Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Nathaniell

To co bylo v jedničce dobrý, je tady tak trochu dokonalý: Humor? Přidáme víc! Akčnost? Do nebes! Surovost, syrovost a brutalita? NEŠETŘI, prosím. :-D :-D O osm let mladší jedničku jsem nikdy moc nemusel a nikdy jsem nepochopil, co měl na ní můj bratr rád. Vždyť je utahaná a nijaká. Ale pak přišla dvojka a hle: Ten retardovanej námět někdo nakopal kofeinem. :D :D Nebo spíš Metem. No to je jedno, každopádně chci říct, že lepší pokračování jsem si ani nedovedl představit. Když mi brácha řekl: "Pojď, mrkneme na Mizery dvě." Šel jsem jen proto, že mi nedošlo, na co se jdu dívat, jelikož blbý a stupidní filmy v zájmu vlastního blaha zapomínám. Ty jo, ještě, že jsem zapomněl. :-) 5* ()

horor2

Po prvním zhlédnutí jsem byl na vážkách. Pak jsem si to pustil znova a už to mělo ty správné vajca, jako prostřelená prdel alá Matrix zpomalovačka na úvod :-) Další případ, nový obal + nový dabér Smitha v češtině. Je to opět jízda! :-) ()

PlayEasy

"Sehrané" duo Mike - Marcus je opět v akci a nyní stojí protí drogovému bossovi Tapiovi (dobrej záporák) a s krásnou sestrou Marcuse. V některých chvílích je to až přehnaně blbé, ale v některých jsme se málem udusili smíchy. Akční scény skvělé, minutáž nám také moc nevadila a na Kubě to bylo též bezva, ale konec nebylo to co by nás úplně naplnilo, ale u titulků jsme opět chytili záchvat smíchu. Takže když lehce přivřem oko tak nám to vyjde na 70% a těšíme se na pokračování! ()

Mkartaylas56

Oproti jedničce je tu všeho víc. Tvůrci v čele s Michaelem Bayem skutečně sešlápli pedál co to šlo a po přízemnější jedničce nám nadělili akční komedii, která působí jako utržená ze řetězu a mě to teda pořádně sedlo. Jasně, spousta lidí si u dvojky stěžuje na to, že je až moc přestřelená nebo moc vulgární, ale za mě jsou to nesmysly. Jako ano, jednička nastavila určité standardy a na jednu stranu chápu, že diváci dostali odlišný film, než na který nejspíš šli, ale na druhou stranu nechápu, jak si někdo může stěžovat například na akci, kterou si tu Michael Bay podle svého gusta výborně nasnímal, naaranžoval a mě teda bavila mnohem víc, než v prvním případě. Navíc jí tu bylo nejen díky delší stopáži až až a dokázala mě skvěle bavit. Stejně parádně mě film bavil i ve své komediální části a úplně beztrestně přiznávám, že hned u několika scén jsem chytal slušné záchvaty smíchu. Dost tomu pomáhala i dvojice Lawrence Smith, mezi kterými byla opět úžasná chemie a i mimo kameru bych jim ty jejich "Bad Boys" v pohodě věřil. No a to, že Mizerové II postrádají promakanější scénář? To mi bylo totálně fuk a díky mnohem větší náloži akce, komedie, atd. oproti prvnímu dílu jsem si naplno bez přemýšlení užíval sice "pouhý", ale za to skvěle fungující akční výplach a jestli budou nadcházející Bad Boys for Life alespoň stejně tak nadupaní, jako tady dvojka, tak nás v lednu čeká skvělý akční otvírák roku 2020. 85% ()

JosefTomas

Jak říkal inspektor v Hard Boiled Tequilovi: "S jednou bouchačkou jseš Superman a se dvěma bůh?". To v přeneseném smyslu platí i pro Baye. Jen to spíš znamená:" S prvním dílem jsi revoluční a s druhým magor?" Asi žádný jiným filmem Michael Bay nedefinoval svůj styl lépe. Přestylizované až běda, plné akčních scén, které fanouškům berou dech a účetním práci (kdo by to chtěl počítat). Duo Smith/Lawrence hází hlášky jednu za druhou a Bay kolem nich krouží kamerou o sto šest a střihem je rychlejší, než nadopovaný Usain Bolt, takže vlastně nezbývá nic jiného, než Míšovi poděkovat. Žádný jiný blockbuster své doby nemohl tomuto konkurovat a Bay tak vypálil(nebo spíš odpálil) rybník všem, kdo se ho pokusí byť jen trochu trumfnout. ()

