Reklama

Reklama

Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (154)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film je fakt po pravu kultovni, ale ze by to byla zas nejaka super jizda se rict neda. Film ma naprosto jednoduchou zapletku, ve ktere jde o zformovani kapely a vydelani penez na zachranu kostela, ale ono to naprosto staci. Co se tyce ty muzikalnosti filmu, je to tak pul na pul, pulka filmu jsou pisnicky a pulka bud nejaky komicky sceny a nebo honicky. Co se tyce tech hudebnich cisel, blues me moc nebere, ale krome asi dvou pisnicek jsou docela dobry a chytlavy. Co se tyce vtipu, skutecne vtipny tu jsou jen parkrat, ale vynahrazuje to akce. Ty sice moc neni a jde tu hlavne o zaverecnou honicku, ale ta stoji za to. Navic tu je zpestreni v podobe Carrie Fisher jakozto sileny snoubenky s raketometem, plamenometem a podobne a hlavne nasrany nackove, se kterejma je spojena naprosto brutalni scena, takovy hyper mega kombo s autem sem jeste nevidel. Co se tyce predstavitelu hlavnich roli, jsou to pohodari a vypadaj cool, pri pisnickach se pohybovat umi a pokud to byl jejich hlas, tak zpivaly slusne. Musim rict, ze tech 140 minut jsem se vubec nenudil a je to fakt zabavnej film, ale na 5* to nebude. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nenechte se zmást vizáží podomních obchodníků s vysavači, bratři Bluesovi klamou těly. Když pomineme, že zapáchají a že se je neustále snaží někdo zabít nebo dostat za katr, jsou to celkem sympaťáci. A taky (a hlavně) skvělí muzikanti. Z nepříliš originálního, leč velmi odvážného nápadu natočit celovečerní film založený na herecko-pěvecké účasti čerstvě zformované skupiny (původně šlo o skeč Belushiho a Aykroyda v Saturday Night Live), vzešla překvapivě konzistentní zábava. Zdůrazňuji slovo ZÁBAVA a zároveň nedoporučuji hledat za těmi mikro-výstupy povědomých tváří (James Brown, Frank Oz, Ray Charles, Steven Spielberg) a dlouhými automobilovými honičkami (z nichž minimálně ta poslední svou masivností vejde do dějin) něco víc. Apendix: Dan Aykroyd nesundá sluneční brýle za celý film ani jednou, John Belushi pouze na jeden dojemný okamžik. 80% Zajímavé komentáře: kitano, JohnnyD, `barocco ()

Reklama

woody 

všechny recenze uživatele

Dan Aykroyd a John Landis napsali scénář.Aykroyd přizval pár kamarádů ze Saturday Night Live jako je John Candy, Frank Oz, John Belushi.John Landis zase přitáhl pár zvučnějších jmen jako Steven Spielberg, Carrie Fisher.Pozvalo se pár známých hudebníků, pár desítek policejních aut.A vzniklo opravdu výborné akčně- komediální hudební road movie se skvělými hláškami. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ano, dějově naprosto o ničem, ale jako muzikál a sled skečů je to opravdu skvělé. Umělci jako Ray Charles, Aretha Franklin nebo John Lee Hooker a to, co předvádějí "na jevišti", o tom to vlastně celé je. Jenže aby Blues Brothers vzbudili zdání alespoň nějaké dějovosti, musí se ve filmu mezi scénkami něco dít, a tak je stopáž poněkud neúměrná. To film degraduje, protože se na něj podíváte jednou za dlouhou dobu, kdy opravdu máte náladu a čas. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

No jasně, Bratři Bluesovi. Vždyť já se nahrál těch videoher s nimi v hlavní roli. Vždyť kolikrát já slyšel ty typické tóny, u kterých se Vám právě Bratři Bluesovi vybaví. Když jsem ale shlédl film, netušil jsem, kolik lidí se na tom projektu vlastně podílelo. Legendy jako James Brown nebo Ray Charles z hudebního světa a neméně zajímavé legendy jako Frank Oz, Steven Spielberg nebo John Candy z filmového světa. A to říkám jenom to, co mě momentálně napadá. Nemluvím o té hromadě policejních aut, které tady režisér John Landis nechal roztřískat. Tak krásné a poctivé americké záběry jsem ve filmu totiž hodně dlouho neviděl. Je vidět, že film je osmdesátkový. Kdyby měl lepší příběh, možná bych dal i lepší hodnocení. Tady prostě jenom za tu poctivost a za geniálního ducha, kterým prochází celý tenhle nápad bratrů Bluesových. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (33)

  • Publikum (resp. kompars) na závěrečný koncert bylo nalákáno skrze rozhlasovou reklamu. (Matty)
  • Tvorcovia chceli pre rolu pastora pôvodne Little Richarda, ale ten sa nakoniec vo filme neobjavil, lebo ako pastor v minulosti pracoval. (Ivulo)
  • Johna Landis si střihnul roličku jednoho z policistů, kteří pronásledují bratry nákupním centrem. (Matty)

Související novinky

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (více)

Reklama

Reklama