Decker

Hoffman je proste genius o tom neni pochyb. Jeho ztvarneni Raye Babbitta je az nadlidsky presvedcive ze snad neni mozne aby v prubehu nataceni netrpel i on sam autismem. Tom Cruise je samozrejme take vynikajici a dokonale spolu tvori bratrske duo, ktere zaziva nejedno dobrodruzstvi a prekvapeni. Myslim si ze ohromnou zasluhu na celkove kvalite filmu ma vedle uzasneho hereckeho vykonu Dustina Hoffmana, propracovaneho scenare, vyborne kamery predevsim pevna a neomylna rezie Barry Levinsona, ktery vtiskl film tu potrebnu jiskru diky ni ma film ohromny naboj a spad. Na zaver vsak musim jeste podotknout ze ikdyz je film v originale jiste uzasny tak pro me jakozto odpurce dabingu je vykon Vaclava Postraneckeho prikladem jedinecneho umeni dabingove stare skoly, kdy jeste dabing v CR neco znamenal. ()

hans500

Dustin Hoffman předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů kinematografie (Tom Hanks a Sean Penn, kteří si podobné role také zahráli, se Hoffmanovu výkonu nerovnají ani z poloviny), Tom Cruise je velmi dobrý (Cruisova druhá nejlepší role, tu nejlepší si zahrál hned ve svém následujícím filmu "Narozen 4. července"), režie Barryho Levinsona vynikající a perfektní scénář a samozřejmě skvělá hudba Hanse Zimmera. Nejlepší Levinsonův film. ()

chelseaman22

Dokonalý film, hlavně ze strany Dustina Hoffmana. Hudba na vysoké úrovni dodává filmu kouzlo. Je úžasné pozorovat, jak se mění vztah Toma Cruise k Hoffmanovi. Na konci filmu mi běhal mráz po zádech. 95% ()

LeoH

Uh-oh. Ony ty filmy o postižených jsou tak trochu všechny na jedno brdo a všechny trochu vydírají, ale Rain Man byl jeden z prvních, nevydírá ještě tak prvoplánově a nehraje si na happyendy, takže se u něj dá tu a tam znovu dojmout bez kocoviny. A místy je i mimořádně vtipný, aniž by hrál na strunu podprahové krutosti či povýšené shovívavosti nás „normálních“; mně aspoň vždycky dává nahlédnout do mé vlastní duše a zapřemýšlet, kolik toho úzkostného z Ramonda v ní je (a kolik toho okoralého z Charlieho). –What was it like?Wet. ()

Tyny

Mlaďoučký Dustin a ještě mladší Cruise, skvělá dvojka. Skvělý film, se skvělými hereckými výkony, jak u Dustina tak u Cruise. Myslím, že další slova tento film nepotřebuje. Jednoduše geniální a skvělý. 5* ()

A.Beech

Môžu sa tu kritizovať aj TOP filmy ako je Rain Man? Jasne že môžu. Film je to bez debát určite dobrý! Ale prečo je tak zbytočne dlhý? To že Hoffman je dement (a zahral to naozaj úžasne!) pochopíme hneď na začiatku. Prečo to teda režisér zbytočne naťahuje cez 2 hodiny? Mám pocit že miestami sa film nikam neposúva a je stále o tom istom. Ďalej nechápem percentuálne hodnotenie filmu, pretože okrem famózneho Hoffmana film veľa neukázal (aspoň mne nie. A za 133 min. by aj mohol). Ale môj koment neberte ako negatívny, mne sa film páčil, len bol na môj vkus zbytočne dlhý. ()

andrii

Rozvázané tkaničky, pochodem vchod. Dvě rozdělené nádoby, na čas spojené, společnou poutí k nitru poznání. Rozepsáno, dopsáno - pracně, nezakřiknutě, souvisle, odlišně, mezi řádky, smíchem, melodramaticky, opětovně, sdíleně. ()

Motinski

Možno s tým nebude veľa ľudí súhlasiť ale mne to prišlo ako obyčajný film o neobyčajnom človeku. Nejaké silné scény čo by vo mne vyvolali extra pocity som nenašiel a bral som to ako niečo čo je síce fajn ale také unikátne hodnotenia som nechápal. Chvíľu som rozmýšľal nad švrtou * no len kvôli Dustinovi. Ten predviedol fenomenálny výkon a na ňom celý film stojí. On z neho spravil udalosť. Odporúčam určite všetkým, ale nie ako niečo na úrovni 90%. Takých 7 z 10 je podľa mňa výstižnejšie. U mňa ale len lepší priemer. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Já mám bratra? Už první zhlédnutí mě bavilo a film se mi hodně líbil a dnešek je jen svědkem toho, že je to zasraná pravda, neboli dobrej film a zaslouží si nálepku Maj fejvorit. Je celkem hard něco psát jen tak, ale chtěl jsem tady mít nějakou řádku. Možná mám trochu slabost pro tyhle retardy, já jsem taky retard a hodně často se cítím jako úplnej artista. Moje nejčastější odpověď je: Já nevím, možná na tom něco bude. I když zrovna matika jde úplně mimo mě, já nespočítám skoro nic. O-ou. Je to tu prostě krásně znázorněný a věřím, že i oni by dokázali žít v normálním světě, ačkoliv samotný film jej poslal zpět do ústavu. Jen se podívejte, jak někdo takovej dokáže ovlivnit člověka, doslova se z namyšlenýho kokota stal lepší člověk, který dokáže vnímat i druhé. Čarli se mění před očima z nasraného typka na chápajícího bratra, i když je to fakt fanny. Určo pěkná scéna a nejspíš se mi zaryje do paměti, když Čarli učí Reje tancovat a následně si to vyzkouší ve výtahu s tou jeho borinou a něčím mokrým na jazyku. :) ()

farmnf

Fanynky Toma Cruise se na to hrnuly v šestistupech, není to film o podnikání Cruise a jeho erotickém dobrodružství. Je to úžasný majstrštyk Dustina Hoffmana. "Počítáme karty, jen počítáme karty". V podstatě jediný ze dvou filmů, kdy TC nebyl trapný. Ten druhý se jmenuje Narozen 4. července. ()

Jizni Tlapa

Je zbytečné gesto dlouze komentovat "prši-mužíčka". Ojedinělost tohohle snímku zasáhla snad každého fanouška karetního hazardu....Cruisíkova dětská uhlazenost nejedno dívčí srdce....Zimmerova hudba všechny citlivá ušiska...a Hoffmanův výkon všechny filmové kritiky....autistický koncert.. ()

Mrkvič

Fajnový film, kde mi ale prostě asi nikdy nesedne Tom "Top Gun" Cruise. Pro mě začal být hercem až o deset let později při Magnolii a Jerry Maguireovi. Hoffman je skvělý, ale nebudu se rozplývat nad předvedeným autistou, když žádného neznám. Příběh takový jaký je. Nic moc složitého. Takže film stojí na výkonech dvou herců, kde jednoho z té doby nemusím a druhý exceluje při předvádění něčeho, co většina z nás ze své zkušenosti nezná. ()

Johnny.ARN

Austistická road movie, ktorá okrem herectva nemá čím zaujať. Neni to vtipné, neni to zaujímavé príbehovo, je to len skvelo zahraté. A keď hovorím skvelo, tak myslím fantasticky. Norton dal v jednom filme tiež autíka a dal ho po svojom, Hoffman by to ale mohol vyučovať. To je jeden z najzaslúženejších oscarov ever. Cruise ma ale bavil v zmysle jeho charakteru, lebo tak ako on by reagoval len málo kto. Mal božiu trpezlivosť a pochopil, že nemôže s ním bojovať, môže ho len smerovať. Ich postupné zbližovanie bolo citlivé a cez momenty, ktoré si divák uvedomí až neskôr. Dalo by sa len diskutovať o Cruiseovom prerode, či mu išlo o brata v plnom rozsahu alebo len o love. Je to ale nepodstatné, Rain Manov herecký koncert to celé zatienil. Nemám potrebu to vidieť znova, ale nebudem na ten film spomínať v zlo. 4 z 5 ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel