Film, ktorý nezaujme hereckými výkonmi, či geniálnym scenárom, no pokiaľ vás zaujíma odkiaľ sa zobrali mená ako Chevy Chase, Bill Murray, celkovo prví komici a scenáristi z SNL, či známe komédie zo 70/80. rokov, pokojne sa doňho pustite. Takmer až dokumentárnou formou vyrozprávaný príbeh chlapíka, ktorý "navždy zmenil humor" vás nakoniec chytí a to ešte neviete, že skrýva eso v rukáve, ktorým vás na konci dostane.(9.2.2018)

Výborně zrežírovaná, chytře napsaná a hlavně náramně zábavná věc.(9.2.2018)

Polodokumentarni a sebeshazovazčný styl tomu filmu prospívá, vzhledem k tématu, ale strašně frčí. Takže je z toho nakonec jen sled scén, které jsou sice zajimavě pospojované, ale ve výsledku nic neuvízne. Mohl to být takový šílenější Muž na měsíci, ale je z toho jen takové nedodělané torzo. Jakoby tvůrci vzali dokumentární styl doslovně a celý film natočili pod vlivem různých drog,takže pokud vy drogy v žílách nemáte, nebude to moc platné.(18.8.2018)

Zábavný životopisný snímek! Velmi povedené, místy originální.(12.9.2018)

Tu bizarnost, chrlení vtipů a nápadů, nenásilnou čtvrtou stěnu, atmosféru sedmdesátek a cestu do zákulisí začátků Saturday Night Live, National Lampoons a tak nějak základů tohohle typu humoru, to musím ocenit. Film je plný známých jmen, ale ne tváří, což je celkem zábavné, pozorovat jak by asi vypadal mladý Chevy Chase, nebo Ivan Reitman. Casting je velice přesný a nápaditý. Em Rossum potěšila. Jinak se jedná o tak rozháranou formu vyprávění a chrlení gagů, že to určitě každému nesedne.(10.2.2018)

Upovídaný film zkoumá důležité chvíle pop kultury prostřednictvím postavy muže. Ale tvůrci si ukousli větší sousto, než dokázali sežvýkat.(10.5.2018)

Humor Davida Waina je velmi specifický a ujetý a naštěstí se ho ve svém prvním filmovém životopisu nevzdal, neboť jeho styl je pro tuto látku jako dělaný. Je osvěžující vidět biografický film, který se i přes komické pozadí postav nesnaží působit vážně a naopak se šílenosti jejich života plně oddává a je tak čistokrevnou komedií. K humornému přístupu přetavenému ve spoustu vtipných momentů si přidejte osvěžující a funkční meta vyprávěcí přístup a máte před sebou netradiční film, který má ještě ke všemu špičkově obsazené herce, kteří se zhostili rolí mnoha známých komiků, kteří se dočkali velké slávy, což filmu jen přidává na atraktivitě. Lahoda.(4.3.2018)

Parádní snímek přesně podle mého gusta. Přirovnat mohu jen k Muži na Měsíci, což je moje topovka. Musím vyzdvihnout i herecký výkon Willa Forteho, jehož znám jinak jen ze seriálu Last man on Earth, kde hraje stejným stylem, avšak v tomto snímku vyznívá mnohem lépe. Pokud vám National Lampoon nebo Caddyshack něco říkají, určitě se na to podívejte. Ostatní se ale jistě zasmějí taky, i bez znalosti souvislostí. Za mě 90 %. A teď se musím znovu podívat na Muže na Měsíci.(1.2.2018)

Pro mě spíš poučný film. O historii National Lampoon jsem nic nevěděl až na to, že to bylo uvedeno u originálních názvů těch různých Prázdnin s Chevym Chasem. Po zpětném dostudování wiki a dalších článků to ale vypadá, že film se dost věrně drží skutečnosti. Kdo chce vidět počátky americké komediální revoluce, která proslavila Murrayho, Chase, Belushiho a dala vzniknout i Saturday Night Live, neměl by si A Futile and Stupid Gesture nechat ujít. BTW: Že skoro padesátník Will Forte hraje mladého studenta Harvardu je ve filmu velmi vtipně vysvětleno. :)(1.2.2018)

Určitě zajímavý pohled do 70. let a na "novou vlnu" amerického humoru. Bohužel se ale nepovedlo představit ten humor z blízka, tak jako kdysi Formanovi Andyho Kaufmana.(11.2.2018)

Tragický příběh zakladatelů National Lampoon, zabalený do energické komedie, plné barev, divných lidí, kokainu a prolomených čtvrtých zdí. A Joela McHalea hrajícího Chevyho Chase. Nic, co by vám na delší dobu utkvělo v hlavě, ale budete se smát, možná budete i plakat a nakonec vás to zahřeje u srdce. Z produkce Netflixu rozhodně solidní začátek roku.(28.1.2018)

Jako film o historii National Lampoon poučné. Například jsem vůbec netušil, že pánové vydali parodii Bored of the Rings. Má to jen drobnou vadu, gagy a vtipy samotného snímku nejsou tak vtipné, jak původní Lampoon. Jo, a mladí herci těžko mohou suplovat skutečné legendy (Chase, Murray, Belushi). Přesto příjemné.(4.2.2018)

Velmi dojemné. A přidejte půl * za casting.(5.2.2018)

Klasický životopisný film s výstupem na vrchol, pádem a velkým návratem. O člověku jménem Douglas Kenney jsem snad v životě neslyšel, stejně tak o časopisu jménem National Lampoon. Přiblížení Douga, časopisu a začínajících komiků (jako je Chevy Chase nebo Bill Murray) zabalené ve velmi zábavném a vtipném provedení. Příběh o natáčení Caddyshacku jsem slyšel, nemyslel jsem, že to může být pravda. .. Roman.Caesar - vhodné přirovnání k Muži na měsíci.(7.2.2018)

• markyzgero

nehumorná pocta nevtipnýmu humoru. gagy, slovní hříčky a dělání bordelu na pohřbu patří na samotný dno už minimálně třicet let. btw člověka, kterej neustále hláškuje, nakopat do koulí po 5 minutách. a national lampoon? kromě caddyshack zapomenout. nazdar(8.2.2018)

Chevyho Chase znám z dětství, jeho prázdninové komedie jsou pro mě stále humorem číslo jedna. Ale další souvislosti už jdou mimo mě. Snad proto jsem si film neužil tak, jak bych asi měl. Připadal mi místy značně ujetý, místy zase jen popisně životopisný. Takže průměr.(5.2.2018)

"Za dávných časů tu byl někdo jiný, koho společnost považovala za urážlivého. Mysleli si, že to, co dělá, je radikální, nebezpečné. Perzekvovali ho a nakonec zabili...samozřejmě mluvím o Drákulovi."(21.2.2018)