Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

*CARNIFEX*

Nesmierne nápadité, momentálne k vzhľadom nastolenému trendu všetkých pohlavárov sveta, so všemožnou snahou o ochranu z idealizovanej “demokracie” - hádam aj trefné. Spodina pod drobnohľadom, či absolútnou kontrolou, to je jeden z cieľov tejto doby. Škoda len, že ma tá forma spracovania akosi neuspokojila, keďže snímok bez “energie”, len zriedka kedy dokáže plnohodnotne zaujať. ()

Rex Mundi

Všetko v tomto filme akoby som už predtým videla niekde inde. Zdá sa mi, že okrem predvídateľného deja a hromady klišé mi vlastne nič nové neponúkol. Márne hľadám čokoľvek, čo by ma na ňom nadchlo alebo aspoň zaujímalo. Forma remeselne čistá, obsah veľmi priemerný. ()

D.Moore

Místy zajímavé a zhruba od poloviny i k zamyšlení (volby), jenže ve výsledku pořád předvídatelná rutina s vyčichlým finále, o které se vše dozvíte během pár desítek minut. Čekal bych něco odvážnějšího než takovou jednoduchou kritiku všech těch internetů. Tom Hanks byl super, Emma Watson už méně... A postava Johna Boyegy? Deus ex machina, nic jiného. ()

kulyk

Myšlenka dobrá. Provedení nebylo tak dobré. A Vocn je prostě nesledovatelné strašítko. K fízlování a ztrátě svobod viz verbal. Více bych ze sebe do komentáře neinvestoval, protože jsem přežraný a udělám si spink. Pardon. ()

pepo

Hlavná hrdinka je taká krava akú svet nevidel od Twillightu a plynulosť deja s vývojom postáv sú občas tak wtf, že človek čaká nejaký veľký twist. A ono to má iba blbého scenáristu. Ale inak som sa nenudil, dobre sa na to pozerá a celkovo to tá téma ťahá celkom hore. Fajn oddychovka s nevyužiutým potenciálom. Ale radšej pri tom nerozmýšľať 6/10 ()

juta

Ač zajímavý nápad, výsledek nestojí za nic. Je to celé divně postavené na hlavu, tak trochu to všechno nedává smysl a že by měl závěr nějaký hodnotný význam, to se také říct nedá. Byla tu snaha docílit pocitu, že sociální sítě a propojení nemusí dopadnout dobře, ale o tom se přece nemusí točit film, to všichni víme. :D ()

Shakers

Po dlhej dobe som sa fakt, ale že naozaj nudil. Netvrdím, že je ten príbeh zlý, ale prišlo mi to strašne, nudné, pomalé a nezáživné a to dokonca s dobrým castingom. Velke sklamanie a ešte väčšia nuda. 25% - 1* ()

Hunt

ohromný potenciál, výborné téma, mnoho příběhových linek....jenže nikam to moc nevede a nepasuje na sebe. Mnoho fajn nápadů avšak nevyzrálé zpracování. V každém případě jsem rád, že jsem film viděl, jen škoda té dramaturgie. ()

filmfanouch

Tom Hanks je už jenom kvůli Forrestu Gumpovi brán jako zdroj kvality. Emma Watson si zase vybudovala kariéru jako chytrá emancipovaná žena. A společně se pouští do thrilleru který by měl být především hodně chytrý. Circle opravdu není hloupý film. Akorát se o něm nedá, říct, že by zcela naplňoval potenciál. A v některých případech je naivní hrající si na něco víc. Herci jsou fajn (Bill Paxton v poslední roli a je to o suché oko) ale zápletka se trošku loudá a opravdu nejde o vyjímečný a převratný film. Především nějak nešokuje v rámci technologie a opravdu nejde o sci-fi jak se tvrdí. Prostě takový neutrální film. ()

Pepinec

Ale no ták... Tenhle film je víc naivní než Ema Watson krásná. Copak myšlenka, ta je zřejmá málem už při pohledu na plakát, ale ono je príma když má myšlenka i nějakého příjemce. Já jsem ze hry, protože moje filosofie se shoduje s tou domnělého vraha jelenů. Jde o zblblé digi-online-otroky, kteří nezvládnout být oflajn ani ve sprše. Aby se tahle banda probrala a zkusila uvést v onlajn vlastní mozek, musel by ten film slézt z plátna a dát jim facku, jinak tahle limonáda nemůže nikoho z nich rozházet. Herectví a technika tu jsou podle mě na vedlejší koleji, tady je v hlavní roli pointa, bohužel úderná stejně jako mužný hlas premiéra Sobotky. ()

Rosaviva

Dobře obsazené a zajímavý nápad, The Circle mohl být na začátku trošku uveden, takhle nás film rovnou hodil do děje a já jsem se v tom upřímně trochu plácala. Co je Circle a proč je tak super. Bylo tam rozehraných několik dějových linek, které byly pak naprosto nepochopitelně nevyužité a konec taky nebyl nic moc. Čekala jsem něco velkolepějšího. Ale i tak 4* ()

Cappuccino

Súčasné hodnotenie The Cirle (60%) jeho kvalite vcelku odpovedá a ak máte možnosť neísť na neho do kina, urobte tak. Ja som svoje rozhodnutie zvážil a aj napriek nízkemu percentu sa odvážil risknúť návštevu kinosály, čo v konečnom dôsledku nebola až taká sodoma gomora, ako som sa obával, ale ani žiadna výhra. Tématika a námet super -> spracovanie, to už bolo o niečom inom. Obsahovo skrz naskrz preplnené väčšími či menšími nelogickosťami (ľahké prelomenie zákonov, minimálna negatívna odozva spoločnosti na absenciu súkromia, chovanie hlavnej postavy..) a príliš jednoducho podaným príbehom (žiadne hlbšie pozadie spoločnosti The Circle, slabé zapracovanie jedného z tvorcov projektu - John Boyega, nevysvetlenie mnohých činností zamestnancov a "veľkých bratov", atď.) ktorý pôvodne kvalitnú, Orwellovskú ideu, hádže do vôd tvrdého priemeru a z neho už niet skrátka cesty späť. P.S. Hanks bol ale naozaj komický, hlavne keď priznal, ako moc sú f*cked. ()

Allien.9

Na takovýhle film jsem už asi stará. Pro náctileté je možná "The Circle" podobně geniální jako "Vykoupení z věznice Shawshank" (*****), ale mě myšlenka SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE (přičemž sdílet neznamená mluvit s někým, ale streamovat každou pí*ovinu) zároveň rozesmívá i děsí. Scénáristé jako by sami nevěděli, pod který žánr se vlastně chtějí zařadit (drama? thriller?), a tak vznikl prapodivný mišmaš, který je od začátku do konce neskutečně prvoplánový. Tedy až na ten závěr, protože *SPOILER* to, že se hlavní hrdinka bude i po ukázce fanatismu a hyenismu uživatelů Circlu držet oné utopické myšlenky, to jsem tedy opravdu nečekala... Asi jediná věc, která mě na filmu zaujala, byla diskuze týkající se voleb. Toť vše. ()

misterz

Pekný príklad, kam až môže zájsť nekontrolovateľná a nebrzdená moderná technológia. Myšlienka filmu dokazuje, že aj ten najlepší a najčistejší pôvodný zámer alebo úmysel pokiaľ nemá žiadne mantinely a hranice, tak obyčajne vedie do niečoho zlého a zvráteného... Dejová linka nebola zlá, nenudila, len je na škodu, že príbeh akosi lascívne vyvrcholil práve v momente, keď to začalo byť najzaujímavejšie. Z hercov najviac vynikla E. Watson, Tom Hanks hral iba štandard (a bolo ho tu pomenej). Celkovo to vidím na lepší priemer, príjemná oddychovka. 65/100 ()

mzss1

|83%| Viděno v kině. THE CIRCLE nebyl film, který jsem chtěl vidět na velkém plátně, přesto jsem se na něj nakonec váhavě rozhodl zajít. Kinomaniak jsem velký a Hankse s Watson mám rád, tak jsem si řekl, že by z toho mohl být aspon koukatelný průměr. No, vzešlo z toho mnohem víc a za to jsem rád. Začátek snímku možná moc nezaujme, já se ale nenudil. Zpočátku jsem měl trochu problém s E.Watson. Žádná extraherečka to není, ale po čase sledování filmu jsem si uvědomil, že hraje přirozeně a do role, kterou jí tvůrci svěřili, se vžila skvěle. Čím víc se blížil film ke konci, tím jsem byl nadšen jednak z Emmy, Hankse, tak i z celého filmu. Mnoho aspektů mě zaujalo. Především myšlenka moderního světa, ve kterém žijeme a žít budeme. Vše online, vše propojené a bude hůř! Zde to bylo trochu přehnané a snad i brané s nadhledem, ale přesto to byl velmi naučný film o této tématice. Finále mě docela odrovnalo. Watson to pěkně Hanksovi natřela. Myslel si, že je jen naivní holka, kterou bude využívat nástroj k šíření jeho The Circle. Zaujala mě fanatická komunita ve které Watson pracovala, to vše bylo hezky natočené. Těžko budu tento film dále rozebírat, to se musí vidět. Hit bych z toho samozřejmě nedělal, trochu vylepšit scénář, prostě celkově dát více zapamatovatelnějších scén a určitě bych šel do plného počtu hvězd. Rozhodně jsem spokojen a těším se na další shlédnutí. ()

liskam

Přestože mě mistr Verbal pěkně nasral s hodnocením B.Runnera 49. Zde s ním musím opět souhlasit. Film a celkově vytvořené filmové emoce perfektně fungují. Režisér přesně věděl co chce a casting byl natolik kvalitní, že se vše podařilo na jedničku. Škoda jen nevýrazného Hankse. Za mě jasných 75%. Ps: absolutně nechápu takhle nízké hodnocení. ()

Snorlax

Po povrchu klouzající film nenadchne kromě námětu ničím. Kdyby Eggers našel více odvahy a pustil se do boje proti zneužívání moderních technologií s větším elánem, mohlo se jednat i o burcující snímek. Takto si Hanks pouze vyzkoušel jakousi parafrázi Jobse. Zda tvůrci skutečně mířili i na ideál amerického snu, jenž se jim díky hlavní hrdince podařilo řádně dehonestovat, není úplně jisté. ()

IQ Tiqe

Mám tyhle antiutopie rád, navíc Emma, Karen, Tom Hanks – zkrátka jsem se na film celkem jsem se těšil. Nabídnul mi zhruba, co jsem mohl čekat ukázku plíživého nebezpečí sociálních sítí. Ale co mě hodně zklamalo byl vývoj Emminy postavy – tam tvůrci museli něco vynechat, protože tak divný myšlenkový otočení jsem už dlouho neviděl. ()

Anderton

Ono pozerať The Circle za ťažké prachy v multiplexe, alebo doma popoludní cez víkend je veľký rozdiel. Ale aj doma ma napadali myšlienky typu, načo je dobrý podobný film po troch sériách Black mirror? Prečo robí hlavná hrdinka to, čo už veľmi dávno vyskúšal JXD? The Circle je nakoniec mierený najviac na divákov, pre ktorých je Black Mmirror príliš drsný a alegorický a nechce sa im príliš premýšľať. Tu totiž dostaneme všetky odpovede na nastolené dilemy ako na podnose aj s jasným stanoviskom. Čo je v porovnaní s tým, že film sa nám snaží povedať niečo o slobode myslenia a súkromia, celkom paradox. No Europa corp. zase v úvodzovkách zabodovala, podobne ako s Valeriánom. Ale ako doma je to úplne v pohode, môžete si pri filme sledovať neustále telefón alebo aj s niekým skajpovať. O facebookovej konverzácii ani nehovoriac. ()

Frajer42

Vyzkoušet se má v životě všechno, a tak se Tom Hanks pokusil si zahrát zápornou postavu. Pevně budeme všichni věřit, že ve svém životě naposledy. Myšlenku snímku chválím velmi pozitivně, ačkoli se nejedná o nic nového na scéně. Velký problém mám ovšem se zpracováním. Snímek zcela ignoruje nějaké filmové šablony. Celý snímek je pouze úvodem do určité problematiky. Ani přes dlouhou stopáž se nedostalo na pořádnou zápletku ani na závěr. Snímek končí stejně jako moderní seriály současnosti, jejichž cílem je navnadit diváky na další díl, který zákonitě musí následovat. Tak kdepak jej najdu? Vzhledem k tvorbě Jamese Ponsoldta nelze předpokládat, že se zde pokoušel o nějakou geniální satiru na současný vývoj společnosti. Bohužel to celé myslel s největší pravděpodobností vážně. Při některých dialozích a vývoji děje, jsem si tedy musel nahlas opravdu postesknout, jak moc je to zlé. Přitom úvodní minuty vypadaly více než nadějně. Jen po nich zákonitě mělo následovat něco, co by mělo potenciál diváky nějakým způsobem oslnit. Snímek se o nic takového snad ani nepokusil. Takhle to nevidím na více než pěknější hvězdičku. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců