Ježek Sonic

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2020, 100 min

(50%) Ježek SONIC není určitě ten typ filmu, který já vyhledávám, ale tak byl jsem ukecán kolegou z práce, abych se na to podíval, tak jsem to riskl. Ve výsledku jsem z toho tak indisponován nebyl, jak jsem s hrůzou předvídal. Já totiž nemám rád animované filmy, seriály atd (vyjma Toma a Jerryho, což je u mě stále nostalgická srdcovka z dětství :D ). Zde je to ale naštěstí provedeno tak, že animovaný Ježek Sonic je zde jedinou animovanou postavičkou, která se ocitla ve světě lidí, takže aspoň tak. Celkově musím říci, že jsem to čekal horší, první cca půle filmu je docela svižná, nenudí, ježek je chvílemi docela vtipný a má zdařilé hlášky, stejně tak mě bavil herec James Marsden. Zato Jim Carrey? Kdysi jsem hltal jeho filmy Zvířecí detektiv atd – jenže to bylo v dětských letech, nyní už mě ten chlap moc nebere a ani zde mě nijak nepřesvědčil. Neříkám, že byl vyloženě trapný, ale v poslední třetině filmu jsem se ho snažil už ignorovat. Právě jak se dere snímek ke konci, tak už mě to vůbec nebavilo. O Sonica se už vůbec nebojíme, vše přežije atd atd atd. Efekty jsou samozřejmě digitální, ale nedívá se na ně špatně. Celkově se z toho dalo vyždímat ještě víc. Potenciál tu určitě ještě byl …. Ale i tak, čekal jsem absolutní blbost a nakonec mi z toho vyšel přijatelný průměr na jedno zabité odpoledne, díky omezeným vycházkám zpíčeného koronaviru.(19.3.2020)

Tohle jsme v kině prostě nemohl vynechat. Jedna z mých neoblíbenějších postav dětství. Díky Sonicovi jsem tavil Segu do běla protože jsem u toho trávil hromady hodin. Film je svižný, příjemný a Sonic je tu fakt tahoun protože je to neuvěřitelný sympaťák.To ale neznamená, že Jim Carrey není, jede si to svoje a to mě baví a jako Dr. Robotnik se docela osvědčil a doufám, že díky jeho potitulkové scéně se dočkáme dalšího dílu. Jsem rád, že Sonic prošel změnou a vypadá teď tak jak vypadá. Hodně se sází na to, že je to rodinný film a mě to vlastně ani nevadí já si svoje užil, včetně různých odkazů na jiné filmy, hry a komiksy. 80%(2.3.2020)

„NEPŘESTAŇ UTÍKAT!...“ /// Exhibice CGI a Jima Carreyho. Ježour je divnej malej týpek, kterýho musí mít každej rád a jeho blbý nápady jsou (úměrně věku) i vtipný. Videoherní postavička dostala zajímavej film, kterej nenudí a něco mi říká, že se Dr. Robotnik na ty Vánoce domů vrátí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sega. 2.) Místo mluvení mačkám tlačítka. 3.) Mým snem je planeta plná houbiček. 4.) Thx za titule „vasabi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(29.6.2020)

Pro děti možná až moc dospělé a pro dospělé je to možná až moc dětské, a tudíž se film úplně nezavděčí ani jedné skupině diváků. Srovnal bych to s nedávným Detektivem Pikachuem, který skončil zhruba stejně průměrně. Jim Carrey se po dlouhé době luxusně vžil do role, někdy může působit, že přehrává, ale že je to dětský film, tak musí projevit mimiku asi trochu více, aby to puberťáci pochopili. Stejně tak James Marsden je prostě sympaťák, na kterého se dobře kouká a působí přirozeně a v neposlední řadě si zaslouží pochvalu vizuálně povedený Sonic. Víceméně k celému vizuálu nic nemám, stejně tak i film jako celek se povedl a jako rodinná zábava s dětma na večer se to krásně hodí, zbytek ale může film vynechat, protože Sonic nemá moc čím překvapit.(22.3.2020)

Slušně odsýpající rodinná podívaná, která téměř vůbec nevybočuje ze zavedených kolejí. Tak přesně nějak takto bych v pár slovech popsal snímek Sonic the Hedgehog, jehož středobodem je sympaticky hláškující superrychlý ježek, jemuž ale podráží nohy vágní režie a předvídatelný scénář. Tuto situaci už bohužel nezachrání ani skvělý Jim Carrey a povedená animace. Ve finále tedy dostaneme dynamicky natočenou a dobře vypadající jednohubku, která ale nemá žádnou snahu diváka nějak překvapit či ohromit. Škoda. „So, as I crashed into the cold dark water of the Pacific, I realized a few things: A - I have no idea where I'm going. B - Salt water stings. C - I shouldn't even be on this planet right now, but I am! Why? Because you shot me!“ (12.3.2020)

• - „Oprava“ designu Sonica stála Paramount Pictures 5 milionů amerických dolarů. (petr.koca)

• - Již od zveřejnění raných teaser plakátů vyjádřila internetová komunita obavy z toho, jak bude hlavní postava filmu se Sonicem vypadat, hlavně kvůli jeho tělesným proporcím. Poté, co byl 30. 4. 2019 uveden první trailer k filmu, prohnala se internetem obrovská vlna kritiky za finální vzhled Sonica (Ben Schwartz), který zásadně nesplnil očekávání fanoušků. Uživatelé Redditu a Twitteru hromadně zesměšňovali jeho lidsky vypadající oči a zuby, podivné tělesné proporce a obecně až příliš lidský vzhled. Po několika dnech studio Paramount zareagovalo příslibem, že vynaloží nemalé peníze na to, aby postavu předělala. Svou roli hrál i fakt, že se nabízelo přímé srovnání s nadcházejícím konkurenčním filmem studia Warner Bros téhož roku, a to Pokémon: Detektiv Pikachu (2019), jehož upoutávky se naopak setkaly s úspěchem u fanoušků. (Akrman)

• - Ve filmu je Dr. Robotnik (Jim Carrey) oslovován jako „Robotnyk“, ale v původním animovaném seriálu je výslovnost jeho jména včetně českého dabingu „Robotnik“ s „ň“. Stejně tak jméno EGGMAN je spíše přezdívka, daná právě pro jeho tvar postavy v původní hře. (krtek6)