ostravak30

Druhý díl Mizerové II je ještě o mnoho víc než jednička. O mnoho víc všeho. O hodně víc výbuchů, akce, honiček a samozřejmě i humoru. Pravdou je, že nám tvůrci znovu servírují často příliš užvaněnou podívanou, kdy dialogy na diváky doslova chrlí ze všech stran a místy jsem absolutně nestíhal, místy jsem se zmohl už jen na zívání. Ale...když už nadešla chvíle nějaké akce, a těch bylo naštěstí víc, pak jsem se královsky bavil. Každý fanoušek akčních scén si zákonitě musí přijít na své, když se výbuchy kolem jen hemží. A to nemluvím o až nevídaně dlouhých scénách automobilových honiček. Poslední kapitolou je humor samotný. Netvrdím, že jsem se při prvním dílu nebavil, ale u dvojky jsem se bavil královsky. Rozhodně víc. Tvůrci vsadili u pokračování na to, že pořádně šlápnou na plyn a přidají. Škoda jen, že jsem našel hluchá několikaminutová místa, které působily černá ovce mezi bílými jinak dynamickými scénami. ()

koty2201

Ako som spomínal, tak Bad Boys 2, sú niekde úplne inde ako prvý diel a takto sa majú točiť zábavné akčné buddy komédie. Ten film sa prakticky zlepšil vo všetkom, s čím som predtým nebol na 100% spokojný. Humor tu bol konečne zábavný a aj keď uletený, ale ja mám taký rád a skvelo som sa bavil a zasmial. Konečne. Akčné scény? No konečne boli o niečo prehľadnejšie, lepšia choreografia súbojov a aj kreatívnejšie riešenia. A kamera? Čo si blázon? Najlepšia scéna bola v dome s Hajťanmi, kedy kamera krúži po koľajách okolo zločincov a hlavných hrdinov, ktorých delí len stena. Dokonca aj spomaľovačky ma bavili viac ako tie od Zacka Snydera (a to ich mám rád, sorry jako). Tu aspoň dávajú zmysel a majú praktické využitie. K ostatným technickým záležitostiam sa vyjadrím nižšie. Príbeh bol síce takým opáčkom z jednotky, ale konečne to všetko dávalo zmysel a bol v tom poriadok a divákovi nadávkovali dostatok dôležitých informácii. Tentokrát Mike (Will Smith) a Marcus (Martin Lawrence) musia vypátrať a zastaviť drogového dílera, ktorý začal vojnu proti ruskej mafii v Miami. Dokonca sa mi páči jeho kreatívny spôsob pašovania - v telách mŕtvol v márnici. Pritvrdilo sa pri zobrazení násilia a sú tu také jemné gore momenty. A prekvapivo v istom momente nahota. Až také niečo som nečakal. Mimochodom, scéna v márnici bola skvelá a dosť nechutná. Rovnako ako som sa bavil pri scéne v predajni s elektronikou :D Okrem prípadu, Marcus a kapitán Howard (Joe Pantoliano) riešia svoje neurotické povahy a Mike zase Marcusovu sestru Syd (Gabrielle Union). O to viac spicy je ich vzťah ako kolegov.  Ako som už spomenul, tak aj v pokračovaní sú postavy napísané skvelo a budovanie charakterov sa tvorcom naozaj vydarilo. Ich vzťahy navzájom potom pôsobia viac prirodzene a vedia si získať vaše sympatie tak, že im fandíte, aby to dobre dopadlo. Lawrence a Smith zase hviezdia. Ale aj Marcusova sestra a hlavne kapitán Howard bodujú ešte lepšie ako v prvom filme. Zároveň hlavný záporák a pašerák Johnny Tapia (Jordi Mollà). Škoda, že nemal viac priestoru ani predstaviteľ ruskej mafie Alexej (Peter Stormare). On vie pôsobiť veľmi nebezpečne a desivo.  Technicky som sa vyjadril na začiatku, takže teraz neriešim akciu, kameru alebo strih. Tie boli skvelé. Len napríklad praktické efekty sú na tom ešte lepšie ako minule. Výbuchy logicky nesmú chýbať. Kostýmy a zasadenie deja do Miami opäť sršia slnečnými lúčmi a prichádzajúcim letom. Táto estetika sa mi páčila vždy. Masky už tu išli naplno a aj rekvizity, keďže tu máme či už mŕtvoly alebo len odrezané časti tiel a vnútornosti. Hudba ma bavila počúvať ako vždy, také tie jamajské tóny a nesmela chýbať ústredná pieseň. Škoda, že prišla až na konci v plnej paráde.  Takže podľa mňa ak ste neboli až tak veľmi spokojní s jednotkou (podobne ako ja), tak vám náladu napraví toto pokračovanie. Je to výborná akčná policajná komédia a naozaj sa oplatí vidieť. Každý fanúšik tohto žánru by si to určite mal pozrieť, ak to ešte nevidel. ()

Frix

Naprosty souhlas se seppem - nudne az na pudu, lepsich dialogu se clovek docka snad i v Saturday Night Live a z nepochopitelnych duvodu je tenhle hnus jeste STRASLIVE nad miru protahovany. Na Bad Boys II jsem byl castecne prinucen se podivat behem behem zalohovani Miller's Crossing, na kteryzto film jsem se podival hned vzapeti pro zlepseni nalady... Will Smith by uz konecne mohl procitnout ze sveho hereckeho snu. ()

kadef

Další akčňák se vším všudy. Naprostej nářez, o nic jinýho tady snad ani nejde. Nádherná kamera to všechno podtrhuje, ale jako komedie by Mizerové 2 rozhodně neuspěli. Zkuste si taky film představit bez velkolepých scén Michaela Baye. Nezbylo by nic, jenom holý kecy o ničem. ()

Luqe

Fantastický film !!! Skláňam mu svoju poklonu. Jeden z mála filmov ktoré by som pozeral 15-krát po sebe. Takú vynikajúcu akčnú komédiu som dlho - predlho nevidel. Will Smith a Martin Lawrenc predstavujú nestarnúce duo policajtov, ktorý sú na stope droge zvanej extaza a zvalia všetko čo im stojí v ceste. Film plný akcie - každú chvíľku strieda jeden výbuch hneď ďalší. Žiadne siahodlhé nudné konverzácie. Zaslúži si plných 5 hviezdičiek ! ()

Weirdman

Bad Boys II si zaslúži neskutočne veľa absolutórii: za akčnosť, výbušnosť, rýchlosť, stupiditu, nechutnosť, zvrátenosť, drzosť, coolovosť, ale aj za treskúci čierny čierny humor... Treba nadhľad a budete vo vytržení :) ... (▲) ()

Filipes

"Dopředu spolu jdem, i spolu umřem. Jsme ostrý hoši tak i žijem" Ano v tomhle trochu komerčnějším duchu natočil Michael Bay počínání výborné policejní dvojice Lawrence, Smith. Dobře vykreslené akční scény, překvapivě je tam velké množství vtipných hlášek ale ta záchranná akce na Cubu....mno nevím nevím. Každopádně v kině to nuda nebyla a když si to teď pouštím doma bavím se stejně dobře. Takže za 4. ,,Kolik je ti?" ,,Patnáct." ,,Mno páni já myslel třicet!!" Mimochodem výborný český dabing. Hlavně Milan Sobotka. ()

šinta

Myslím si, že je to hodně dobrý film a neustálé hádky mezi Marcusem a Mikem jsou úžasné a ty jejich hlášky jsou ještě lepší, proto 5*. ()

Sam100

Pořádný akční nářez plný efektních přestřelek, automobilových honiček a destrukce celého města. Hlavní dvojka drsný Smith a zábavný Lawrence jsou trefou do černého. Neumím si představit jinou hereckou dvojici, než dva černochy hláškující na každém kroku. Bay posouvá význam slova „akce“ na další úroveň. Michael Bay, Will Smith, akční film. Co víc si přát?! ()

Goodmen

Akční jízda od první do poslední minuty. Oproti jedničce mu však chybí drsnější záporák. Jinak ve všem lepší a rozmáchlejší. ()

benyy

Opäť pekne rozporuplné hodnotenia:) Skrátka, treba sa riadiť vlastným úsudkom:) Slušný akčný film, nechápem niektoré hodnotenia, ale koľko ľudí toľko chutí. Jediné, čo mi na filme vadilo bola scéna požičaná z Police story, prejazd cez chatrné plechové domčeky. Ale ujo Bay, tam vysvetlili, prečo tie domčeky vybuchujú. Číňania tam varili na plynových bombách. Tuto sčista jasna vybuchuje jedna chatka za druhou, verím, že to vyzerá akčne, ale...:) Inak veľmi slušné, zabavilo:) ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí