Simo16

Ja som si myslel,že sa už nedočkám filmu za pať,ale je to tu....Krásny film,skvelý scenár,báječný Dustin Hoffman...no jednoducho paráda!!! ()

quasar

Pro mě jeden z nejlepších US filmů. D. Hoffman je geniální, po Absolventovi a Tootsie jeho největší role (nemám ho rád v Malým Velkým mužovi a v Motýlkovi - to fakt ne!). ()

me3x®

Nie je 5* ako 5*... dal by som skôr 4, ale Hoffman bol moc dobrý. Tie 4 by som dal asi za dej, ktorý ma až tak nechytil, ako pri iných filmoch. ()

Seuata

Osobitý příběh o tom, že i autisté mají své kouzlo a nejsou to automaticky blázni a dementní lidé. Příběh, kde autista je geniální matematik, jeho zklamaný bratr v něm najde ztracenou rodinu. Velice pěkný a osobitý snímek. ()

petriess

Filmem jsem naprosto okouzlena..strhující výkon především Dustina Hoffmana, ale i Toma Cruise (Nenapadá mi, kdo by zahrál roli arogantního bratra postupně obměkčovaného svým autistickým bratrem Raymondem lépe než Tom Cruise, jehož výkon mě opět nezklamal)..v jádru smutný film s občasným humorným nádechem..myslim, že neni co dodat...nádhera... ()

La.Nia

uzivatelia ma tu asi udupu kedze ma tento film hodnotenia ake ma ale na mna to proste nezaposobilo tak ako som ocakavala podla komentarov a odporucani. A nemam pocit ze by som nedokazala ocenit dobre filmy....Prislo mi to cele akesi "hole" alebo ako to povedat. Niektore sceny cloveka naoazj zobrali za srdce, ale pri tej teme sa niet co cudovat. Neviem, skusim si ten film pozret mozno o par rokov ale pochybujem ze svoj nazor nan zmenim. Navyse, aj vas tak strasne vytacala jeho prihlupla frajerka? Skvele herecke vykony nemozem popriet, Hoffman je proste Hoffman a aj napriek mojim nesympatiam ku "ksichtu" Toma Cruisa ma casto presviedca o tom ze je vyborny herec, preto neraz obsadzovany do dobrych hereckych uloh. Pre mna bol vsak tento film sklamanim, kedze som ocakavala ovela viac, bohuzial :( ()

sirrgulo

Výkon Dustina Hoffmana je samozřejmě skvělý, troufám si říct nejlépe zahraný autista co jsem kdy viděl(samozřejmě nejsem doktor ani psychiatr, abych to mohl posoudit jako odborník). Jenže nemít k sobě Cruise, byl by jeho výkon zbytečný. I Tom se totiž ve filmu vytáhl. Nejprve protivný hajzlík, které mu jde jen o peníze se během pár dní změní k nepoznání. Což je, řekl bych, hlavním motivem filmu a Tom svou roli, i když asi nebyla tak složitá jako Dustinova, zvládnul také na výbornou. Ze začátku totiž musí každému lést na nervy. Při snímku se navíc člověk i mnohokrát zasměje, ale nejsou to nějaké vynucené vtipné situace, přijde to tak nějak samo. Žádná snaha o vtipnost nebo trapnost. ()

blahblah12

Musím přiznat,že jsem si myslela,že to skončí dobře.Ne všechny filmy mají dobrý konce jako například tento.I tak se mi film hrozně líbil stejně jako výborný Dustin Hoffman a Tom Cruise...Víc už prostě není co dodat. ()

djbarrel

Když jsem viděl film poprvé, těžko jsem mohl vzhledem ke svému věku docenit kvality filmu, dnes už můžu s klidem a jistotou říct, že ačkoliv tohle není typ filmu (drama) co mě nějak zvlášť přitahuje, tak tohle je vyjímka. Výkon Dustina Hoffmana komentář nepotřebuje. 95 % ()

m.zales

Dokonalé po všech stránkách... je úžasné, když herci udělají vše pro to, aby byl jejich výkon ve filmu stoprocentně přesvědčivý-jako Dustin Hoffman v Rain Manovi...:) ()

raider.minoo

Rain Man plyne nenuceným tempem a vy ho přesto hltáte. Oba hlavní představitelé excelují ve svých rolích a můžeme sledovat krásnou proměnu jich a jejich vzájemného vztahu. Cruise mě překvapil tím, že vlastně umí hrát, a Hoffman mi vyrazil dech tím, že něco takového lze vůbec zahrát. ()

exoomer

Film sa mi nezda prevratne zaujimavy a ten herecky vykon Hoffmana, ktory je tak ospevovany a na ktory som sa tak tesil, ten tiez nie je svetoborny. Normalne zahrany retard. Okrem ineho film absentuje logikou a pravdaze konci pripecenym happy endom, ktory by sa v realite nikdy nestal. ()

natalanka

Co dodat k tak dobrému filmu? Napadají mě jen samé superlativy. U filmu se ve Vás zrodí poznání jak těžké je vidět svět očima autisty a jak těžké je najít si k nim cestu. Je mi jasné, že tak relativně v klidu by únos autisty neprobíhal. Ale cílem je nejspíš opravdu vnímat tyto lidi a dostat je do povědomí. Jen poděkuji Václavu Postráneckému a Gustavu Bubníkovi za krásný dabing. :-)) ()

Riverin

Dustin bol vždy skvelý a sympaťák, no toto je vrchol majstrovstva. Môj vzťah k Tomovi Cruisovi je taký že nie je najlepší ani nahorší, no tu dokázal prečo je tam kde je. Príbeh je vcelku veľmi silný, občas humorný, a cítiť z neho také teplo, ak ma chápate:) ()

Slam7

Film se mi líbil už jako malýmu klukovi a dlouho jsem opravdu věřil, že Dustin Hoffman je takhle postiženej. To jen dokazuje genialitu s jakou svojí postavu zahrál!!! Byl by to výsměch, kdyby nedostal Oskara za hlavní roli, naštěstí se tak nestalo! Tom Cruise nezustává příliš pozadu,ale Hoffmana zkrátka nešlo překonat. Film jsem viděl mockrát a klidně si ho dám kdykoliv znova. ()

blondboss

Tak toto patrí ku klasikám 80tych rokov. Rainman je ukážkou ľudskosti, lásky a aj toho, že rodina je vždy viac ako majetok. Tom Cruise uhral svoju zmenu zo samoľúbeho predajcu áut na milujúceho brata skvele, ale treba podotknúť, že Dustin Hoffman ho aj napriek tomu úplne zatienil. Jednoducho Hoffmanova životná rola - keby som mal klobúk, dám ho hneď dole. Dobrá oddychovka. 90 % ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel