Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

mzss1

|80%| AFTERMATH is here! Arnold is back again !!! Na tento Arnoldův počin jsem se těšil. Neměl jsem velká očekávání, ale ve finále jsem nadmíru spokojený. Všem idiotům, kteří budou v komentářích psát sračky typu: „Jéé Arnold je v důchodu, akční filmy už netočí“ atd.. můžu vzkázat, at jdou do píči! Pecka to určitě není, tento počin asi nesedne hned každému. Komu se líbila Maggie, tak bude pravděpodobně i nadšen z tohoto. Já bych hned dal plný počet hvězd, ale pár scén mi zde přišlo trochu nelogických, at už jsou čerpány ze skutečné události nebo ne. Naštěstí další následující nelogičnosti byli malé a pozitivnější aspekty filmu mi ty horší zastínili, takže až si film pustím podruhé, užiju si ho více. Arnold sehrál solidní herecký výkon. Je tu pár dojemných scén – netušil jsem, že budou tak silné. Zaujalo mě, jakým způsobem byl snímek natočen. Kontrolor, který částečně zavinil nebo nezavinil (každý divák si to přebere po svém) letištní neštěstí mě rovněž nečekaně zaujal. Sledujeme tu dvě linie odlišných postav, které prožívají peklo. Závěr mě trochu překvapil, tak mrazivé jsem to nečekal. Takže jak to shrnout? Je to moderní a dobře zahrané realistické drama, které je logicky tvořeno dialogy a scény se neposouváme někam dál. Pro někoho to může být natahované, mě to vyhovovalo. Najde se tu i pár zpomalených scén, kdy např.Arnold pomalu chodí venku apod. – to mi nevadilo. Jsem rád, že jsem o této skutečné tragédii nic nečetl, aspon jsem netušil, jak to dějově dopadne. I hudba nebyla špatná, i když moc výrazná nebyla – ale pro potřeby filmu stačila. Za mě velká spokojenost, až na ty zásadní nelogické scény mě to bavilo a těším se, až si to někdy při správné náladě pustím znova. ()

Kudly4

Sorry Árný, vím že akční filmy jsou pro tebe už kaput, ale kurva jít do něčeho takového ?? To byla kurva taková nuda, že polovinu filmu jsem si hrál na mobilu. Nemám k tomu slov, prostě nudná sračka, která nenabízí vůbec ale vůbec nic nového. ()

Slartibarkfast

Bezbřehá nuda s vytahaným xichtem a splasklýma kozama někdejšího guvernéra v hlavní roli. Možná bych se smířil s nějakým nechutným koncem herecké kariéry při ztvárnění uchrchlaného seriálového detektiva v posledním tažení, jež by pro člověka, který v obličeji není schopen zapojit mimické svalstvo, byla celkem trefa. Tohle je ale velký trapas a utrpení. Možná ještě větší, než na pohřbu čumět hodinu a půl do otevřené rakve vaší prababičky. Ukrajinský frajer Roman se celý film potácí od čerta k ďáblu s fotkou svých zesnulých a je hrozivě depresivní. Pak je tu ještě nějaký Utřinos, který se utápí v sebelítosti a je hrozivě depresivní. On je vlastně celý ten film hrozivě depresivní a nejkrutější je asi ten depresivní konec, který nenabídne nijak zajímavé rozuzlení. Kdyby to nebylo podle skutečné události, snad bych to ani nedoporučil, protože je to jinak úděsná sračka. 30% ()

silentname

Ako sa môžu z niektorých filmov stať také veľké sklamania? Najmä po schopnom rozbehu, ktorý by som bol schopný aj filmu uveriť, no potom príde posledných 15 minút filmu, ktoré doslova celý film pokazia. A z toho čo som si len teraz po dopozeraní naštudoval, tak je to síce podľa skutočných udalostí a viem si potvrdiť, že sa to stalo, ale úprimne to kazí celý tón filmu a rovnako to kazí aj dojem, ktorý máme celý čas z oboch postáv. A potom to ešte musíme úplne na záver okoreniť jednou ďalšou scénkou, ktorá je už maximálne nasilu. Celý čas som s tým bol v pohode. Videl som oboch hrdinov, ako prežívali svoje trápenia a ako ich udalosť zasiahla. A v mnohom to fungovalo celkom dobre. Občas som mal pocit, že film nevedel, ktorej postave sa venovať viac a snažili sa tam dostať do popredia obe, no dokázal som to chápať. Koniec koncov, máme tým pádom rôzne uhly pohľadu. No nie som fanúšikom takýchto koncov a minimálne filmu to podľa mňa nerobí dobre. Lebo ako divák som zrazu nadobudol pocit, že všetko, čo chcel film adresovať v tej momentke absolútne podviedol a rozhodol sa byť niečim iným. A to ma na tom trápi. Pre mňa posledných 15 minút, ktoré síce sú inšpirované skutočnosťou skutočne film dostali o niekoľko levelov nižšie. Pretože sme sa k tomu dopracovali spôsobom, ktorý absolútne nefungoval s tým, čo sme celý čas videli. Vezmite si z toho čo chcete, to je celkovo môj názor na tento film. A mrzí ma to. Hodnotenie: C- ()

Arsenal83

Film je príbehom dobre zrekonštruovanom v seriáli o leteckých katastrofách Mayday. Konkrétne je to časť z druhej série - Deadly Crossroads, kedy sa vo vysokej výške zrazili dve lietadlá. Obrovská tragédia, kedy vo Švajčiarsku padali z neba telá malých detí... Z príbehu mrazí, obrovské nešťastie, ktoré malo dohru v ďalšej tragédii, o ktorej je tento film. Škoda že tu chýba tá vyhrotenosť, silnejšie zahraná túžba po pomste, prehĺbené nešťastie z oboch strán, ale aj úloha médií, ktoré po koľký krát v záujme senzácie opäť zničili životy. Nebolo tu ukázané, prečo sa stala chyba na dispečingu, aká bola úloha kapitánov, scénka, ako otec, ktorého hrá Arnold, našiel nejaký šperk po svojej štvorročnej dcére na mieste dopadu lietadla. To všetko mohlo z tohto filmu urobiť skvost. Žiaľ nestalo sa. ()

eLeR

Som si myslela, že vo väzení Arnold stretne Sylvestra, dajú dohromady nejaký plán úteku a ... ništ. Srandujem. Osobne mi film nevadil, až na herecký výkon samotného Arnolda. Bohužiaľ. ()

SeBig

Švarc tentokrát šlápnul hodně vedle..přesněji řečeno do hovna a taky se tvářil jako by měl zaraženy farty. Příběh nuda nudouci a už než jsem to vubec pustil jsem věděl jak tenhle kompost dopadne. Jedna hvězda za tu jednu jedinou napinavou část. ()

Chrustyn

Nevím, proč se Arnold v poslední době rozhodl pro charakterní role, ale pokud ho budete považovat za hlavní tahák tohoto snímku, budete dost zklamaní, stejně tak jako z celého filmu. Dané téma mohlo v rukách kvalitního režiséra přinést temné a depresivní drama, ale v tomto případě tomu tak není a i sám Arnold je zde dost rušivým elementem. Comeback se stále nekoná. ()

Flego

Nenápadný komorný snímok ponúkol na staré kolená herecké vyžitie aj pre Arnolda. Konečne mal čo hrať a s náročnou postavou sa popasoval vcelku dobre. Film, ktorý si nájde svojho diváka ( a nemusí to byť len svalnáčov fanúšik ), má príjemnú nevtieravú hudbu, dobrú kameru a ako to v podobných prípadoch býva - táto skutočná udalosť nemá žiadneho víťaza. ()

VášaVF

Arnold se zapsal jednou provždy do kinematografie jako filmová akční superhvězda a to mu už nikdo nevezme. Na stará kolena chtěl asi celému světu ukázat, že umí taky zahrát vážnou roli. Bohužel ani v Aftermath stejně jako v Maggie se mu to moc nedaří a film neuvěřitelně nudí. Celý děj je roztahaný a 94 minut téměř nekonečných. Diváka dokáže sice hlavní hrdina přesvědčit, že jeho ztráta rodiny je náročná a téměř nepřekonatelná a že mu stále schází viníkova omluvil, ale divákovi je to po pár uplynulých minutách jedno. Slabý film, který sází pouze na hvězdné obsazení Arnolda Schwarzeneggera. ()

luka4615

Překvapivě skvělý Arnold Schwarzenegger v nataženém, hluchém a emočně sterilním filmu, který měl skončit hned poté, co jeho postava KONEČNĚ konfrontovala postavu leteckého dispečera. Dále už je to jen předvídatelná "vata", která výsledný dojem z filmu ještě o kus více sráží. ()

Morholt

Strejda Arnold se na stará kolena pustil do dramatických rolí a kupodivu mu to docela jde. Ale ačkoliv film láká právě na Arnieho, hlavní hvězdou je tu z mého pohledu Scoot McNairy, jenž perfektně ztvárnil dispečera, kterému se po nehodě rozpadl celý život. A to souvisí s další věcí, co se mi líbila.. Nebyla tu žádná vyloženě kladná a ani vyloženě záporná postava. Prostě to bylo tak, jak to v životě chodí. Oproti tomu stojí trochu unylé zpracování, které postrádá spád a na můj vkus by se tu trochu dalo přitlačit na emoce. Navíc srážka letadel dostala prostor jen na radaru, což je kvůli hlubšímu dojmu docela škoda. Nicméně i tak se jedná o celkem slušnou práci a jsem docela zvědav, kdy se Švarcíka dočkáme v nějaké shakespearovině. 60% ()

Lacike

Tou snahou o navodenie depresivnej atmosfery, ked cely film sledujeme niekolkych neskutocne trpiacich ludi, mi to trochu pripomenulo filmy Manchester by the Sea alebo Monster's Ball. Ale to su uplne ine ligy. Aftermath nohy podkopava mizerny scenar, ktory sa venuje uplnym zbytocnostiam, ktore natahuju strasne jednoduchy pribeh do potrebnej stopaze. Bohuzial pre divaka su vsetky tie nekonecne sceny v ktorych postavy zmetene cumia do blba a robia kazdodenne veci neznesitelne nudne. Postavam chyba hlbka a reziser sa tiez nevyznamenal a nedokazal z hercov dostat vykon, ktory by v divakovi dokazal vyvolat emocie. Teda pokial nie ste fanusikom povrchnych dram z Hallmarku. To si potom Aftermath snad uzijete podobne ako nedavny Arnieho pokus o seriozne herectvo Maggie, ktory ale aj podla mna bol o triedu lepsi. Aftermath miestami zlyhava natolko az pôsobi neskutocne trapne. Pokial ste nevidel trailer, tak snad môzete byt aspon trochu v napäti, co sa z filmu vyvinie. Ak ste ho videli, tak pravdepodobne budete sklamany, ze cely ten stret dvoch hlavnych postav na ktory sa tesite je odbaveny behom chvilky na uplnom konci a dovtedy musite trpiet este viac ako samotne postavy pri sledovani ich pribehu. Pre mna najzaujimvejsia chvila nastala, ked sa po rokoch Arnie stretne s dalsou postavou s rovnakym osudom ako je ten jeho. Sice to bolo uz trochu prekombinovane, ale malo to väcsi potencial ako cely dej, ktory tomu predchadzal. No a samotny Arnie sa mi pacil v jednej scene, ked mu kolega doniesol jedlo. V tej scene hral Arnie velmi dobre. V ostatnych scenach ale pôsobil zmätene az to bolo skoro trapne. Snad niekoho potesi pohlad na Arnieho hore bez alebo jeho ovisnutu prdel. Pre mna to nebol prijemny pohlad. 3/10. ()

malylada

Dopravní tragédie se štěpí do dvou linek. V jedné Arnold jako truchlící manžel a otec, v druhé dispečer, který měl podíl na tragédii. No nezapůsobilo to na mě. Drama je ploché až běda, bez výrazných scén, ve kterých by herci měli příležitost excelovat a z diváka ždímat emoce. Nic výrazného se vlastně nestane, dialogy jsou vystavěny naprosto plytce a filmem jsem se pro nudil od začátku do konce. Střet dvou linií vyznívá suše bez efektu a ničím nepřekvapí ani závěr. Jediným pozitivem byla pouze role Arnolda.......4/10 ()

GeusX

Čistokrevné tragické drama a Arnie tu hraje vcelku věrohodně (na Terminátora) i když si dovedu představit herce, co by předvedli větší herecký emocionální prožitek. Nenudil jsem se však vůbec, přestože se dalo z tématu či závěru vytěžit ještě více. 70% (viděl jsem: 1x cz) ()

JohnCZ

Arnie na stará kolena bere role v malých dramatických filmech a po slabší Maggie je Aftermath příjemné překvapení. Tedy, "příjemné." Film to naopak moc příjemný není. Vlastně je to neředěná depka o ztrátě blízkých. Ale Arnie je skvělej a kdo říká, že neumí hrát, tenhle film je důkazem o jeho hereckých kvalitách. Po formální stránce je to ale vcelku rutinní film, který neurazí a ani nenadchne. ()

Lyli

Arnolde, tohle mi nedělej. Proč ses upsal takové sračce? Oni ti nakecali, že by to mohlo vynést Oscara, viď?? Jenže to ti lhali, zlatíčko. Strašně ti lhali! Za všechno můžou ONI! *Zase jeden příklad toho, že mít dobrý příběh nestačí, když ho dáte do rukou lemplům. ()

DEXTER099

Tak tu máme nový film s Arnoldem a začátkem bych jen řekl,že pro jeho fanoušky,kterým jsem i já,šlo o film na který se čekalo hlavně kvůli tomu jak si Arnie poradí s touto pro něj stále nezvyklou rolí.Rolí dramatickou,kde nedrží v ruce samopal a nestřílí protivníky hlava nehlava ,nehláškuje apod.První vlaštovkou v tomto ohledu byl jeden z jeho předchozích filmu Maggie,kde pro mě roli zvládl výtečně a tak jsem se na tento film těšil.Příběh vypráví o letecké havárii a vyrovnání se s následky ,jak pro pozůstalého Romana (Arnold) tak i dispečere co tuto nehodu nejspíše přičiněním zavinil.To,ale máte v popisu filmu,takže to není nic nového ,zvláště když film vychází z příběhu co se opravdu stal.Šlo tedy o to,jak nám film představí tvůrci,jak bude zahraný a jestli bude mít podobné vyústění jako reálná předloha.Co se týče toho jak je film pojat,proti tomu bych jen namítl,že něco mohlo být klidně přidáno ,aby to lépe spojilo různé scény a tím se ještě zvětšily emoce (například soudní proces,zobrazení chlapce co touží pomstít svého otce atd),ale tyto nedostatky přebíjí skvěle odvedený herecký výkon Arnolda,který evidentně pomalu z akčního hrdiny ladí na dramatičtější a víc do hloubky dané role.Je jasné,že ti co jsou jako já zvyklý na akčního Arnolda to nemusí sednout,ale mě to k němu jde.Co se týče toho jak je naloženo s koncem filmu,tak musím říct,že to se povedlo moc a žádný happy end to opravdu není.Takže když to shrnu,nebýt pár hluchých míst a někde chybějících scén tak mé hodnocený bude větší,ale na druhou stranu příběh je to silný a Arnold to zahrál parádně a proto za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)