Maniak

• USA Maniac
USA, 2018, 6 h 26 min (Minutáž: 27–47 min)

Epizody(10)

Nekonvenční klinický test, sblížení dvou účastníků, lékař s nezdravou fixací na matku a emocionálně komplikovaný počítač. Co víc si přát? (Netflix)

Vive

95%. SLABÉ SPOILERY. Maniac je typ seriálu, u ktorého ide o sympatie. Osobne som si ho zamiloval od prvej minúty (soundtrack!) a preto, keď nastalo samotné testovanie lieku, všetky nepochopiteľné veci, resp. nezrovnalosti som si vysvetlil tým že "je to predsa halucinácia/sen". V každom seriáli sa ľahšie prehliadajú chyby, keď sa človeku páči a tu to platí dvojnásobne. Maniac sa nehrá na nič vážne, je nadľahčený a to mu dáva priestor robiť si s príbehom čokoľvek. Iste, rieši vážne témy, má skvelé vykreslenie schizofrenika, dobré nápady ohľadom futuristickej spoločnosti, ale zároveň toľko humoru a satiry, že ide skôr o absurdistickú oddychovku než napínavé dráma, ktoré mi štýlom pripomínalo Fargo. Čo sa týka hercov, nemám čo vytknúť. Emma dokonalá, Jonah mal menší rozsah, ale zvládol ho skvele. Vedľajšie obsadenie ditto. Soundtrack trochu repetitívny, ale aj tak som z neho na konci skoro plakal. Vizuálne ide samozrejme o top (Fukunaga), krásne farby bez do očí bijúcich filtrov (Hill House ugh). Možno mi tam chýbali nejaké mega vynikajúce individuálne scény (okrem jednej v e09) alebo zapamätania hodná kamera, no to mi napadlo až teraz pri písaní recenzie. Každopádne ide o moju najobľúbenejšiu minisériu, ktorá vytlačila Fargo S2 na druhé miesto. ()

versus

Mozno je to mojim zivotnym rozpolozenim a mozno nie ... ale strach z toho, ze toto bude skor vizualne samoucelna jazda pre oci a hlavu, sa rozplynula po par dieloch a dojimave finale (na niekolkych urovniach) to len potvrdilo. Urcite sa nenechajte odradit prvymi dvomi dielmi, mnohe potom neskor prekvapi, potesi. Skvely vizual, skvely pribeh, prekvapivo vyborna hudba a velka porcia ludskosti. Za mna fakt tych 5. ()

Kyrgyzstanec

To, že se tenhle snímek nesnaží promluvit vám do života nebo vás ohromit svojí inteligencí, ho dělá tak sympatickým. Ankap dystopie a hollywoodská klišé vlastně jen na pozadí seriálu o normalitě tvoří vyspělou komedii. ()

Rathe

Seriál se chová strašně chytře a tajně, ale mně tohle vůbec nesedlo a strašně mě to nebavilo. Jediný to zachraňovala Emma a Jonah... ti dva dokázali zahrát všechny nesmysly, co si tvůrci vymysleli. Ale to, jak se děj vleče, neustále někam odbočuje a vchází do jiných dějových linek, které pak mají vytvořit kompletní obraz, ale nevytvoří.. to je ostuda. Kamera byla líbezná, i to prostředí, ale tady je problém, že seriál je hodně založený na příběhu a dialozích. A tam je to jedno velký špatný. Nemohl jsem věřit, kolik mých oblíbených herců se tam objevilo (Julia Garner z Ozark nebo Selenis Leyva z OITNB). Ale ještě jednou mi dáte seriál, kde celý zápletka je založena na sensitivním počítači, tak vás kopnu do ... ()

BStone

Výborný námět, který je dle mého názoru trestuhodně promrhaný. Jednotlivé tripy jsou sice natočeny víceméně tu zábavně, tu dramaticky a nakonec mají vždy nějakou tu hlavu a patu, ale potenciál na takové téma prostě nevyužitý. Mezi zajímavé scény se vkrádá i celkem slušná nuda. Téma věnující se lidské mysli zaslouží větší drajv. 40% ()

tehol

je tam toho prilis moc a nepripada mi, ze by vse bylo dostatecne vysvetleno (ci spise naznaceno). jonah hill mi vubec nesedi, zato ostatni jsou dokonali (samozrejme emma ale i mizuno a theroux s parukou). ◘◘◘◘ ale proste je velky problem, ze to neprinasi vubec nic, co by cloveka prinutilo k opravdovemu zamsyleni, coz je u takoveho typu serialu tristni. objektivne spis za 3 hvezdy, ale emma.. ()

stuj

Velice zajímavý nápad, ale děj už tolik zajímavý nebyl. I když tam bylo pár dobrých momentů, těch "nijakých" až nudných tam bylo mnohem víc. Škoda. ()

mistrpropr odpad!

Nudná sračka, kde se scény odehrávaj podle toho, který drogy zrovna byly tvůrcům aplikovány. Přehození některých dílů bych asi ani nepoznal, protože to na sebe nijak nenavazovalo... Už jsem jenom čekal, kdy tam vyleze Sauron a začne tam čurákovat taky. Zkrátka sračka na entou ()

Lunado

Tento serial sa odohrava v alternativnom svete, kde Japonci porazili Americanov a vnutili im svoju kulturu, tak ako to urobili v tomto svete Americania Japoncom, preto v seriali nenajdeme vynalezy, ktore vznikli v USA, napr. Smartfony a internet atd. Serial tu ma vysoke hodnotenie, ale mne, priznam sa, unikol a Netflix mi ho ponukol v oddelení komedialnom, ale zasmial som sa prvy krat az v 3 diely. Ako komedia mi to rozhodne nepride. Asi som to prechadzanie alternativnymi realitami zobral prilis vazne. Herci, kulisy japonskej ameriky su perfektne. Hlavna tema, liecenie zivotnych traum pomocou troch tabletiek.a pocitaca... ()

r6AndrEw

první a druhý díl pecka, zbytek byl takový... zajímavý, to určitě, ale tak nějak mě nutkání koukat na další díl opouštělo.. ()

MatyRock

Kupodivu funkční mix žánrů, stylů a příběhů. Má to boží atmosféru retro sci-fi snímků, výbornou hudbu a po většinu stopáže i zručnou režii. Nejlepším článkem je však ústřední herecká dvojice, která zachraňuje i několik průměrnějších dílů. 8/10 ()

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Bond našel režiséra

Bond našel režiséra

20.09.2018

Kolem pětadvacáté bondovky se toho v uplynulých týdnech dělo víc, než na co jsme běžně u bondovských produkcí zvyklí. Film, který zatím nemá název, a jehož hlavní hvězda Daniel Craig (Odpor) se už… (více)