poster

Jízda s ďáblem

 • USA

  Ride with the Devil

 • Slovensko

  Jazda s diablom

Drama / Romantický / Western / Válečný

USA, 1999, 138 min

 • Morholt
  ***

  Předlouhý western plný romantiky, přátelství, filosofování o tom, co je špatné a co je dobré a především nevyrovnaných výkonů. Na jedné straně Tobey Maguire, který stále hraje Homera z Pravidel moštárny a role jižanského střelce mu pranic nesedí a na straně druhé Jewel Kilcher a především Jonathan Rhys Meyers, který ztvárnil další ze svých psychopatických rolí. Ang Lee je vynikající režisér, ale tady šlápl maličko vedle. 60%(20.7.2012)

 • Gemini
  ***

  Western tempa pomalého a akce minimalistické. Prostě nečekejte souboje uprostřed prašné hlavní ulice ani životní pouť legendy Divokého Západu. Lehce připomíná Cold Mountain, ale Ang Lee má s Anthonym Minghellou společnou snad jen zálibu v nadprůměrné stopáži. Přesto je Jízda S Ďáblem film, který stojí za to vidět, byť by to bylo jen abyste viděli Tobeyho v kovbojském:) Protože charakterní postavy, a že tohle jedna taková je, mu jdou mnohem lépe než mocní hrdinové, nemluvě o těch co úchylně cákají slizkou a lepkavou tekutinu po lidech, zatímco doma dělají v zásadě totéž nad fotkou jedné rusovlásky. Skutečná podívaná začne ve chvíli kdy se Tobey poprvé setká s Jewel, od tohoto bodu bych se na film rád podíval znovu. Jenže film musím zhodnotit jako celek, a tam je to jenom na tři hvězdy.(5.8.2005)

 • Big Bear
  ***

  To se takhle potká Kristus, Spiderman, mentalista a Jindra Tudor a ještě spolu s dalšími trempy jedou kempovat do lesů.. :-). Večer klohní v kotlících mňamku a brnkají si na bendžínko nejnovější jižanský umcáky... po lese ale běhá i další tlupa, která se pozná podle modrejch kabátů a ta tyhle kotlíkáře prostě nemusí... :-) Ba ne, tak zlé to zase nebylo. Dnes jsem měl chuť po delším čase ne western a tak jsem sáhl zkusmo pro toto DVD. To, co jsem čekal se mi tedy po pravdě nedostalo. On to není v pravdě klasický western, stejně jako za Občanské války už nebyl divoký západ tím klasickým divokým západem... Ke všemu já vždy nadržoval Severu už jen pro principy za které modrokabátníci bojovali a tak se mi hůř fandí hrdinům z té druhé otrokářské strany... Na stranu drohou film nabízí zajímavý pohled na občany státu, který se chtě nechtě ocitl na demarkační linii mezi severem a jihem... Mohli jste bojovat za tu či ionu stranu což bylo nebezpečné, horší však bylo zůstat na své farmě a věřit, že vichr války se rychle přežene, nebo zrovna do toho mého údolí vůbec nezafouká... Jako moderněji pojatý western film určitě doporučuji a dle mého názoru je to nadprůměrná záležitost. Herecké výkony všech byly vynikající, ovšem nejlepší byl mrtvý pohled Rhys Meyerse v závěru filmu... Škoda jen té přepálené stopáže, já mám čundry rád a americká příroda je věru krásná, ale být film o půl hodiny kratší, určitě by mu to neuškodilo... 3 šálky cikorky. * * * *(29.1.2015)

 • Disk
  *****

  Trestuhodně opomíjený a neprávem přehlížený film. O tom, že si mě filmy Anga Leeho v poslední době získávají jako máloco, netřeba hovořit. Jeho Jízda s ďáblem patří k tomu nejlepšímu, co kdy tento tchaj-wanský mistr natočil. Bravurní režie (nádherné přestřelky), výteční herci a skvěle padnoucí hudba dělají z Jízdy s ďáblem klenot, který si zaslouží mnohem větší pozornost, než jaké se jí nyní dostává. Mimochodem ďábelský Jonathan Rhys Meyers pro mě už zůstane chladnokrevným zabijákem.(22.5.2012)

 • Radiq
  **

  Film plnej známejch tváří, kterej měl ale jeden problém: jo, znám americkou občanskou válku, ale i když na začátku bylo vysvětleno, kdo byli Jayhawkers a kdo byli Bushwhackers, stejně mi bylo úplně jedno, kdo je kdo. Americké dějiny se ve filmech rozpitvávají už až moc. Víc by mě zajímalo vše, co se dělo na evropském kontinentu. A ještě děsivější je to, že film režíroval taiwanský Ang Lee (i když v podstatě koukat se na to dalo). Největší záporák z jejich řad - Jonathan Rhys Myers, je sice můj oblíbenec, ale tahle role mu nesedla a spíš vypadal jak buzna. Nevím, jestli si někdo všiml, ale hrál tam i další můj oblíbenec Thomas Jane - ale měl tam jenom takovej štěk, že ani nepromluvil a už ho zabili. Co říct na závěr: je to film, kterej je mi úplně jedno a protože se dycky slituju a filmům nadržuju a přidávám, dnes to udělám naopak a jednu hvězdu odeberu.(26.10.2008)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy "Woe to Live on", kterou napsal Daniel Woodrell. (Terva)

 • - Postava Daniela Holta (Jeffrey Wright), černocha bojujícího společně s konfederačními vzbouřenci, měla předobraz ve skutečné osobě. Tento muž se jmenoval John Noland (1844 - 1908) a účastnil se Quantrillova přepadení města Lawrence v Kansasu. (p.a.douch)

 • - Při natáčení bylo použito více jak 250 kusů křesadlových pistolí. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace