Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu

Master19

Mrazivé! Bez použití komplikovaných časových rovin, bez dechberoucích efektů, bez hloupých zbytečných blbostí. Výborně natočené (režie a kamera nemají chybu), skvěle zahrané, geniálně vyvážené. Každé slovo, každý pohyb má význam, takže jsem film hltal od první minuty, až do té poslední. Původně jsem chtěl napsat ještě něco o davných časech, ale nedělám si iluze - nemyslím si, že jsme nyní o výrazný kus dál od globální destrukce... Ale snad jo. :-) ()

0lie

Úžasná satira na studenou válku, při které vás ovšem napadá, že na zdejší poměry nemusela být daleko od pravdy..zelené mozky a tupohlavý politici lépe to Kubrick vyjádřit ani nemohl..výborné herecké výkony C. Scott a Peter Sellers! ()

ZeroCZ1233

Kultovní satira na velmi žhavé téma, jež rezonovalo tehdejší současností. Kubrickovi komediální postoj ku údivu všech zúčastněných docela sedne, trefně si dělá ouchcapky z pohlávářských velikánů obou stran konfliktu, kritickým okem zesměšňuje britsky štiplavou absurditou fanatické zanícení pro válečnou mašinérii a zároveň i oprávněně varuje před vyplněním jeho sice komediálních, ale stále možných scénářů. Dr. Divnoláska mě osobně zas tolik neoslnil, možná proto, že se s tématem nedokážu spojit tolik, kdo ví, ale s určitostí mohu říct, že zrovna tento snímek je jeden z těch, u nichž si jsem téměř jistý, že bych je docenil na druhé zhlédnutí, tak snad někdy. Každopádně jako showreel hereckých schopností Petera Sellerse to funguje na maximum a všechny jeho figurky tu na šachovnici rozjíždí nejžádanější roli v rozechvění diváckých bránic. 8/10. ()

Vironey

Suché, příliš suché. Bez děje, bez vtipu, bez smyslu, bez pointy. Dr. Strangelove se ve filmu objeví celkově na cca 5 minut, pojmenovat po něm film zdá se mi tedy býti poněkud podivné. Černo-šedo-bílá nuda... ()

vyfuk

Zajímavá podívaná v rukách otce staré školy Kubricka. Příběh o špatném rozkazu, humbuku kolem něj a pár letek a pár bomb. Hezky zpracovaný příběh s duchapřítomnou zápletkou o konci světa kde nás Kubrick zavede opět do trochu jiné dimenze obvyklého chápání. ()

Autogram

Že sa pri sledovaní atómového konca sveta dá takto pobaviť, by mi nikdy nenapadlo. Nie som veľkým priaznivcom žánru vojnovej drámy, ale táto Kubrickova je celkom iný druh so svojou vtipnou mrazivosťou, ako dokázala zosmiešniť tie najťažšie vtedajšie problémy. My sa môžeme chvíľami smiať na plnú hubu, ale dobové publikum mohlo odchádzať z kina s úsmevom a stiahnutým zadkom zároveň. Ležérnosť prístupu armády na všetkých úrovniach až po oboch prezidentov odľahčuje situáciu a dopĺňajú to neprekonateľné fóry s obsahom balíka na prežitie, automatom na kolu zachraňujúcim svet alebo zdanlivo nekonečné telefonické konverzácie v najnevhodnejších situáciach. –––– Neoficiální studie, kterou jsme pro takový případ vypracovali, naznačuje, že bychom jim takovýmto způsobem zničili 90 % jejich jaderného potenciálu. Od zbývajících leteckých a raketových silně poškozených špatně koordinovaných sil bychom patrně utrpěli pouze nízké ztráty na civilním obyvatelstvu. COŽ BY ŠLO. (široký úsmev) –––– No tak jo, já ti ty prachy seženu. Ale jestli nebudeš mluvit s prezidentem Spojených států, uvidíš. – Co? – Zodpovíš se firmě Coca Cola. ()

voleman

Parádní satira nad hrozbou 3. světové války, která má tíživou atmosféru, ale i komediální prvky. Kubrick mistrně natočil film, který měl představovat hrozbu studené války, ale v mnoha věcech je jeho satirická stránka platná dodnes. Jak jsme u Kubricka zvyklí je zde vynikající scénář a režie, ale také velkým kladem je Peter Sellers ve všech jeho třech rolích. Možná že konec se mi zdál už trochu natahovaný, ale jako celku 5 slabších hvězd dám už jen proto, že lepší satiru asi neznám. 85% ()

Luteka

Zajímavý námět a dobré herecké obsazení (až na toho otravu generála). Vskutku podivný film aneb jak mohla dopadnout studená válka ... ()

Aqualung

Režisér si vzal mnohokrát již proprané téma a udělal cosi fantastického.S klidným svědomím bych tento film postavil na úroveň Hlava 22.Parádně a velmi dobrým vhledem do mentality vojáků z povolání zpracovat a parodoval vojenské představy, algoritmy uvažování, hodnocení a jednání.Je tu velmi jasně sděleno, napáleno a parodováno, co může jeden pomatenec, který má pod palcem jaderný Armageddon způsobit.No a pak je tu celý štáb pomahačů a přidavačů prezidenta USA, který se snaží celou věc uvést do pořádku.Jsou to ovšem povětšinou také vojáci, což celou situaci posunuje do bezmála surreálné podoby.Partnery jsou jim sovětský velvyslanec a opilý premiér SSSR.Je tu poukázano na zlo, které se může nějakým omylem, či šílenou, nebo zlou vůlí jedince realizovat.A ve finále velitel posledního bombardéru, který se po obdržení finálního rozkazu mění v kovboje osedlá vodíkovou bombu a vyrazí s ní do akce...…….Nádherný film.Hodnotím vysoko! A fantastický je výkon P.Sellerse v trojroli!!!!! ()

G.W.Bush

Strašně rád jsem si hrál ve své kanceláři s červeným tlačítkem, ale ti zpátečníci mě ho nenechali ani jednou zmáčknout. Taková to mohly být sranda. ()

mohamedsfinger

Dost mrazivá satira, u které se ale divák nezasměje tolik, jak asi čekal. Přesto musím říct, že Peter Sellers, kterého jsem nikdy příliš nemusel, byl famózní. Zvláště pak jako Dr. Strangelove, jenž se vyhoupl do desítky mých oblíbených filmových pošuků. ()

Sdoom

Kubrick opět na válečné stezce - a opět vítězně. Tentokrát zvolil odlehčenější satirickou formu, ovšem pro výpověď o potenciálně nejničivější zkáze v dějinách lidstva (Velkou potopu nepočítaje). Ve své době se určitě museli diváci tetelit blahem, jak jim Kubrick mocnáře vybarvil. Dnes s odstupem skoro 50 let je to spíše úsměvné, než že by se člověk válel smíchy, ale i to mi stačí. George C. Scott a Peter Sellers svým herectvím dělají z filmu opravdu nezapomenutelný zážitek - i těm, komu by se případně film jako celek nelíbil, což ovšem není můj případ. :-) ()

Babous

Kubrick je podle mě hrozně přeceňovaný. Film je prostě divný a na to, že se v něm skoro nic nestane, děsně natahovaný. ()

BMAJTZ

Tímhle filmem se mi jednoznačně potvrdilo, že asi nemusím úplně vše co mistr filmu Kubrick kdy natočil. Je to komedie, drama nebo snad satira. Je to jednoznačně podivný mix naprosto všeho. Jinak ten film vlastně neřeší vůbec nic, nevím vydržel jsem se dostatečně bavit po celou dobu, ale žádná nadčasová bomba to tedy nebyla. ()