Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství? (Falcon)

Mrs.SMEGhead

První hvězda pro Aňu a druhá za zvuk a kameru. Trailer k filmu mě nalákal do kina, bohužel ale asi nastavil laťku mého očekávání příliš vysoko. Spád děje - neskutečně uloudaný, nedotažený, s polednicí spjatý jen bijícími zvony a větou "Dej sem dítě". Obavám se, že se pan Erben obrací v hrobě... ()

Zoltar78

Ačkoliv jsem od Polednice čekal poněkud více, nemohu ten film odsoudit, protože přeci jen jsem se nenudil a první 2/3 filmu se příjemně bavil, i když žádné velké napětí se nekoná a hororově film spíše jen lehtá. Co se mi hodně líbilo byla atmosféra horkého léta, žhnoucí slunce nad pšeničnými poli (nemohl jsem nevzpomenout si na Sekala :-)), vykreslené prostředí malé vesničky, kde lišky dávají dobrou noc a v neposlední řadě tajemná postava Mrázové v podání Danieli Kolářové. Největší zklamání je pro mě samotné finále, které na mě působí dojmem "nějak tam ten motiv Polednice dostat musíme". Závěr je nepřesvědčivej a dost uměle naroubovanej s ohledem na předchozí události. Je to škoda, určitě šlo z toho vytěžit více. ()

inuisibilis

Musím uznat že čeští filmaři se posunuli opět o level výše. Dobré postavy zapadající do ještě lepšího příběhu (i když Jiří Štrébl mohl některé momenty zahrát s větším soužitím) , krásná příroda a především lekavé chvíle, které dokáží lidem pocuchat nervy, dokonce i mě a to beru horor jako komedie. Aňa Geislerová, Karolína Lipowská, Daniela Kolářová a Zdeněk Mucha zahráli vše na jedničku. Jim není co podotknout. Film bych celkově zařadil mezi jeden z nejlepších Českých i Slovenských hororů. PS: Závěrečný konec nemohl dopadnou lépe, i když bral bych i podobný konec jako v Erbenově Polednici :) ()

Luswani

Těšil jsem se na horor (nebo alespoň něco, co by se mu přiblížilo), ale ono jde spíš o celkem nudné a natahované drama s pár pseudohororovýma scénama. Geislerová předvedla svůj standartně povedený výkon, ale už mě nemá čím překvapit. Holčička dost nesympatická a otravná s tím, jak se neustále ptá na tátu. Naopak mě velice zaujalo vynikající herectví starosty v podání Zdeňka Muchy. Každopádně, snad se někdy dočkáme povedeného českého hororu. 60% ()

spacegirl

Byla jsem zvědavá na tento nový český horor, protože mě zaujal trailer a také to, že byl příběh založen na motivu balady Polednice od K. J. Erbena. Bohužel pro mě návštěva kina dopadla zklamáním. I přes celkem dobře rozjetou zhruba první polovinu filmu ho hodnotím pouze dvěma hvězdami, protože ta druhá půlka by se dala definovat jako nuda, zoufalství, žádný vrchol a nesmyslnost. Každopádně i přes tento negativní výsledek musím pochválit za krásnou pomalu se rozjíždějící první půlku, kde nechybělo jakési tajemství, mysterióznost i šokové momenty podpořené zvukovými efekty. 3/10 ()

Bajislaw

Skvělé obsazení a herecké výkony, vynikající kamera a hudba a jedinečná atmosféra. Mimo to nečekaně povedené vykreslení českého venkova (když vezmu v potaz, že Polednice je čistě žánrový film a žádné sociální drama). Navíc malé bezvýznamné plus za chytře uchopený motiv z balady K. J. Erbena. Sečteno a podtrženo působivý horor, který lze jen těžko srovnávat s čímkoli, co u nás v posledních letech vzniklo, jedině se zahraniční produkcí. A Polednice takové srovnání bez problémů ustojí. ()

VendaCiki

Přišlo mi, že tento film má společný asi jen název, jinak mi moc nepřišlo, že by se to dalo spojit s baladou od K.J.Erbena. Každopádně na český film, je to v celku dobře dělaný. Trošku změna od těch "komedií". 3x během filmu se dá vyskočit z kůže leknutím, ale z televize to nebude ono. Víc krát to vidět nemusím ()

nattyxh

Od Českého hororu nemůžeme čekat to, co vidíme v jiných hororech. První věc kterou bych podotkla je ta, že se spíše jedná o drama s psychologickými prvky než o horor. Pár účinných lekaček tam sice je ale stejně se na základě hlasitých zvuků uprostřed tiché hudby horor nepostaví. Abych tady jenom nevytahovala špatné věci, kamera výborná a střih taky a Kolářová nás o své postavě přesvědčila hned na začátku. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Z básně, nad kterou nepřemýšlíme, sic ji známe povětšinou do posledního slova, vzniklo dílo, které je v české filmografii pro mě nové a vzácné. Nestojí, jako jiné, na hereckých výkonech, i když ani ty nelze zhola nevyzdvihnout!, ale na příběhu/scénáři, který z notoricky známé básně stvořil hluboce intenzivní drama o mamince, která chtěla být matkou, jak si o ní sníme, myslíme si, ale vystavena tlaku (momentálnímu i psychickému) svoji umíněnost dovedla k tragé....skoro...dii. - netušila jsem sama, jaké ta báseň má možnosti. A ukázalo se, že pravěce doopravdové. A za to dík! - Myšlenku! Tu oceňuji, tu oceňuji velice! ()

blazma

Rozhodně jsem byl z dalšího českého filmu, který má v sobě velký potenciál hodně v rozpacích. Byl jsem, ale vyveden z omylu, film se mi nehorázně líbil. Převyprávět příběh o Polednici, který snad každý zná, do modernějšího pojetí, byla určitě trefa do černého. Občas tam byli sice nějaké ty mouchy, scénky které tam byli možná už navíc, které filmu spíše při horšili než pomohli. Aňa Geislerová dle mého názoru předvedla opravdu hodně dobrý herecký výkon, věřil jsem jí skutečně každé slovo. Konec je dle mého názoru, trošku nesmyslný a z celého filmu mě zklamal právě ten konec. Celou dobu to bylo, opravdu napínavé, čekal jsem jak to dopadne a nic. I přesto, pro mě nejlepší český film za posledních pár let. ()

Juuroo

Celkom dobrý mysteriózny film s niekoľkými ľakačkami, ale pôsobilo to na mňa trochu nedotiahnuto - preto len 3*. ()

Cechyno4

Označení horor bych v tomto případě zcela vynechal. Ano, dobře koukatelné psychlogické drama, horor nikoliv. Hlavní aktérka díky pekelnému horku a psychickým problémům podléhá představě, že existuje Polednice a chce se zmocnit jejího dítěte. O tom jest celý film. Geislerová nezklamala, svoji roli zahrála dobře. Já si však představoval filmové ztvárnění mého největší děsu z dětství jinak. ()

jardoom

Z traileru to vypadalo jako film, který konečně ukáže, že česká produkce není až tak pozadu a umí udělat dobrý snímek. Bohužel to bylo jen kouzlo traileru. Snímek dobře začal ale postupně to kouzlo vyprchávalo. Závěr byl naprosto bez duše a více to pokazit nejspíš nešlo. 85 minut nečeho o ničem. Horor bych z popisu naprosto vyškrtl. ()

2CRAZY

Atmo, herci a hudba sice na naše poměry dost dobrý, ale film stojí snad taky na ději, scénáři, smysluplnosti. To tady tak trochu chybí. Nebo se spíš sune pomalu jako rozpálený slunce letní oblohou a divák marně čeká na rozřešení jako na "nějakej ten úkaz... přírodní". Škoda času diváka, škoda nevyužitýho potenciálu, škoda peněz, který by, věřim, mohli najít lepší využití. Škoda. ()

CrazymanM

Hmm,na horory u nás ani není dobrá půda,tohle je spíš taková psychárna,sice žádná sláva,ale vydržet se to dá!Celkem dobré herecké výkony,kamera taky,no ušlo to! ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)