Maniak

• USA Maniac
USA, 2018, 6 h 26 min (Minutáž: 27–47 min)

Epizody(10)

Nekonvenční klinický test, sblížení dvou účastníků, lékař s nezdravou fixací na matku a emocionálně komplikovaný počítač. Co víc si přát? (Netflix)

Maximilianus

Zaujímavý nápad od ktorého som čakal viac psycho, ale menej je niekedy viac a lepšie. Rôzne úlohy hlavných predstaviteľov preverili ich herecký talent, a Jonah Hill tu pre mňa vyšiel ako víťaz. Mohlo to byť aj tým, že mal viac čo hrať. Top postavy pre mňa ale boli Sonoja Mizuno ako Dr. Azumi a Justin Theroux ako Dr. James. Miestami mi to prišlo trochu zdĺhavé, ale nič hrozné a celkovo tých 10 dielov bolo rozdelených rozumne. Záver nič svetoborné, ale v pohode. ()

VeeDee

Zkusila jsem první dva díly... a pak jsem si vzpomněla, že už jsem ten první díl jednou viděla... a dál prostě nemohla pokračovat. Pořád jsem čekala, že se z toho něco vyklube... a ono nic. Nuda. Asi jsem to nepochopila? Jinak nechápu tak vysoké hodnocení... dál už to zkoušet asi nebudu. ()

TaNya_

Mind-fucked-up tak akorát, něžný, vtipný, sci-fi... A všechno dohromady ladilo. Ani Jonah Hill natož Emma Stone nepatřili k mým oblíbeným hercům, ale tady si to vymazlili. Nebylo to natočený za účelem nadchnout každýho, ale pokud se natrefí na správný lidi (jako já například :D) budou z toho mít skvělej zážitek. ()

Don82

Sérii Maniac nelze popsat několika větami, nebo snad slovy. Je to příběhová tekutina, hutná, krásně šílená, jednoduše neuchopitelná, emočně se vlnící jak sinusoida. Fukunaga zcela famózně vypichuje různé elementy z různých témat v podstatě všeho a přivádí je do extrému aby je zároveň poslal úplně do jiných úrovní vašeho myšlení. Z toho myšlení ale nebolí hlava. Právě naopak, při sledování se pohybujete na hranici snění a zpochybňování co by mohlo být ještě skutečné a co už ne. Jonah Hill a Emma Stone excelují svoji přirozeností. Výsledek je psychedelicky delikatesa, určena pro přesun divákova vjemu do zcela jiné Reality, vytrhávající mozek z rutinního smýšlení. Nadmíru zajímavý experiment. Výsledky silně závisí na aktuální náladě a psychické stabilitě jedince. ()

departed

Přiznám se, že jsem měl z příběhu p*ču, protože jsem se ztrácel scénu od scény. Mám rád věci na zamyšlení, ale nejsem fanda věcí, u kterých si musíte věci vyloženě domýšlet, protože ne všechny situace vám Maniak vysvětlí zřetelně. Takhle jednoduchý ten seriál není, ale na mě byl bohužel až moc komplexní a svým přesahem až nabubřelý, kór když pak hází jedno wtf za druhým, při kterém jsem se chtěl ujistit, jestli se náhodou nedívám na nějakou lynchovinu (ani příklady nedovedu uvést). Tohle asi nesedne každému, ale snad si v tom každý najde aspoň něco. U mě to byla třeba vymazlená retro-vizuální atmosféra s chytlavým soundtrackem. Experiment, který vyvolává rozporuplné pocity a rozděluje obecenstvo na dva tábory. ()

iz67

Tak tohle je hodne zvlastni, a tim padem obcerstvujici dilko. Zanrove hodne rozkrocene nebo spis rozviklane. Takova opice, ktera skace ze stromu na strom a nikdy nevis, kam a kdy dal skoci. Dost jsem se ale nasmal a nejen to, emoci je tam spousta. Pritom to z vas vetsinou nezdimaji, asi proto, ze se tvurci neberou vazne. ()

