Tísňové volání

• Dánsko Den skyldige (více)

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte. (Aerofilms)

Cannonball

Konečne niečo pozeratelne a este k tomu tak minimaliztické. Bolo to osviezujucich 90 min bez trikovej orgie. Moze sa stať, že hviezda navyše padla kvôli inakosti, ale to stale nic nemeni na fakte, že je to dobrý film. ()

prochyn

No, jsem trochu na rozpacích. Hra pro jednoho herce a jeden telefon. Manžel unese svou ženu. Vlastně to tak úplně není. Nepříliš inteligentní, nereálný děj uchvátí především intelektuální honimíry. ()

Elephant13

Napínavý jako kšandy! V podstatě celý film mě udržoval v napětí..K tomu ten závěr! Tvůrci z minima vymáčkli naprosté maximum. ()

blondboss

Toto je presne ten typ snímku, na ktorý sa vyslovene tešíte, dáte si chipsy, pripravíte pukance, otvoríte pivečko, a .... postupne len znudene pozeráte, ako tie chipsy, pukance a pivo ubúdajú bez toho, aby pribudla nejaká emócia na vašej tvári minimálne po polke filmu. Nesúrodé, režijne slabé, bez akejkoľvek atmosféry, a pre mňa jednoznačné filmové sklamanie roka. Snáď to Dánom nabudúce vyjde lepšie. 40 % ()

megajalec

Príklad, ako z minimalizmu (jeden herec, jedna miestnosť) vyžmýkať maximum. Film funguje v tomto prípade ako kniha, neponúka divákovi obrázky, ako sa to stalo, ale necháva celý príbeh neukázaný a na predstavivosti, fantázii. Dovolím si tvrdiť, že keby film ukázal príbeh, o ktorý ide v telefonáte, asi by nebol taký zaujímavý. ()

Jack.Pott

"Dělejte jenom svoji práci!" Má inteligentní a svědomitý jedinec překračovat svoje kompetence, když jde o život a kolegové jednají pomalu? Nebo důvěřovat robustní a vyspělé instituci, jíž je součástí? ()

Scanerior

Hodně dobrý film. Je zajímavé, jak dobře se dá vyhrát ve filmu s pár místnostmi a fantazií diváka. Hlavní postava byla zpočátku trochu nepříjemná, ale v průběhu filmu se to zlepšilo a hned po hlavním telefonátu příběhu jsem se těšil, jak se to bude vyvíjet. Když přehlédnu naprosto zbytečnou brutálnost, která sice není vidět, ale i přesto se mi to tam úplně nelíbilo, tak je film opravdu dobrý, a poskytuje skvělý zážitek z napínavého příběhu. Stejně jako u filmu Telefonní budka (2002) se mi líbí ta práce s jedním místem a zde dokonce především jen se zvukem. ()

srolyma

Nikdy by mě nenapadlo, že film, kde celou dobu jenom chlap telefonuje, může být tak zajímavý a dokonce i napínavý. Jak mám rád monstrózní akční blockbustery a komorní dramata s jedním hercem mě přímo děsí, tak tohle byla fakt paráda. ()

wick

Kvalitní komorní thriller...téměř s jedním hercem a v jedné místnosti, i když forma není úplně originální, se zajímavým twistem. ()

Gregor_Samsa

Nápad za jedna, provedení o něco slabší... jako má to grády a na to, že to je v podstatě divadelní hra (jakože tohle nemohlo stát moc peněz), to diváka celkem vtáhne, je tam zvrat a celkem to odsejpá... ale že bych z toho byl rozsekanej na kusy, to ani ne. Jakože příchozí hovor dokáže borec lokalizovat a odchozí nikoliv? WTF? A když znám číslo unikajícího, nedokážu ho lokalizovat dle hlášení se telefonu na BTS-ky? Nejsem technik, ale tyhlecty díry ve scénáři mi přišly až příliš zjevné. [70%; 2018-07-08 Kino Aero] ()

necrosrandist

Scény, ve kterých pouze slyšíte druhou stranu telefonu, a to co se tam odehrává, je ponecháno vaší představivosti, to je prostě žůžo. Excelentní práce s divákem, mazejte do kina! ()

Chandra

V jednoduchosti je síla. Stačí oslovit jednoho dobrého herce ochotného naučit se text. K tomu přidejme pár dalších herců, kteří se nic (nebo skoro nic) učit nemusí a zároveň nemusí ani nijak skvostně vypadat, protože se na plátně jen mihnou - a kolikrát ani to ne, ve většině případů totiž budou stačit jejich hlasy. A pak všechny peníze ušetřené na kostymérkách, maskérkách, cateringu, hudbě a bůh ví, čem ještě, vrazme scénáristovi nebo hned dvěma scénáristům, ať se snaží. Ve své úspornosti je celé dění mimořádně působivé, s každou novou informací atmosféra těžkne. Není třeba nic vidět, stačí slyšet - a s člověkem to zamává mnohem víc, než když je všechno ukázáno natvrdo. Minimalistické, silné. ()

Leník

Zdejší hodnocení ve mně vyvolalo velké očekávání, které ale nebylo úplně naplněno. Samotný koncept, kdy vidíme jen telefonujícího se mi líbil, ale žádné velké napětí se nedostavilo. Navíc způsob, jakým ve filmu policie celou situaci řešila, mi přišel tak nějak podivně laxní. Podobná Tísňová linka s Hale Berry se mi líbila víc. ()

nikinikiniki

Film, u kterého se nenudíte ani minutu. Pravda, některé věci občas nedávaly smysl, ale jsou to takové maličkosti, které snadno a rádi přehlédnete, protože děj Vás připoutá k sedačkám a nepustí až do konce. Film dokonce tak rychle utekl, že bych si klidně dala ještě další "příběhy" z tísňových linek. A před těmito lidmi, kteří tuto profesi dělají, hluboce smekám! ()

MFA

Musím se smát jak úsporný tenhle film je. Děj, celých 80 minut sledujete člověka se sluchátky na uších v kanceláři který (nad rámec svých poviností) řeší únos psych. ženy. Ovšem ty emoce které člověk zažívá jen při zprostředkované komunikaci jsou o to silnější. Palec. 4,1/2 Prý festivalový (art) film. ()

Trilobajt

Fajn atmosféra, která diváka hodně pohltí byť se děj odehrává v jedné (respektive dvou místnostech). Jen tempo je na mě asi trochu pomalé, protože potom má člověk čas přemýšlet o ději a ten je docela předpokládatelný, jelikož se zde nevyskytuje mnoho postav. Ostudu tento film neudělal ba naopak jsem si potvrdil, že "severské" filmy mají svoji kvalitu. ()

uhlerado

Tešil som sa, že EU film roka. Po zhliadnutí som stále každú minútu dával tomu šancu, že ma niečo prekvapí. Jedno prekvapenie bolo, samotný zvrat/zápletka filmu, no inak je dej chabý, hlavná postava ako tak charizmatická, druhý dej - osobný problém hrdinu nejasný. Stavať film na jednom zvrate nestačí. Ako tu bolo povedané, Locke o 1,5* lepší. ()

rigby

Od tohoto filmu jsem moc nečekal a bylo to velký šok. Drama o jednom herci v jedné místnosti nenechává vydechnout. Po prvních minutách okamžitě a hluboko vtáhne do děje a není čas sledovat něco jiného. Nechybí nečekaný zvrat, který podtrhne silné drama, které nakonec není jen o zachraňovaných, ale i o muži na telefonu 112. Nečekaně velmi povedené dílo s atmosférou, kterou jsem dlouho na plátně nezažil. 4+ ()

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

14.11.2020

Americký remake oceňovaného dánského filmu Tísňové volání se sice na první pohled může zdát českému divákovi jako naprosto zbytečný, na druhou stranu teď projekt streamovací služby Netflix přibral… (více)

Co chystá režisér Tísňového volání?

Co chystá režisér Tísňového volání?

10.06.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Spider-Man: Daleko od domova) se upsal novému snímku Snow Blind podle známé komiksové předlohy The Kitchen od Ollieho Masterse. Snímek natočí režisér Gustav Möller,… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes