• Slasher

Pár lidí včetně jednoho váguse mě na tohle odkázalo když jsem si v létě řídil policejní Ford. A budu v menšině, kdo BLUES BROTHERS označí za totální nevtipnou krávovinu a kdo si to protrpěl hezky od začátku do konce. Ty dva blbové mi akorát tak hodně lezli na nervy. Jediný světlý moment vidět hrát kapelu, honička v závěru a užít si při ní Chicago.(5.1.2014)

Pro mě srdeční záležitost jak po hudební, tak po filmové stránce. Vím, že je to v podstatě béčko, které prostinkou zápletku látá a nastavuje hudebními čísly, výstupy hostujících hudebních a filmových hvězd a především dlouhatananánskými automobilovými honičkami, ale mám ty dva hláškujícící lůzry v černém rád. S nimi jsem spatřil světlo a můj život se navždy změnil... let's good times roll. We'll meet at 1060 West Addison.(3.1.2014)

Jedinečný komediální muzikál následuje nerozhoditelné bratry Bluesovy při plnění jejich "božího poslání": dát dohromady dřívější kapelu. Při tom se mimovolně popasovávají s urputnou policií, vygumovanými nacisty, pomstychtivým "country bandem" či šílenou ex. Je to vtipné, hravé, stylové, doprovázené parádní muzikou a legendárními, velikášsky přepálenými automobilovými honičkami.(28.2.2020)

Vo sne by mi nenapadlo, že v hudobnom filme z roku 1980 uvidím výbuchy, naháňačky áut, či zase ďalšie výbuchy. Ale jedna moja kamarátka má na chladničke napísané, že Everything is possible a zjavne má tá jej chladnička pravdu. Lebo tento film bola ťažká crossover recesia. A niektoré scény mi prišli síce zbytočne dlhé a film mohol byť teda o niečo kratší, no výsledok bol, aj vďaka mnohým celebritám vo vedľajších úlohách, celkom veľkolepý. A scéna v nóbl reštaurácii neskutočne vtipná...(8.12.2014)

Dan Aykroyd a John Landis napsali scénář.Aykroyd přizval pár kamarádů ze Saturday Night Live jako je John Candy, Frank Oz, John Belushi.John Landis zase přitáhl pár zvučnějších jmen jako Steven Spielberg, Carrie Fisher.Pozvalo se pár známých hudebníků, pár desítek policejních aut.A vzniklo opravdu výborné akčně- komediální hudební road movie se skvělými hláškami.(12.11.2003)

• - Povídá se, že John Belushi se během natáčení opil a, netuše jak, octnul v domě zcela cizího člověka, kterého požádal o sklenici mléka a sendvič, aby si následně dopřál několikahodinového šlofíka v cizincově gauči. (Matty)

• - Nechvalně proslulý Bluesmobil je modelem Dodge Monaco z roku 1974. Pro účely filmu bylo použito celkem 12 totožných aut (včetně jednoho určeného pouze k tomu, aby se rozpadlo). (Matty)

• - Jeden nejmenovaný herec si to během natáčení filmu svištěl v Bluesmobilu rychlostí přibližně 160 kilometrů v hodině, pročež vzbudil nežádoucí pozornosti policistů a byl zadržen s neplatnou poznávací značkou (šlo o napodobeninu) a neplatným řidičským průkazem. (Matty)