Epizody(8)

Policajnému vyšetrovateľovi Emilovi Slobodovi (Michal Kubovčík) obráti život naruby duch zavraždeného mafiánskeho šéfa Darka Besarabiča (Predrag Bjelac). Darko chce od Emila pomoc pri odhalení zrady, ktorá viedla k jeho smrti a zároveň si chce prostredníctvom neho vybaviť účty so svojím vrahom. Ako protislužbu mu ponúka pomoc s riešením prípadov. No najskôr z Emila urobí poriadneho chlapa. Na svoj obraz! (TV JOJ)

Arsenal83

Slovenský seriál v štýle, preložíme scenár tu od západných susedov cez google, ešte aj toho istého hlavného herca zoberieme a ono to bude rovnako dobré. Nebolo, česká verzia o trochu lepšia, pretože Predrag je stále ten istý, ale ten zvyšok okolo neho vyzerá ako paródia na políciu. A nebyť Predraga, ktorý občas niečo zadrie, tak by sme sa už dívali väčšinou len na zúfalého Kubovčíka, ktorého hlúpučký výraz je na scéne permanentne. Nehovoriac už o povinných vsuvkých typu: na Slovensku pôsobia zakázané proruské vojenské organizácie, sú nebezpečené a majú zašifrované heslá: Putin123. 🤦‍♂️ Ukážu aj zlých náckov a rasistov, ktorých je na Slovensku strašne husto a ktorí nedoprajú Afričanom rozkvet, našťastie z toho znechutenia nad slovenskou spoločnosťou diváka vytrhne Jakab, ktorého mŕtvy policajný výkon je založený na nechápavom výraze, ako keby mu stále sťahovalo zrakový nerv. Drsná 30 kilová Poláková sa stráca vo svojich pehách a z topánok a váhy zbrane jej sťahuje chrbticu do čias prehistorických. Pri tých lacných kulisách a nie vždy atraktívnych prípadoch si človek len povie, že ako pokus o niečo ako Randall a Hopkirk to nie je ani z polovice také dobré. A ten Randall s Hopkirkom je starý viac ako 50 rokov. Naši scenáristi študovaní na konopných mastiach na vysokointelektuálnych univerzitách by však potrebovali aspoň 5 storočí, aby sa mohli takým skvostom vyrovnať. ()

madpepek odpad!

Tak nevím. Příjde mi to trapný takhle něco vykrást. Sám jsem slovák ale dlouho žiju v ČR. Je mi líto kam spěje slovenská kinematografie.... ()

Ex_Machina

Duch by mohol byť celkom fajn seriál, no bohužiaľ tu cítiť príliš nízky rozpočet a jediný zapamätateľný prvok je herec Predrag Bjelac v roli ducha. Ten ani nemusí hrať, stačí ako vyzerá, ako sa pohybuje a ako pôsobí. Niet divu, že si ho vyberajú aj Hollywoodske produkcie. Seriálu by prospelo keby dostal viac priestoru a mohol viac zasahovať do deja. Predsa len je to o ňom. Kubovčíka mám rád  a jeho Baštrng pre študentov je umelecké dielo a ani Kredenc si bez neho neviem predstaviť. Ale tu mi príliš nesedel, akoby nebol ani herec. Podpriemerné dielo, ktoré malo určite na viac. ()