Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

GameboyNES

týýý volééé, kerá uspávačka to zase točila?!!! Vleče se to jak sopel ze zapařené kundy staré feny. Žádné strašání, ani hutná atmosféra, ale zase je to pěkně multikulturně sterilně obsazené. Rodiný citečky, mezidruhová erotika, fákt, Sádra tam vojíždí nějakýho šimpanze..... Jednu slabou za pana Malkoviče, jinak je to na odpad. ()

HERGImanCZ

Vím, že bych to neměl srovnávat, ale nejde to... Chápu, že Bird Box je natočen podle knihy a tak ho nemůžu, ani nechci nařknout z toho, že by se snažil kopírovat Tiché místo. Přeci jen je tu ale jistá podobnost. Oba filmy se odehrávají ve světě, kde kvůli výskytu nebezpečného stvoření nesmějí postavy používat jeden ze základnách smyslů. A tak, ač se vám to líbí nebo ne, vezmu toto hodnocení jako takové srovnání obou filmů. Zatímco v Tichém místě jsem se neskutečně sžil s celou rodinou a opravdu jsem se o ně bál, zde se tomu taky nestalo. Postavy mi přišly hrozně šablonovité. Taková klasická parta, co se sejde v každém filmu, kde je nějaká apokalypsa. Nesmí tu chybět černoch, strážce zákona, někdo, kdo je naprostý klaďas, a někdo, kdo je celkem kretén, i když se na konci ukáže, že ne až zas takový. Takže vám během tak deseti minut dojde, jak se kdo v jaké situaci bude chovat. Každá ta postava si pak jede podle té své šablony a v tomto ohledu vás nic nepřekvapí. Tou neoriginalitou pak i ztrácí efekt to, když někdo z nich umře, protože neumírá někdo, koho byste si oblíbili, protože je nějakým způsobem unikátní. Umírá někdo, koho jste viděli už v deseti jiných filmech, jenom tady má trochu jiný obličej, jiné jméno a hlas. Celkově strach v tomto filmu nehledejte. Další věc, co se mi v Tichém místě líbila a tady pokulhávala, bylo to, jak se postavy přizpůsobily situaci. V Tichém místě už jenom ten písek, co si sypaly na cestu, bylo lepší než cokoliv, o co se za těch několik let pokusila Sandra Bullock, zatímco přežívala. Ano, má u sebe nějaký provázek na navijáku, takže ví, odkud přišla. Ale v jediné scéně, co ho pořádně použije, je moc krátký. Kdyby najednou vytáhla druhý a navázala ho na něj, mlčím. Ale takhle nechápu, jak mohla přežít. Také mi přišlo celkem vtipné to s tou GPSkou. Každý, kdo někdy používal GPS, ví, že tohle by zkrátka nefungovalo. Pak tu máme to samotné stvoření, které postavy ohrožuje. V Tichém místě jsme věděli, jak vypadá, jaké jsou jeho dovednosti, jak se na zemi ocitlo. Tady se jedná o nějakou nehmotnou entitu, o které víme akorát to, že když jí vidíte, tak se chcete zabít. Ale pokud jste blázen, tak budete akorát větší blázen. Jak tohle funguje? Nevíme. Co že je to za tvora a je to vůbec tvor? Je to mimozemšťan nebo nějaká magie? Nevíme! Víme akorát to, že se to sem dostalo pravděpodobně z Ruska. To asi Američanům stačí. "Nebýt jiných světadílů, žádná apokalypsa nenastane!" A pak ještě příběh. Máme tu prolínání dvou časových linií. Ty se pak na konci propojí. To je ale za mě spíše otravné. Každopádně začátek apokalypsy je v Bird Boxu hezky natočen a je to snad jediná věc, za co mohu film opravdu pochválit. Jinak je první polovina celkem táhlá, pak se něco trochu děje, to mě i bavilo, a druhá polovina takový průměr. A pak tu máme konec. Tiché místo nám ho naservírovalo poměrně otevřený s tím, že lidstvo ale má naději. Tady je konec úplně o ničem. Jako rozhodně je finální lokace, kam se rodina dostala, lepší místo pro děti. Jinak ale našli jen další útočiště, kde, pokud se nerozhodnou oslepit, je ti blázni stejně mohou najít. Také by mě zajímalo, jak tam uprostřed lesa mají zařízený přísun potravin? Ale tenhle film prostě tyhle detaily nezajímají. Nakonec bych chtěl ještě Sandře Bullock pogratulovat za ztvárnění nejhorší matky za poslední dobu. Jako já být tím dítětem, tak si tu pásku z těch očí opravdu radši sundám, jen abych s ní nemusel být. () (méně) (více)

Najt

Nečekal bych, že od Netflixu s takovým pochybným názvem se vyklube takhle luxusní film. Mám rád horory, ale tohle vyloženě horor není, je to spíš směs postapo sfici s prvky mysteriozity, která nahání strach, což ale vůbec nevadí, naopak. Birdbox by jako horor nemusel působit až takhle sympaticky, takže jsem rád. Nicméně, atmosféra, prostředí, nápad a celková pojatost filmu je ztrátka fantastická. Takovýchto filmů, které ve mě vyvolávají tyhle super pocity zvědavosti, velkopelosti a dobrodružnosti, že se vážně něco děje není mnoho, a proto tohle pro mě bylo skvělé překvapení, přesně takovýto typ filmů mě bere, jen škoda, že ač na první pohled skvělý příběh, tak nebyl vůbec podložený fakty. Nevím naprosto nic, kdo, co , proč a jak, kdyby tyto otázky byly alespoň trochu zodpovězeny, dal bych klidně 5* ()

Equilita

Bird Box ma milo prekvapil. Čakala som, niečo veľmi podobné ako Tiché miesto, ale v tomto prípade ma atmosféra filmu dokonale pohltila. Keďže sa jedná o hororový sci-fi thriller, nemá význam rozoberať detaily. Pri takéto filmy sa treba len posadiť, sledovať a na konci vo vás zostane nejaký pocit. Pre mňa to určite neboli zbytočne zabité 2 hodiny a Sandra Bullock podala skvelý herecký výkon. ()

dkas

Velmi slušná, hustá atmosféra. Pokud se necháte vtáhnout, tak místy je to vážně strašidelné. Herecké výkony solidní, Sandra pořád pěkná, konec žádný extra velký happy end. Určitě potěší, že opravdu neuvidíte to čiré zlo, takže největší strach je z toho, co není vidět... Hodně působí i hudba od Trenta Reznora. ()

Alois88

Další horor vystavěný na atmosféře a ne na ubohých lekacích scénách. Houšť a větší kapky, prosím! Námět je až nápadně podobný Shaymalanovu Stalo se, ale zpracování je mnohem lepší. Hodně dobré, ani si nepamatuji, kdy mě naposledy ze znázornění apokalypsy takhle mrazilo. ()

fandadofilmu

Tak tohle má být film režisérky, která stála při zrodu DOGMA 95 a dala nám filmy jako Po svatbě, Rodinné záležitosti, Lepší svět, Otevřená srdce nebo Bratři? Tak to opravdu ušla dlouhou cestu - od režisérské severské geniality až k hollywoodskému podprůměru. Peníze jsou asi mnohem mocnější čarodějka než úspěch a tvůrčí nezávislost. ()

Knor

Napínavý s velmi hustou atmosférou a chvílema jsem byl i vyděšenej. Až na pár maličkostí to nemá větší chybičku. ()

papadoce

Po hluchých miestach máme aj verziu slepých miest. A aj tu je výsledok celkom slušný. Povedal by som, že rating znižujú opäť niektoré nelogickosti v chovaní a tak, ale najmä, a tomu ozaj nerozumiem, akoby posunutie PG ratingu za chodu. Ide o to, že v prvej polovici sa film nemaznaná a ukazuje nám dokonalé samovraždy, ale akože mňamky. No a potom zrazu, od brokovnice do psychopata, už nevidíme prakticky až do konca nič. Ale nevadí to, v zásade. Neprekáža mi dokonca ani fakt, že sa nedozvieme v konečnom dôsledku vo co gou. Je to slušne natočený srillerohororík s pórovitou Sandrou, dievčaťom a chlapcom a sympatickým ujom v roli pána dokonalého. Hej a nezabudnime na dokonakého Malkovicha. A tak nasleduje skoro happyend a žili spolu šťastne až kým ..... no kým mali papagáje predsa, nie. Dobré to bolo. ()

ForGump

Bird Box se nachází v pasti svého vlastního vyprávění. Dlouho jsem neviděl film, ve kterém by byla tak kontraproduktivní práce s flashbacky. Půlka příběhu je vyprávěna retrospektivně (především ve skupině lidí ve většinou uzavřeném prostoru) a půlka v realitě filmu (Sandra Bullock s dvěma dětmi plavící se po řece). Samotná Heisserrova výstavba příběhu způsobuje poměrně zásadní nedokonalost celého filmu, v němž se o žánr thrilleru sama sebe připravuje. Předvídatelností až zarážející. Vzhledem k okolnostem dalšího děje se totiž dá všechno očekávat, a to se scénárista může klidně zbláznit a servírovat nám monology postav z flashbacků, když pak stejně víme, nebo minimálně tušíme, co asi přijde dál. Můžeme se ale na druhou stranu utěšit alespoň tím, že pokud jsme alespoň dostatečně zvědavý, tak se dozvíme, jak se to celé asi stane a jen si odškrtáváme položky na našem seznamu. A to zase není tak úplně hrozné, obzvláště když se můžeme po dlouhé době kochat větší rolí Johna Malkoviche, jemuž se dá věřit snad všechno. Jenom škoda, že dnes je lineární vyprávění považované už trochu za konvenční a zrovna tady by to tomu prospělo. 60% ()

celticek

Čistý průměr, Bullock není žádná extra herečka, ale víc mě otrávilo, že ani jednou emzáky pořádně nevidíme, že nikdo neřekne, co se vlastně posralo. Nesmíš to prostě vidět, ale v baráku si v klidu. To třeba Quiet place je mnohem lepší, defacto mi to tento film mega připomnělo. ()

MFloyd

Nadprůměrná apokalyptická vize, která má podle mě pár logických zádrhelů a občas je až moc předvídatelná, ale Sandra Bullock si myslím, že to celkem zachraňuje. Škoda je že si na film za pár let nikdo nevzpomene. ()

hrumsrt

Ale ale, soupeřit s Tichým místem se Vám zachtělo! Přece nejde tak úplně na plátno přenést pocity, když někdo nevidí. Jakože je to jen o partě lidí, kteří nosí pásky, ale divák to vidí, takže se do toho nejde tak vžít jako do již zmíněného Tichého místa. Navíc nevím no, ale ani mi to nepřipadalo tak propracované. Uvidím příšeru a chci se zabít, ale no tak! Stejně tak nechápu, proč jsou tam dvě tak odlišné dějové linky, jakože před porodem na začátku invaze, a pak už s dětmi kdesi v pustině. Vybral bych si buď to nebo to. Dokonce jsem z toho měl pocit jako, že plánem byl děj právě okolo invaze, tedy to přežívání v domě, ale kvůli Tichému místu, kde hodně prostoru dostaly děti, tak se to i tady k nim obrátilo. Navíc největší hloupost mi přijde v tom, že ochranou je se schovat pod deku (zakrýt si oči k nevidění), vždyť je to hrozně neefektivní a není moc prostoru ani divákovi ukázat, jak jim to pomůže. Navíc mi přišlo celé to chození Sandry Bullock poslepu poněkud odfláknuté, jakože mohli už ukázat, že jí napadl nějaký pokrok. Nevím i slepecká hůl by to pozvedla. Současně se vůbec nedaří docílit nějaké hororové atmosféry. Aspoň bylo celkem fajn, zase někde vidět Rosa Salazar.. 65% ()

Maniik88

Porovnanie s Hmlou alebo Tichým miestom je na mieste. Bolo to občas napínavé a celkom dobré. Páčil sa mi začiatok ako k tomu celému postupne prišlo. Fajn bol Malkowitch a jeho postava starého nedôverčivého, ale jediného rozumného v baráku. Sandra hrá fajn, ako väčšinou. Ale dovolím si trochu kritiky k jej vzhľadu. Sandre ťahá na 60 a hrala v podstate neskorú tridsiatničku. Ono aj starnúť treba vedieť. Sandra už tak trochu vyzerá ako vyzeral Jackson. Neprirodzene povyhladzovaná, namaskovaná a nešťastne vymladená. Obdobne Madonna, žiaľ už aj Jennifer Aniston atď. Chápem, že pre ženu herečku je to ťažké. No ozajstné velikánky ako Maryl Streep, Helen Mirren atď. ukazujú, že hrať sa dá aj keď mi už není dvadset let.. Film taký priemer, ani nenudí no ani si na neho čoskoro nevspomeniete. ()

RAFT

Pěkný survival s Bullock .Film je napínavý, dobře natočený. Už by to chtělo pokračování. Za mě 70% ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)