Will Smith a Martin Lawrence spojí své síly jako parťáci na poli zločinu, tedy spíš v boji proti němu, v tomto akcí nabitém filmu o dvojici skvělých chlapíků, z nichž se stanou skuteční Mizerové! Policii právě někdo přímo před nosem ukradl zabavené drogy v hodnotě sta milionů dolarů. Detektivové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) mají možná po kariéře a navíc hrozí, že jim zavřou celé oddělení narkotik miamské policie. Proto se pouští do vyšetřování, které se ale nebezpečně zvrtne, když zabijáci unesou jedinou svědkyni loupeže, krásnou policejní informátorku a kamarádku obou chlapíků (Téa Leoniová). Rychlá auta, okouzlující žena a nikdy nekončící akce ve filmu Mizerové jsou zárukou dobré zábavy! (HBO Europe)

Redswif

Film, který jsem vzhlédl poprvé v HD kvalitě a když jsem se na něj jednou omylem díval v TV tak jsem málem plakal:D ()

MiCM

Kombinace žánrů akční/komedie/krimi to je prostě super.. Nedej bože když se to pak takhle povede.. ()

LadyDevil

K takovýmhle filmům je těžký něco psát: nemusí se nad tim nijak přemýšlet, chvilkama je to vtipný, chvilkama akce, chvilkama nuda, celkovej dojem průměr - neurazí, nenadchne.. ()

anli

Režijní debut Michaela Baye a hned na plný plyn.Scénář není nijak převratný,ale zpracování zaslouží opravdu pochvalu a už tady je vidět,že nám roste nový pan akční režisér.Je to vlastně klasický mix akce-komedie-krimi s videoklipovým snímáním akčních scén.A ty umí Bay mistrovsky.K tomu svižné a místy velmi vtipné dialogy a máme tu jeden z velmi ceněných filmů žánru,který nechybí ve sbírce žádného akčního fanouška.Martin Lawrence a Will Smith jsou jako dvojka absolutně skvělí a zábavní.Téa Leoni film krásně zdobí a já mu dávám nemizerných 80%..P.S.Jasně je to popcornovka,ale mistrovsky natočená,takže díky bohu za takové,ne? ()

majxik

Testosteronová akčňárna pod taktovkou Michaela Baye zašťítěná Will Smithem v jedné z hlavních rolí. Sic jde o průměrný akční film s normálníma nedostatkama a klasickými klady jako je téměř neustálá akce, tento film mi nenabídl nic co by ho mohlo dostat z průměru 3 hvězdiček. Takže v sumu, pěkný film bez překvapení ani zklamání... prostě další akční film. Jukněte, zhodnoťte a běžte dál. ()

lennyd

Přímo z policejní stanice je ukradena zabavená zásilka heroinu a je jasné, že je v případu zapletený i někdo z policistů. Detektivové Mike Lowery (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) se pouštějí do vyšetřování - ale nemají žádné stopy, dokud jim nezavolá Julie (Tea Leoni), kamarádka Mikeho bývalé přítelkyně, která byla svědkem vraždícího běsnění šéfa zločinecké bandy. Tím se ale Julie ocitá v hledáčku nájemných vrahů, a jen Mike a Marcus ji mohou ochránit a zároveň vyřešit celý případ ... Buddy movies poslední roky docela letí, a jen málokterá dvojka si padne tak skvěle, jako Will Smith a Martin Lawrence. Vcelku tuctovou detektivní zápletku (bez špetky překvapení) ale velmi osvěžila výměna manželek .. ehm detektivů. Michael Bay už tímto filmem ukázal, že akční scény mu nejsou vůbec cizí (sice své kvality mnohem více potvrdil svými dalšími filmy), ale už Bad Boys je výborná akční jízda (zvlášť v druhé půlce). Taktéž nemohu vynechat pochvalu Marku Mancinimu za výborný soundtrack.. ()

Beky

Objektivně se musí přiznat, že ten film je zbytečně dlouhý! Ale jinak...první Bay se všemi klady i zápory, komu se nelíbil jeho debut, pravděpodobně ani zbytek kariéry ho nezajímá. Ale Bay jasně naznačil, jakým směrem se budou ubíhat akční filmy, změnil žánr, Mizerové vytvořili mezník mezi oldschool a moderním akčním filmem. ()

tnp101

Je až s podivem, jak si ve své prvotině dokázal Bay poradit se slabým scénářem a zároveň nízkým rozpočtem. Vyprodukoval totiž velmi koukatelnou záležitost, jež nezapře jeho klasický tvůrčí styl a která k dnešnímu datu skoro vůbec nezestárla. Akce tu sice nehraje prim, ale o výbuchy a honičky není nouze a výborně sladěné ústřední dvojici parťáků nedělá problém interpretovat sebevětší blbost údernou formou. Will Smith jako obvykle „kúúl“, Lawrence v jediné akceptovatelné roli jeho kariéry a Tée, jakožto třetí v partě, to nikdy neslušelo víc! 70% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Blu-ray prvních „Mizerů“ je prvním a s největší pravděpodobností i posledním Bay-titulem, o jehož audiovizuálních kvalitách se nebudu vyjadřovat v superlativech. Obrazový přepis v „celo-obrazovém“ 16:9 (resp. 1,85:1) nijak neoslní. Ve zkratce - vypadá jako naprostá většina přepisů filmů devadesátých let. Ostrost je spíše průměrná a drobnokresba nevýrazná, i když některé „close-upy“ na tváře nabízejí hodně příjemné množství detailů a akceptovatelných hodnot dosahuje také filmově přirozené zrno. Barvy jsou v závislosti na dané scéně laděné do teplejších, či studenějších tónů, přičemž vévodí první jmenované, tedy sytější, což na druhou stranu neznamená, že by paleta disponovala zrovna zářivými odstíny. Nejenže není zvlášť výrazná, ale převážně interiérové scény jsou možná až zbytečně tmavé a v temně podané černé mizí většina detailů. Přepis je to i tak slušný (z technického hlediska pochopitelně výborný), a i když nevyvolá úžas, film očividně prezentuje v maximální kvalitě a o to jde především. Nijak nadšeně nelze hovořit ani o zvuku. Originální anglická DTS-HD 5.1 MASTER stopa umí burácet, ale ve většině případů slévá více prvků do jednoho celku. Nečekejte tudíž čisté střely ze zbraní ani desítky jednotlivě odlišitelných detailů všeho druhu. Podobně zapadne většinou i hudba, pokud však hraje v popředí bez „rušivých“ elementů, zní slušně. Jistou prostorovostí stopa disponuje a dialogy jsou bezproblémové a povětšinou čisté. Ve výsledku slušný průměr, který vzhledem k věku snímku v žádném případě neurazí. A kupodivu se povedl také dabing v DD 5.1, přičemž jde o ten nejnovější z roku 2010 (existují čtyři!), který se kvalitám originálu vyrovnává nejen zvukově, ale i mluveným projevem. Hlasy sedí, překlad je nápaditý a nebojí se vyjadřovat neslušně a ode mě palec nahoru a důkaz, že když se chce, i v dnešní době lze vyprodukovat použitelný dabing. Přejděme však na bonusy, jež startují výborným audio-komentářem M. Baye. Stopa je zábavná a nabytá informacemi a Michaelovi nedělá problém přiznat, že se něco nepovedlo, což je sympatické. Pokračujeme 24 minutovým filmečkem, který se zabývá výbuchy a zbraněmi ve filmu a zpětně je testuje v praxi - tentokrát bohužel spíše průměrné pokoukání. Následuje trojice hudebních videoklipů a sekci přídavných materiálů uzavírají trailery na tituly z produkce „Sony“. Disk je pak vybaven ještě základní „BD-Live“ funkcionalitou a aplikací „MovieIQ“, která nabízí aktualizované databáze s všemožnými technickými informacemi o dané scéně při sledování filmu. Bonusy tak stojí víceméně pouze a jen na kvalitním komentáři, což mi k naprosté spokojenosti bohužel nestačí a české titulky, jak je u disků „Sony“ zvykem, absentují, takže si tuzemský divák musí vystačit s anglickými. Jen pro doplnění, kromě trailerů jsou všechna ostatní bonusová videa prezentována v SD. Ve výsledku jde o titul vesměs průměrných kvalit, tudíž 60%. () (méně) (více)

ywo666

Zábavná vec, ktorú som mal ešte radšej keď som bol malý. Smith je na jednotku. Akcia dobrá. Vtipy dobré. Viac než dobrá akčná komédia. ()

Fleetguard

Typická akční komedie jakých jste už jistě viděly spousty. Přesto Vás však strhne a zcela pohltí!! Drogový gang v čele s jeho nemylosrdným šéfem Fouschetem.(T.Karyo) musí za každou cenu zlikvidovat nepohodlnou svědkyni vraždy, která je i pojítkem k obchodu s drogami. Vystrašená Julie se okamžitě pokusí kontaktovat policistu Lowreyho (W. Smith), ale za toho se vydává jeho parťák Burnetts (M.Lawrence). Oba policisté si pak musí vyměnit role a tím se vše zanačně zkomplikuje, zejména pak v rodiném kruhu Burnetta. B. Bay při své premiéře předvedl, že akční žánr má v krvy a předvedl slušně vypadající film s vizuálně přitažlivou podívanou ! ()

Compadre

Akční komedie jak stehno. Na tomhle filmu se mi líbí snad všechno. Will Smith a Lawrence hrají dobře, jsou tam pěkný ženský, rychlý auta, zapamatovatelný hlášky...Teda, dost záleží na tom, s jakým dabingem jste tento film sledovali, já viděl jeden a ten samý snad se třemi variantami našeho dabingu, ale ten, který dělá Mizery jedním z mích nejoblíbenějších filmů je jen jeden. Když jsem na to koukal podruhé a Will Smith promluvil jiným hlasem, lekl jsem se a po půlhodině film vypnul. ()

Brain-D

Bad Boys....Martin Lawrance a Will Smith jsou fakt zábavná dvojka. Beyův začátek, který nebyl vůbec špatný, ale mohl být i o chlup lepší. Hrál jsem hru a ta byla hodně povedená...i když mírně horší hratelnost. ()

Danny F.

Hodně akce pro to aby se divák nenudil a adrenalin udržel hodně vysoko. Vtipné scénky a film jako celek skvěle ladí s hereckým obsazením. 70% ()

hroubek

První film Michaela Bay.Mizerové jsou poctivá buddy movies kde dva policisté tmavé pleti hláškují jako o život a z nějaké nepochopitelného důvodu pořád musí po někom nebo něčem střílet.Lawrence snad ve své jediné roli kdy je snesitelný a Smith v roli, která z něho udělala největšího řízka pod sluncem.Tohle je ale jen malí odvar toho co přišlo s dvojkou. ()

harryy

výbuchy,akcia,dobré prestrelky proste dosť dobrá akcia a ked sa k tomu pridaju výborné doberačky Smitha a Lawrenca situácie na ktorých sa sem-tam zasmejeme vznikne dosť dobrý Bad BOys.Vyborný Bay, film ktorý Smitha vpustil hlbšie do Hollywoodu a odštartoval jeho vynikajucu karieru. 75% ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (více)