Pátrání

• USA Searching (více)

Hpatrik

Chytře napsaný a originálně natočený thriller, který vypráví příběh v podstatě pouze prostřednictvím obrazovky počítače. Natočit film tímto způsobem tak, aby byl zajímavý, poutavý a nezačal nudit, vyžaduje už nějakou dávku talentu. Žádný nabubřelý rozpočet, žádné zbytečné efekty, jen pár schopných herců, dobře napsaný a zručně natočený příběh. ()

misbos

Povrchně světem Windows - aneb - začalo to dobře... a pak přišla Grace. Jděte s tím hodnocením, z počítače Vám taky nehraje tklivá hudba, když si Vás někdo odebere z přátel, a do telefonu takhle (s dramatickejma pauzama) nikdo nemluví. ()

KUFI

Podobne zpracovanych filmu uz tu byla spousta, zatim se vzdycky jednalo ale o horror. Napr. Unfriended, nebo The Den. Co si vybavuju, tak uplne prvni "online" film byl asi The Collingswood story z r.2002. ()

Stíba

Hodně chytře poskládaný příběh, fakt silné emoce a množství zvratů, které v závěru až vyráží dech. Silný film. ()

Blaogranas

Forma mě až tak moc nebavila a přišla mi spíše neuvěřitelná, že takto někdo může celé dny fungovat. Ale pointa a vyústění (s přimhouřeným okem) mi na ty slabší 4* stačí. ()

Kalimero13

Klobouk dolů za provedení a schopnost to takhle držet celou délku filmu. Řada chytrých a zajímavých způsobů, jak formu využít, určitě nejde jen o pozlátko. Ale takový nelogický brak, do kterého se scénář propadne, podtrženo fakt hroznými hereckými výkony (zdravím, detektivko), to jsem nerozdýchal. Jeden z těch filmů, který vás rozesměje, přestože to neměl v plánu. ()

JimiH

Velmi emotivní desktop thriller, který dokazuje že není důležitý rozpočet, ale síla námětu a nápaditost zpracování. John Cho naprosto exceluje v roli starostlivého (i chybujícího) otce. ()

Sala1

Film vyzdvihuje predovšetkým práca s realistickými prvkami. Všetko, čo sa tvorcovia rozhodli zapísať do scenára a preniesť na plátno je absolútne dôveryhodné a to je dôvod, prečo sa nám postavy a dej ľahko dostanú pod kožu. Príbeh snímky je prerozprávaný cez použitie rôznych sociálnych sietí, webových portálov, či funkcii počítača. Celý čas vidíme záber na obrazovku, monitor, čo môže vyvolať pochopiteľný strach o umelosť a zbytočnosť formy nad obsahom. To sa ale nedeje a film veľmi citlivo skúma vzťah otca a dcéry, ktorý je vybudovaný dôsledne a predovšetkým empaticky. Vzťah rodiča a potomka je pre film kľúčový a umne ho skúma v kontrastoch v súvislosti s ďalšou hlavnou postavou, ktorá sa vo filme objaví. Kladie otázku, do akej miery sú nám naše deti dôležité, čo sme schopní pre nich urobiť, aj keď o nich pravdepodobne veľa nevieme. Je neuveriteľné, že aj keď väčšinu času vidíme postavy v odraze počítačovej kamery na rozlohe tretiny plátna, John Cho a Debra Messing si hrajú svoj herecký koncert a zvlášť Messing podáva obdivuhodný výkon. Napriek tomu, že snímka pôsobí originálne, podobný storytelling sme tu už mali, napríklad pri filme Odobrať z priateľov. Skutočným majestátom je ale práve tento film a dúfam, že sa teraz nezačnú rojiť podobné snímky z každej strany. Viac tu: https://youtu.be/gbuUzrYnh_0 ()

Tipko

Okrem tých pokémonov (ukázalo sa, že to škodí deťom) hodnotím scénar, réžiu, herecké výkony a dej filmu na vysokú úroveň. Pútavý dej od začiatku až do konca. Oplatí sa pozrieť. ()

Maximilianus

Zaujímavé podanie príbehu, ktorý bol dobrý, celkom napínavý, ale na druhú stranu nijak prevratne originálny, s dôrazom na detaily. Koncový zvrat prekvapivý, ale opäť nič extra prevratné. 7,45/10. ()

LordMysti

Drama jak má být a navíc s velkým využitím internetu a sociálních sítí, což se v podobném měřítku zatím často nevidí. Za mě palec nahoru za originalitu. Rozhodně hodně nadprůměrná záležitost. ()

Franc1s

Jednoho dne se ztratí, zmizí dcerka Davidovi. Ten chce pomoci s vyšetřováním, avšak osobně její kamarády a známé nezná. No tak zapne její noťas a rozjíždí se kolotoč veškerých fejsbuků, instáčů, strýmů a podobných výmyslů, že jsem ani nevěřil, že něco podobného existuje (bohužel ano)... A tatík zjišťuje, že vlastně svoji dceru vůbec neznal. Dojde i na několik zajímavých zvratů a celý příběh sledujeme přes obrazovku pc,mobilu či kamery, což ještě dodává o něco lepší atmosféru a ukazuje tu odvrácenou část dnešní společnosti..Stojí to za to! 8/10 ()

einar

Po prvej hodine je to vsetko predvidatelne, zbytočný happy end. Keby jeho brat nehuli mohol to byť fuck up roka :) ()

rublik05

Velmi povedené drama s úžasnou atmosférou. Příběh vcelku jednoduchý, přesto plný napětí a zvratů. Herecké výkony se tu až tak moc neprojevují, jelikož se vše odehrává vesměs na sociálních sítích. Vcelku milé překvapení. 9/10. ()

vikino1

Příběh v pohodě s tím bych problém neměl, ale celkové zpracování filmu - (čumět na obrazovku pc) mě připadá tak inovativní jak natáčení na ruční kameru v Blar Witch, nebo sledování pevně umístěných kamer v Paranormal sérii. Z toho je mi prostě na blití. ()

Shaddy1

Spoiler alert: Drama s dobrým námětem, které mě bavilo do doby, než se film začal utápět v klišé (osamělá dívka, problémy v rodině, atd.). I když se film snaží být napínavý a zachytit postavy v bezvýchodných situacích, ve skutečnosti na mě působí sterilním a nudným dojmem. Nemastné neslané, natočené tak, ať je film přijat co nejširší veřejností. A jaké z tohoto filmu plyne ponaučení? Sociální sítě jsou zkázou lidstva!!! ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster