Lenka Vlasáková hraje v romantické komedii Jak se zbavit nevěsty moderní dynamickou ženu Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové. S bývalým manželem s tváří Davida Matáska má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady". A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě . . . . . s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort. To je něco pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy nevzdává, vždy si ví rady a zničit cizí svatbu je ta správná výzva. S bojovnou maminkou v zádech jede Eva na společný výlet se šťastnými snoubenci. A do toho rodinná regata, závod, bratrský souboj o místo přednosty zubařské kliniky, zlovolná švagrová a jeden potrhlý operní pěvec. Třešničkou na zábavném dortu je pak fotbalový trenér v podání Matěje Rupperta. (Bontonfilm)

meemini odpad!

Jeste pred velkym finale v cukrarne bych byl ochotny se uvolit ke trojce jako ve skole, dvema hvezdam, 40ti procentum. Nejspis z milosti a jako vymluvu, ze jsem uplne nemarnil pracovni cas. Po ocekavanem vyvrcholeni jsem vsak dospel k nazoru, ze se jedna o obycejny odpad. Zda se mi, ze ceske filmy trpi vylozene na jejich konce, to, co bylo snad pracne vystaveno, je zabito totalne odflaknutym zaverem. Spoiler: dojem kazi i zpomaleni dortove bitvy, ktere je mozna trendy a vypada cool, to by ale nesmelo trvat tak dlouho, ze se v nem utopi i to malo, co zbyvalo. ()

iN

Naprosto, ale NAPROSTO zbytečný snímek. Lence Vlasákové to u mě zatím ještě prošlo, ale na Davida Matáska a ty stále stejné typy jeho postav jsem už vysloveně alergický. A vůbec, co to je za příběh? Než jsem pochopil, kdo s kým má jaké dítě a kdo je koho bejvalá, tak už začala rodinná fregata. Ve vlnách vyšších vrstev českých oligarchů je asi normální rozhodovat o nástupníkovi na trůn v rodinné fregatě – ten závod mi přišel nejtrapnější z celého filmu. No dobře, dortová bitva tomu nasadila korunu:-) ()

Princezna_V

Příběh úplně mimo, doteď nechápu co tím kdo chtěl národu říct. Kromě poslední hlášky Rupperta s kopačkama film postrádá jakýkoliv humor. Jedna hvězda za to, že to trvá jen něco málo přes hodinu. ()

Pitryx

Je to zábava sice nevkusná, jak jsem někde četl, dokonce pokleslá. Mně je to jedno, já jsem se bavil, nepřetáčel, nekoukal do stropu, prostě se mi to líbilo. Lev za to nebude, ale za tu trochu legrace to asi stálo. ()

Tominni

Těžko se mi tento film hodnotí. Ona se Lenka Vlasáková moc nesnaží, aby se Kerestešové zbavila, takže příběh nic moc, navíc to není ani vtipné, prostě je to nuda. Tak co s tím? Maximálně jedna * a to ještě za tenora Josefa Poláška. ()

ostravak30

Třešničkou na zábavném dortu je především to, že dort je málo sladký, tedy...zábavný. Bohužel mi připadá, že tvůrci přesně sami nevěděli, co vlastně tvoří. Jako by se do poslední chvíle nemohli rozhodnout, zda udělají komedii, melodrama či tragikomedii. A stejné je to s nápady, které do filmu přivedli či se zápletkami. Všechno na mě působí, že je tak napůl. Včetně humoru. Já osobně jsem našel jen málo věcí, kterým bylo opravdu možno se smát. A házení po sobě dorty, tvůrci zpomalené, mezi to bohužel nepatřilo. I záporné postavy jako by byly záporné napůl. Obsazení i hudba přitom figurují na vysoké úrovni. Přesto ty ozubená kolečka značně drhnou a je to cítit prakticky již hned od počátku. Opravdu je těžké vžít se do toho, že tohle je komedie. ()

wopi odpad!

To je tak, když si lidé neuvědomí, že scénář napsal autor Kameňáku 4 a jiných filmů s černým čtverečkem... ()

tsatsiki

Nechápu hodnocení mnohých z Vás.Tento film byl velice dobře napsaný,zahraný a natočený. Po technické stránce to bylo super,hudba ve filmu byla dobrá a chytlavá. Matásek,Vlasáková,Švandová,Kerestešová,Polášek nebo Bystroň předvedli super výkony a film táhli. A ve filmu bylo spoustu skvělých gagů a ač jsem podle recenzí čekal kravinu,velmi jsem se bavil.Dokonce mě to bavilo než skvělý Hodinový manžel. ()

srolyma

Pohádka o tom, jak bývalá manželka nakonec prozře a zjistí, že si ten její ex tu mladou krásnou chytrou sympatickou kočičku opravdu zaslouží. Což je sice hodně nereálná situace, ale budiž. Celkem příjemná neurážející pohodová oddechovka akorát tak na nedělní večer. ()

eMeMko

To byl zase jednou "filmový" zážitek. Ani nevím, kde začít. Jelikož je tento snímek české produkce a stopáž má pouhých 85 minut, měl jsem zhruba představu o výsledné "kvalitě". To jsem však netušil, že 15 minut spolknou titulky (úvodní a závěrečné) a zbylých 70 je jedna velká blbost. Příběhově ani dějově není co řešit. Postav sice není moc, zápletka je jednoduchá, ale rozuzlení naprosto neuvěřitelné a to v nedobrém slova smyslu. Kromě plochých hereckých výkonů se tak jedná spíše o přehlídku product placementu a rozpočtu (lodě, relativně luxusní auta apod.). Konec je pak kategorie sama pro sebe, kterou ani nehodlám komentovat. Finální hodnocení: Jednu hvězdu za pár dobrých hlášek z úst Matyáše Bystroňe. ()

blondboss

Veľmi slabá komédia, a to mám rád podobný žáner. Tu ale nefungovalo takmer nič - ani vystupňovanie deja, ani vtipy, ani sympatickosť postáv a dokonca ešte aj ten dej bol ako pre škôlkárov. Nečakal som od toho veľa, ale dostal som toho ešte menej a podstatne som sa nudil. Podobné filmy sú podľa mňa skutočne zbytočné. 35 % ()

sorrow

Nevím, jestli byla sladší ta dortová fraška před koncem nebo ten přeslazený svatební konec, kdy si každý najde tu svou druhou polovičku, nikdo nesmí zůstat na ocet, což už je takové klišé českých komedií posledních let, které nemají hlavu ani patu, a hlavně nejsou vůbec vtipné, spíše jsou trapné. Zajímalo by mě, jestli má ještě vůbec u českého filmu šanci někdo jiný než protekční dětičky našich herců, nebo už definitivně vše ovládly klany Stropnických, Prachařů, Brzobohatých a dalších takových. Jo v tom filmu bych si zahrála, ale nenašla by se tam nějaká rolička i pro mojí Kordulku? No samozřejmě paní Veroniko. A co ten Matyáš Bystroň, to je nějaká přízeň se scénáristou, nebo jen shoda jmen? ()

carl.oesch odpad!

Skončil jsem cca ve dvacáté minutě, tedy o dost později, než jsem třeba u Teorie tygra zjistil (překvapeně), že se jedná o dobrý film. Tady jsem pochopil, že se jedná o další totální rádobykomediální sračku. Jako vždy dost trapný Matásek (jediná role, kde jsem ho bral byli Básníci, ale tam byl protiváhou Pavlu Křížovi), čím dál tím nesympatičtější Vlasáková, vlezlá Kolesárová (vzpomněl jsme si na Poldu, kde s Matáskem "excelovali") a celé to nezachránila ani Andrejka Kerestešová. Zajímalo by mně, co si o těchto výtvorech jejich autoři myslí a hlavně, jestli jim není trapné vyhazovat prachy na podobné pokleslé hovadiny, za které by se snad styděl i Soukup z TV Barrandov. Inu - to je ten systém financování českého (a nejen českého) filmu... ()