Pátrání

• USA Searching (více)

Melios

!TENTOKRÁT RECENZIA BEZ SPOILEROV! Takto skvelý film som už dlho nevidel! Ako je možné ,že Unfriended nedokázal sa predviesť na rovnakej úrovni ako tento film!? (je to asi kvôli tomu že Searching je dobrý film a Unfriended je naopak sračka ale...) Síce je Searching kradnutie nápadu web found footage filmu ,ale robí to stokrát precíznejšie ako iné filmy v tomto žánri a nebojím sa povedať ,že Searching by sa dal použiť ako vytmavenie tvorcom podobných filmov ako sa dobrý film robí! Proste všetko bolo skvelé a Hlavný charakter Kim všetko utiahne aj sám ajkeď niekedy potrebuje pomoc iných ľudí. Film si berie zo svojho žánru len najlepšie prvky a dotvaruje ich do prehľadnej podoby. Film si odporúčam pustiť v originálnom znení a s anglickými titulkami. Takto sa proste robí skvelí film! Nakoniec som rád ,že ma to čakanie na dobrý film z tohto žánru neomrzelo po Unfriended a the Den. Btw za spoilery by som kastroval ,lebo film si je najlepšie pozrieť bez akýchkoľvek informácií o filmu. Potom je to už zbytočné. Za unikátnu zábavu dávam unikátnych 93% a teším sa na podobné projekty! :) ()

Lukoboss

Přestože některý scény můžou působit trochu přehnaně (nebo možná hloupě), co se vyšetřování a otcova hledání týče, pořád to byla slušná podívaná. Líbil se mně způsob zpracování, kdy v podstatě celej film vidíme zkrze monitory a obrazovky, navštívíme hned několik sociálních sítí a ještě víc webovek při hledání ztracené dcery. Je to taky dobrá ukázka toho, co děti nahrávají a prezentujou online, a jejich rodiče o tom nemají ani páru. Jo, doba je taková, nedá se nic dělat. Závěrečný rozuzlení je poměrně překvapivý, musím se přiznat, že tato varianta mě nenapadla. Tím líp. ()

Soweek

Zajímavě pojatý koncept detektivky u mě bohužel spíše neobstál. Udělat totiž celý film z pohledu plochy macbooku je velké sousto a ve většině scénách neobstává. Rozhovory, které probíhají přes facetime by totiž za normální situace nikdy přes facetime neprobíhali a vpasování příběhu a charakterů ke kameře počítače nepůsobí přirozeně, naopak naprosto nuceně. ()

netahlo

Dalsi dukaz o tom, ze hodnoceni mistnich analfabetu nelze brat vazne. Pulku filmu jsem umiral smichy, druhou pulku blil. ()

herr_carter

Pominu-li (jako fanoušek androidu) tu do očí bijící kampaň na podporu prodeje jablek, pak jsem spokojený a oceňuji tenhle moderně natočený, na pozadí sociálních komunikátorů odehrávající se thriller se soudobou tématikou a obecným problémem všech dnešních mladých lidí - online komunikace..."TO BYCH TADY MUSEL STÁT S BIČEM NAD VÁMA OD RÁNA DO VEČERA!!!". Rodiče prostě dneska nemají šanci svoje děcka ohlídat - a když, tak s hrozbou, že z ratolestí se vyklubou asociální hovádka a otloukánci...smutné......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Zemi11

