Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

gemi

Čtyřiapadesátiletá Sádra Bulldog hraje těhotnou! A nejlepší na tom je, že vypadá jako pravidelně servisovaná pětatřicítka. Jinak je to Tiché místo ve variaci "slepé místo", ale ještě malinko jinak. Začátek je strhující. První polovina je skupinový survival, druhá komorní survival, ale obě dobré. Hezky pěkně Netflix! ()

KillerZeli

Herci odvádí celkem dobrou práci, ale to je tak jediné, co zde můžu pochválit. Apokalypsa zde není moc dobře podaná, nedokáže vtáhnout do svého světa. Spíše než atmosférou se snaží vykreslit svět záběry, které jsem viděl už mockrát. Na postavách mi nezáleželo - i díky způsobu vyprávění, které nejde chronologicky, takže pokud jde o minulost, tušíme, co se stane a jen čekáme na to kdy a jak. A samozřejmě celá premisa je velký omyl - nejde si nevybavit Stalo Se, kde některá scény jsou v podstatě stejné, jen s páskou přes oči a to vzhledem k tomu jak Stalo Se občas bylo směšné, vážně není dobré přirovnání. Možná to celé fungovalo lépe v knize, která byla předlohou, ale do filmu se ji dobře přeložit nepovedlo. ()

Domis93

Zajímavý námět, umí člověka upoutat a byť je to dvouhodinové, člověk neztrácí pozornost..Sandra z toho vytřískala maximum a ostatní herci též. Každopádně by to chtělo nějaké objasnění toho, jak tato "síla" vznikla a proč měla své "posly" na zemi, kteří byli její pravou rukou..Dávám tomu 5 hvězdiček (4 hvězdy za příběh a zpracování + 1 za Sandru :) ()

misar3

Takhle by se mělo pracovat s nízkým rozpočtem! I když něco asi padlo na Sandru Bullock a Johna Malkoviche, ale i tak tvůrci odvedli solidní práci. ()

pushover

Od Bierové asi zatím nejlepší neskandinávská práce. Bullockové tohle civilnější hraní sedne nejlépe. Samozřejmě že je to mix všech postapo z posledních let, ale styl vyprávění i gradace mi sedly. ()

hazdrova

Pozerať tento film na Silvestra (keď vám za oknami trieskajú petardy a vy sa bojíte výjsť von pozerať ohňostroje, lebo sa chcete vyhnúť vetru, ktorý vo vás vyvolá samovražedné sklony) nebol celkom dobrý nápad. Čo sa týka hororu a thrilleru, bolo to na hrane strašidelnosti. Sanda hrá výborne, len škoda že dosť vidno, že je umelá. Ale napätie super, dej vynikajúci a hlavne tam bol lahodný John Malkovich. 4* ()

Shitonit

Nejlepší bude natočit film, na kterej budeme čumět se zavázanýma okama. To bude depresivní drama, při kterýmžto jakýmkoli zvuku budu srát strachy maggi v kostkách a rozklepanýma rukama složim rubikovku za šest vteřin. Kam na ty píčoviny choděj ?? Tichý místo mě děsilo tichem, a tohle tmou. Emzáci stějně nejsou, to je jasný, páč jinak by nás už dávno vyžrali, a jestli se někde vyevolujou a vyjebou se u nás na chudince zemi, tak doufám že to bude někde (kdekoli) v Africe, tam maj žrádla dost (zatím) a tím by se zároveň vyřešila otázka kam s černou náplavou. Tak mě tak napadá, třeba už v Africe jsou, a černoši plavou k nám, že zdrhaj před Emzákama ? Nebo jsou černoši emzáci přefujtajblený za černochy ?? To je námět na scifi.. Přiletí E.T. vybalí dlouhej krk na černocha, černoch v domění jakej krk, takový péro se zděsí a zdrhá, zdrhá, zdrhá až dozdrhá do Evropy ( k nám) páč má povědomost, že v Evropě rostou kratší ptáci než v Africe. No a tak Evropani musej chodit na plastiky ptáků, aby zachránili rasu, páč s nima Evropanky nechtěj plodit Evropánky (páč chtěj ty dlouhý černý klobásy), a vzniká civilizace Multibarevnejch hajzlíků.. To je píčovina ? No,..já myslím že už to frčí. Ty vole, co mě to tlačí do brady ?? Černej had? .asi moc hulím..Nebo, že by nejlepší hulič byl E.T. ? (čti ítý?) no s tím krkem bych se nedivil.. No jinak je Bird box neskutečná ptákovina, něco jako zfilmovaná hra na slepou bábu, k tomu se tam všici vraždí jak prdlý a nejdebilnější na tom je, že tu hlavní, nejhlavnější mimozemskou nebo co potvoru vůbec neukážou!!! Maj nás za debily ??? Takový hovno natočíte asi tak.: Ve víkendově vyprázdněný maloměstský prdeli narvete pár cvoků do jedný chalupy,voni se tam klepou strachy před ničím, a aby to nic neviděli daj si na kebuli punčochu. Do toho se narodí dva uječený haranti, sem tam někdo přijde na návštěvu a návštěvu za ááááá vodpráskneme, nebo za bé návštěva sežere nás. Celý je to zabalený do tajemna konce světa, a snad to je pouze zlý duch, Aladin z pouliční lampy, či slavný prduch. Takže přežije jen ta jedna kravka, tu Hraje Sándra Bulánková, a ta táhne ty dva haranty na člunu někam neví kam, skrz peřeje, skrz dýp jungle, až dojde k domečku, kde prohlédne, a to jen díky tomu, že to je škola pro slepý, tam jsou skoro všici slepý a díky tomu neviděj to zlo a tím žijou. Kdyby Sándra v tý krabici měla místo ptáčků pořádnýho ptáka, asi by jí bylo líp, nebyla by tak vystreslá a celkově by to mohlo být záživnější. Jenže v tý chalupě na začátku Sándru vojížděl negr Tom, tím se vracíme na začátek tohoto komentáře, kde již jsem se věnoval vymydlení bílé rasy za pomoci černých ptáků.. No a tak ten Tom Sándru naladil na pořádný bingo, jenže se Tom v mezičase vodprásk, a vona Sándra fakt chtěla fakt ptáka...čímž ji tý mrňavý ptáci nestačili, a tak slepá běhala a hledala ptáky... Vlastně ty ptáky hledá jako dost profesionálně.. no doprdele ! END. ()

ŠpetaMarek

Nevím proč to všichni srovnávají s tím druhým filmem a druhým smyslem. Pro mě jedině srovnatelné je, jak jsem se bavil a jak dobře natočený ten film je. A já se bavil víc a ten film je po všech stránkách lepší, protože je to film a ne trošku dražší stylistické cvičení. Takže, Sandra, Trevante a Malkovich Malkovich jsou víc než fajn. Příběh dobře podán. Komorní stránka a absence docela důležité věci (nebudu spoilerovat) za mě bod k dobru. Skvělá žánrovka. ()

Marty7CZ

Sandra hrát umí, nápad je fajn, zpracování velmi realistický, atmosféra hrubě tíživá, Netflix prostě umí... Velmi dobrý sci-fi za 80% ()

Clark_Kent

Bullockovou jsem dlouho v ničem temnějším neviděl. Tady musím povědět, že mě to až tak nevzalo. Příběh je dost ohraný, pár takových momentů už tady předtím vždycky bylo, jen jinak podaných. ()

LdaVinci

Perfektní... Prostě ať si každej říká co chce, ale já tomu nemám co vytknout a strašně se mně líbil ten nápad. Asi třeba na Tiché místo to nemá ale blíží se mu hodně... Určitě doporučuju zhlídnout. :) ()

Scraffy

U mňa sklamanie. Film mal našliapnuté na veľké veci a už na začiatku si vybudoval peknú atmosféru a aj prostredie. Začiatok ako to všetko vypuklo bol super, no potom vystrihli 5 rokov, ktoré boli práve najzaujímavejšie na natočenie. To, ako prežívali je práve podstatou filmu. No tu to jednoducho nie je. Obsadenie je veľmi super a Sandra Bullock akoby bola stvorená pre tento film. Povaha jej postavy je veľmi dobre zahraná. Ako takou skutočne bola. Koniec síce poteší, no už po tom sklamaní, ktoré tam bolo dovtedy to vlastne nijako neohúri. Film sa nedá nezrovnávať s tohtoročným konkurentom v tomto žánri Tichím miestom, ktoré sa ale mne osobne páčilo oveľa viac. Bolo lepšie premyslené a zbytočne netlačilo na pilu. ()

ANTYCHRYST

Neviditelné komorní.. lehké psycho drámo..:) atmosféra..je vcelku slušně napjatá..:) nikdo neví co se stane..s šátkem na očích toho asi moc vidět není... Nebejt hrocha co tam pustila toho blázna.. vše by se vyvíjelo jinak.. občas docela nereálné .. když běží lesem a naaahodou se vyhýbá po slepu Všem stromům, divoká řeka.... určitě šlo z toho námětu vytriskat více.. 60% nápad a zpracování je dobré.. kratší stopáž by neuškodila.. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)