Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

Flexis

Já nejsem úplnej fanoušek Sonica,nikdy jsem to moc nesledoval,ale jakmile jsem se dozvěděl,že Robotnika bude hrát náš největší bláznivý herec Jim Carrey,tak jsem si to stáhl a zhlédl jsem to. A výsledek? Dá se to. Jim Carrey byl někdy vtipnej,někdy už to zavánělo trapností. A Sonic? Spíše mě unavoval,než bavil. Ale vcelku průměrný rodinný film pro děti a fanoušky Sonica. Imponovaly mě vizuální efekty a kostýmy, s tím si dali opravdu záležet. Cyclops z X-menů taky nepodal nejhorší výkon. Dávám tomu odřených 60%. ()

Tiberian

Najcoolovejsi kresleny hrdina je vo filme este lepsi nez jeho konzolova predloha a film je to takisto vyborny. Cakal som, ze to bude stat za staru belu, ale neskutocne ma to prekvapilo. Ked sa znovu narodim, chcem byt ako Sonic! ()

Oxytocin

Tenhle film táhne vynikající herecký comeback Jima Carrey. Nepřehrává a má výborné stírací hlášky. Celkově takový filmový průměr. ()

Wiceman

Fíha ... moc milý překvapení roku. Už detektiv Pikachu mi naznačil, že se tyhle bejkárny dají udělat i v live action verzi a stojí za to. U tohohle filmu je krásně vidět, co dokáže banda nasraných fandů (rozhodně Sonic vypadá ve finále líp, než jak měl původně být). Každopádně jsem se velmi dobře bavil. Sonic je vtipnej a roztomilej a Jim Carrey zase jednou válí jako super záporák. K Marsdenovi nemám co dodat ... snad jen, že sympatickej není v žádnym filmu, kde hraje, ale tady ho docela ještě snáším. Každopádně už se těším na dvojku a další Sonicovi parťáky. Čtyři * ()

abigael

Oddychový film o ježkovi, čo rýchlo behá. Nenudila som sa, občas som sa zasmiala, proste pohodové pozeranie na piatkový večer. ()

pepazapo

Ježek Sonic je natočený podle videoherní série od společnosti Sega a mohu říct že film je užasný padají hlašky jedna za druhou a mě a Jim Carrey jako Záporák je naprosto diokonalý tento film neskutečně baví a rozhodně si zajdu na již oznámený druhý díl zkrátka ideální film pro celou rodinu. ()

Bob0

Všetci píšu, že Sonic prekonal ich očakávania. Mňa práveže trochu sklamal. Po Máriovi najznámejšia postavička od Nintenda, preto som čakal, že to bude veľkolepé. Veľkolepé to nebolo, ale dalo sa na to pozerať. Od Detektiva Pikachu to má ďaleko, ale celkom príjemná oddychovka na sobotňajšie ráno. Koniec s Tailsom a návrat Robotnika má navnadili na druhú časť . ()

KyoroChan odpad!

Bohužel, hrál jsem hru a sledoval seriál.. Tenhle film je pro mě velké zklamání.. Nenabízí vůbec nic nového. ()

Eva.Zumrova

Modrý ježek Sonic by žil šťastně se svojí opatrovnicí Longclaw, kdyby neměl super rychlost a moc, po které touží banda ježur. Osud i jeho zbrklost ho přivedou na planetu Zemi, kde žije v exilu a utajení. Ale i to skončí, když na sebe strhne pozornost armády a Dr. Robotnika. Sonica mám ráda, takže tato recenze nebude plně nezaujatá. Film se odehrává hlavně na zemi a soustředí se na vznik rivality mezi Dr. Robotnikem a Sonicem. Berte to jako prerequel a Sonic 1 hru dohromady. Sonicovi, trochu nedobrovolně, pomůže policista Tom (který se krásně špičkuje s Dr. Robotnikem) a vezme ho do San Franciska, kam Sonic omylem hodil své teleportační kroužky. Centrem filmu je tak nejen rostoucí přátelství s Tomem a útěk před Dr. Robnitkem, ale i road-trip buddy film. To částečně může působit nudně, ale Sonic a jeho zbrklost zajistí dost pohybu. Film je spíš dobrodružná komedie než akční film, ale akční scény rozhodně mají šmrnc a jsou rychlé. Ve filmu je několik popových písniček a titulková je na míru ušitá filmu. Absenci Crush 40 jsem nevnímala jako mínus, ale ráda je v budoucnu uvidím. Mnohdy se mluví o skvělém výkonu Jima Carreyho, Bena Swartze (Sonic), či James Mardsena (Tom), ale málokdo zmíní Lee Majdoub (Agent Stone), který dodal své postavě jiskru a život. Navíc má s Robotnikem nescriptovou scénu (low-five), kterou zvládl na výbornou. I vedlejší postavy jako Maddie, Rachel nebo Wade mají své momenty na které lidi rádi vzpomínají. Co filmu chybí do „Sonicovského stylu“ vyvažuje nejen desítkami Easter Eggů a odkazů nejen na Sonicovi hry. Hledači pokladů si tak přijdou na své. Ve filmu se objeví i několik menších i větších nelogičností, ale příběh to na kusy netrhá. Ve vystřižených scénách se dá nalézt i odůvodnění pro některé. Hodnocení 9/10 Film není hard-core pro fandy a tak i nefandové Sonic najdou film na který se dá koukat i opakovaně. ()

martingazo

Je obecně známo, že filmy podle her nikdy nefungují, ať už se jedná o nepochopení předlohy nebo o neuvědomení si, na čem vlastně má stát. Sonic ale překvapuje v hodně směrech, protože moc dobře zná svou cílovku a limity. Od začátku se jedná o pekelnou zábavu, která si drží v rukávu spoustu cool hlášek, překvapivě dobře uchopený charakter samotného Sonica a Jim Carrey jako Eggman tahá filmovou zábavnost ještě mnohem dál. 6,5/10 tomu i tak dávám z toho důvodu, že je to strašně předvídatelné a nechápejte mě špatně, ono to je z části i dobře, protože si to nehraje na něco co není, i tak je tu na můj vkus spousta klišé scén a dialogů, které mi dost kazily požitek z filmu. Ovšem o faktu, že se pro jednou jedná o "dobrý" film podle hry a zábavu, se nemusíme vůbec hádat. ()

AJensen

70% Tohle mile překvapilo :) pěkný příběh, spousta vtipů, hezké efekty (Sonicovi redesign prospěl) a pro nás veterány, spousta narážek na herní sérii. ()

Berserkr1111

Hru jsem nehrál. Toto není vůbec můj žánr a přes to jsem se bavil od začátku do konce. Co se vám na tom nelíbí? Za co 2 hvězdy dolů? Nebere se to vážně. Postavy jsou lehce zidealizovaný. Je to takový dětský, ale ne tupý, jak bývá zvykem ve filmech (nejen) pro děti. Nenapadá mě, co tomu vytknnout a vás taky evidentně ne. "Je to jen pitomej mimozemšťan. Ani sem nepatří." "Ten mimozeštan byl lepší člověk, než kdy budeš ty..." Kromě povedenýho vizuálu, slušnýho spádu, Robotnika (Jima Carreyho), to má i přesah, myšlenku a to při dnešní přeefektovaný bezduchý tvorbě oceňuji. ()

Jamien0

7,5/10 Jednoduše neskutečné, příjemné překvapen!  Sonic jako samotná postava je klasická zábava pro mladší/jednodušší publikum, co ale ve skutečnosti nepůsobí jako slabý článek, ale je vážně sympatická a velice, velice fajn.   Jim Carrey jako Doctor Robotnik je naprosto perfektní a působí naprosto ikonickým, herním a šíleným dojmem. A James Marsden jako Tom je neskutečná father figure :DD.  Akce je taky překvapivě velice dobrá a až na to, že na mě samotné finále nepůsobilo ani z poloviny takovým epickým dojmem jako akce v průběhu filmu, jsem si ji velice užil.  Celkově to je veliká pecička, napěchovaná nejrůznějšími odkazy, ve které si každá věková kategorie najde to své. ()

Zaks

Miestami až moc naťahované a tým pádom aj dosť nudné. V akčných častiach ale celkom zábavné, rýchly ježko to vedel slušne rozbaliť a niektoré jeho činy boli vtipné a detsky úprimné. ()

cyndaquil

Film ma bavil po všetkých stránkach. Užil som si aj Jima Carreyho, ktorého nevidíme tak často ako "zlú" postavu. Páčila sa mi kamera aj animácie, ktoré boli krásne ladené na vlne hudobného podmazu, ktorý bol podávaný so všetkou decentnosťou. Zábavný a pohodový film. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)