Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nikdy se na plátně neukazovaly věci tak otevřeně. Nikdy nebyla nádhera sexuálního aktu tak úderně zobrazena. Nikdy dříve se na obrazovce neobjevilo tak líté násilí. Konečně film, který má odvahu odhalit pravdu o masturbaci. Divošské! Víc než pereverzní! Donald Sutherland v roli nemotorného číšníka. (JFL)

Recenze (23)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Soubor random scének tvrajících 3-5 minut, které se předhánějí v tom, která bude nejvtipnější. Mnohdy je to takové suché, někdy trapné a jen občas povedené. Jednoduše krátké reklamní klipy snažící se parodovat obyčejné věci. Moc jsem se nebavil, po většinu času je to velmi slabé a asi jsem čekal klasický film než tohle. ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

And now... It's... Samozřejmě se nejedná o proslulý létající cirkus, prvotina autorské trojice ZAZ (ještě pod režijním vedením Johna Landise) ovšem inspiraci profesory veškerého humoru nezapře. ____ Chtěl bych napsat v duchu merchandisingu jistého restauračního zařízení (parafrázovaného v názvu filmu), že se jedná o "proklatě dobrý film" nebo "movie taste good", bohužel to není úplně jednoduché. Skeče jsou poněkud nevyrovnané kvality, takový příruční asistent v kině nebo Sjednocená liga mrtvých se u mě staly legendou, naproti tomu takové zprávy (podobné právě Pythonům) jsou založeny na samoúčelné potrhlosti. Přesto se dá úroveň označit jako lehce nadprůměrná. ____ Daleko větší problém se totiž jmenuje "Pro pár hrst jenů" a mělo by se jednat o zhruba půlhodinovou parodii na tvorbu Bruce Leeho. Připomíná ovšem ten druh parodie, který je mi naprosto cizí a o kterém už jsem několikrát psal - tj. intepretace dané záležitosti s pár slovními (visuálními, etc.) vtípky. Navíc vyvrcholení tohoto segmentu je vůbec první kulturní referencí svého druhu, která mě nezaujala a ani v nejmenším nevyvedla z dosavadního zklamání. Osobně mám tyto skeče rád pro svoji údernost a moment divákova překvapení. Jenomže závěr a'la Čaroděj ze země Oz trvá stejně dlouho, jako originál samotný, navíc aniž bych si všiml nějaké známky vtipu. Záchranou není ani zuckerovská klasika zpodobněná pobočníky doktora Klahna padajícími jako domino, nebo místností s odposlechy. Na druhou stranu, problém by teoreticky mohl být také ve vyhýbání se parodované látce. ____ Naštěstí se nejednalo o závěr filmu jako takového. Závěrečná třetina nabízí scénky podobného ladění a z hlediska kvality mi přišla jako nejlepší - nejsem si ovšem jistý, zda to bylo zásluhou soudního přelíčení, kde se samotní autoři představí i před kamerou, nebo konečnou zastávkou v orwellovském duchu. Zajímavé je také sledovat drobné politické narážky, z kterých se nedá mluvit o překvapení z faktu, že se David Zucker rozhodl natočit Americkou koledu. I přes to dobré z filmu se ovšem jedná o jedno z nejslabších parodických pásem napříč celým světem (ať už je to zmíněný Cirkus, nebo naše Česká soda), byť je pořád o třídu lepší než Tele Tele. Navíc, každý nějak začínal a je dobře, že si ZAZ pro jistotu své disciplíny dopředu ohmatali, aby pak v "Airplane!" dokázali většinu obecenstva mile překvapit. 50% ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Tohle je něco, co se u nás žel moc nenosí - tedy kromě dnes už skoro nesehnatelné České sody nebo ne až tak moc povedené Tele tele, tedy sled scének parodujících klišé televizních vysílání a výběru témat. Je tady parodie na ranní show, na politiku a lhaní politiků (ta stolní hra pro rodinu mi navíc přišla jako předloha pro film Očista), samozřejmě reklamy, diskuzní pořady, aktivistická náboženská hnutí, přenosy ze soudní síně, blackploitation (bo jak se to píše) a nakonec na v té době oblíběné hongkongské akční filmy se všemi nesmysly, jež se v nich objevují. Žel, tahle parodie zabírá největší minutáž a nepatří k tomu nejpovedenějšímu, docela zpomalí rytmus filmu. Za mne nejlepší je kino s reálnými zážitky, tam jsem se bavil nejvíc, a pak příjemně absurdní soudní síň. A potěšila mě i camea George Lazenbyho a hlavně Donalda Sutherlanda ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ale jo, já ten plný počet nakonec dám. Sice je pravda, že mě to zezačátku docela vyděsilo, jelikož tu bylo docela dost fekálního humoru, ale ten naštěstí poměrně rychle vymizel a jinak jsem se u toho bavil skvěle. Dokonce mám pocit, že už jsem se u žádného filmu tolikrát nezasmál nahlas, jako právě tady. Má to v sobě takový ten humor na hranici trapnosti a geniality, ale tady se to podle mě povedlo podat tak, že skoro vše bych spíš označil za geniální. Ať už tu parodii na hongkongské akčňáky nebo na soudní dramata, tak i některé z těch parodií na reklamy a filmové upoutávky (Katolické středoškolačky v nesnázích jsou sice super a přesné, ale To je armagedon mě popravdě rozesmálo ještě o něco víc :D). Navíc je to celé ve stylu, který mám u komedií rád a vyskytuje se skutečně jen ojediněle - nemá to žádný děj, jde jen o sled scének parodující zprávy, reklamy apod. Tím pádem něco ve stylu České sody, Tele Tele nebo TV Onion. A stejně jako u dvou ze třech jmenovaných (Česká soda má v Česku víceméně velkou oblibu myslím dodnes) to nemůžu jen tak doporučit, protože tam je velká otázka, jak moc vám sedne ten humor v tom. Mě ale sedl víc než dost a ačkoli bych objektivně asi šel o hvězdičku míň, nakonec jsem si to celé natolik užil a natolik se u toho bavil, že bych byl sám proti sobě kdybych tu pátou hvězdičku nepřidal... Slabých 5* ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Senzitivní kino,parodie na Enter The Dragon,parodie na soudcovské filmy a k tomu mraky gagů. Trojka ZAZ zde předváděla humor, který pak později dopilovala k dokonalosti. Některé jsou ješté hrubé a neotesané, což je způsobeno věkem a nedostatkem peněz.Pokud si člověk dobře povšimne, tak opravdu jsou některé gagy použity v dalších filmech ZAZ. Každopádně až na trapné zpravodajství ze začátku, které jako by vypadlo od Monty Pythonů, je to vskutku srandiozní záležitost. Jako bonbonek je v posledním gagu v TV obrazovce celý tým ZAZ. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama