Malá bubenice

• Velká Británie The Little Drummer Girl (více)
TV spot

Epizody(6)

Seriál natočený podle mistrovského literárního díla Johna le Carré je příběh vášnivé lásky a zároveň napínavý thriller. Děj, který i dnes působí stejně odvážně jako v době, kdy byla kniha vydána poprvé, nás zavede do světa, kde hranice mezi pozitivním hrdinou a zlosynem, respektive mezi láskou a nenávistí, je nebezpečně rozostřená. V tomto miniseriálu uvidíme v roli Beckera Alexandera Skarsgårda, laureáta cen Emmy® a Golden Globe® (Big Little Lies/Sedmilhářky), Kurtze hraje dvojnásobný nominant na Oscara Michael Shannon (The Shape of Water/Tvář vody), Role Charlie se ujala kandidátka na cenu BAFTA, Florence Pugh (Lady Macbeth). (AMC Czech)

M.i.k.e

dobře udělané retro-špionážní drama,které je stejné jako prakticky všechno v čem má prsty le Carre.Akce je tu pramálo a největší důraz je kladen na postavy a samotný děj.Největší pozornost tu na sebe strhává velmi dobrá Florence Pugh,která tak zastiňuje i ostřílené Skarsgarda či Shannona.Pro mě osobně zatím nejlepší adaptace le Carreho díla...70% ()

dr.fish

Typický natahovaný seriál dneška. Všechno hrozně dlouho trvá a motivy jednání jsou nějak nejasné. Holčina nehezká a nesympatická. Sionisté jsou za chudinky, kterým se moc a moc ublížilo. Nesedlo mi to ani trochu. Oldskúlové tedy ani náhodou, alespoň co tedy já pamatuji tak se to takto netočilo nikdy. ()

rasttea

Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo. ()

octopuska

No tak to zas bylo něco. Jak nejsem moc seriálová, tak jsem to zhltla na jeden zátah a klidně bych snesla ještě pár dílů navrch. Tyhle dramata z prostředí terorismu, politiky, fanatické víry za svobodu.... prostě můžu. Což teprve izraelsko-palestinský konflikt a rok 1979. Podobně jako recepční minimum akce, ale vyšperkované dialogy, výprava, lokace, hudba. Atmosféra vypjatá na maximum. Vynikající herecké výkony v čele s Florence Pugh, která mě uchvátila a spolu se švédským Adonisem vytvořili nesourodý, ale okouzlující pár, mezi kterým se dá to napětí krájet. A Miki Shannon s tím svým ksichtem nájemnýho vraha v takové roli nemůže zklamat. Děj postupně vygraduje do úchvatného finále. Hej ČT co takhle se probrat a místo těch sraček pořád dokola nakoupit kvalitní mini série s kterými se poslední dobou roztrhl pytel, ale u nás člověk nemá šanci. ()

Avathar

Talentovaná Florence Pugh si pripisuje ďalší úspech.. Stvárnila ľavicovo zmýšľajúcu herečku Charlie, ktorú do svojich radov naverbuje izraelská tajná služba. Tá od nej chce, aby im pomohla s pátraním po nebezpečnom teroristovi. Seriálu nechýba poriadna porcia napätia, výborné dialógy a kvalitné aj komplexné postavy. Nie je to však len pôvabná Pugh, kto podáva fantastický výkon. Výborní sú aj Michael Shannon a Alexander Skarsgård. Okrem samotného thrillerového príbehu ti režisér Chan-wook Park dá možnosť nazrieť na komplikovaný palestínsko-izraelský konflikt, v ktorom by sme márne hľadali vyslovene dobré či vyslovene zlé postavy. ()

Cushing

Knížka lepší, komplexnější, lidštější a víc srdceryvná, ale dramatizace literárních děl je vždycky těžká. Kdo nečte anglicky, ať si počká na českou verzi románu, jež vyjde v Argu. Jako seriál podle velmi složité a pořád aktuální knížky je to dost dobrý. Hlavně první tři epizody. Jenom ta práce se symbolama, barvama a architekturou... ()

terunka003

Špionážní, napínavé, předstírané, šílené, ovládající, exteriéry. První díl pecka, druhý "cože?", třetí super obrat, čtvrtý dostává šmrnc a jede se finále. Dobrý, napínavý, chvílemi zmatený. Hlavní dvojice mezi sebou ale nemá špetku přitažlivé jiskry. Michael Shannon je skvělý a moc ráda ho sleduji, v každé roli je perfektní. Fajn exteriéry z Čech, hlavně z mého rodného kraje. Zajímavá špionážní šesti kusovka. ..nevím, kdo z nich byl větší mimoň, doufám, že alespoň jeden z nich věděl, co je pravda.. ()

Yoda sama

Le Carrého procedurálne špionážne thrillery vždy poskytnú intenzívne imerzívny zážitok svojim komplikovaným, tematicky stále aktuálnym dejom (humanizácia teroristov, morálne pochybné praktiky špiónov), o to podivuhodnejšie pre mňa je, že sa tak málo píše o adaptácii, ktorej sa chopil práve taký kaliber, ako Chan-wook park. Ten z toho spravil rýdzo oldschoolovo ladenú záležitosť, kde bez jediného zaváhania servíruje často autorským dojmom pôsobiacu réžiu a na informácie prehustenú eliptickú kostru, ktorá vo výsledku bezchybne funguje a krásne sa na ňu pozerá. Starosvetsky fungujúca a v mnohých psychologických polohách skvelo vykreslených charakterov výborne zosnovaná miniséria. ()

F.W.Colqhoun

We love your crazy politics. Že by ze spojení le Carrého a Chan-wook Parka mohlo vzejít cosi zajímavého jsem tušil proto, že mám v živé paměti Komornou - příběh, který si zakládal na tom, že v něm nakonec nebylo nic, jak se mohlo zdát na začátku. Jestliže jsem Komorné vyčítal její tajenou evropskost, na Malé bubenici vadí asijská stopa: Smysl pro vizuální vytříbenost, rafinovanost, povrchní chytrost, neprožívanou amorálnost. Měl to točit Brit nebo Žid. Nebo alespoň Švéd se zkušeností s upírskými filmy. Na formálně bezchybné retro adaptaci je nejzajímavější, že není ani tak / pouze špionážní sérií, ale i komentářem vlastního média. (Jak tvrdí přechytralí filmoví znalci, je to spolehlivý způsob, jak u žánrových filmů zažehnat nudu těch diváků, kteří by mohli tušit, kam to vede.) Le Carrého příběh je totiž podán jako existenciální příručka herectví a pastí, které toto podezřelé řemeslo na své adepty schystává. Příběh o hercích, kteří hrají, že nejsou herci, a chvílemi jimi být přestávají, by se bez skvělých herců neobešel. Jestliže Alexander Skarsgård a Michael Shannon nejsou špatní, jejich výkony blednou v lesku živočišné Florence Pugh v úloze dívky, která balancuje na hraně dokonale zvládnuté role a ztráty osobnosti. Ke zhlédnutí doporučuji též Miloši Zemanovi. I am an actress. ()

Gogo333

Po The Looming Tower další pecka. Opět se řeší bomby, ale máme tu jinou lokaci. Herci jsou fajn, hlavně opět výborný Alexander. Florence je taky není vůbec špatná. Příběh je napínavý a celé to je dobře natočené. Sledování jsem si užil. 75% ()

B4TM4N

Formálně precizní špionáž, které k dokonalosti při přechodech do precizních intimně-civilních tónů chybí jakýkoliv intenzivnější odstín sociopolitického myšlení postav. ()

kolemjdouc

Tady jsem si pro sebe objevila herečku Pugh.Ve Slunovratu jsem z ní měla husí kůži.Pak jsem ji viděla asi v dalších dvou filmech,kde už jsem z ní nebyla nikterak urvaná.Co se týče seriálu, byla to zas jinak natočená politicko- špionážní gangsterka.Honba za teroristou je ústřední dějová linka.Každý lovec se snaží výrazně přispět a uspět.Třeba bude podrbán za ouškem.V opačném případku kulka mezi oči. ()

Disease

Někde mezi 3-4*. Díky režisérovi to přece jen bylo o poznání lepší než jiná zpracování románů Johna "Nudiče" le Carré. ()

mira007

Britské špionážní vymazlené retro ( s českou produkční stopou ) dle románu Le Carrého o herečce najatou MOSADEM, aby hrála teroristku. Navzdory pomalému tempu a tomu, že je znát, že ta literární zápletka je trochu retro samo o sobě, se jedná o pohlcující zážitek s přesnou dávkou psychologie. Naprosto dokonalá Florence Pugh, jedno malé mínus ale mám: nepochopil jsem motivaci, proč by britská herečka měla riskovat život pro cizí tajnou službu. ()

petikacka

No, musím říct, že mě to celkem dostalo. Zase jiný pohled na téma Palestina vs. Izrael a kdože má vlastně pravdu. Na rozdíl od Faudy, kde jsem měla jasně danou "vítěznou" stranu, tutok se ty hrany pravdy poněkud rozmazávají a jeden vlastně neví na čí stranu se má přiklonit. I když...pravda a spravedlnost je asi jinde. Pokud se tyto dva národy nedokázaly za těch 75 let domluvit, tak to asi neskončí nikdy a vo tom to je. Každý by chtěl žít v klidu, ale nikdo neustoupí ani o píď a tak o tom budeme vídat nejspíš další a další a další filmy a seroše...Izraelci podle Palestinců chtěli " zemi bez lidí, aby měli místo pro lidi bez země". No, já jsem ateista... Díky bohu za to, kde žiju...Za mě stísněných 85% ()

Mlle

Sbírka těch nejméně sympatických herců, charakterů i vizuálů, jako by se tvůrce, snad Chan-wook Park, v ošklivosti vyžíval. Velmi nepříjemné na sledování, žánrově pak je to primitivní akčňák ve fraku rádoby inteligentní (pokud lze u vendetek vůbec takové deskriptivum použít), a proto cíleně zpomalené gangsterky. Tempo ani retrokabát ale z primitivnosti překvapivě nic náročnějšího nevykřeše. ()

Mona-Lisa

Špionážní thriller podle knížky le Carré Já si to pustila kvůli moji nové oblíbené herečce a dostala jsem, co jsem chtěla - v podstatě one woman show. Krásně to holka zahrála. Ten balanc mezi předstíráním volavky a sympatiemi s atentátníky. Pro někoho možná natáhlé, ale když vám sedne kamera a pochopíte větší rozměr toho příběhu- nepřijde vám to. ()

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

Režisér Old Boye vezme do ruky sekeru

08.10.2019

Oceňovaný jihokorejský režisér Chan-wook Park (Old Boy, Komorná) si vybral svůj další projekt. Bude jím remake francouzsko-belgické komedie Sekera od režiséra Costy-Gavrase (Město šílenců). Film… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

Godzilla vs. Kong nabírá obsazení

26.10.2018

Začalo to snímkem Godzilla, po ní přišel Kong: Ostrov lebek, příští rok to bude pokračovat ve filmu Godzilla II Král monster, a v roce 2020 se konečně dočkáme epického vyústění v podobě Godzilla vs.… (více)