Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

tom88

Neviem, čo všetci namietajú k spracovaniu a prevedeniu tohoto komixu na plátno. Komix som nikdy nečítal, kreslený seriál nikdy nevidel a film beriem ako samostatný prvok, ktorý sa mne veľmi páčil. Myslím, že je to výborná komixovka s perfektným výsledným prevedením. Dĺžka mi nevadila, dialógy neboli zlé, herci sa tam hodili a zahrali na úrovni. Príbeh je dobrý, dej ma bavil počas celého filmu. Viac obrazov v jednom obraze dopĺňali komixové prevedenie. Akčné scény sú bombastické, napríklad súboj s psami patrí k mojim naj scénam, čo som videl, boj v púšti a útok na tanky je úžasný. Scény s vrtuľníkmi sú božie. Efekty sú špičkové a je ich silno cítiť pri každej akcii. Svoj vyše 130 miliónový rozpočet je pekne vidieť počas celého filmu. Sú to dobre utratené peniaze. Eric Bana je ako Bruce perfektný, Jennifer Connelly sa tu tiež hodí, Nick Nolte sú spolu s Joshom Lucasom perfektní záporáci. Dokiaľ som nevidel Sin City a Iron mana, bol Hulk naj komixovka čo som videl. Ang Lee je výborný režisér a práca s kamerami a strihom sa mi páčila. Celkový vizuál je super. Finálny boj Brucea s otcom je cool. Strieda sa tu viacero nálad, raz je to krásne farebné a pestré či hravé a raz temné, tmavé a pesimistické. Každá scéna mi pripadala viac komixovo ako niektoré celé komixové filmy dohromady. Hulka som videl viackrát, pozeral som to teraz a určite si to ešte zopár krát zopakujem. P.S. Na nového Hulka s Nortonom a na ďalších Hulkov bežím do kina. 80% ()

Baker

hodně povedený film, bohužel se rozpadá na dvě půlky. První, dramatická, je fajn, ale myslel jsem, že jsem si spletl kino. Vydržel jsem to, ale znova už bych to vidět nemusel. zato druhá půlka je asi nejlepší monstrakce, jaká kdy byla natočená (uvidíme, terminátoři vypadaj slueně:-)!!! ()

Radiq odpad!

Když jsem to kdysi jednou viděl, tak jsem si poznamenal: Mění se v zelenýho a velkýho a silnýho. Pičovina! Teď po letech bych se k tomuto názoru rád vrátil a rozhodně ho nevyvrátil. Digi triky jsou tak trapné a nejapné, že osoplená vložka na rukou panny by nebyla trapnější. Příběh je tak obyčejný (když pominu to, že se mění v zelenýho velkýho a silnýho) a předvídatelný, že ani smrt papeže Jana Pavla II. nebyla předvídatelnější. A nuda je to tak velká, že dvě ruce v pochvě po lokty představují ještě malou frndu. Tímto bych zakončil svůj názor na tento film a určitě bych ho doporučil jen méně vnímavějším retardům, aniž bych je chtěl urazit. ()

daEmoNickY odpad!

Tak nějak si představuji špatný film. Pokud chcete vidět jak má vypadat film o Hulkovi, tak se koukněte na verzi z roku 2008. 1. minimum akce a když, tak boj s chudákem buldokem od Toma A Jerryho 2. zpomalený záběr dědka nesoucího hadr 3. přehrávání 4. rozhovory jsou jak z telenovely. 5. obličej hlavního hrdiny by neměl kreslit Disney (a když tak aspoň Tim Burton, bývalý Disneyák) 6. děj plný meditativních záběrů 7. konečný souboj nebyl. OMLOUVÁM SE, právě jsem se dozvěděl že film se točil jako reklama na elastické trenky, takže obdivuji režisérovu odhodlanost natočit ji dlouhou 2 a čtvrt hodiny. I přestože mě dílo nebavilo, elastické trenky jsem si koupil a šel se kouknout na Zkrocenou Horu (poté co jsem se kouknul jak padnou mému zadečku). Génius! ()

panMartin

Komiksy rád čtu myslím že film o zelený kapustě se vcelku povedl. Prvních 40 minut se vcelku nic neděje a pak se to rozběhne číl dál tiím víc nasranej Hulk demoluje na co přijde jen ten konec mi přišel takovej že nevěděly jak to ukončit tak si našly takovej způsob! Ale jako bodyguard by se hodil! ()

