Nastala chyba při přehrávání videa.
 • agentmiky
  ****

  Velice pomalu plynoucí příběh o mafiánské rodině, která musí kvůli jedinému činu začít žít opět na druhé straně barikády. Čekal jsem větší gradaci, ale na druhou stranu se mi zase líbilo luxusní vyprofilování jednotlivých postav. Seriál je založen na dialozích a situacích z nich plynoucích. Akční scény se ale vůbec nekonají (jen na pár několikavteřinových výstřelů). Celé to soupeření se rozehrává zejména ve virtuálním světě internetu, kde se přesouvají jednotlivé peněžité transakce. James Norton se mi zpočátku nejevil jako nejlepší volba na hlavního hrdinu, ale postupem času si mé sympatie získal. Zejména Alexej Serebrjakov a Merab Ninidze převáděli herecký koncert. Zamlouvaly se mi rozmanité lokace, kde se natáčelo. Významnou roli obdržela Praha a hlavně Roden (mj. si zde zahrál i menší, ale vskutku zajímavou roli Vašut). Popravdě nevím, jestli se mi finální přerod hlavního hrdiny z empatického člověka na vychytralého grázla zdál věrohodný. Ale jako zakončení OK. Druhou sérii nečekám. Dou budoucna více takových projektů. Za mě dávám 77 %(10.10.2018)

 • tranquill
  *****

  "Tyhle války se dnes vedou v zasedačkách, ne v ulicích..." Ano, ale i v těch "zasedačkách" lidé umírají. Skvělý seriál o "rodinách", mafiánských i těch skutečných. A také o tom, že když něco máte v krvi, tak vás to stejně dožene. "Vlevo je salonek míru a vpravo salonek války, do kterého chcete vstoupit?"(5.10.2019)

 • Fr
  ****

  „ROČNÍ OBRAT MEZINÁRODNÍHO ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU SE ODHADUJE NA 870 MILIARD DOLARŮ…“ /// Britská krimi minisérie, ve který máme možnost sledovat přerod mladýho, úspěšnýho a spokojenýho muže, hnanýho touhou po pomstě, v mafiána. Ta pomsta ale nakonec jenom ospravedlňuje to, co se z něj postupně stává… Sledujeme převážně ty špatný. Komu fandit? No, těm špatnejm! Tihle anti-hrdinové jsou totiž dobří i špatní zároveň. Dneska už se gangsteři neproháněj po ulicích s Thompsonem v ruce. Sedí v zasedacích místnostech jako bankéři, politici, právníci. Hranice mezi obyčejným světem a podsvětím se ztenčila. A tihle lidi chtějí ovládat svět. Jedno však zůstalo stejný - mocní muži mají schopný nepřátele… Dynamika vyprávění je kolísavá. Nečekejte strhující jízdu plnou zabíjení a akčních pasáží. Jde o vztahy v rodině, o lidi, který (někdy až smrtelně) ovlivní Alexovi mocenské hry a rozhodnutí. Na pozadí lidskýho příběhu se nám odkrejvá děsivej pohled na to, jak snadno se peníze stávaj špinavejma a jak může fasáda luxusu maskovat hrozný zločiny. V tomhle světě rasa, náboženství, barva a krédo nepředstavují žádný překážky. Jde jen o uzavření výnosnýho obchodu. Baví mě, jak tvůrci přistoupili ke ztvárnění toho takzvaně globálního světa. Navíc je super, že tady každej mluví tak, jak mu zobák narostl. Jestli je postava z Izraele, Ruska nebo Bombaje, tak herec taky. Z našich luhů a hájů do seriálu výrazněji zasáhl Karel Roden. A nsmazatelnou krvavou stopu zde zanechal Marek Vašut. Ano, takhle pravděpodobně funguje dnešní svět organizovaného zločinu. Nevím, jestli bych měl podobnej názor ve skutečným světě, ale v tomhle filmovým mě to bavilo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „McMafie - Zločin bez hranic“, kterou v roce 2007 napsal Misha Glenny, neznám. 2.) Nechápu rozdíl mezi děláním něčeho kvůli prachům nebo kvůli výdělku. 3.) Thx za titule „danielsk“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(30.3.2018)

 • kocik1
  **

  Takový Kmotr ve světě hackerů a PC. Vcelku vydařený příběh a zajímavě prokreslené postavy se s předposledním dílem rozpadnou do naprosto nelogického propletence a nesmyslu, kdy postavy jednají zcela protichůdně oproti tomu, jak se chovaly dosud. Ne, opravdu jsem nechápala onu tajemnou výhružku jinak, než že scénárista potřeboval pokračovat dál. A už vůbec nepochopitelná byla motivace seniora, který dvou objednávkou zcela popřel to, co Alexovi těsně před tím vtloukal do hlavy.(21.9.2019)

 • DwayneJohnson
  ***

  Možné spoilery!!! Nemůžu dát víc, i kdybych chtěl. Tenhle seriál totiž působí strašně nevyváženě a někdy dost naivně. Má to své světlé stránky, jako například hlavní, herecké duo a pak hlavně herecký výkon Alexova otce, v podání výtečného Alexeje Sebrjakova, zbytek je však jen průměrná podívaná, plná klišé, u které jsem leckdy jen nechápavě kroutil hlavou. Namátkou otřesný Marek Vašut s Karlem Rodenem, předávání peněz za bílého dne na silnici plné lidí, nebo zbavení se konkurence. A úplný konec tomu taky moc nepřidal. Takovému, charakterovému přerodu jsem naposledy uvěřil Genny Sevastanovi v Gomoře, ale tady ani náhodou. Nejenže je to mnohem lepší seriál, ale Salvatore Esposito také mnohem lepší herec. I když se na Jamese Nortona celkem fajn kouká, je to zatím z mého pohledu asi tak vše. Tři mínus.(8.1.2019)

 • - Seriál se natáčel na několika místech na světě: Bělehrad (Srbsko), Praha (Česká republika), Tel Aviv (Izrael), Mombaj (Indie), Moskva (Rusko), Istanbul a Izmir (Turecko), Káhira (Egypt), dále ve Velké Británii, Belize a Chorvatsku. (Yardak)

 • - Restaurace, ve které Alex (James Norton) večeří s Karlem (Karel Roden), je česká restaurace v Londýně v části West Hampsted. (korndaddy)