Pásky z Nagana

• USA The Nagano Tapes (více)

DJanko

Dechberoucí dokument. Vtáhlo mě to přesně do doby, když jsem se s rodiči jako malý koukal na finále a nemám slov. Řemeslně je to dokonale odvedená práce. V jednu chvíli jsem se téměř přistihl s radostnýma slzama. Po 20 letech skvostně oprášený dokument o jednom z největších úspěchu v naší historii a to nejen té sportovní! ()

Brain32

V 98 mi bylo 6 let, turnaj tedy šel mimo mě, ALE i tak se mnou dokument emocionálně velmi rezonoval. V závěru jsem pocítil nejen vítězství, ale i jednotu, semknutí a hlavně pocit národní hrdosti. Kéž by takových momentů bylo víc. ()

rass

V rámci žánru sportovních dokumentů jde o špičkový počin. Filmu určitě prospěl větší časový odstup - dávám oba palce nahoru! O tom, že je to opravdu povedený, poutavě natočený dokument, svědčí i to, že se na něj vydržela se zájmem dívat i moje žena, kterou jinak hokej vůbec nezajímá :-) ()

Ocicak

Nostalgická vzpomínka na jeden z mála úspěchů této země a na umírající socialismus mezi lidmi. Tento dokument patří více do knih historie než na filmové plátno. Režiséři se pak motají nostalgicky v minulosti a brání to vytvářet budoucnost. To pak vypovídá žebříček kde se za poslední rok nejlépe umístí nostalgický dokument následovaný komixovým filmem a kresleným filmem. Staré žáby na prameni kinematografie 2018. ()

Vaelor

Impozantní, úžasný, dokonalý, strhující. Jako ročník 1993, který to bohužel nezažil, respektive nevnímal, tak mě to stejně naprosto uchvátilo, i přesto, že to ve mně, logicky, nevyvolává žádné vzpomínky. ()

J.Crusader

Hokej není má parketa a nikdy ani nebyl. Přesto jsem tenkrát před těmi dvaadvaceti lety seděl ráno před TV u finále a společně s partnerkou jsme neuvěřitelně fandili.... ()

1svaty odpad!

Profesionální sport plný zakázaných látek a falše. Počin zcela zbytečný, plný krokodýlích slz a falešné pýchy. Odpad. ()

lammaCz

Neskutecna nostalgie. Vzpominka na devatou tridu zakladky, vlajky ve skolni jidelne, prvni zapas s finama, kdy vsichni zacinali verit, ze mame dobry tym, ucitelku prirodopisu, ktera nas nepustila se podivat na zapas s ruskem v zakladni skupine, protoze fucking hokej je pro primitivy, zapasy s usa (nevidel jsem dva nase goly pac padly jak jsem sel do skoly) a kanadou (na najezdy jsem nervy nemel),  a na vikendove finale, ktere skoncilo nakonec dobe i pres nekonecnych poslednich 10 minut. ()

Portyc

O hokejovém Naganu toho bylo napsáno a natočeno hodně. Tento dokument však vyčnívá. Je komplexní, plynulý, takřka vyčerpávající a dokonale vystihující to hlavní - naprosto nevídaný sportovní historický moment, který se už patrně nikdy nebude opakovat. Když jsme na to teď s kámošema koukali, tak jsme pochopitelně všichni slzeli a naši kluci, kteří se narodili až potom, se nám, padesátiletým fotrům, kupodivu neposmívali. Asi proto, že nám záviděli, že jsme to tehdy mohli zažít. ()