Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

Tosim

Na to, že je to snímek podle počítačové hry, které dopadají průměrně až podprůměrně, měl tenhle bláznivý a dost vymazlený film před ostatními hodně navrch. Pořád mu ale chyběl opravdu pořádný vodvaz, nebo nějaká scéna, která by víc brala dech. Užil jsem si Jimma Carreyho, kterého jsem dlouho nikde neviděl. 70%. ()

Fr

„NEPŘESTAŇ UTÍKAT!...“ /// Exhibice CGI a Jima Carreyho. Ježour je divnej malej týpek, kterýho musí mít každej rád a jeho blbý nápady jsou (úměrně věku) i vtipný. Videoherní postavička dostala zajímavej film, kterej nenudí a něco mi říká, že se Dr. Robotnik na ty Vánoce domů vrátí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sega. 2.) Místo mluvení mačkám tlačítka. 3.) Mým snem je planeta plná houbiček. 4.) Thx za titule „vasabi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

T2

Rozpočet $85miliónovTržby USA $112,293,652Tržby Celosvetovo $218,803,628Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Na moje veľké prekvapenie sa to dalo. Dosť som sa obával tej animácie a hlavne Jima Carrey. Carrey aj keď už dosť ošuntelý sa tam dosť dobre chytil a zas sa predvádzal v tom čo vie najlepšie, tie jeho eskapágy nemali chybu. Sonic a policajt Marsden si dobre sadli, akcia mala ráz a zábavnosť dobre sadla, neotravovala. Takže nakoniec celkom fajn oddychovka, kde ten bláznivý svet v celku fungoval a hlavne bavil. /videl v kine: 65%/ ()

MrHlad

Ježek Sonic, nejrychlejší bytost ve vesmíru, se schovává na Zemi. Nebo spíš schovával, protože po jednom průšvihu se o něm ví a po krku mu jde jak armáda, tak šílený vynálezce Robotnik. A Sonic tak musí spolu lidským kámošem Tomem vymyslet, jak z toho ven. Celovečerní dobrodružství podle slavné série počítačových her je neurážející a pohodová rodinná zábava, která se ale až příliš pokouší držet vyjetých kolejí a od ostatních ji nakonec odlišuje hlavně samotný hrdina, který je hrozný sympaťák. ()

Toren

7/10. Sonic je velké překvápko. Oproti loňskému Pikačuovi si totiž je vědom, na koho míří, jaké jsou jeho ambice a především hravě využívá své předlohy. Hrozně to připomíná devadesátkové rodinné filmy s mluvícím roztomilým zvířátkem v ústřední roli. Jen s tím rozdílem, že Sonic má solidní porci popkulturních gagů, fenomenálního zlosyna (šílený Jim Carrey si to neskutečně užívá) a na rozpočet i slušnej vizuál. Kolem a kolem - příjemná věc, u které mi přijde, že půlka diváků poslouchala slovní přestřelky zadnicí a ne ušima - páč jinak by netvrdili, že v nich zazní jen fórky pro děti. Ty dialogy jsou (v daném žánru) nesmírně kreativní, plné dvojsmyslů, odkazů a slovních hříček - což mě šokovalo a příjemně potěšilo! Logicky, kdo čeká filmové umění... může hledat dál, ale ve své kategorii je Sonic moc fajn! Více: https://www.youtube.com/watch?v=MueLoeabqRE ()

• Na konci filmu je Sonic poslán do svého doupětě na půdu. Když začne skákat na svém pytlu, můžeme si všimnout, že proletí/proskočí kulatým vikýřem ve střeše, který se začne několikrát otáčet až se zastaví. Vyjma spojitosti se začátkem filmu, kde takto původně chodil do svého původního doupěte, je to skrytý easteregg na situaci ve hře, kdy každý level skončil tím, že Sonic takto protočil značku s názvem levelu a stejně tak proskakoval velkým zlatým kroužkem, který ho poté teleportoval do bonusového levelu. (krtek6)
  • Jim Carrey nebyl nadšen z toho, když fanoušci mluvili a radili filmařům, jak má Sonic vypadat. Jim Carrey tvrdí, že když fanoušci žili s postavou několik let, tak to neznamená, že jim postava patří. (tyzmrde)