BenchPress

Na začátku jsem si říkal, že to bude průměrný a nudný americký film až do příchodu Dustina Hoffmana na scénu. Jeho výkon byl opravdu neuvěřitelný. Tom Cruise mu zdatně sekunduje a spolu tvoří vynikající dvojici. Krásný a dojímavý film. Krásná hudba. 5/5 ()

Matamoroz

Je to hezké, dobře zahrané, ale na plný počet to u mě není. Nějak moc mi z toho lezou ty "osmdesátky" a něco mi tam pořád připomíná Džejka a Tlusťocha :-) Možná kdyby vyměnili Cruise... ()

Skytavka

No, na ty do nebe vyzývající komenty bych hádala, že tomu dám 5, ale to ani náhodou... Určitě nadprůměr, ale na Měsíc mě to nevystřelilo. Třeba jsem jen moc jednoduchá, když dám 5 Star warsům:D Ale proti tomuto filmu bych postavila třeba Gran Torino, Leona, nebo Intouchables, kde u mě taky rozhoduje ta vřelá esence přátelství.... ()

Glukoza

Když jsem se na Rain mana dívala poprvé, měla jsem od něj velká očekávání, když už je tu šestnáctým nejlepším filmem. V půlce jsem si říkala- to je ale nuda. Pak mi to všechno došlo.... Tom Cruise, na začátku příšerně nesympatická postava, se pomaličku měnila na zcela lepšího člověka a to bylo krásné. Ale co mě udrželo u filmu tu první půlku, než jsem prozřela, byla úžasně zahraná role Raymonda, ale fakt dokonale, bezpochyby jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec co jsem kdy viděla. A když přišlo na velkýho bráchu, dva kapesníčky byly obětovány filmovému průmyslu. Silná to scéna. Krásný to film. Nezbývá než opět kňučet, proč nemá žebříček nejoblíbeněších filmů dalších pár míst navíc. 10 je prostě málo. ()

Lula.cz

Ačkoliv nemám ani trošičku ráda Toma Cruise, tak snad jen v Rain Manovi mi nevadil, nepřehrával tolik jako obvykle a nevypadal tak vedle Dustina Hoffmana jako úplnej trouba. Za výkon Hoffmana byl Oscar úplnou samozřejmostí, protože autistu zahrál naprosto přesvědčivě. ()

sunjata

Po nějakém čase snižuji o hvězdu hodnocení. Nechal jsem se tenkrát strhnout. Co naplat, že je to nejspíš skvěle zahrané, když to tak nudí. ()

natalie15

Ten, kto nevidel Rainmana, je skutočne ukrátený - ukrátený o nádherný a dojemný film, o vynikajúci výkon Dustina Hoffmana, o emócie, o kúsiček života. Málokedy nám filmový priemysel dovolí tak hodnoverne, a zároveň nepateticky nazrieť do duše psychicky chorého človeka, málokedy je výkon herca, ktorý tú postavu hrá taký dokonalý. A málokedy sa pri jednom filme tešíte, smútite, plačete a smejete sa - prežívate udalosti s postavami. Rain Man je pre mňa srdcovka, niečo ako Forest Gump, alebo Zelená míľa, či Amadeus. Výnimočný film o výnimočnom človeku Raymondovi a jeho bratovi. "Charlie Babitt udelal vtip." - neviem prečo, táto veta ktorú povedal Raymond Charliemu pred odchodom späť do liečebne po ich úžasnom dobrodružstve, mi príde mimoriadne emocionálna. ***** a 100%. ()

vodkasesemte

fenomen! a jdu si ho pustit na kazetě! nebo počkám, až mě zítra opět navštíví muj retardovaný kamarád, nejvetší sociál z města, co si neumí sám zavázat ani tkaničky u bot, a když v 7h neni na večeři doma, propadá za vyzváněcí melodie své matky na telefonu do anafylaktického šokuj a není s ním vubec řeč. jednou se překonal a vydal se sám nocí 15km domu, aby se po dvaceti minutách opět objevila jeho hlava nad křivým plotem, který mi to odpoledne pomáhal stavět a zjevně v o něco lepší psychické kondici, když si uvědomil, že netrefí ani z vesnice a tady mu do rána taky špatně nebude, když mu ještě na cestu jeho mokrými sny přibalím krom deky i svýho oblýbenýho plyšáka z dětství! starám se o něj už řadu let, ačkoli neumí ani počítat, a to vubec, zaujala mě jeho kratochvíle v sudoku, které hravě vyplnuje na nejvyšší úrovni, ale nedělám si iluze, protože to dokáže každý pruměrný kripl s tužkou v ruce a já tomu nerozumím! ted si k tomu přičtěte, že pálí třicet kamilu bez filtru denně, má dvacet kilo, a když to přežene s chlastem uprostřed mostu, co slanujeme, nebo běhá přes dálnici, tak jde fakt o život! jeho matka by mě zabila, kdyby se mu něco stalo. víc snad až zítra, až přijde s kocivinou z garáže, kterou si pravděpodobně udělá směsí z ostřikovaču, kterou vytáh fotrovi z auta, abysme šli hrát automaty napul s tím, že mi to do týdne zas všechno co vyhrajeme vrátí! muj rainman je na míle vzdálený tomu, který inicioval váš vysoký rating na základě geniální myšlenky dát dohromady úplný hovado a šovinistu, co se ve svém těsném kontrastu dotkli úplnýho maxima! ()

Liger

Životní role obou protagonistů, jak Hoffmana, tak Cruise. Filmu se nedá téměř nic vytknout a právem sesbíral mnoho ocenění. Ovšem jedna vada v něm přeci jen dřímá, a sice pojednávání o tom, jak Charlie pozná svého bratra autistu je vyobrazen fenomenálně, ale vše se tak děje s pocitem, že vše bude mnohem grandiózněji zakončeno a emotivněji zabaleno. Ačkoliv Charlie s bratrem zažil mnoho zajímavých chvil, tak zlomit jeho postoj, byť silně ovládnutý jeho nemocí dokázal skutečně jen zlehka. Film by však měl shlédnout každý, bez vyjímky. ()

kobras5

Film na mě působil tak nějak nijak. Příběh spíše nudný a nezáživný s koncem, který absolutně neměl co nabídnou. Hudba je to úplně nejlepší na celém filmu a bohužel pro mě asi to jediné zajímavé. Herci nijak kvalitu nesnižují, ale pro mě nejsou zajímaví. 50% (viděno česky). ()

DR.SZ

Tento dramatický snímek je pro mě naprosto srdcovou záležitostí! Může působit jako komorní film, ale díky velkolepé výpravě dvou bratrů tvůrci všem ukazují, jak myslí celý děj vážně. Zaručeně vzdávám holt scénáristům, kteří napsali takové role, jakoby byli ty postavy sami. Hlubokost, sílu a cit dramatu dokazuje a zdůrazňuje spolupráce Dustina Hoffmana a Toma Cruisa v roli odlišných bratrů. Tento film jistě patří mezi nejkultovnější a nejzásadnější dosud natočené snímky, i když byl začátek příliš zdlouhavý. 94% ()

JBT

Film jsem viděl před měsícem a jsem pořád uchvácen. Dustin Hoffman je přesvědčivý, že málem přesvědčil i sám sebe. Silný příběh. Skvělá hudba. ()

Metal.God

To, že mezi rozmazleným a chamtivým cholerikem a autistou vznikne taková láska jako na konci, je velmi nepravděpodobné. Raymond je geniální autista, geniálně zahrán Dustinem Hoffmanem. Zato Charlie je znatelně horší postava, zahrána hrozným hercem, který zde ale podává svůj nadprůměrný výkon, jež je stejně obecně podprůměrný. ()

Gortyna

Hvězda dolů za hysterického a uječeného Cruise, hlavně v první polovině. Ten herec, ten Cruise, za to ale nemohl. Takto ho vedl Levinson. Dcera říkala, že ve skutečnosti je Hoffman skutečně autista, jen hrává role, v nichž je normální. Může to být pravda? ()

wocicko

Dustinův herecký výkon je fenomenální, ale to film nespasí. Snímek až příliš podléhí zubu času a je až moc okatě sociálně tendenční. Tey jen za dvě. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel