Když je Uhtred poslán do Northumbrie, balancuje mezi oddaností Alfredovi a pomocí Ragnarovi při jeho divoké krevní mstě proti Kjartanovi. (Netflix)

Arkanoid

Uthred s Ragnarom prichádzajú na sever ako veľká vlna. Najprv trochu nepodarene Uthred porazí bratov, potom ovládne Guthreda a môže ísť s dokonale vymysleným plánom dobiť Kjartanovu pevnosť. Obliehanie je výborné a do bodky strategické. Ragnar stratí  nervy a je z toho výjav viac krvavý, ako by sa patrilo. Nemalo to chybu. ()

Necrotongue

Se čtvrtou epizodou jsem byl úplně spokojený. Atmosféra byla tradičně výborná, k různým intrikám se tentokrát přidala i pořádná dávka akce, a přes nízký rozpočet mě boj o pevnost bavil, potěšil mě i výsledek setkání Ragnara s Kjartanem a Svena s Thyrou. ()

Nach

Tak tohle se povedlo. Bitva o pevnost sice rozpočtově komornější, ale zato dravá, dobře zpracovaná v každém záběru a hlavně napínavá. Na tohle se vyplatilo si počkat! Zároveň jde vidět, že hlavní postava se v závislosti na svých zkušenostech nějak charakterově vyvíjí. Tedy není stále tím panákem jako v první sérii, ale scénáristé s ním pracují jak navenek, tak v nitru. 90% ()