Bratři Bluesovi

The Blues Brothers

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

jeden z mojich naobľúbenejších muzikálov.chémia belushi - Ayckroyd funguje na jednotku.jedny z najcoolvejších postáv čo poznám.skvelé hlášky,super akcia,krásne muzikálové čísla.škoda že Landis už netočí takto kvalitné filmy(9.6.2003)

• Aky

Pěkná muzika. Víc crazy, než aby to bylo vtipné, scénář zůstal nezatížený logikou, hlavní představitelé byli vysloveně protivní. Neodešel jsem od toho vlastně jen kvůli svému věčnému optimismu, že se to přece musí nějak zlepšit; ale ne.(26.10.2014)

Are you Police? No m`am we are musicians!(5.11.2009)

Jde tady především o písničky, ale spíše než ve "videoklipovém balení" je většina skladeb prezentována v koncertní podobě. A v tom je trochu problém. Být u toho na živo, budu nadšený, protože Akroyd a Belushi předvádějí skvělou show. Pár výtečných fórků (např. nacisti), hodně povedených cameo roliček (kdo si všimne Stevena Spielberga?!), zběsilá destrukce aut, jaká je k vidění snad jenom v Kobře 11 a celkový svéráz a bodrost filmu jsou sice velikými pozitivy, ale na tak dlouhou stopáž jich pro mě nakonec není dost. 7/10.(27.9.2010)

Ztělesnění osmdesátek - hromadné honičky s hranatými policejními auty, běloši objevující černošskou hudbu, ty pravé americké velkoměsta, ti praví američtí vidláci, a... princezna Leia s bazukou. Komediální stylovka s nádherně suchými gagy, ve které je skoro stejné množství akce jako v Komandu. 8/10(20.4.2015)

• - Kdykoliv vidíme pohled z okna Elwoodova apartmánu, projíždí venku vlak. (Matty)

• - V roce premiéry sequelu nazvaného Blues Brothers 2000 (1998) byla vydána sběratelská DVD edice, s filmem prodlouženým na 148 minut. (Matty)

• - Scéna, kdy Bluesmobil uhání ulicemi Chicaga rychlostí 115 mil za hodinu je reálná. Filmaři kvůli ní nechali vyklidit dva jízdní pruhy pro maximální rychlost 100 mil za hodinu. (Matty)