Bratři Bluesovi

The Blues Brothers

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

stylová akční komedie se spoustou bluesových a swingových legend v malých roličkách + dva cool týpci, kteří se nenechají ničím rozházet, sází jednu hlášku za druhou a k tomu všemu parádně hrajou rock'n'roll + banda nasraných nácků + asi tak 1000 vzteklých policajtů ochotných rozmlátit svá auta na cucky při pronásledování Blues Brothers + princezna Leia ozbrojená bazukou a M16 snažící se zabít oba hrdiny = mazec ze staré školy, jaké se dneska už nevidí!(21.10.2008)

Tak tenhle film je fakt po pravu kultovni, ale ze by to byla zas nejaka super jizda se rict neda. Film ma naprosto jednoduchou zapletku, ve ktere jde o zformovani kapely a vydelani penez na zachranu kostela, ale ono to naprosto staci. Co se tyce ty muzikalnosti filmu, je to tak pul na pul, pulka filmu jsou pisnicky a pulka bud nejaky komicky sceny a nebo honicky. Co se tyce tech hudebnich cisel, blues me moc nebere, ale krome asi dvou pisnicek jsou docela dobry a chytlavy. Co se tyce vtipu, skutecne vtipny tu jsou jen parkrat, ale vynahrazuje to akce. Ty sice moc neni a jde tu hlavne o zaverecnou honicku, ale ta stoji za to. Navic tu je zpestreni v podobe Carrie Fisher jakozto sileny snoubenky s raketometem, plamenometem a podobne a hlavne nasrany nackove, se kterejma je spojena naprosto brutalni scena, takovy hyper mega kombo s autem sem jeste nevidel. Co se tyce predstavitelu hlavnich roli, jsou to pohodari a vypadaj cool, pri pisnickach se pohybovat umi a pokud to byl jejich hlas, tak zpivaly slusne. Musim rict, ze tech 140 minut jsem se vubec nenudil a je to fakt zabavnej film, ale na 5* to nebude.(13.12.2007)

Vo sne by mi nenapadlo, že v hudobnom filme z roku 1980 uvidím výbuchy, naháňačky áut, či zase ďalšie výbuchy. Ale jedna moja kamarátka má na chladničke napísané, že Everything is possible a zjavne má tá jej chladnička pravdu. Lebo tento film bola ťažká crossover recesia. A niektoré scény mi prišli síce zbytočne dlhé a film mohol byť teda o niečo kratší, no výsledok bol, aj vďaka mnohým celebritám vo vedľajších úlohách, celkom veľkolepý. A scéna v nóbl reštaurácii neskutočne vtipná...(8.12.2014)

Tak na mna tento US styl humoru nevelmi funguje, film so si skor odtrpel nez uzil. Zasmiat sa nebolo velmi comu, ako som uz spominal, mne US styl humoru nie vzdy smakuje, a obcas to Americania prezenu. A v tomto film je takmer vsetko /rezia, herci, herecke vykony, humor, strih, dej/ yslovene priemerne. To mna ako europskemu divakovi je podstatne blizsi Spencerov Milionovy Brouk, popripade filmy pana DeFunesa. 50 %(25.10.2014)

Nenechte se zmást vizáží podomních obchodníků s vysavači, bratři Bluesovi klamou těly. Když pomineme, že zapáchají a že se je neustále snaží někdo zabít nebo dostat za katr, jsou to celkem sympaťáci. A taky (a hlavně) skvělí muzikanti. Z nepříliš originálního, leč velmi odvážného nápadu natočit celovečerní film založený na herecko-pěvecké účasti čerstvě zformované skupiny (původně šlo o skeč Belushiho a Aykroyda v Saturday Night Live), vzešla překvapivě konzistentní zábava. Zdůrazňuji slovo ZÁBAVA a zároveň nedoporučuji hledat za těmi mikro-výstupy povědomých tváří (James Brown, Frank Oz, Ray Charles, Steven Spielberg) a dlouhými automobilovými honičkami (z nichž minimálně ta poslední svou masivností vejde do dějin) něco víc. Apendix: Dan Aykroyd nesundá sluneční brýle za celý film ani jednou, John Belushi pouze na jeden dojemný okamžik. 80% Zajímavé komentáře: kitano, JohnnyD, `barocco(10.10.2009)

• - Povídá se, že John Belushi se během natáčení opil a, netuše jak, octnul v domě zcela cizího člověka, kterého požádal o sklenici mléka a sendvič, aby si následně dopřál několikahodinového šlofíka v cizincově gauči. (Matty)

• - Ze slavných hudebníků si ve filmu střihli drobné role mimo jiné: Ray Charles, Aretha Franklin, James Brown, Cab Calloway nebo Steve Lawrence. (Matty)

• - Nechvalně proslulý Bluesmobil je modelem Dodge Monaco z roku 1974. Pro účely filmu bylo použito celkem 12 totožných aut (včetně jednoho určeného pouze k tomu, aby se rozpadlo). (Matty)