Bird Box, aneb druhé Tiché místo, to je jednoduchá myšlenka a její skvělé rozpracování do intenzivního thrilleru, který těží z tak nechválně známého strachu z neznáma. Z určitého pohledu se zde nejedná o nic extra originálního, ovšem výsledek se povedl více, než kdykoli před tím. Ženská síla v podobě brilantní režisérky a charismatické super kočky v hlavní roli dala vzniknout po všech stránkách vynikajícímu filmu. K dokonalosti chybí snad jen pár odpovědi na otázky, jež z daného příběhu logicky vyvstávají, nicméně na perfektním zážitku to nic neubírá. 8/10(2.1.2019)

taká kombinácia Children of men, Blindness a A quiet place (aj keď miestami mi nabiehali spojitosti s Perfect sense ši Happening), napínavé, temné, depresívne, remeselne výborne zvládnuté, s geniálnou hudbou, sústredenými hereckými výkonmi (Bullock sa prekonáva, Malkovich má výborne napísaný charakter), nepríjemne-mrazivý kvalitný prírastok do survival/end-of-the-world (great again!) rodiny filmov.(1.3.2019)

Solidní smyslový postapo horor a la TICHÉ MÍSTO, který se taky zaměřuje na budování napětí okolo svého gimmicku (jízda poslepu do obchodu), ale neukazuje svoje monstra a díky tomu působí spíš jako místy děsivý thriller. Každopádně napínavá a správně drsná a nepříjemná podívaná s řadou dobrých scén (rozhovor Bullock s Malkovichem v kuchyni, dvojitý porod, zúčtování s komandem bláznů), o dost zábavnější než ubulené TM.(11.1.2019)

Konečně se Netflixu daří dělat pořádné filmy. Po úspěchu Tichého místa tu máme podobně založený snímek. Tentokrát lidé nemohou používat zrak, aspoň ne venku. Sandra Bullock tu předvádí opravdu skvělý výkon jako obětavá matka. Kromě ní tu najdeme i Sarah Paulson nebo Johna Malkovice. Film má dvě roviny, minulost a přítomnost. Minulost mě bavila víc. Atmosféra je docela dobrá, ale hororem bych to nenazval. Třeba se časem objeví víc takových filmů. "Dívej se na mě!"(4.1.2019)

• Morien

Kdyby měli opravdu koule, tak nenechají Sandru chodit po apokalypse s umělýma řasama, ale oukej, občas se mi i dech zatajil. Tiché místo se mi nicméně líbilo (o strašně moc) víc, mimo jiné proto, že tam bylo mnohem méně vysvětlování slovem a mnohem více vysvětlování obrazem, hehe. A druhou věcí, která Bird Box docela ublížila, je přílišná délka: ty dvě hodiny vedou k redundantnímu nimrání se v nepodstatných odbočkách a vztazích, opakování nápadů a dublování pocitů (místo jejich stupňování) a to je škoda. Devadesátka by tomu slušela víc.(16.1.2019)