wendelin9

Film jsem viděla až po zhlédnutí The Avengers a musím říct, že jsem byla docela zklamaná, těšila jsem se totiž na stejného podivína, jakého jsem viděla ve zmíněném snímku.. Samotný "vznik" Hulka byl pro mě novinkou, ale zbytek příběhu mě spíše nudil. Navíc hlavní hrdina byl až příliš nevýrazný, takže si mě na svou stranu nezískal a tím film ztratil šmrnc úplně... Pro mě až příliš přímočaré a snadno prokouknutelné. ()

MJMilan

Nejstarší Avenger a já ho viděl jako posledního. Když jsem se o Hulkovi dověděl, byl to hit roku. Jak již mí čtenáři ví, novinky nejsou zrovna moje gusto, tak jsem musel těch 10 let počkat :-). A výsledek? Nakonec jsem byl ze všech členů Avangers celkem nadšený. Sice hledat nějaký hlubší neamerický děj by byla asi hloupost, ale oddechnout si od všedních starostí, na to jsou právě filmy typu Hulka. ()

reky

Tenhle film je jedno velké WTF a nejradši bych tomu napálil odpad. Nevím, jestli to má na svědomí dabing, ale dialogy jsou úplně mimo, stejně tak některé postavy (Bannerův otec - co to bylo?) Nehrát v tom Bana a Connelly, považoval bych to za dost nepovedenou parodii a i takhle jsem si několikrát kontroloval, jestli to, co dávají na primě kůl, je opravdu ten - zde 61% - Hulk. ()

SeanLSD

Vo svojej dobe by som bol z toho asi rovnako nadšený ako z Raimiho SPIDERMANA, dnes, po dvoch dekádach komiksovej nadvlády v Hollywoode a následnej presýtenosti istou podobou tohoto žánru je už ťažšie odosobniť sa od tejto skúsenosti. Ang Lee samozrejme nikdy nebol žiadnym majstrom akcie a hoci Hulkove scény sú zábavné, ozajstná kvalita zostáva tam, kde aj bola - v scénach s Bannerom viac než s Hulkom - a to vrátane Bannera staršieho, ktorý smerom ku koncu stále viac hviezdi. Čo mňa ale bavilo najviac, okrem budovania príbehu, bola forma - skutočne komiksová skladba záberov, obrazy delené, vložené, približované, prestupujúce a preklápajúce sa, celá tá krásne dynamická hra s charakterom pôvodného Hulkovho média. ()

Decker

Efektni komixova podivana s nazelenalym Ericem Banou, ktery z role drsneho Delta operatora Hoota presedlal pred modre platno a stvoril adaptaci komixove postavy, ktera si nezadava po strance vizualnich efektu s temi nejvetsimi technickymi kolosy. Pribeh na me vsak pusobi prilis rozvlekle, nezazivne a hlavne neprilis komixove (ano jiste kamerove experimenty nadvakrat zapusobi, ale po dvacate spise otravuji). Eric vsak jiste ukazal ze ma sirsi zaber a naznacil ze o nem jeste uslisime. ()

COF_666

Nemám rád zelenou:-). Dlouhé filmy mi nevadí ale musí mě v nich něco bavit. V případě Hulka tomu tak nebylo. Slabší 2 hvězdy. ()

ECHO6MP

Existujú hrdinovia, existujú super hrdinovia a potom je tu HULK. Keď sa toto zelené monštrum naštve tak je zle nedobre. Kedysi som mal zelený avatar tak viem aké to je byť zelenáč :-D Ale už som z toho vyrástol a teraz je zo mňa OPTIMUS PRIME.Takže: Prvá polovica filmu = nuda! Druhá polovica filmu = nasraný HULK, pár dobrých efektov, výbuchov, stíhaček a tankov. Môj celkový dojem z tohoto filmu 3* ()

