Pátrání

• USA Searching (více)

murkl

Člověk se až diví kolik zvratů se dá nacpat do jednoho filmu. Napínavý a velice originální detektivka. ()

curfew77

Slušné tempo a místy i (bohužel dost střídavé) napětí, ale nemohl jsem se celou dobu zbavit intenzivního dojmu, že kdyby se tvůrci necrcali s oním "revolučním" pojetím, které je ve finále úplně zbytečné a film spíš zdržuje a znevěrohodňuje, mohlo zbýt ve vedlejších rolích na opravdové herce, a nikoli jen ochotníky. A naivní závěrečný rádoby twist samozřejmě taky nepotěšil. Za vidění stojí, ale žádnou zásadní filmovou událost nečekejte. 60 %. PS: O dva roky starší český SEMESTR byl sice rozhodně přinejmenším stokrát levnější, nicméně přesto o dost působivější. ()

Matte27

Skvělý nápad i zpracování, ale ten konec? Patos nad patos. Od scény s výslechem, až po samotné zakončení, jsem sám sebe proklínal, že kdybych ten film vypnul o několik minut dřív, nepřipravil bych se o absolutní zážitek. ()

MartinTerran

Netradičně natočený/zpracovaný snímek s velmi dobrým příběhem, který postupně rozplétáte spolu s otcem. Film má dobré tempo i atmosféru a já napjatě sledoval až to konce, který jsem opravdu nečekal. Hodnocení: 83/100. ()

hrumsrt

Ukázka toho, že se dá neustrnout na popularitě v teen komediích a zajet se v slušných filmech s daleko větším přesahem. Pokud znáte Johna Cho nejspíše to bude právě z filmových sérií jako je American Pie nebo Harold & Kumar, které dominovali svým kategoriím na počátku tisíciletí a i po letech si drží minimálně svůj kultovní status. John Cho se tak zvládl proslavit třeba i díky MCBP (v originále už asi více evokující - MILF) tagu, který dnes válcuje v tolika různých oblastech zábavy.. Searching je další z filmů odehrávajících se pouze na obrazovkách, které v posledních letech slaví nemalý úspěch a aspirují na vznik svého specifického filmového štítku.. Johnu Choovi zmizí dcera a ten se ji musí za pomoci stop na internetu pokusit najít dříve než se jí něco stane. Z všemožných zdrojů se postupně dozvídá, kdo vlastně jeho dcera je a postupně pochybuje zda vůbec jako rodič dělá svoji roli správně.. Ovšem k nalezení dcery vlastně není o nic blíže.. Podobně jako by jste u takto laděných filmů čekali, následuje jeden twist za druhým, který diváka posouvá v cestě za odhalením příběhu a současně ho ale testuje kam až je ochotný zajít. Pátrání se v těchto mantinelech drží trošku zpátky a vedle svých tematických kolegů se daleko poctivěji snaží postupně budovat celou vyšetřovací linku, proto pak i samotné finále působí daleko přirozeněji.. Několikrát to evokuje pocit Fincherovy Zmizelé, se kterou ale pořád srovnání vůbec nepřichází v úvahu a na každém kroku se pohybujeme v úplně jiných číslech.. Další ze série filmů "Znáte svoje děti?", u kterých ale paradoxně cílovka jsou právě ty děti.. Ve finální třetině to dobře zaklapne a přichází s docela originálním vyústěním, které sice při nějaké zpětné analýze lehce klopýtá, ale co už.. Dosti svazující atmosféra, která ale při tak návykovém příběhu jen umocňuje divákovu potřebu zjistit, oč tu běží.. 70% ()

a0001

Tak sme si zopakovali milé deti, tému sociálne siete. Internet je najlepší detektív a to nie je iba skutočnosť v tomto filme. Pozor čo zdielaš a hlavne s kým. Trochu rozporuplné, internet príčina problému, alebo hlavne mocný priateľ osamelých, čudných osobností..? Skvelá, neočakávaná (pre mňa), prekvapivá, autentické dráma s originálnym spracovaním. ()

solisoli

Je to pokus o niečo nové. Detektívny príbeh počítačovo inscenovaný, sa niesol v duchu akoby kresleného detského filmu, čo bolo zjavne doteraz cudzie. Samotný príbeh a dej nemá ďaleko od klišé, len to podanie je abstraktne novodobé s využitím komunikačných programov internetu, kde skutočne sa dajú získať priam neuveriteľné informácie. To bol vlastne zmysel srdcervúceho príbehu okorenený emóciami o matke, dcére a otcovi. Pre PC fanatikov, ako ušité. Potom je otázka a jednoduchá odpoveď o čo tu réžii vlastne šlo. ()

krumlajs

Už dlouho jsem neviděl film, kterej by měl takhle fungující zvraty. Jednoduchej a levnej styl, ale scénář k nezaplacení. Víc takových filmů. Jasných 5 hvězd ()

AnthropOcean

Výborná prvotina, neustále zavádzanie diváka dotiahnuté do dokonalosti, ale... i cez výbornú myšlienku rozprávania príbehu cez monitor počítača, ktorá je aktuálna a vystihuje stav súčasného sveta do dokonalosti, vadí mi ten "dokumentárny" štýl a vedel by som si to predstaviť vo Fincherovskom prevedení. ()

DanielP.

Když jsem byl na tento film upozorněn a viděl trailer hned jsem si vzpomenul na český Semestr ze Streamu, ale tohle... po shlédnutí naprosto otevřená huba do kořán :) Výborné, moderní a přesto nenucené podání dnešní mládeže i toho jak lidé reagují na mediální kampaň. Konec mě naopak mile překvapil a dávám plný počet, protože ten film to jak byl natočen, jak jednoduše a přesto složitě je jako celek naprosto skvělým dílem! bravo! ()

Aywes

Přijde mi, že paradoxně to jedinečné zpracování devalvuje celkový scénář. Ten totiž funguje jako velmi solidní krimi, které by zasloužilo natáhnout dobu, ale změnit právě to zpracování. Nepokrytecky ale přiznávám, že bych se o filmu nedozvěděl, kdyby nebylo toho "moderního" zpracování. Bohužel to ale působí až příliš teenagerovsky a já si myslím, že má film ještě na víc. Sice nejsou v Searching žádná zvučná jména, ale tak už to u prvních filmů autora bývá. Rozhodně je to ale velmi slibná vlaštovka do budoucna. ()

NeMiQ

Vôbec nie zlý scenár. Sociálne média sú silným nástrojom a asi ešte dlhú dobu aj budú. Silný pomocník no zároveň aj silná zbraň. Napätie vo filme nebolo nejaké citeľné, ale film príjemne odsýpal. Môže byť. ()

prochyn

Zajímavý nápad. Jako počítačový maniak jsem se na film těšil. Ale je to vhodné spíš pro intelektuální honimíry. ()

Domas88

Jako jo super, i já mám nějaký názor na FB a soc.sítě celkově, ale už i tady toho bylo strašně moc, možná škoda, že jsem tuhle kravinu viděl s titulkama, protože s dabigem by mě to bavilo asi víc... 2* a to jsem možná i přidal ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster