• charles3

Do poslední chvíle jsem doufal, že Pachl by blbý scénář nenatočil... Mělo mě varovat, že už předtím napsala Poledňáková podivnosti jako Zkrocení zlého muže, Dva lidi v zoo, Jak se točí krokodýli nebo Líbáš jako... Ale tohle nezvládl ani jeden z autorů, ani herci... Docela mi to připomnělo pejska s kočičkou, když dělali dort. Příběh prapodivně osciluje mezi rodinnou komedií, variací na bondovky, duchařským příběhem, detektivkou a vánoční "pohádkou pro dospělé", přičemž ani jedna z variant dostatečně nefunguje. 14 % a dalšího námětu od Poledňákové už se dopředu regulérně bojím...(14.11.2018)

• TominoLa

Zdeněk Troška není jediný kdo zamrzl v době svého hitu Slunce, seno ... a nikam už se neposunul. I Marie Poledňáková také kdysi uměla lidi pobavit a vše už je pryč. Ač jsem knihu nečetl tak ten humor je podobný jako Líbáš jako Bůh jen je to celé ještě více hloupé. Možná jsem jen divný, ale za celý film jsem se usmál až někde na samém konci. Od Pachla jsem čekal mnohem více. Ne moc, ale tohle je velké dno. 2/10(11.11.2018)

• Oktavianus

Jestli je film v něčem silný, je to především v příjemné předvánoční náladě, která se táhne celým filmem. A nijak ji nekazí, že hned na začátku předpokládaná hlavní postava umře, takže v rodině je (pochopitelně) docela smutno. Ale proto, že do vyšetřování se pustí všichni a každý po svém, přicházejí na jiné myšlenky a nevadí to. Tolik k plusům. Mínusů je však mnohem víc. Především v tom, že tento film má být komedie, což předpokládá humor - ale ten jaksi chybí. Jestli se někdo nesměje jen proto, že celoživotního plešouna Hynka Čermáka vidí jako zastydlého rockera s dlouhými vlasy (a nechutně připomíná Ladislava Jakla, brr), moc legračních věcí ve filmu nenajde. Dvojice policistů na sledovačce s ptačími jmény, takže dochází k záměnám při hlášení do vysílačky „tady orel, tady orel", ruský gangster nebo úchylný sex mezi oplzlým ředitelem školy se starou ošklivou učitelkou - to všechno má být vtipné. Jenže není. Fakt není, humor je to křečovitý, místy až velmi trapný a jako podle špatné učebnice současné bídy trapných českých komedií, fóry na úplně stejné brdo jsou v každém českém filmu - bohužel. Vedle toho zaniknou i zajímavě napsané postavy vdovy nebo korunní svědkyně. Jasně, ani kdyby tam ten "humor" nebyl, stejně z filmu vánoční klasika nebude, ale mohl z toho vyjít fajn zimní příběh. Jenže... ten "humor" tam je.(18.11.2018)

• marhoul

25 minut v kině a útěk domů. A to lehčím žánrem nijak neopovrhuji, naopak. Nemusí být každý den Bertolucci, mimochodem čest jeho památce a budiž mu lehká zem. Tohle byla vážně tragédie, pak se světe div, že když se Jiří Langmajer promění v Aničku Polívkovou, lid se královsky baví a hvězdičkama nešetří. A já říkám: po zásluze.(26.11.2018)

• Martrix

V zajímavostech se píše: "Nejdražší scéna filmu, kdy duch způsobí v kostele malé tornádo, byla nakonec z filmu vystřižena. „Nechtěli jsme, aby duch měl tak rozsáhlé schopnosti. Ač scénické efekty nebyly levné, celkové vyznění filmu dostalo přednost,“ uvedl producent Adam Dvořák. ??? Celkovému vyznění filmu by pomohlo, kdyby byl animovaný, němý a trval cca 15 min. Filmy jako je Ten, kdo tě miloval, jsou důvodem, proč chodím nerad do kina na českou tvorbu. Scénáristický výblitek, který nespasí ani herecká sestava, která se tomu upsala.(9.11.2018)

• - Natáčení probíhalo v Karlových Varech, Chebu, Praze, Nové Vsi, Černošicích či na Božím Daru. Natáčelo se 25 dní. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

• - Scény z vánočních trhů byly natáčeny během průběhu skutečných trhů v Chebu na náměstí Jiřího z Poděbrad. (hansel97)

• - Nejdražší scéna filmu, kdy duch způsobí v kostele malé tornádo, byla nakonec z filmu vystřižena. „Nechtěli jsme, aby duch měl tak rozsáhlé schopnosti. Ač scénické efekty nebyly levné, celkové vyznění filmu dostalo přednost,“ uvedl producent Adam Dvořák. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)