Triple H

Veľmi odvážny počin. Potom čo sa úspešne vyplatilo vypustiť Raimiho na Spider-Mana, rozhodli sa dať v štúdiu tentokrát šancu Angovi Leemu. Tomu Angovi Leemu, ktorý natočil Rozum a Cit, Ľadovú Búrku a Tigra a draka. Ťažko by ste hľadali menej pravdepodobnú voľbu na režiséra nákladnej, výpravnej comicsovej adaptácie. Výsledkom tohto netradičného mixu a voľnej ruky, ktorá bola Leemu očividne poskytnutá, je comicsový film, ktorý je vlastne dosť ojedinelý. Ang Lee do celej veci išiel bez akéhokoľvek ostychu a poňal Hulka ako by točil jednu zo svojich ázijských drám. Táto nečakaná kombinácia čisto amerického comicsu o vedcovi meniacom sa v zúrivosti na zelené monštrum s ázijsky pomalou (a minimalistickou) drámou je tak ďaleko masovému divákovi ako sa len dá. Až ma prekvapuje, že to v štúdiu prešlo - holt po veľkom úspechu X-Menov a Spider-Mana si povedali - a prečo nie? Nuž, to zrejme patrične oľutovali a až takto výrazný experiment sa na poli comicsových adaptácií od Hulka neurodil. Lee sa hrabe vo vnútri hlavného hrdinu dlho, dôkladne a k nejakej akcii sa rozhúpe až ďaleko po prvej hodine. Akcia na púšti s tankami je však veľmi fajn a film smerom ku koncu pekne graduje - hoci finálny súboj je pomerne, ehm, ezoterický. Nie každému takáto kombinácia, pomalý a nekompromisný prístup samozrejme sadnú. Masám celkom neprekvapivo nesadli absolútne - Hulk mal jedny z najhorších celkových tržieb pri pohľade na obrovský hype a otvárací víkend, ktoré ho sprevádzali. Ľudia skrátka chceli viac akcie a omnoho menej duševnej pitvy, pričom práve druhého a to v relatívne ťažko prístupnej forme sa nám dostane vrchovato. Nuž, po komerčnej stránke to nevyšlo. Formálna stránka fajn, efekty sem-tam kolíšu, Elfman viac-menej rutinne hrmoce. Každopádne za seba musím povedať, že sa jedná o veľmi zaujímavý pokus - len je naozaj úzko selektívna skupinka ľudí, ktorí budú mať na podobnú štylizáciu trpezlivosť a otvorený prístup. Mimochodom o niekoľko tried zaujímavejšie ako Leterrierova "dvojka", v ktorej nefunguje poriadne nič. ()

Hafran

Jedna z nejlepších komixových postav zpracovaná více než solidním způsobem. I když se nejedná o velkofilmovou akci jako u Marvellových bratříčku Spidermana a Supermana zaručeně nenudí. Pro komixové amatéry bude složité nebrat tento film jako parodii kvůli gigantickému zelenému zevnějšku pod kterým se však schovává slušné psychologické drama. O mnoho lepší než verze z roku 2008. ()

filmmovier

Moc, moc dlouhá komiksová adaptace, která většinu času dost nudí. Ta druhá část, kde Hulk zuří a ničí vše, co mu přijde do cesty, je mnohem zábavnější. Pravda, tahle adaptace je spíše drama, což se tentokrát týká spíše první části, což je na komiksu nejhorší. A Eric Bana mě jako herec taky moc nebaví. Takže z toho nakonec máme velmi průměrnou zábavu, která potěší, ale neohromí. ()

Mr.Ripley

Neuvěřitelně špatně natočené, až směšně se celá látka bere vážně a vrcholem celého cirkusu přepálenosti jsou zmutovaní domácí mazlíčci. Jennifer Connelly je pro takový podružný žánr škoda. Hlavní Elfmanův motiv je celkem fajn, ač se po zbytek scóréčka topí v přebytečné vatě. ()

Estrellita

Jednoduše - hrozná blbost. Dvě hodiny naprosto ubíjející nudy, promarněný kus života. Nic na tom nezmění ani AVENGERS... A to rádoby efektní hračičkování s obrazem je megaotravné! 15% ()

LordSnape

Ang Lee Hulka pojal trochu netradičně. Celý komiks pojal spíš jako psychologické drama. Bohužel se mu nepovedlo udržet mojí pozornost. Celý film na mě působil jako totální slátanina bez duše. Jediná kladná věc, která opravdu stojí za zmínku je hudba od Dannyho Elfmana. Za hudbu tedy přidávám jednu * navíc. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)