Holka spadne z kopce. Policistka pro holku nesleze. Nezavolá pomoc. Místo toho utopí auto v jezeře. Holka naštěstí přežije. Byla totiž bouřka. Mno... Snad někdy jindy, jinak. Chození po stopách, které po sobě zanecháváme na sociálních sítích, nabízí větší potenciál. Tohle byl strmý pád z útesu. Bez šance na záchranu. ()

sedm.1

Aktuální a velice moderní thriller, jehož zpracování je zatraceně originální a přestože se mi ze začátku nechtělo ani příliš věřit, že by ona zvolená forma mohla fungovat skutečně po celou dobu, tak mě tvůrci vyvedli z omylu a opravdu to šlape od první až do poslední minuty. Jediné, co tedy musím filmu vytknout, je závěrečné rozuzlení, které je sice rozhodně překvapivé, ale na mě zapůsobilo až příliš vykonstruovaně a nepravděpodobně a i ten happyend je až příliš bijící do očí a tak trochu navíc, jinak ale v rámci žánru představuje Searching zřejmě budoucnost thrillerových filmů, z čehož sice nejsem úplně nadšený, přeci jen jsem zastánce dost odlišného přístupu k danému žánru, ale v tomto případě se to zkrátka povedlo, film je opravdu napínavý, odehrává se ve vážně svižném tempu, postupná gradace je znamenitá, postavy jsou sympatické a ztotožnitelné, a v rámci možností zde fungují i emoce. Sem tam se objeví i nějaké to překvápko a až na zmiňované finále je to fakt celkově sakra promyšlená a rozhodně zábavná podívaná, při které se především obecenstvo z řad mládeže budou cítit jak ryby ve vodě. ()

JADIM

Moja prvá filmová skúsenosť s filmom, kde sa takmer všetko odohráva na obrazovke počítača alebo mobilu a musím uznať, že tu to naozaj vyšlo. Hlavne napätie a tie momenty, kedy som vôbec netušil, čo sa v podstate stalo a čo bude ďalej. 10/10  ()

Jespe-film

Byť nám toto sociální krimi/drama dává přičichnout k aktuálním problematikám, nic originálnějšího jsem za poslední dvouletku neviděl. Člověk si opět plně uvědomí, že pravá esence života netkví jen v jeho věčném zkoumání a požitku z rozmanitosti, kterou nám nabízí, ale především v poznání sebe sama a pochopení, že není nic důležitějšího než být co nejblíž s těmi, které opravdu milujete. ()

666Carnage

K tomuhle filmu jsme přišel jak slepý k houslím a musím říct, že jsem spokojen. Zajímavě natočený snímek o chlapíkovi co má v životě smůlu. A i když svoji dceru asi nezná tak jak by měl, tak je docela odhodlaný a chytrý. Film má super zvraty a styl kterým je to natočený je dost originální a hodně ukazuje dnešní dobu a jak se díky internetu dá udělat hodně. John Cho, který je spíše známý z komedií tak tuhle dramatickou roli zvládl velice dobře. Film má tempo, vtáhne Vás a je to něco jiného, takže určitě palce horu. 80% ()

Lisabellla

Docela strhující příběh. Pravděpodobně díky zajímavému stylu natočení. Ve filmu není příliš hluchých míst, takže se na něj prima dívá. Byla jsem zvědavá na konec, dobrý. Sama za sebe jsem ráda, že to dopadlo právě takhle. Ale že by mě to extra super nadchlo... ()

19Lenka

Čekala jsem o trošičku víc, než jsem viděla. I tak to ale pěkně odsejpalo. S příchodem vyšetřovatelky už bylo vše více či méně jasné. │PS: Chtělo by to větší pikantnosti. ()

klukluka

Hodnocení jsem postupně podvědomě zvyšoval, protože ta preciznost neochabovala a naopak sílil můj pocit, že s tímhle filmem si někdo opravdu neskutečně vyhrál. A ten někdo si dal práci i s gradací příběhu a happy end pro mě byl přijatelný, uvěřitelný a vítaný. ()

Hanys_

Trošku to napálím, protože i přes veliká očekávání mě tohle Pátrání dostalo. To provedení už jsem párkrát viděl (Modern Family, Semestr), ale u celovečeráku je to asi poprvé. Ta pátá je hlavně za to, že jsem si celou dobu myslel, že vím, kdo to udělal, ale pěkně (asi nejen se mnou) tvůrci vyběhli. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster