Bratři Bluesovi

The Blues Brothers

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark... and we're wearing sunglasses. - Hit it. Zkrátka a dobře osmdesátková americká komedie - vpravdě dobrá, hodně songů, fenomenální honičky, mnoho známých tváří (ukažte mi, kde je piáno) a dva bráchové neustále pronásledovaní všude a všemi.(21.8.2016)

• Misterioso

Ano, opravdu jsem viděl ten stejný film jako všichni ostatní. Ne, neviděl jsem tenhle film s dabingem. Tak jak je možné, že tahle domnělá klasika šla totálně mimo mě? Přepálená stopáž, otravné ústřední duo zahalené pod rouškou "tajemství" díky slunečním brýlím, dokola omílající se honičky (ta závěrečná už je vyloženě na pěst), chybějící příběh... Nevadí, že je to všechno děsně přitažené za vlasy (vždyť je to komedie). Avšak kdyby to tak aspoň bylo vtipné (přinejmenším jednou za čas)! Jediné co mohlo zachránit tenhle film před jednohvězdičkovým přídělem byla hudba. Ta to totiž byla jednoznačně kladem tohohle filmu. Ale díky výše zmíněným záporům to ani Aretha a spol. výše vytáhnout nemůžou...(5.7.2014)

No jasně, Bratři Bluesovi. Vždyť já se nahrál těch videoher s nimi v hlavní roli. Vždyť kolikrát já slyšel ty typické tóny, u kterých se Vám právě Bratři Bluesovi vybaví. Když jsem ale shlédl film, netušil jsem, kolik lidí se na tom projektu vlastně podílelo. Legendy jako James Brown nebo Ray Charles z hudebního světa a neméně zajímavé legendy jako Frank Oz, Steven Spielberg nebo John Candy z filmového světa. A to říkám jenom to, co mě momentálně napadá. Nemluvím o té hromadě policejních aut, které tady režisér John Landis nechal roztřískat. Tak krásné a poctivé americké záběry jsem ve filmu totiž hodně dlouho neviděl. Je vidět, že film je osmdesátkový. Kdyby měl lepší příběh, možná bych dal i lepší hodnocení. Tady prostě jenom za tu poctivost a za geniálního ducha, kterým prochází celý tenhle nápad bratrů Bluesových.(5.1.2014)

Skvělé překvapení. Opravdu jsem nečekal takovou srandu. Je pravda, že je film na komedii poměrně dost dlouhý ale nedá se říct, že bych se nudil. Skvělá hlavní dvojice, perfektní dobové písně a skvělá hudební čísla zaručují, že se nebudete nudit. K tomu si ještě připočtěte hudební hvězdy ve vedlejších rolích, (např. Ray Charles jako prodavač hudebních nástrojů nebo Aretha Franklin) které potěší každého fanouška. Avšak úplně nejlepší část filmu přichází cca v posledních 15 minutách filmu kdy následuje zběsilá honička při, které jdou po hlavních hrdinech jak policajti a armáda k tomu naštvaní muzikanti a hodně naštvaní nacisti:)) navíc je zde zničeno asi 40 policejních aut což se opravdu jen tak nevidí. Fakt sranda.(2.1.2007)

Nenechte se zmást vizáží podomních obchodníků s vysavači, bratři Bluesovi klamou těly. Když pomineme, že zapáchají a že se je neustále snaží někdo zabít nebo dostat za katr, jsou to celkem sympaťáci. A taky (a hlavně) skvělí muzikanti. Z nepříliš originálního, leč velmi odvážného nápadu natočit celovečerní film založený na herecko-pěvecké účasti čerstvě zformované skupiny (původně šlo o skeč Belushiho a Aykroyda v Saturday Night Live), vzešla překvapivě konzistentní zábava. Zdůrazňuji slovo ZÁBAVA a zároveň nedoporučuji hledat za těmi mikro-výstupy povědomých tváří (James Brown, Frank Oz, Ray Charles, Steven Spielberg) a dlouhými automobilovými honičkami (z nichž minimálně ta poslední svou masivností vejde do dějin) něco víc. Apendix: Dan Aykroyd nesundá sluneční brýle za celý film ani jednou, John Belushi pouze na jeden dojemný okamžik. 80% Zajímavé komentáře: kitano, JohnnyD, `barocco(10.10.2009)

• - Za možnost použít Elwoodovu „sekundární“ adresu 1060 West Addison (ve skutečnosti místo, kde stojí stadion Wrigleys) museli filmaři zaplatit 5 000 dolarů. (Matty)

• - V roce premiéry sequelu nazvaného Blues Brothers 2000 (1998) byla vydána sběratelská DVD edice, s filmem prodlouženým na 148 minut. (Matty)

• - Drink, který ve filmu pije Burton Mercer (John Candy), se nazývá Orange Whip, který se skládá z 4 cl pomerančového džusu, 1 cl vodky, 1 cl rumu a střik smetany. (Ruuzha)