Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny. (Falcon)

kreyson13

Zas tak blbý to nebylo. Dobře obsazený, hezký zimní záběry. Pohodová předvánoční oddychovka. Holubová a její somalskej Mikuláš to zabila 😁 ()

Lasenice

Tenhle film určitě neaspiruje na nějaká vysoká hodnocení, ale těch 90 minut v kině uběhlo neuvěřitelně rychle. ()

Evan7

Na televízny film dobré, ale do kina slabé. Pekné prostredie, hudba, inak málo napínavé, ak sa malo jednať o krimi a ak o komédiu, tak málo vtipné. ()

farinelli77

Takový to mohl být pěkný film, ale chybí mu jiskra. Je to amatérsky utahané, místy až protivné, asi jako teplá limonáda bez bublin v parném létě... Doporučuji panu režisérovi švédskou komedii Kyselé Vánoce. Např. takto vypadá výborný vánoční film. Ale na to u nás bohužel asi nikdo nemá... koule. ()

j1c2

Nevybočující průměr, přežít se to dalo, ale byla to docela nuda. Bod navíc za to, že Norisová opravdu vypadala jako unavená vdova a nezářila po týdnu po pohřbu s novým fešákem. ()

zuzam

Trošku mě překvapilo, že autorem je Jan Pachl, jehož Rapla miluji. Dvě hvězdičky dávám za opravdu hezké předvánoční záběry, jinak to byla blbost, která postrádá humor i napětí detektivní zápletky a vůbec to nezachránili ani jinak slušní herci. ()

horn.t

Nesouhlasím s názorem, že je tento film na úrovni filmů od Trošky. Je totiž mnohem, mnohem horší. Dal jsem sice jednu hvězdu, ale ta je jen pro Čermáka a jen proto, že pro něj mám slabost. ()

bonsetti

Chvíli dobrý, chvíli přiblblý, chvíli vážný, chvílí trapná komedie ... Škoda, mohl to být mnohem lepší film. Krásné záběry z dronu. ()

PowPow

Je to určitě spíš podprůměr, ale rozhodně nepatří mezi nějaký odpad (jak by se dalo vyvozovat ze zdejšího hodnocení). Vtipy jsou spíše laciné, ale děje je dost a posunuje se dopředu dostatečně rychle na to, aby se člověk nenudil. Jako kulisa to jde. ()

ájulinka

No tak takovou bídu jsem fakt nečekala, když jsem viděla herecké obsazení. Naprosto ploché, bez žádné gradace příběhu, herecké výkony mizerné... Co víc dodat :/ Jako televizní inscenace by to ještě šlo, v rámci bakalářů se zkrácenou stopáží - proč ne. Ale jako film - to fakt někdo myslel vážně? Až se sama sobě divím, že jsem to dokoukala - snad to bude tím, že jsou vánoce? ()