitelné, jak má tento snímek povedený český dabing, jelikož k Bosworthovi se špičkově hodí hlas Marka Vašuta. Je to sice béčko a pro někoho blbost, ale já to prost žeru a libí se mi to!!! Bůh odpouští, bratrstvo ne!!! ()

matestlust

Další z té klasiky béčkovejch akčnáků. Škoda že takovýhle filmy už se neumí natočit. Má vše, co má film tohohle rázu obsahovat. ()

MáŠa

Drsnej polda, který žije drsný život s bandou, aby vyřešil případ. Nejde o nic světovýho, ale čas od času vidět filmy ve stylu Komanda nebo něčeho takového neuškodí. Tenhle film je taková celkem sympatická žánrovka. Otázkou je, jak dokážou např. ženy zkousnout hlavního představile, jestli jim připadá sexy nebo co, protože na jeho místě bych si dokázal asi představit někoho jinýho. ()