Blade Runner 2049 - 2036: Nexus Dawn

• USA 2036: Nexus Dawn
Celý film

Režisér Denis Villeneuve požádal své oblíbené umělce, aby vytvořili tři krátké filmy, jimiž ztvární některé klíčové události předcházející ději filmu Blade Runner 2049. Všechny tři snímky, k nimž patří i 2036: Nexus Dawn, byly uveřejněny několik týdnů před premiérou celovečerního filmu a sloužily tak k jeho propagaci. V tomto mikropříběhu sledujeme Niandera Wallace (Jared Leto), který představuje svou sérii nových replikantů typu Nexus, aby obhájil zrušení zákazu jejich výroby. (J.Connor)

joker.george

Na pokračování Blade Runnera jsem se těšil dlouho dopředu. A tento předfilm mě na něj nalákal ještě víc. Atmosféra fungovala ještě před příchodem Jareda Leta a potom už se dusno jen a jen stupňovalo. A dokázal bych si představit, že by tahle ukázka šla smysluplně rozpracovat do delší podoby. ()

C0r0ner

Původní Blade Runner mě vnitřně strašně minul, což mě dodnes mrzí. Villeneuve se ale chystá na reboot jako svině a sype do nás napřed malinké ochutnávky. Rok 2036 má perfektní atmosféru, nápad a především důležitost pro hlavní film. Uvidíme, co nám přinesou další dva prequely. Tenhle byl skvělý. 90% ()

filmmovier

Tenhle kraťas mě bavil ze všech nejvíc. Jedna místnost, jeden dialog a představení nové generace androidů a Leta, kterej je fakt učiněnej démon a já se na jeho úlohu ve filmu těším, takhle na první dobrou fakt dokonalej záporák. Navíc je to na prostoru pouhých pěti minut neskutečně hutné, napínavé a velmi, velmi znepokojující. Působivé drama, které na malém prostoru rozehrává velikou a zajímavou hru, která snad bude stát za to. 98%. ()

Pavlínka9

Až mrazivě děsivně krátké video o tom, jak mocný a významný muž ke své ještě větší moci přišel. Tady je ukázáno, jak s pár slovy, ale hlavně činy - dokážete to, co chcete. ()

VanTom

Názorná demonstrace absolutní poslušnosti nového typu replikanta v jedné hutné, gradující scéně zapůsobila nejenom na skeptické korporátní politiky. Jen bych tedy pochyboval, že se jednání takové úrovně bude (i v sebevíc dystopickém roce 2036) odehrávat v natolik špinavé, tmavé, stísněné kanceláři. ()

Hugo01

Asi není bezpodmínečně nutné, abyste viděli i tyhle mini-prequely, abyste přišli na kloub tomu, co se děje v samotném filmu, ale rozhodně doporučuju. Nějaký ten insight navíc není nikdy na škodu. ()

F.W.Colqhoun

Nexus Dawn není samo o sobě žádná sláva, ale zabíjí ho především nepravděpodobnost zasazení do kulis a kontextu. Skutečně by jednání s největším průmyslníkem doby o obnovení masové výroby lidí probíhalo takto? Bullshit. ()

sirien

Pointa... je ve skutečnosti docela slabá a představa že by takové podání někoho přesvědčilo jako argument mi do univerza Blade Runnera nějak nezapadá. Jinak ale hezky udělané. ()

Stíba

První krátký film jako předzvěst veleočekávaného pokračování jedné věhlasné klasiky naplňuje má očekávání. Původní Blade Runner mě nechal chladným ale tady se snad blýská na lepší zítřky. ()

PEZ

Syn Ridleyho Scotta, Luke Scott, natočil po kraťase k Alienovi aj dva kraťasy k novému Blade Runnerovi. A vydarené. Tento prvý nám prvýkrát odhaľuje postavu tajomného Niander-a Wallace-a. Nie je úplne nutné vidieť pred pozretím dvojky, ale dotvára nám to príbeh a to ako Wallace vstúpil na scénu, ako aj ukážku novej verzie Replikantov. ()