Seriál má zaujímavý nápad a mohol by sa niesť v skvelej atmosfére, podporenej dobrými hereckými výkonmi, no nie je tomu tak. Žiaľ, vlečie sa, unavuje až nudí a hoci som ďalšiu epizódu pozeral len o pár dní neskôr, nevedel som už, o čom bola tá predchádzajúca. Zároveň, viac ako dva diely za sebou som nezvládol. Škoda.(1.2.2019)

Už pár týdnů před premiérou, jsem se na seriál těšil a doufal, že mě Netflix nezklame. Hlavním lákadlem pro mě byla Emma Stone, i když Jonah Hill mi taky není úplně protivný. Navíc to bude tak trochu i sci-fi, takže u mě se spousta boxíků odškrtla ještě předtím, než jsem viděl jedinou minutu. A trailer určitě neodradil. Jak už je u projektů na Netflixu zvykem, tak ani Maniac neprozradí v prvním dílu skoro nic a k jejímu plnému užití je třeba celá série. Nehledě na to, že Maniac mění své vyznění (či žánr) nejen každý dílem, ale mnohdy každou scénou. Seriál je totiž úplně jiný než je zvykem a nabízí spoustu zmatení, chaosu a snahy o nápravu, což ho dělá svým způsobem jedinečným. Ač někdy bizarním. Osobně se mi zamlouvala výprava seriálu, která je laděná do takové pochmurné retro budoucnosti. Líbí se mi použití takových věcí, jako jsou ty staré počítače atd. Maniac určitě nesedne každému, ale mě bavil a jsem rád, že jsem se na něj podíval.(10.10.2018)

Jen škoda, že je třeba se doslova protrpět prvními třemi díly. A to myslím doslova, ten první lze doporučit jen někomu, kdo hodně nenávidí sebe sama. Akorát se v nich odehrává základ, z kterého zbytek čerpá. Pak však seriál dostane spád a temně komediální nádech, jenž nepřebíjí vážnost situace, kde nemá. Rozhodně lze souhlasit, že seriál není pro každého. Mimochodem, to o té dominantní japonské kultuře v USA nevysvětlí.(22.9.2018)

Zajímavý exkurz do mírně futuristického světa, kdy dochází k aplikaci tvrdě aplikačního vědeckého diskurzu v psychologii. Hlavni hrdinové hrají v podstatě vedlejší roli, v hlavní je celé zázemí výzkumné laboratoře. Každá postava v seriálu má nějakou formu duševní poruchy, ty vsak nejsou s temi je vsak nakládáno velmi úsporně. Tempo je z počátku pomalé, později seriál i díky množství snových a fantazijních scén připomíná spíše trip. Výsledná katarze, jak pro postavy, tak pro diváka, je uspokojivá a překvapivě (pří)jemná.(13.12.2018)

Těsně před závěrem (E08) musím říct, že jsem čekal ledacos, ale seriál mě překvapil. Těžce individuální přístup k vyprávění zaručí, že je nám naservírován ojedinělý zážitek, který nemá v seriálové tvorbě asi obdoby. Vymyká se škatulkování a často střídá filmové žánry, čímž se stává docela těžce stravitelným. Tohle není nějaká přímočará podívaná, u které není třeba přemýšlet. Některé díly se tak rozpadnou na střípky a je třeba občas přetrpět zdánlivě nesmyslné pasáže, aby přišla pointa která příběh posadí zpět na hlavní linku. Jako experiment to beru a líbí se mi nejen forma vyprávění, ale také herci, kamera, hudba a celkově režie.(30.9.2018)

• - V seriálu nejsou žádné smartphony. Každý telefonát je skrze pevnou linku. (MeanWhile)

• - Kvůli své roli musel Jonah Hill zhubnout. (Duoscop)

• - Na konci titulků každé epizody můžeme slyšet Owena (Jonah Hill) křičet: „Annie, jsem jestřáb! (MeanWhile)