G3orgig

Má teorie je, že autor scénáře sám trpí schizofrenií či jinými bludy a pokusil se do seriálu obtisknout bizarnosti, které zažil. Jinak si ty, občas až surrealistické, scény nedovedu vysvětlit. Přestože žánr je přesně můj šálek a námět sám o sobě je také zajímavý, dávám 3* s odřenýma ušima. Po pár dílech jsem dokonce uvažoval nad 4*, ale vzhledem k tomu, že jsem souběžně viděl i geniální Odloučení, tak musím mezi těmito seriály nechat větší mezeru. ()

MichaelKey

Tahle série od Netflixu rozhodně nemá nějaký úžasný start. První tři epizody se musí doopravdy protrpět, ale naštěstí čtvrtou epizodou se to všechno změní. Najednou jsem po téhle epizodě prostě hltal jednu epizodu za druhou a hlavně finále jsem jel na jeden zátah. Kdybych měl někomu vysvětlovat, o co přesně v téhle sérii jde, tak bych to prostě nedokázal podat nebo by to znělo strašně nudně. Nejlepší na tom všem je to, jak skvěle je to celé zahrané. Jonah Hill i Emma Stone zde předvádí ty nejlepší televizní výkony a to hrají v podstatě několik postav najednou. Sice nemám nějakou potřebu to vidět znova, přesto tuto sérii doporučuji všem. Tohle je rozhodně něco, co by se mělo vidět. ()

AnthropOcean

Maniac si dokazal moj zaujem a nadsenie udrzat v takmer permanentne konstantnom tempe bez akehokolvek zavahania. Velky cas som mal pocit, ze sa pozeram na nieco z pera Philipa K. Dicka a ten pocit mi zotrval po vacsinu serialu. Komedialne prvky miesane s dramou su vyladene do perfektnej suhry. Dokonca serialu nechybala davka brutality, mozno az prekvapivo zivelna a o to umocnenejsia. Paradne spracovana myslienka vnimania reality, vynikajuce paralelne charaktery Emmy a Jonaha v alternativnych realitach a uzasna archa vsetkych hlavnych postav. To vsetko umocnene nadhernym hudobnym podmazom Dana Romera. Priznam sa, netusil som, ze serial je natoceny podla predlohy jeho starsieho Norskeho serialoveho brata, tak snad sa k nemu dostanem, ale americky Maniac ma nechal dostatocne uspokojenym divakom. ()

hwnd

Myslím, že tahle totální pytlovina diváka buď chytne, nepustí a nechá ho u televize chrochtat blahem a nebo ho odradí svou zmateností a chaisem a nechá ho v apatii a nepochopení. Patřím, bohužel, do druhé kategorie, možná mi na začátku něco důležitého uteklo, možná mě něco rozptýlilo a já prošvihl ten okamžik, kdy jsem tomu měl propadnout. Každopádně seriál ve mně zanechal jedno velké prázdno. ()

Fathe

Výborná záležitost... Velmi vzdálené mi to připomíná atlas mraků, párkrát jsem se opravdu zasmál, dojalo to a bylo to zajímavé. Doporučuji. ()

Vito_LePour

Vůbec nevím co si o tom mám vlastně myslet. Každopádně to bylo něco úplně jiného, nového, neokoukaného. A moc dobře se na to koukalo. ()

Drozdo57

Fantasmagória, ktorá zo začiatku slepo šla niekam, nebolo mi jasné kam. Postupne sa ale začalo vyjasňovať, že príbeh v podstate nikam nevedie a na konci som si povedal: "To je ono?" Ale najväčší problém je, že to bolo veľmi nudné a ubíjajúce. Jedna hviezda za zaujímavé zasadenie do alternatívnej súčasnosti z pohľadu sci-fi 60tych rokov a druhá za herecké výkony Jonaha a Emy. ()

Dacsus

Takto to vyzerá, ak sa scenára chopí banda SJW. Neumelecké, nezábavné, ovšem strašne tvrdohlavo snažiace sa umenie a zábavu simulovať. Iste, Hill aj Stone hrajú výborne, ale to naozaj nestačí. ()

Bond našel záporáka

Bond našel záporáka

02.03.2019

Bond našel režiséra

Bond našel režiséra

20.09.2018

Kolem pětadvacáté bondovky se toho v uplynulých týdnech dělo víc, než na co jsme běžně u bondovských produkcí zvyklí. Film, který zatím nemá název, a jehož hlavní hvězda Daniel Craig (Odpor) se už… (více)