O Netflixu už asi nikdo nepochybuje, že na poli seriálů patří mezi nejlepší a umí zazářit. Tady zazářil zejména hereckým obsazením, když vedle sebe postavil Jonaha Hilla a moji oblíbenou Emmu Stone. K oběma dvěma jejich 'weirdo' role pasovala, jenže otázka zní, jestli byl správně napasován příběh a myšlenka celého seriálu. Prakticky po celou dobu sledování seriálu jsem měl problém vžít se do prostředí a děje, což se odráželo na intervalech mezi zhlédnutím jednotlivých epizod. Nesedlo mi jednak prostředí, kde byl kontrast technologie předbíhající současnost o sto let dopředu s vizuální podobou starých kompjůtrů z osmdesátek asi tak stejně 'strange' jako testující klienti a vědátoři. Dění seriálu nabízelo zajímavou myšlenku "propojení" osob, ale rozhodně si myslím, že bylo scénáristicky uchopitelnější a místo hrátek s kostýmy, proměnami postav obou hlavních hrdinů a zašifrované vědecké řeči mohlo mnohem víc rozvinout hlavní myšlenku a celkově, být přímočařejší. Na druhou stranu musím uznat, že seriál má zřejmě něco do sebe, ale mé maličkosti bylo tohle tajemství zřejmě ukryto. A to jsem trpělivě čekal na gradaci až do posledních dílů, namísto ní je však nutné ocenění poslední (nejlepší) epizody spíše jen cenou útěchy. Nehledě na to mě však zaujal výborný Jonah Hill, který sice předváděl neustále tu samou tvář, ale šlo mu to opravdu náramně. Emma Stone také nezklamala, ale na nějaké smekání kloboučkem zřejmě nebyla její postava tolik vyšinutá. Celkově ani nijak nelituji, že jsem se do sledování Maniaca vrhnul, ale rovněž seriál nesplnil má očekávání a asi mi toho nepředal tolik, kolik bych si od zajímavého sci-fi námětu mohl slibovat. Celkové hodnocení: 65%(21.1.2019)

Už pár týdnů před premiérou, jsem se na seriál těšil a doufal, že mě Netflix nezklame. Hlavním lákadlem pro mě byla Emma Stone, i když Jonah Hill mi taky není úplně protivný. Navíc to bude tak trochu i sci-fi, takže u mě se spousta boxíků odškrtla ještě předtím, než jsem viděl jedinou minutu. A trailer určitě neodradil. Jak už je u projektů na Netflixu zvykem, tak ani Maniac neprozradí v prvním dílu skoro nic a k jejímu plnému užití je třeba celá série. Nehledě na to, že Maniac mění své vyznění (či žánr) nejen každý dílem, ale mnohdy každou scénou. Seriál je totiž úplně jiný než je zvykem a nabízí spoustu zmatení, chaosu a snahy o nápravu, což ho dělá svým způsobem jedinečným. Ač někdy bizarním. Osobně se mi zamlouvala výprava seriálu, která je laděná do takové pochmurné retro budoucnosti. Líbí se mi použití takových věcí, jako jsou ty staré počítače atd. Maniac určitě nesedne každému, ale mě bavil a jsem rád, že jsem se na něj podíval.(10.10.2018)

skrze alternativní vesmír, v němž je Země, která se podobá té naší, ale není s ní totožná, a skrze fikční bláznivost na způsob videogames a specifickou roztomilost (viz též např. filmy Wese Andersona) autoři chtějí u diváka obejít určité kontrolní mechanismy vedoucí k automatické podezřívavosti, aby s ním rozehráli docela vážné téma s lidským podvědomým, traumatem a vyrovnáním(12.1.2019)

S prehľadom jedna z najzábavnejších a najoriginálnejších minisérii tohoto roku. Cary zvláda každú jednú výborne natočenú polohu, či už je to buranský heist, krvavá rodinná dráma o hodnotách alebo prestrelka v NATO a to celé držia pokope ústrední dvaja hrdinovia, ktorí sú sympaťáci a majú naozajstne hmatateľné osobné problémy. Podobná jazda zmätenou mysľou je vždy vítaná.(27.9.2018)

Šílenost, která je sice zajímavá na pohled, ale ve výsledku ne tak hluboká ani převratná, jak jsem očekávala. Z nějakého důvodu jsem čekala, že seriál přijde s nějakou velkou myšlenkou, ale prostě jsem se zmýlila. Už samotný pomalý rozjezd, kdy člověk ještě vůbec netuší, kam se to všechno bude vyvíjet, ve mně pomalu ale jistě budoval přesvědčení, že seriál dospěje k něčemu velkému, ale ve skutečnosti je to spíše sonda do pošramocené psychiky dvou hlavních postav (plus některých vedlejších), které se skrze společnou cestu za nápravou svého mentálního zdraví a za srovnáním se se svou minulostí postupně sbližují. Na druhou stranu, jako takový seriál také funguje, pouze mi až s velkým zpožděním došlo, že je to spíš o vztahu dvou hlavních protagonistů než o čemkoliv jiném, takže moje očekávání byla krapet zklamaná. Každopádně, jako herecký zážitek je na to radost pohledět. O Emmě Stone nebylo pochyb, ale i Jonah Hill moc překvapil. Skvělé na tom je, že skrz tuhle záležitost měli oba šanci ukázat se herecky v různých rovinách, a taky se to povedlo. V tomhle ohledu je to svým způsobem velmi hravé a barvité (bavil mě obzvlášť díl s akcí na záchranu lemura). Místy opravdu velmi zábavné, jindy divné až absurdní, a mnohdy samozřejmě niterně dramatické, jelikož si uvědomujeme, že lidská psychika má velkou moc a může být náš přítel stejně jako největší nepřítel. V rámci seriálů rozhodně nezvyklý zážitek, který sice není vysloveně mým šálkem kávy, ale jsem ráda, že jsem to viděla. Slabší 4 hvězdy. ~(3,6)~(25.12.2018)

• - V seriálu nejsou žádné smartphony. Každý telefonát je skrze pevnou linku. (MeanWhile)

• - Na konci titulků každé epizody můžeme slyšet Owena (Jonah Hill) křičet: „Annie, jsem jestřáb! (MeanWhile)

• - V epizodě můžeme vidět hrnek s nápisem „Big Hug Mug“. Stejný hrnek měl na stole Matthew McConaughey při výslechu dvěma policisty v první řadě seriálu Temný případ (od r. 2014). (MeanWhile)