Pátrání

• USA Searching (více)

RomaS

Když po úvodních titulcích pohled na postavy zůstal z pozice telefonu/monitoru, měl jsem špatný pocit, že z této formy nemůže vzniknout nic zajímavého. Existuje hodně filmů, které šly do kopru, protože režisér nezvládl formu vizuálu snesitelně a hlavně srozumitelně vysvětlit divákovi. Jsem, ale rád, že v případě Searching nebyl špatný pocit na místě. Spíš naopak, tím, že je děj servírovaný z okna prohlížeče nebo telefonu, získá víc na autentičnosti a pocitu, že se to děje v přímém přenosu. V případě klasické pozice kamery by napětí nemělo takovou úroveň. Když pominu násilně vnucený dojem, že Apple, Google a Facebook mají super user-friendly systémy a každý člověk je používá na každém kroku, šlo o výborné drama plné zvratů, kde jsem neměl šanci odhadovat děj. ()

rajot

Pro mě naprosto nepochopitelně vysoký celkový hodnocení filmu. Snímek je od začátku plnej nesmyslů, totálních nelogičností a legračním chováním aktérů, což bych čekal spíš od komediálnícho žánru a parodií typu Scary Movie. Dvě hvězdy pouze za originálnější nápad / zpracování (což asi není tak úplně pravda, viz komentář Zecka, kterej mimochodem podepisuju) a pár myšlenek (jako třeba reakce "přátel" na zprávy v médiích na sociálních sítích, apod, který bylo bohužel naprosto přesný). Thriller a drama si představuju opravdu dost jinak. ()

Rian_witcher

Po delším rozjezdu a trochu chaotickém pátrání po internetu spěje film k nečekanému rozuzlení. Pro lepší hodnocení by bylo třeba více napětí i v úvodní a střední části filmu. ()

Brainstorm

Celý film je v podstatě pohled na obrazovku monitoru. Občas mi to vadilo, protože jsem byl u filmu, ale sledoval jsem dění na monitoru. Nápad ale poměrně dobrý a navíc to poukazuje na to, jak je tato doba počítači ovlivněna. Závěr mě tedy překvapil, ten jsem nečekal. Takže nakonec se přikláním k 4*. ()

hrdygay

vydareny film so skvelou krimi zapletkou, velka pochvala patri tvorcom filmu, ze dokazali natocit napinavy film, ktory sa odohraval vyhradne na ploche pc alebo mobilnych zariadeniach 8/10 ()

bonovox

Vydarená dráma, ktorej bod navyše dáva nápad a forma spracovania, keď celý film sledujeme z monitoru počítača. Aj príbehovo na konci s prekvapivým zvratom je to v poriadku. Po dlhšom čase originálny film. 90% ()

kolly13

Využití sociálních médií k hledání ztracené dcery, dobře zvládnuté role postavená na Chovi a uvěřitelný strach o nejbližší. Leč ztráta koncentrace sráží film do průměru. ()

tomino28

I přes fakt, že se v podstatě celou dobu díváme na obrazovku počítače, dokáže film zaujmout a osobně jsem neměl problém udržet pozornost až do konce. Tvůrci se snaží jak o originální pojetí, tak o unikátní zvraty v příběhu hledání ztracené dcery. A v obou případech jim to vychází zhruba tak napůl. Ale zklamání se nekoná, naopak se jedná o příjemně netradiční filmový zážitek. ()

Franki69

Docela příjemně starosvětská detektivka, ovšem v moderním looku, sledovaná jen prostřednictvím obrazovek počítačů, mobilů, vzkazů na sociálních sítích, v televizních breaking news…A s výrazným apelem, vyzývajícím k ostražitosti nad tím, jaké informace o sobě na internetu nevědomky, pří každodenním užívání messengerů, facebooků a jiných internetových aplikací vlastně v celosvětové sítí necháváme. No, v tomhle příběhu se podle nich dá hledat unesené děcko. V hlavní roli je výjimečně dobrý John Cho, který od dob Prciček a Zahulíme, uvidíme výrazně vyzrál, moc se mi líbil. Celej film má snesitelnou stopáž, tempo nezadrhává, dojde k několika dost nečekaným zvratům a nakonec je všechno odhaleno a vysvětleno, tak jak se na dobrou detektivku sluší a patří. Dávám 90%. ()

Martynes

Film s konceptem, který byl neměl fungovat, ale tvůrci naštěstí rozumí prostředí, v kterém se pohybují a nepotřebují žádný démony ani darkweby. Slyšet teenagery mluvit jako teenageři a vidět skutečné stránky a aplikace místo náhražek typu Search nebo iGram byl překvapivě osvěžující zážitek. Navíc je i samotný příběh zajímavý a jde několika různými směry, které jsem vůbec nečekal. Ten konec už jsem tak nějak bral jako povinnost, takže mi z celkového zážitku příliš neubral. 8/10 ()

SpicyNugget

Davidovi se ztratila jeho pubertální dcerka. Zjistí, že svou dceru doteď vůbec neznal (jako asi většina rodičů, když vidí svá pubertální děcka). Když zjistí, že na domluvené party Margot vůbec nebyla, pojímá obrovské podezření a nabourá se jí do PC, aby zjistil, co se jí stalo... A my sledujeme film provázaný nahráváním desktopu. Tyhle “záznamobrazovky” filmy miluji a tenhle mě překvapil zatím nejvíc (na prvním místě s Odebrat z přátel). Má to dobrý námět, pointu a dění na obrazovce mě pořád drželo ve střehu. Obrovské plus má u mě začátek filmu, kde byl krásně online vidět průběh nemoci maminky Margot... To jsem měla slzy v očích. Skvěle zpracovaný film, herci mi byli sympatičtí. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster