PlayEasy

Krásná parodie na snoby poukazující zároveň na výrazné sociální rozdíly ve společnosti. Záměna je ovšem především nestárnoucí klasika, po celou dobu zábavná, upřímná a milá. Dan a Eddie utvořili výborný tým, k čemuž jim dopomohla J.L. (nejen díky své božské figuře), a nakonec skončili na tropickém karibském ostrůvku a aby toho nebylo málo, našli jedné gorile vhodnou partii ;-) ... Všichni jsou tedy spokojeni, ovšem asi nikdo tak moc, jako my! 100% ()

Tominni

Hrátky mocných podpořených sázkou o jeden dolar, k tomu změna podvodníčka Billy Ray Valentina do světa bohatých lidí. Ale hlavně se jedná o zábavnou americkou komedii, které vévodí skvělý Eddie Murphy. I po letech má film své kouzlo a dokáže pobavit. Ano, nikdo mě nebude jacuzzovat..... ()

JosefTomas

Eddie Murphy měl vyřídilku větší, než by ten film dokázal snést, a proto je poměrně (zbytečně) krocen. Na výsledku to nijak neubírá, jen film místo vtipných momentů dominuje právě v těch silnějších momentech, což je u komedie trochu škoda a nezvyk. A zbytečně sráží body filmu finále, které by makléřům asi něco řekli, ale mě, jakožto nepolíbenému burzou, se jeví jako zbytečně přeplácané a nijak pochopitelné. Je to ale pouze subjektivní názor, tudíž nemohou soudit jiné, ale u mě to víc, jak za 70% nebude. ()

curil

Má oblíbená komedie z doby, kdy mi byl ještě Eddie Murphy sympatický a Dan Aykroyd štíhlý. Vždy jsem se výborně bavil, film znám prakticky nazpaměť. Zamiloval jsem si Jaime Lee Curtisovou, kterou jsem do té doby znal prakticky jen z Halloweenů. ()

Matamoroz

V dnešní době ekonomických turbulencí je zajímavé zhlédnout komedii o protřelých makléřích na Wall Streetu, "poslední baště kapitalismu". Záběry "dvojčat" Světového ekonomického centra vzbuzují nostalgii, asi jako socha svobody, utopená v písku v závěrečné a rozhodující scéně Planety opic. Tato komedie nepostrádá sociální rozměr a lidskost, zvláště, když hned na začátku vidíte dvě tváře Ameriky: sochy otců zakladatelů, žebráky a bezdomovce.Opilý Dan Aykroyd, který do sebe v tramvaji souká filet z lososa, je pro mě jednou z nejvydařenějších komediálních scén filmového plátna. Záměna nepostrádá kladné hrdiny, alespoň trochu sympatické záporáky a šťastný konec, bez kterého to prostě nejde. ()

honzic

Velmi zajímavý scénář a ztvárnění mne však nenadchlo tak herecky a humorem jako Policajtská série, ale i tak jde o zdařilý film. Hodnocení: 65 % ()

VanBradley89

Dneska jsem viděl v televizi ukázku, že to teď někdy budou zase dávat. A ke své hrůze jsem si uvědomil, že si z toho už moc nepamatuju. Na co čekat, až to poběží. Oprášil jsem video, našel VHS s tímhle filmem a šlo se vzpomínat. A musí říct, že čím víc film ubíhal, tím víc jsem si vybavoval. A sem strašně rád, že ani po takoví době to neztratilo nic ze svého kouzla. Je to prostě kvalitka. Scénu ve vlaku prsotě žeru. A Jamie Lee ( kterou jsem si pamatoval až moc dobře ). Nebudu Vám lhát opět se na ní skvěle koukalo. ()

v3s

Třicet let starý smysl pro humor chce brát trochu s rezervou, nicméně je to dílko, které neurazí. Hranici mezi třema a čtyřma hvězdickama rozhodla Jamie nahoře bez a Eddie s jointem. ()

Petr59

Lehce nadprůměrná komedie, která není ani tak vtipná, ale má originální a zábavný příběh. Znám lepší komedie s Eddiem Murphym. ()

Chema4

Podla hodnotenia na csfd najlepší film Johna Landisa a ja musim súhlasiť. Svižná komédia ktorá nema až tolko vtipnych scén ale ide z nej taky ten good feeling pri ktorom sa citite dobre a viete že všetko dobre dopadne a tak aj bolo, ,a nevadila mi ani plešina Jamie Lee Curtis. Scéna vo vlaku v kupéčku pobavila. 74%. ()