Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny. (Falcon)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (109)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Seriálový režisér Pachl (a fanda Hynka Čermáka) si po svém předělal stejnojmennou knížku Marie Poledňákové. Výsledkem je trochu toho a trochu něčeho jiného, kombinace české gangsterky, rodinné komedie, Randalla a Hopkirka nebo V.I.P. vražd... na způsob Život je život. A celou tu směs rámuje vánoční atmosféra. Pro nenáročné publikum, které české produkci odpustí téměř vše, přijatelná záležitost. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Vánoční rodinná kriminální duchařská komedie je stejně přeplácaná, jak to zní. Někteří herci hrají vážně, jiní s komediální nadsázkou a zbytek vůbec. Některým vtipům na první signální jsem se uchechtl, jiné byly až pozoruhodné tím, jak naprosto nefungovaly. Celkový dojem bohužel vypadal jako nepříliš organizovaný bordel. S tímhle hereckým obsazením už je to na pováženou. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Iba o chlp lepšie ako typická Troškovina. Taký vianočný výplach mozgu na báze rodinnej duchárskej krimi komédie, z ktorej ale môže rozbolieť hlava. Hlavne ak to preženiete s cukrovinkami a majonézovým šalátom. Miestami tak trápne, že aj deťom sa zatvárajú oči. Na hranici odpadu. 30/100 ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jana Pachla mám hodně rád, ale tohle je jedním slovem tragédie. Že bude někdo natáčet jako Marie Poledňáková, mě opravdu nenapadlo. Nepůvodní, nelogické, hysterické, spousta chyb (sněžení za dvěma třetinami okna atd), detektivní linie je jednoduchá tak, až detektivní vůbec není. Herci nevýrazní (Holubová), popřípadě trapní (Vaculík). Přemýšlím, co z toho je knižní předloha a kolik adaptace, ale je to tak nepovedený snímek, že je to vlastně jedno. Zatím dno letošní české kinematografie. 30%. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Honza Pachl se proslaví skvělými a správně ponurými kriminálkami, aby přeskočil do žánru diametrálně odlišného a pokusil se natočit rodinnou komedii, navíc na motivy Marie Poledňákové. Nevím, jestli to byl jeho nápad nebo ho do toho tlačili sponzoři, ale to přehrávání běžně funguje u komedií v divadle, za boha ale nemůže fungovat ve filmu. Jak to, že se u nás ještě pořád točí takové filmy? Jediná dobrá je na filmu ta vánoční atmosféra – dlouho jsem neviděl tolik sněhu pohromadě. A Eva Holubová. ()

Galerie (216)

Zajímavosti (20)

  • Růže od Iriny, položená k portrétu v kostele, je v dalším záběru pryč. (soarka)

Reklama

Reklama