Předchůdce populárního westernu Butch Cassidy a Sundance Kid vypráví příběh o dvou nejsympatičtějších mužích divokého západu postavených mimo zákon a o období, kdy se setkali a začali tvořit nerozlučnou dvojici. (oficiální text distributora)

Han22

Možná první hollywoodský prequel ke slavnému filmu a nedopadlo to takovou katastrofou jak jsem čekal. Lester uměl točit solidní filmy, takže tu nechybí humor, pár drzých vloupaček (nafukovací pytlík :D) a výborné vlakové finále. Pobavilo mě lyžování, vidíme jak přišel Sundance ke jménu i kníru a pár dalších věcí. Butchova rodinná linie s manželkou, dětmi a pokusem žít poctivě je ale maximálně otravná a vycucaná z prstu (v originále nic takového nebylo). Hlavní problém jsou herci - béčkař Berenger a neznámý Katt se snaží, ale legendám jako Newman a Redford nesahají ani po kotníky. Takže prequel, který neurazí, ale originálu se bohužel ani neblíží a za mě 3*. PS: V roli šerifa Leforce budoucí Robocop Peter Weller. ()

jane1106

Jak se zdá, většina výtek tomuto filmu padá na hlavy dua hlavních představitelů. Ale ruku na srdce, očekávat, že se někdo vyrovná dvojici Redford-Newman je čirá pošetilost. Oba hrdinové jsou možná poněkud neslaní-nemastní, ale aspoň vizuálně se mi jeví jako dokonalá volba. Lokace působily skvostně westernově, stejně jako zanedbaný chrup Briana Dennehyho. Já hlavní slabinu vidím především v nudné, nezáživné režii, navíc většina rádobykomediálních scének vyzněla spíše trapně (lyže). ()

Lokran

tedy docela nuda, řeklo by se, ale na to, že tenhle druhý díl vařili z vody, to ještě dopadlo docela dobře... 60% ()

blondboss

Začiatok nuda, postupne to dostáva tie správne kontúry, ale na originál to jednoducho nestačilo. Za veľký klad možno považovať vtipné dialógy a podobnosť hlavných predstaviteľov s Newmanom a Redfordom, treba ale dodať, že len výzorom ;) 50 % ()

Lygie

Kdyby nebylo nutno srovnávat s původním filmem, nedopadlo by to tak zle. Tento film se však k původnímu "Butchu Cassidymu a Sundance Kidovi" odvolává nejen postavami hlavních hrdinů, ale i formálními prostředky. I zde se balancuje na hraně "demýtizující" zábavy, i tady se tradiční westernové situace ukazují v novém, civilním či alespoň "newesternovém" světle (přestřelka v rozkvetlém jabloňovém sadu), místo slavné "písničkové" sekvence s bicyklem je tu (křečovité) intermezzo na lyžích. Jenže původní "Butch a Kid" kombinoval odlehčené, civilní chování hrdinů s vážnými, mrazivými okamžiky, nikdy z něho nevymizela tato ambivalence, která se promítala i do struktury příběhu. Zde zůstává pouze slepenec více či méně zábavných situací, vedoucích odnikud nikam bez výrazného protihráče (jímž v původním filmu byla hrdinům samotná jejich "profese" a zužující se obzory opravdu "divokého" Západu) - a zjevná snaha o "hláškový film". Ačkoliv Tom Berenger od Paula Newmana hodně pochytil (a český dabing mu v tom ještě napomohl), mezi ním a Williamem Kattem to moc nejiskří a charaktery chlapíků, které ztvárňují, působí takřka identicky. Uznávám sice, že tenhle prequel těžko může přinést výrazné překvapení (koneckonců víme, jak to dopadne, i co máme mít před sebou za chlapíky) a vzhledem k tomu, že tu -téměř- nikdo neumře, těžko může být "osudový", ale Butch a Sundance si i jako zelenáči přeci jen zasloužili trochu víc. ()

Makovecz

Celkem jsem se těšil. Abyla to velká chyba.... Není to jen o hercích, slabej scénář, přiblblý dialogy, kamera je taky dosti slabá.. hodně slabý dvě.... ()

Cadell

Zase tak špatný to neni. Hlavním postavám sice chybí šmrnc P. Newmana a R. Redforda, ale poslední scéna s přepadnutím vlaku je výborná. ()

StaryMech

Po čtyřech mušketýrech a Robinu Hoodovi si Lester šikovně a citlivě pohrál s dvojicí skutečných postav z dějin Divokého západu. "Butch a Sundance zamlada" je lehčí zboží, a ona lehkost je tím, co ho povznáší. Tvůrci si dali záležet na zevnějšku : Laszlo Kovacs vábně nasnímal, co bylo skvěle vybráno a vypraveno, režisér si neodpustil příznačné výstřední detaily, Patrick Williams napsal hudbu, která dělá ze svěžího ještě svěžejší. Dílko nadbytečné (dočetl jsem se, že jde o možná první z těch nešťastných zplozenců trhu, označovaných pojmem prequel) a veskrze roztomilé. Ne všechny Monetovy skici leknínů ovlivnily budoucnost. ()