Chůva na zabití

• USA The Babysitter

Cole jednou zůstane déle vzhůru a zjistí, že jeho krásná chůva je členka satanského kultu – a ten udělá všechno pro to, aby ho umlčel. (Netflix)

Necrotongue

Film, myslím, skvěle vystihuje slovo kravina. Proč nacpal distributor do kolonky žánr označení horor, to mi hlava vůbec nebere. Že by kvůli té strašlivé knize? Nebo kvůli úsměvu Samary Weaving, který by nahnal hrůzu i dobře rostlému žralokovi? Jako taková nablblá srandička, se mi to ale na pošmourné odpoledne docela hodilo, stopáž nebyla nikterak přebujelá, a ti, na jejichž životech nejvíc záleží, dostali role, za něž budou možná padat i nějaké žaloby, protože stereotypy. 3*- ()

luka4615

Jako nechci nějak rýpat, ale když se téměř po celou stopáž smějete jak blázen debilnímu scénáři, hereckým výkonům na úrovni vyplivnuté žvýkačky a dialogům, u nichž by hluchoněmý kroutil pohoršeně hlavou, asi to žánr horor vážně nebude. The Babysitter má totiž už velmi podivný začátek, kde si nejste jisti, co to má proboha být. A v momentu kdy dojde k první "vraždě", už se nemůžete až do konce přestat smát. Přidat pár gagů a Adama Sandlera, byla by to povedená "guilty pleasure" komedie! PS: Monolog Belly Thorne o prostřeleném prsu je skutečně "priceless"! ()

Morholt

Fajn gore i konce jednotlivých aktérů, sedl mi i ten odlehčený tón a Samara Weaving mě v roli chůvy bavila, stejně jako se mi líbil i zbytek castingu. Nicméně ta crazy stylizace skončila někde napůl cesty. Jako by McG nevěděl, jestli chce točit klasickou hororovou komedii, nebo totálně střelený masakr. A rozjezd mi na danou stopáž připadal také příliš dlouhý. Každopádně bavil jsem se slušně a to se počítá. 60% ()

ScarPoul

Chcel som dať o jednu hviezdu viac ale nedá sa. Film aj napriek množstvu nápadov, vtipu a šťavnatých postáv funguje len do toho momentu, kým si uvedomíme, že logicky sa to skrátka nedá. Momentom ako sa tam kričí a strieľa a nikto zo susedov nevolá políciu ani nekuká z okna, pre mňa film stráca potrebný kauzálny prvok. Prostredie je tým pádom mŕtve aj keď sa nachádzame v obytnej štvrti malého predmestia. Všetko okolo je vlastne len pozliepaný kaleidoskop scénok a situácií, ktoré sami o sebe fungujú( finálny monológ, scéna pod domom alebo prvá polovica filmu). Ale akonáhle sa pozrieme na film z odstupu máme tu mytologický prvok, ktorý je absolútne nevysvetlený a vtipy, ktoré nás mätu v rámci vzťahu jednotlivých postáv, než aby nám dávali ich jasné stanovisko. Nepracuje to s očakávaniami. Skrátka to len dupe na plyn a scéna strieda scénu. Chuťovka, ktorú si možno ešte raz pozriem. Minimálne kvôli Weaving. Ale jej nevesta a únik z domu ( Ready or Not), mi prišiel ako rovnaký námet, uchopený trošku lepšie. Judah Lewis omnoho viac znesiteľný než v Summer of 84. ()

BoPo

Oddychovka, ktorá mi naozaj sadla. Dej jednoduchý, s dierami o veľkosti double análu, ktorý na Vás chrlí humor a krv. Nie sú tu zbytočné postavy. Každý kto sa ukáže a vydá hlásku, tak vydá aj dobrú hlášku. Väčšinou jasne béčkoví/céčkoví herci dokázali zo svojich 15 minút slávy vyťažiť maximum. Postavy typu černý a teplý John, alebo Allison s prostrelenou kozou rozhodne pobavili. K tomu si prirátajte ústredné duo Bee, Cole + bokovku Melanie a dostanete partičku, ktorá nemôže nudiť. The Babysitter pôsobí ako keby ste pozerali divoké sny Kevina, keď bol v noci sám doma. Nedajte sa odradiť nízkym hodnotením. Vtipného zabíjania nie je nikdy dosť. ()

JohnCZ

Čekal jsem blbost. A dostal jsem blbost. Ale v dobrém slova smyslu. Žádný horor, ale nahláškovaný gore slasher. Je to vtipné, správně dementní, nepřekračuje to hranici vkusu co se brutality týče, ale i tak to má drive, o kterém by si mohly podobné žánrovky jenom nechat zdát a prostě to upřímně baví. Prostě takový Rkový Sám doma. ()

corpsy

Možno som čakal trochu viac oddanosti jednej slávnej hororovej ére ( 80. roky ), ale som spokojný. V niektorých momentoch som aj zabudol, ako hlúpo je napísaný scenár, pretože charaktery prestreté v tomto snímku toto negatívum potlačovalo do úzadia. A že sú to charaktery s veľkým Ch ( Bella Thorne, dievča zlaté, podala si tu životný herecký výkon a to len tým, že si zahrala vlastne samú seba )! Gore, hlášky, sympatické postavy ( a to aj bad guys ). Škoda len toho...no proste Netflix. ()

ledzepfan

HA! Nekompromisní odpověď na šitózní Better Watch out. Žabař McG proškolil Peckovera jako poseru ze školky. The Babysitter je vším čím se upachtěný BWO snažil být a aby to nebylo málo pro jistotu to B. uhrál ještě o několik levelů výše. Nápaditost, nadhled, nadsázka a vtip tvoří tak konzistentní mikrosvět, že pro mě nebyl absolutně problém celou tu hru přijmout, královsky se u toho pobavit a svým způsobem snad i dojmout.... V rámci grindhousovských guilty pleasure ujeťáren, plný kotel :D ()

Rybizek

Tak toto se opravdu mohlo líbit převážně adolescentům, kteří mají velice prostý smysl pro humor, dle místního hodnocení jich je asi dost. Takhle trapné dialogy jsem opravdu dlouho neslyšela, nejsem si ani jistá, zda to mělo něco společného s hororem. Vlastně jo, ti pavouci byli opravdu příšerní, 38%. ()

agentmiky

Na film jsem narazil fakticky náhodou, překvapil mě trailer, který sliboval nestandardní záležitost, no a k tomu všemu film točil režisér, který má za sebou pár vydařených kousků (jeho verze Terminátora se nezalíbí všem, ale já ní nepohrdnu). Ale v celkovém součtu jsem malinko zklamán. Film je zaměřený na mladší generaci, což je poznat již po pár minutách, někdy mi ty hlášky přišly už moc přehnané, tvůrci prostě tlačili moc na pilu. Pár scén se vydařilo, vykouzlilo to úsměv na rtech, ale byly v oslabení oproti těm rádoby vtipným, ale spíše v mém ohledu trapných. Vše to vynahrazovalo tempo, které nezpomalovalo, drželo se ve vysokých otáčkách. Od prvního úmrtí to nabralo doopravdy slušně grády. Nejvíce se mi zamlouvala postava Amella, takový fanatik s divným smyslem pro humor filmu prospívá takovému typu filmu po všech stránkách. Brutalita se objevovala ve filmu jako na denním pořádku, některé smrti bych zařadil mezi absurdity nejvyššího stupně, ale ono ten film byl absurdní sám o sobě. Líbí se mi, jak film většina lidí přirovnává k Sám doma. Nutkno podotknout, že tohle je trochu drsnější a ujetější verze. Za mě dávám 67 % ()

Korbitch

Totální píčovina, ve které poslední na co mysleli byla logika, ale nějakým způsobem to funguje. Alespoň na lepší průměr. ()

Praxis

Mít takovou chůvu jako je Samara Weaving, tak bych (mi) stál v pozoru celou noc. Jako taková drsná variace na Sám doma tahle jednohubka na hoďku dvacet ustojí. Delší bych to asi mít nechtěl. McG se po vysokorozpočtových spektáklech (Terminator Salvation) dostal k nízkorozpočtové blbině, u které se rozhodl, že si její natáčení užije na sto deset procent. Hororu je v tom naprosto minimum, spíš taková vtipná parodie na všechny ty magory, co lezou v barácích a zabíjí postupně lidi. 75% ()

Remedy

Svým způsobem je The Babysitter zábavná blbina, která občas vtipně reflektuje současnost (nejvíc tragický na tom, že zemřete, je ztráta sledujících na Instagramu!) a nelze jí upřít invenční zpracování. Na horor je to ale málo děsivé a na komedii nedostatečně vtipné, resp. je to taková prapodivná fraška s několika ucházejícími gore momenty. Samara Weaving je samozřejmě zlatíčko a herecky to tady jednoznačně táhne ona. Zbytek hereckého ansámblu jsou totiž neuvěřitelná prkna. Dynamická režie je fajn, ale možná až příliš okatě vyčnívá (vyjma herectví Samary Weaving) nad vším ostatním v tomhle filmu. ()

Gorehound

Vlastne ani nemám čo vytknúť, úplne skvelá hororová komédia, v krásnom letnom malomestskom us prostredí, s úchvatnou babysiterkou, do ktorej sa nemôžete nezamilovať, cool podaní, ktoré je naozaj zábavné no a... cool. Gore je až prekvapivé, aj keď nie nonstop, a možno aj trošičku CGI, ale ten film má srdce na správnom mieste, trošku aj v 80s, že sa to dá odpustiť, naviac je to naozaj dobre zmáknuté. Intelektuály pravdepodobne ohŕňali nos, dobre im tak. ()

Flipnic-RE

Jo, tohle je v pohodě fajn ujetá prdel (jako sranda). Je to hezky barevný, má to hezkej vizuál, cool lidi, sexy Samaru, neuvěřitelný (!!) GORE (!!), hlavní mladej hrdina je sympaťák, neleze člověku na nervy. Nic velkolepýho, ale je to fajn jednohubka na zimní večer ... A stejně jste to už všichni viděli... ()

Derek

o dost lepsie ako som povedne ocakaval (hlavne vdaka faktu ze je to z filmovej produkcie netflixu, ktora na rozdiel od serialovej odnoze vyraba same sracky). potesi kratka stopaz a McGho rezia. pre mladych teenagerov asi 5 hviezdickova zelezitost... ()

AlistairMir

Asi není úplně nejlepší, že postava Bee mi chováním zcela připomíná Asii_Power a budu ode dneška po polibku očekávat dva nože v kebuli, ale řekněte sami - Neodpustili by jste jí to? Já teda jo, jelikož správně švihlá holka je dar z nebes a že je to trošičku psychopatická satanistka a několikanásobná vražedkyně? No a co, každej máme své mouchy. Navíc mi nikdo nevymluví, že klučinu měla ráda. Takže nesuďte Bee moc přísně v jádru to je moc prima holka. Jen jí nechtějte naštvat jelikož pak Vás čeká peklo. Každopádně já ode dneška plně chápu, proč se Procesor Asie_Power bojí :-D ()

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (více)