Skoro osm hodin dlouhý přerod bankéře slušňáka v bankéře mafiána se Britům povedl. Je svižný, rozprostřený po půlce světa, a spíš než na akci sází na dobře napsané postavy ústřední rusko-britské rodiny. James Norton to podle mne občas s tou pokerovou tváří až trochu přeháněl, ale jinak nic proti němu, také tu měl dost co zahrát. Potěšily i české lokace a herci, i když bych byl radši, kdyby Praha nefungovala jako brána ruské mafie do Evropy (ale bohužel to odpovídá realitě).(26.9.2019)

Starý dobrý příběh o v poctivém spekulativním bankovnictví ukotveném synkovi mafiánského rodu, kterého minulost tatínkových aktivit postupně dožene. Tentokrát žádné melancholické retro, ale globalizovaný svět. Odehrává se to všude možně a Praha je dokonce jednou z hlavních lokalit. Dobře napsané, zahrané, inteligentní postavy působí inteligentně a kdo má mít charisma, tak ho skutečně má. Vynikající casting - především Rusů a Židů. Nebýt několika zbytečných a natahovaných dějových linek uprostřed série, bylo by to za plný počet. Cekem podstatná role Karla Rodena taky potěšila.(6.3.2018)

• kocik1

Takový Kmotr ve světě hackerů a PC. Vcelku vydařený příběh a zajímavě prokreslené postavy se s předposledním dílem rozpadnou do naprosto nelogického propletence a nesmyslu, kdy postavy jednají zcela protichůdně oproti tomu, jak se chovaly dosud. Ne, opravdu jsem nechápala onu tajemnou výhružku jinak, než že scénárista potřeboval pokračovat dál. A už vůbec nepochopitelná byla motivace seniora, který dvou objednávkou zcela popřel to, co Alexovi těsně před tím vtloukal do hlavy.(21.9.2019)

Bohužel značně nevyrovnaný seriál. Hodně nelogičností a scénáristických zkratek, které působí dojmem chybějících scén a naopak nadbytek zbytečných scén. Herec v hlavní roli působí dojmem bezemočního vařeného bramboru. Přeze všechno jsem to dokoukal, takže něco tam je. Jestli bude druhá série, rád si ji odpustím.(31.10.2018)

Seriálu určitě pomohl český nádech v podobě pražských míst a Karla Rodena. I díky tomu mi celý ten námět přišel daleko zajímavější, než asi ve skutečnosti je. Jinak by to byl asi totální průměr. Až profesorsky natočeným britským seriálem bez špetky emocí, ale s jasnou myšlenkou a určitou vypovídající hodnotou. Co mi je ale po nějakých rádoby zlodějíčcích, kteří žijí v duchu pojmu Mcdonaldizace. Akorát to opět potvrzuje, kdo v dnešní době vládne světem. Někdo jim říká Zednáři, někdo prostě ti, kteří mají peníze, protože ti, co mají peníze, mají také moc. Říkejte si tomu jak chcete, ale tento seriál je jasným důkazem toho, jak to ve světě vypadá. Každopádně musím říct, že když už nic jiného, tak James Norton mě za krátkou dobu už podruhé o svém herectví jasně přesvědčil.(16.10.2019)

• - Restaurace, ve které Alex (James Norton) večeří s Karlem (Karel Roden), je česká restaurace v Londýně v části West Hampsted. (korndaddy)

• - Seriál se natáčel na několika místech na světě: Bělehrad (Srbsko), Praha (Česká republika), Tel Aviv (Izrael), Mombaj (Indie), Moskva (Rusko), Istanbul a Izmir (Turecko), Káhira (Egypt), dále ve Velké Británii, Belize a Chorvatsku. (Yardak)