V zemi nikoho mezi Severem a Jihem nebojovali za modrou nebo šedou, bojovali za své přátele a rodinu. Film proslulého režiséra Anga Lee (Tygr a drak) vypráví příběh mladých Američanů bojujících za svou vlast v občanské válce. Jake Roedel syn německého emigranta a Jack Bull Chiles syn plantážníka z Missouri, jsou přátelé od dětství. Poté, co Jackova otce zabijí vojáci Unie, rozhodnou se oba mladíci přidat k Bushwhackerům, dobrovolníkům bránícím Jih. Z obou se stanou zkušení a obávaní střelci. Během nevlídných dnů jim začne pomáhat mladá vdova Sue Lee, do které se Jake zamiluje. S blížící se krutou zimou a sílící válkou se však skupina začne pomalu rozpadat, přátelé umírají jeden za druhým a dva mladí muži tak musí udělat zásadní rozhodnutí, zda-li bojovat dál (oficiální text distributora)

Malarkey

Western současnosti, tak nějak bych nazval tento film. Dříve se jich točilo tucty. Dnes je radost slyšet o tom, že nějaký vznikl. Možná je to všechno okoukané: prostředí, postavy, ale i tak tento film nakonec dokazuje, že nejen příběh se dokáže stále nově nahrazovat lepším a i tak povedeným. Překvapivě tento film točil Ang Lee, který dalo by se říct si potrpí na heroické a epické akce. Možná by si kdejaký Amík mohl říct, co se jim sere do jejich historie. Jenže pak přišel se Zkrocenou horou a bylo to jasný:)...Jízda s ďáblem je rozhodně povedený film, který se nemá za co stydět, plný akce a povedených hereckých výkonů, což je samozřejmě primární, ale i tak na svojí délku nepřestane nudit a překvapí zajímavou historií Spojených Států trochu jinačí formou. ()

Radyo

Trošičku kratší stopáž by snímku podle mě prospěla, ale jde určitě o zajímavý snímek, který se (jak zmiňuje cityman) věnuje jen a pouze té poražené straně z občanské války Severu proti Jihu. Film disponuje solidními hereckými výkony, zejména Tobey Maguire v hlavní roli opravdu září (až na ten pekelně pubertální dabing), Jeffreye Wrighta jsem poznal až podle závěrečných titulků, ale byl taky hodně dobrý, stejně jako Skeeter Ulrich a rovněž citymanem zmíněná (nááááádhernááááá) Jewel. Ang Lee tímhle snímkem vpodstatě jen potvrdil svou vysokou třídu. ()

Gemini

Western tempa pomalého a akce minimalistické. Prostě nečekejte souboje uprostřed prašné hlavní ulice ani životní pouť legendy Divokého Západu. Lehce připomíná Cold Mountain, ale Ang Lee má s Anthonym Minghellou společnou snad jen zálibu v nadprůměrné stopáži. Přesto je Jízda S Ďáblem film, který stojí za to vidět, byť by to bylo jen abyste viděli Tobeyho v kovbojském:) Protože charakterní postavy, a že tohle jedna taková je, mu jdou mnohem lépe než mocní hrdinové, nemluvě o těch co úchylně cákají slizkou a lepkavou tekutinu po lidech, zatímco doma dělají v zásadě totéž nad fotkou jedné rusovlásky. Skutečná podívaná začne ve chvíli kdy se Tobey poprvé setká s Jewel, od tohoto bodu bych se na film rád podíval znovu. Jenže film musím zhodnotit jako celek, a tam je to jenom na tři hvězdy. ()

Anthony

Filmu by rozhodně prospělo zkrácení, ale některé scény se Leemu opravdu povedly. Válka v jeho podání to nejsou souboje hrdinů, to je odporné vraždění obyčejných lidí - přepadení městečka je natočeno na první pohled nevzrušivě (jako je na první pohled nevzrušivě vyprávěn celý film), ale přesto ve mně zanechalo velice silný zážitek. Tobey Maguire je dobrý, ale dabingové obsazení se v jeho případě vůbec nepovedlo (a to režii dabingu dělal Elmar Klos). ()

Cervenak

Ako sa jeden mládenec naučil, že skutočným chlapom sa stane úplne inak než "zabitím sedemnástich mužov, ženská!" Trestuhodne prehliadaný Angov (a Jamesov) epos, ktorý dobre funguje ako príbeh o dospievaní, ako historická dráma, ako western (skvele natočené prestrelky a bitky), ba dokonca aj ako romanca. A má to vynikajúcu hudbu. Celkovo jeden z najlepších filmov o americkej občianskej vojne a jeden z najlepších novodobých westernov. Z hercov je nezabudnuteľný hlavne Jonathan Rhys Meyers, s ktorým mám od zhliadnutia tohto filmu rovnaký problém ako s Christianom Baleom po Americkom psychu - nech hrá v akomkoľvek filme akokoľvek sympatickú postavu, vždy si spomeniem na jeho hnisavý ksicht a démonický pohľad z pekelne napínavej záverečnej scény Jazdy s diablom a hneď sa ho začnem zase báť. ()

• Natáčení probíhalo v okolí Kansas City. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy "Woe to Live on", kterou napsal Daniel Woodrell. (Terva)
  • Postava Daniela Holta (Jeffrey Wright), černocha bojujícího společně s konfederačními vzbouřenci, měla předobraz ve skutečné osobě. Tento muž se jmenoval John Noland (1844 - 1908) a účastnil se Quantrillova přepadení města Lawrence v Kansasu. (p.a.douch)