Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny. (Falcon)

Trailer 2

Tosim

Jana Pachla mám hodně rád, ale tohle je jedním slovem tragédie. Že bude někdo natáčet jako Marie Poledňáková, mě opravdu nenapadlo. Nepůvodní, nelogické, hysterické, spousta chyb (sněžení za dvěma třetinami okna atd), detektivní linie je jednoduchá tak, až detektivní vůbec není. Herci nevýrazní (Holubová), popřípadě trapní (Vaculík). Přemýšlím, co z toho je knižní předloha a kolik adaptace, ale je to tak nepovedený snímek, že je to vlastně jedno. Zatím dno letošní české kinematografie. 30%. ()

Martrix

V zajímavostech se píše: "Nejdražší scéna filmu, kdy duch způsobí v kostele malé tornádo, byla nakonec z filmu vystřižena. „Nechtěli jsme, aby duch měl tak rozsáhlé schopnosti. Ač scénické efekty nebyly levné, celkové vyznění filmu dostalo přednost,“ uvedl producent Adam Dvořák. ??? Celkovému vyznění filmu by pomohlo, kdyby byl animovaný, němý a trval cca 15 min. Filmy jako je Ten, kdo tě miloval, jsou důvodem, proč chodím nerad do kina na českou tvorbu. Scénáristický výblitek, který nespasí ani herecká sestava, která se tomu upsala. ()

zette

Rukopis Polednakove je natolik citelny, az by me vubec nenapadlo, ze tohle reziroval Pachl. Ne, ze bych si od nametu neco sliboval, ale zklamani citim. Uz jen kdyz vezmu v potaz solidni herecke obsazeni. Minimum povedenych scen obrusta ztrestenou trapnosti. Mozna jde citit jisty vanocni nadech, ale kvuli nemu filmy nevyhledavam... ()

Malarkey

Honza Pachl se proslaví skvělými a správně ponurými kriminálkami, aby přeskočil do žánru diametrálně odlišného a pokusil se natočit rodinnou komedii, navíc na motivy Marie Poledňákové. Nevím, jestli to byl jeho nápad nebo ho do toho tlačili sponzoři, ale to přehrávání běžně funguje u komedií v divadle, za boha ale nemůže fungovat ve filmu. Jak to, že se u nás ještě pořád točí takové filmy? Jediná dobrá je na filmu ta vánoční atmosféra – dlouho jsem neviděl tolik sněhu pohromadě. A Eva Holubová. ()

anitae

Tak, že to bude průšvih jsem čekala, ale to že prvni dvě třetiny přežiju bez spaní jen díky kukuřici jsem fakt netušila. Pobavila hláška s dlouhými nehty - moje babička to teda říkala expresivněji - ženský mají dlouhý nehty, aby si mohly vyndavat roupy ze zadku - no už jsem to neslyšela dobrých třicet let a další byla - Policajti mají honit zloděje, a ženský mají v klidu rodit při práci na poli...taktéž jsem hodně dlouho něco podobného neslyšela, tak asi toto měl být návrat k povedeným českým komedií, ale za mě se nepovedl. Za vánoční atmosféru začátkem listopadu 3* ;) ()

• Na natáčení bylo použito 50 pytlů umělého sněhu. [Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz] (SONY_)