Ten, kdo tě miloval

Ten, kto ťa miloval

Komedie / Rodinný / Krimi

Česko, 2018, 90 min

• Oktavianus

Jestli je film v něčem silný, je to především v příjemné předvánoční náladě, která se táhne celým filmem. A nijak ji nekazí, že hned na začátku předpokládaná hlavní postava umře, takže v rodině je (pochopitelně) docela smutno. Ale proto, že do vyšetřování se pustí všichni a každý po svém, přicházejí na jiné myšlenky a nevadí to. Tolik k plusům. Mínusů je však mnohem víc. Především v tom, že tento film má být komedie, což předpokládá humor - ale ten jaksi chybí. Jestli se někdo nesměje jen proto, že celoživotního plešouna Hynka Čermáka vidí jako zastydlého rockera s dlouhými vlasy (a nechutně připomíná Ladislava Jakla, brr), moc legračních věcí ve filmu nenajde. Dvojice policistů na sledovačce s ptačími jmény, takže dochází k záměnám při hlášení do vysílačky „tady orel, tady orel", ruský gangster nebo úchylný sex mezi oplzlým ředitelem školy se starou ošklivou učitelkou - to všechno má být vtipné. Jenže není. Fakt není, humor je to křečovitý, místy až velmi trapný a jako podle špatné učebnice současné bídy trapných českých komedií, fóry na úplně stejné brdo jsou v každém českém filmu - bohužel. Vedle toho zaniknou i zajímavě napsané postavy vdovy nebo korunní svědkyně. Jasně, ani kdyby tam ten "humor" nebyl, stejně z filmu vánoční klasika nebude, ale mohl z toho vyjít fajn zimní příběh. Jenže... ten "humor" tam je.(18.11.2018)

• Prubner

Pokus o detektivní komedii, přičemž na komedii je to málo vtipné (skoro vůbec) a na detektivku hrozně předvídatelné (rozuzlení zápletky jsem uhádl už při první scéně, heč). Spousta zbytečných nebo nevyužitých postav a motivů, řada režijně odbytých scén, trapné pokusy o humor, několik starých otřepaných anekdot (somálský Mikuláš). Z herců zaujme jen Čermák a Postránecký ve své (doufejme, že ne) poslední roli.(31.3.2019)

• Henry007

"Mišmaš všeho možného." "Zmatek nad zmatek." Podobné heslo by se mělo objevit na přebalu DVD k tomuto filmu. Je to snímek s krizí identity - chce být detektivkou, rodinnou komedií a romantickým filmem současně. Škoda jen, že se nesnažil být kvalitním filmem. Na plátně se mihne spousta postav, které neustále jdou z místa na místa, děj je nepřehledný a zbytečně hektický. Vážné momenty střídají ty groteskní. Scény s partou odposlouchávajících policistů a "bitka" s ruskou mafií jsou snad vystřiženy z filmů Trošky nebo Magnuska. Jakoby snad každému z herců bylo řečeno, že si libovolně mohou vybrat žánr a pohled toho hrát. Po konci vlastně ani nevím, co si o tomto "filmu" myslet. Alespoň řemeslně se nejedná o úplný propadák. Záběry z dronu na zasněžené město, osvětlení a aranžování vánočních exteriérů je jediné, co tento film drží nad hlubokou propastí.(3.1.2020)

• charles3

Do poslední chvíle jsem doufal, že Pachl by blbý scénář nenatočil... Mělo mě varovat, že už předtím napsala Poledňáková podivnosti jako Zkrocení zlého muže, Dva lidi v zoo, Jak se točí krokodýli nebo Líbáš jako... Ale tohle nezvládl ani jeden z autorů, ani herci... Docela mi to připomnělo pejska s kočičkou, když dělali dort. Příběh prapodivně osciluje mezi rodinnou komedií, variací na bondovky, duchařským příběhem, detektivkou a vánoční "pohádkou pro dospělé", přičemž ani jedna z variant dostatečně nefunguje. 14 % a dalšího námětu od Poledňákové už se dopředu regulérně bojím...(14.11.2018)

• otík

Ze začátku to vypadalo na milou a podařenou komedii, postupem času se z toho stalo cosi sterilního, nezajímavého, snad i samo sebe paroduicího. Po přečtení obsahu člověk cosi očekával, výsledek však tomu obsahu ale VŮBEC neodpovídal. A to už je teda výkon:-). Mrknout jednou stačilo, vícekrát to nemá význam.(4.1.2020)

• - Dějištěm první klapky filmu se stal ve čtvrtek 23. 11. 2017 středočeský Struhařov. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

• - Růže od Iriny, položená k portrétu v kostele, je v dalším záběru pryč. (soarka)

• - Roli policisty Heřmana (Václav Postránecký) měl původně hrát Oldřich Kaiser, ale časově mu to nevyšlo. (Duoscop)