Maniak

(seriál)
  • USA Maniac
Trailer 3
USA, 2018, 6 h 26 min (Minutáž: 27–47 min)

VOD (1)

Epizody(10)

Nekonvenční klinický test, sblížení dvou účastníků, lékař s nezdravou fixací na matku a emocionálně komplikovaný počítač. Co víc si přát? (Netflix)

Trailer 3

Klajnik

Ono to má zajímavej námět i atraktivní future-retro stylizaci, ale je to tak šíleně mdlé, bez záběru a vyprázdněné, že prvních pět dílů byl porod a s dalšími pěti jsem už nehodlal ztrácet čas. Chápu, že to má odrážet vnitřní rozpoložení těch postav, ale v tom je asi ten problém. Postavy nejsou dostatečně zajímavé ani sympatické, takže mi jejich (do pátého dílu nastíněné) duševní problémy přišly nehodné další pozornosti. Ema Stone se chovala jak piča ke své mladší sestře a zkazila každej "hezkej" moment tím, že si vyfotila podpaží. Při jednom takovém zbytečném projevu zákeřnosti měla nehodu a její sestra zemřela. Ona se trápí a pomocí nějaké drogy se do toho okamžiku navrací, čímž se opakovaně vystavuje traumatu...blablabla. Neni to dobře vykonstruované. Vůbec jsem do toho nebyl zainteresovaný, což je problém, pokud mám investovat 6,5 hodin. Pamatovat si budu hlavně pod bradou houpající se lalok Johana Hilla (zhubl). ()

DwayneJohnson

Maximální směsice všech možných, filmových žánrů, poskládaná ve skládačce, která nelepí a je místy dost zábavná. Nemusíte pochopit vše, co se děje v hlavách účastníků tohoto experimentu, ale jedna věc se tvůrcům musí nechat. Maniac je přesně ten typ seriálu, který Vás donutí pořádně přemýšlet. A Jonah a Emma jsou skvělí. A konec je výborný. A vůbec, lepší čtyři! ()

Marys

Seriál má zaujímavý nápad a mohol by sa niesť v skvelej atmosfére, podporenej dobrými hereckými výkonmi, no nie je tomu tak. Žiaľ, vlečie sa, unavuje až nudí a hoci som ďalšiu epizódu pozeral len o pár dní neskôr, nevedel som už, o čom bola tá predchádzajúca. Zároveň, viac ako dva diely za sebou som nezvládol. Škoda. ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nečekaný multižánrový konstrukt, který umožňuje Fukunagovi procvičit všechny režisérské svaly. Komediální, dramatické i akční. Hill je zprvu trochu křečovitý (to asi ta dieta), ale Stoneová jede na plný plyn. Všechno je krásně vysvětlené, přehledné a na to jak komplexní myšlenky se tu honí i pochopitelné. Skvělá práce, ke které bych si nechal líbit nějaké to rozšíření. ()

Pajky3

Už pár týdnů před premiérou, jsem se na seriál těšil a doufal, že mě Netflix nezklame. Hlavním lákadlem pro mě byla Emma Stone, i když Jonah Hill mi taky není úplně protivný. Navíc to bude tak trochu i sci-fi, takže u mě se spousta boxíků odškrtla ještě předtím, než jsem viděl jedinou minutu. A trailer určitě neodradil. Jak už je u projektů na Netflixu zvykem, tak ani Maniac neprozradí v prvním dílu skoro nic a k jejímu plnému užití je třeba celá série. Nehledě na to, že Maniac mění své vyznění (či žánr) nejen každý dílem, ale mnohdy každou scénou. Seriál je totiž úplně jiný než je zvykem a nabízí spoustu zmatení, chaosu a snahy o nápravu, což ho dělá svým způsobem jedinečným. Ač někdy bizarním. Osobně se mi zamlouvala výprava seriálu, která je laděná do takové pochmurné retro budoucnosti. Líbí se mi použití takových věcí, jako jsou ty staré počítače atd. Maniac určitě nesedne každému, ale mě bavil a jsem rád, že jsem se na něj podíval. ()

• Na konci titulků každé epizody můžeme slyšet Owena (Jonah Hill) křičet: „Annie, jsem jestřáb! (MeanWhile)
  • V seriálu nejsou žádné smartphony. Každý telefonát je skrze pevnou linku. (MeanWhile)

Související novinky

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Na bondovské frontě zdá se konečně vše šlape, jak má, kamery se brzy rozjedou, a tak je na čase se podívat na obsazení. Producenti podle všeho momentálně vybírají herce do čtyř rolí. Hlavní záporák,… (více)

Bond našel režiséra

Bond našel režiséra

20.09.2018

Kolem pětadvacáté bondovky se toho v uplynulých týdnech dělo víc, než na co jsme běžně u bondovských produkcí zvyklí. Film, který zatím nemá název, a jehož hlavní hvězda Daniel Craig (Odpor) se už… (více)