Bratři Bluesovi

The Blues Brothers

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

Tak na mna tento US styl humoru nevelmi funguje, film so si skor odtrpel nez uzil. Zasmiat sa nebolo velmi comu, ako som uz spominal, mne US styl humoru nie vzdy smakuje, a obcas to Americania prezenu. A v tomto film je takmer vsetko /rezia, herci, herecke vykony, humor, strih, dej/ yslovene priemerne. To mna ako europskemu divakovi je podstatne blizsi Spencerov Milionovy Brouk, popripade filmy pana DeFunesa. 50 %(25.10.2014)

Vám se to nelíbilo? A nepouštěli jste si film bez zvuku? Pak možná nemáte rádi podobnou muziku. Ano, tento film je ztělesněním kategorie hudební - pokud z nějakého důvodu nemáte rádi hudbu, nebo nemáte rádi tuto hudbu nejspíše si ho neužijete. Film o hudbě, plný hudby a nádavkem skvělého humoru. PS: pokud se domníváte že vás pojmy jako blues, funky, Rhytm and Blues, Aretha Franklin, Raye Charlese, ani Jamese Brown nijak neoslovují a film se vám přesto líbil, možná je načase přestat se přetvařovat, nakoupit hudební nosiče a (alespoň tajně doma, když se nikdo z vašich známých nedívá) začít poslouchat jinou muziku. ;)(26.4.2011)

Tak o tomhletom filmečku jsem dlouhou dobu nevěděla, že je na světě, a dodnes se ptám proč. Bratři Bluesovi v podání Belushiho a Aykroyda jsou sehraná dvojka, potěší i přítomnost plejády známých amerických hudebníků. Děj je vcelku o ničem, přesto jsem se ty dvě hodiny ani na chvíli nenudila. Je to vcelku sranda okořeněná perfektní hudbou, tak proč tomu nedat plný počet?(18.11.2008)

Konečně jsem se dostal k tomuto kultovnímu filmu a rozhodně jsem nelitoval, že jsem jej viděl. Na druhou stranu ale musím říct, že jsem přece jenom asi čekal něco víc, ty čtyři hvězdičky jsou jenom s odřenýma ušima. Ovšem nejvíc musím vyzdvihnout geniálně naprojektovanou a zahranou hlavní dvojici. Především Dan Aykroyd zvládl svoji postavu opravdu skvěle a je zcela nepodobný naivkům a smolařům, které obvykle zpodobňuje. Ostatně, dokud si na chvíli nesundal černé brýle, vůbec jsem jej nepoznal.(5.4.2015)

Povedená muzikálová komedie, nesoucí se hlavně v rytmu (jak již název napovídá) blues, soulu a rock'n'rollu. Ač více než dvouhodinový snímek, baví pořád, vtipné situace a momenty se střídají s nabušenými hudebními čísly a milovníci nejenom této muziky si přijdou na své. V miniroličkách můžeme vidět například Jamese Browna nebo Raye Charlese plus nedá mi to nezmínit Caba Hollowaye a jeho výstup v hotelu Palace, který jakoby za těch 50 let vůbec nezevšedněl.(13.3.2009)

• - V roce premiéry sequelu nazvaného Blues Brothers 2000 (1998) byla vydána sběratelská DVD edice, s filmem prodlouženým na 148 minut. (Matty)

• - Drink, který ve filmu pije Burton Mercer (John Candy), se nazývá Orange Whip, který se skládá z 4 cl pomerančového džusu, 1 cl vodky, 1 cl rumu a střik smetany. (Ruuzha)

• - Jake Blues (John Belushi) nosí hodinky značky Timex Digital. (dyfur)