Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikdy se na plátně neukazovaly věci tak otevřeně. Nikdy nebyla nádhera sexuálního aktu tak úderně zobrazena. Nikdy dříve se na obrazovce neobjevilo tak líté násilí. Konečně film, který má odvahu odhalit pravdu o masturbaci. Divošské! Víc než pereverzní! Donald Sutherland v roli nemotorného číšníka. (JFL)

Recenze (23)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Soubor random scének tvrajících 3-5 minut, které se předhánějí v tom, která bude nejvtipnější. Mnohdy je to takové suché, někdy trapné a jen občas povedené. Jednoduše krátké reklamní klipy snažící se parodovat obyčejné věci. Moc jsem se nebavil, po většinu času je to velmi slabé a asi jsem čekal klasický film než tohle. ()

ladko 

všechny recenze uživatele

Skvelý Onion Movie ma prinútil zohnať si tento KFM v očakávaní, že by mohol byť aspoň porovnateľne vtipný. Žiaľ nestalo sa. Starší brat Onionu totiž často strieľa vedľa(Bruce Lee paródia príliš dlhá a málo vtipných momentov, ale i ďalšie nevtipné scény). Potešili väčšinou vtipné filmové trailery i skvelá paródia na filmy odohrávajúce sa v súdnej sieni. Ale inak to išlo väčšinou mimo mňa-aj keď možno preto, že som 70-te roky nezažil a preto uznávam, že chyba môže byť vo mne... ()

Reklama

Kryton 

všechny recenze uživatele

Senzitivní kino,parodie na Enter The Dragon,parodie na soudcovské filmy a k tomu mraky gagů. Trojka ZAZ zde předváděla humor, který pak později dopilovala k dokonalosti. Některé jsou ješté hrubé a neotesané, což je způsobeno věkem a nedostatkem peněz.Pokud si člověk dobře povšimne, tak opravdu jsou některé gagy použity v dalších filmech ZAZ. Každopádně až na trapné zpravodajství ze začátku, které jako by vypadlo od Monty Pythonů, je to vskutku srandiozní záležitost. Jako bonbonek je v posledním gagu v TV obrazovce celý tým ZAZ. ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

And now... It's... Samozřejmě se nejedná o proslulý létající cirkus, prvotina autorské trojice ZAZ (ještě pod režijním vedením Johna Landise) ovšem inspiraci profesory veškerého humoru nezapře. ____ Chtěl bych napsat v duchu merchandisingu jistého restauračního zařízení (parafrázovaného v názvu filmu), že se jedná o "proklatě dobrý film" nebo "movie taste good", bohužel to není úplně jednoduché. Skeče jsou poněkud nevyrovnané kvality, takový příruční asistent v kině nebo Sjednocená liga mrtvých se u mě staly legendou, naproti tomu takové zprávy (podobné právě Pythonům) jsou založeny na samoúčelné potrhlosti. Přesto se dá úroveň označit jako lehce nadprůměrná. ____ Daleko větší problém se totiž jmenuje "Pro pár hrst jenů" a mělo by se jednat o zhruba půlhodinovou parodii na tvorbu Bruce Leeho. Připomíná ovšem ten druh parodie, který je mi naprosto cizí a o kterém už jsem několikrát psal - tj. intepretace dané záležitosti s pár slovními (visuálními, etc.) vtípky. Navíc vyvrcholení tohoto segmentu je vůbec první kulturní referencí svého druhu, která mě nezaujala a ani v nejmenším nevyvedla z dosavadního zklamání. Osobně mám tyto skeče rád pro svoji údernost a moment divákova překvapení. Jenomže závěr a'la Čaroděj ze země Oz trvá stejně dlouho, jako originál samotný, navíc aniž bych si všiml nějaké známky vtipu. Záchranou není ani zuckerovská klasika zpodobněná pobočníky doktora Klahna padajícími jako domino, nebo místností s odposlechy. Na druhou stranu, problém by teoreticky mohl být také ve vyhýbání se parodované látce. ____ Naštěstí se nejednalo o závěr filmu jako takového. Závěrečná třetina nabízí scénky podobného ladění a z hlediska kvality mi přišla jako nejlepší - nejsem si ovšem jistý, zda to bylo zásluhou soudního přelíčení, kde se samotní autoři představí i před kamerou, nebo konečnou zastávkou v orwellovském duchu. Zajímavé je také sledovat drobné politické narážky, z kterých se nedá mluvit o překvapení z faktu, že se David Zucker rozhodl natočit Americkou koledu. I přes to dobré z filmu se ovšem jedná o jedno z nejslabších parodických pásem napříč celým světem (ať už je to zmíněný Cirkus, nebo naše Česká soda), byť je pořád o třídu lepší než Tele Tele. Navíc, každý nějak začínal a je dobře, že si ZAZ pro jistotu své disciplíny dopředu ohmatali, aby pak v "Airplane!" dokázali většinu obecenstva mile překvapit. 50% ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Docela mě překvapilo, že tenhle humor ve své době prošel, sem tam mi připomněl ten, na nějž jsem zvyklá od party komiků z Big Train, Jam atd. Ve své době bych možná sáhla i ke čtyřem, jelikož žádná scénka nebyla vyloženě nudná, snad jen kung fu story mi přišla zbytečně natahovaná. A ukázka 4D kina opravdu neměla chybu, ta je za jasných pět, nic vám nedá zakusit pocity filmového hrdiny, jako když máte nůž na krku spolu s ním. 70% ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama