Reklama

Reklama

Epizody(8)

Realizačně velkorysá adaptace stejnojmenného bestselleru Mishy Glennyho (česky vydalo Argo v roce 2009). Scénář napsal na Oscara nominovaný Hossein Amini (Drive), režíroval žánrový specialista James Watkins (Žena v černém, Černé zrcadlo), hlavní roli nejmladšího člena ruské mafiánské rodiny Godmanových, žijící v londýnském exilu, ztvárnil James Norton (Šťastné údolí, Vojna a mír, Grantchester). Ve chvíli, kdy začne temná rodinná minulost ohrožovat život jeho otce i dalších blízkých, je Alex Godman, dosud bezúhonný absolvent elitních západních škol a majitel prosperujícího investičního fondu, nucen jednat. Postupně je vtahován do kriminálního prostředí, kde musí bojovat nejen o bezpečí těch, které miluje, ale i o svou duši. Jedním z ústředních témat na pozadí dramatického příběhu osmidílné série – jak napovídá název – je globalizace organizovaného zločinu, kterému se také nevyhnula tzv. mcdonaldizace. Novodobé mafiánské války se vedou spíše v zasedačkách než v ulicích, utrpení a zmařené životy za sebou ale zanechávají stále stejné. Natáčelo se v různých koutech světa (Velká Británie, Rusko, Chorvatsko, Česká republika, Indie, Izrael). Série vznikla v koprodukci britské veřejnoprávní BBC a americké společnosti AMC. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Možné spoilery!!! Nemůžu dát víc, i kdybych chtěl. Tenhle seriál totiž působí strašně nevyváženě a někdy dost naivně. Má to své světlé stránky, jako například hlavní, herecké duo a pak hlavně herecký výkon Alexova otce, v podání výtečného Alexeje Sebrjakova, zbytek je však jen průměrná podívaná, plná klišé, u které jsem leckdy jen nechápavě kroutil hlavou. Namátkou otřesný Marek Vašut s Karlem Rodenem, předávání peněz za bílého dne na silnici plné lidí, nebo zbavení se konkurence. A úplný konec tomu taky moc nepřidal. Takovému, charakterovému přerodu jsem naposledy uvěřil Genny Sevastanovi v Gomoře, ale tady ani náhodou. Nejenže je to mnohem lepší seriál, ale Salvatore Esposito také mnohem lepší herec. I když se na Jamese Nortona celkem fajn kouká, je to zatím z mého pohledu asi tak vše. Tři mínus. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ROČNÍ OBRAT MEZINÁRODNÍHO ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU SE ODHADUJE NA 870 MILIARD DOLARŮ…“ /// Britská krimi minisérie, ve který máme možnost sledovat přerod mladýho, úspěšnýho a spokojenýho muže, hnanýho touhou po pomstě, v mafiána. Ta pomsta ale nakonec jenom ospravedlňuje to, co se z něj postupně stává… Sledujeme převážně ty špatný. Komu fandit? No, těm špatnejm! Tihle anti-hrdinové jsou totiž dobří i špatní zároveň. Dneska už se gangsteři neproháněj po ulicích s Thompsonem v ruce. Sedí v zasedacích místnostech jako bankéři, politici, právníci. Hranice mezi obyčejným světem a podsvětím se ztenčila. A tihle lidi chtějí ovládat svět. Jedno však zůstalo stejný - mocní muži mají schopný nepřátele… Dynamika vyprávění je kolísavá. Nečekejte strhující jízdu plnou zabíjení a akčních pasáží. Jde o vztahy v rodině, o lidi, který (někdy až smrtelně) ovlivní Alexovi mocenské hry a rozhodnutí. Na pozadí lidskýho příběhu se nám odkrejvá děsivej pohled na to, jak snadno se peníze stávaj špinavejma a jak může fasáda luxusu maskovat hrozný zločiny. V tomhle světě rasa, náboženství, barva a krédo nepředstavují žádný překážky. Jde jen o uzavření výnosnýho obchodu. Baví mě, jak tvůrci přistoupili ke ztvárnění toho takzvaně globálního světa. Navíc je super, že tady každej mluví tak, jak mu zobák narostl. Jestli je postava z Izraele, Ruska nebo Bombaje, tak herec taky. Z našich luhů a hájů do seriálu výrazněji zasáhl Karel Roden. A nsmazatelnou krvavou stopu zde zanechal Marek Vašut. Ano, takhle pravděpodobně funguje dnešní svět organizovaného zločinu. Nevím, jestli bych měl podobnej názor ve skutečným světě, ale v tomhle filmovým mě to bavilo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „McMafie - Zločin bez hranic“, kterou v roce 2007 napsal Misha Glenny, neznám. 2.) Nechápu rozdíl mezi děláním něčeho kvůli prachům nebo kvůli výdělku. 3.) Thx za titule „danielsk“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Seriálu určitě pomohl český nádech v podobě pražských míst a Karla Rodena. I díky tomu mi celý ten námět přišel daleko zajímavější, než asi ve skutečnosti je. Jinak by to byl asi totální průměr. Až profesorsky natočeným britským seriálem bez špetky emocí, ale s jasnou myšlenkou a určitou vypovídající hodnotou. Co mi je ale po nějakých rádoby zlodějíčcích, kteří žijí v duchu pojmu Mcdonaldizace. Akorát to opět potvrzuje, kdo v dnešní době vládne světem. Někdo jim říká Zednáři, někdo prostě ti, kteří mají peníze, protože ti, co mají peníze, mají také moc. Říkejte si tomu jak chcete, ale tento seriál je jasným důkazem toho, jak to ve světě vypadá. Každopádně musím říct, že když už nic jiného, tak James Norton mě za krátkou dobu už podruhé o svém herectví jasně přesvědčil. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Skoro osm hodin dlouhý přerod bankéře slušňáka v bankéře mafiána se Britům povedl. Je svižný, rozprostřený po půlce světa, a spíš než na akci sází na dobře napsané postavy ústřední rusko-britské rodiny. James Norton to podle mne občas s tou pokerovou tváří až trochu přeháněl, ale jinak nic proti němu, také tu měl dost co zahrát. Potěšily i české lokace a herci, i když bych byl radši, kdyby Praha nefungovala jako brána ruské mafie do Evropy (ale bohužel to odpovídá realitě). ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

McMafia představuje mcdonaldizaci žánru a tématu. Svým divákům servíruje globalizovaný produkt, který může bez problémů konzumovat česká rodina z panelového sídliště, beduíni v pouštích Blízkého východu i indická rodina ze slumu velkoměsta. Časté střídání lokací, obrázky ze života společenské smetánky, povrchní moralizování na téma kapitalismu. Je to mělké a neautentické. Kdybych měl hledat přirovnání v oblasti hudby, připodobním McMafii k chytlavému pop-rocku. V řadě detailů je to neskutečně naivní, ba hloupé, vývoj postav a jejich rozhodování nehodnověrné. Pokud dojde k atentátu, můžete předpokládat, že pachatelkou bude svůdná modelka, a syrovost je pravidelně nahrazována melodramatičností. Obsazení je v rámci toho, čím chce seriál být, ucházející, ale jde o tak tuctovou komerci, která se navíc tváří jako něco významnějšího, že se mi ani na průměrné 3 hvězdičky jít nechce. Celkový dojem: 45 %. ()

Galerie (183)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se natáčel na několika místech na světě: Bělehrad (Srbsko), Praha (Česká republika), Tel Aviv (Izrael), Mombaj (Indie), Moskva (Rusko), Istanbul a Izmir (Turecko), Káhira (Egypt), dále ve Velké Británii, Belize a Chorvatsku. (Yardak)

Reklama

Reklama