Ježek Sonic

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2020, 100 min

V podstate som nečakal zázraky a už len z toho dôvodu, že videohru poznám len pasívne. Skôr ma zaujímalo, ako sa na tomto projekte opäť vybláznil Jim Carrey v polohe, ktorá z neho pred vyše 25 rokmi spravila hviezdu. Je to pre deti a pre hráčov, ktorý si nostalgicky zaspomínajú na svoje detstvo. Nejde o unikátny film podľa videohry, tie sa točili pred mnohými rokmi ( a sú to málo doceňované snímky ako SUPER MARIO BROS, STREET FIGHTER, DOUBLE DRAGON, MORTAL KOMBAT či WING COMMANDER ), dnes sa ide na istotu.(22.2.2020)

• oveckaoa

Pokud tohle je ten nejlepší film podle počítačové hry tak pan bůh nám pomáhej. Příběh totálně průměrný (tohle nevyčítám asi se z toho více vymáčknout nedalo) humor tragický zasmál jsem se zhruba u 2 vtipů a scén přičemž jeden vyplodila černoška uvázaná na židli, která se tam objeví tak 5 minut a druhý byl až na konci v tom výtahu do té doby je to přehlídka tanečků (Sonic tančí, Robotnik tančí) pitvoření a podobných ptákovin nejhorší je, že ani cílovka malé děti se tomu nesmála za mnou v řadě byla paní se 3 dětmi a ty děti se nezasmály snad ani jednou . Co teda maximálně pochválit je Doktor Robotnik a jeho drony kdykoliv je na plátně je aspoň nějaká akce. 40 procent zlatý Detektiv Pikachu proti tomuhle.(21.2.2020)

Postava Jim Carreyho bylo to jediné, co mi film kazilo. Ale ne tolik, abych odebrala hvězdu, Tohle tvůrcům opravdu vyšlo. Nejen, že je film opravdu vtipný. ale povedlo se jim i pár opravdu chytrých joků. Odkazů na moderní i oldschool kulturu tam bylo požehnaně a všechny pobavily. Ježek je roztomilý a jsem moc ráda, že ho po návalu kritiky opravili. James Marsden na plátně se Sonicem fungoval taky moc dobře. Opravdu jsem si to moc užila. Je to jízda hned od začátku a nemá to moc hluchých míst. 5*(17.2.2020)

Ježek Sonic, nejrychlejší bytost ve vesmíru, se schovává na Zemi. Nebo spíš schovával, protože po jednom průšvihu se o něm ví a po krku mu jde jak armáda, tak šílený vynálezce Robotnik. A Sonic tak musí spolu lidským kámošem Tomem vymyslet, jak z toho ven. Celovečerní dobrodružství podle slavné série počítačových her je neurážející a pohodová rodinná zábava, která se ale až příliš pokouší držet vyjetých kolejí a od ostatních ji nakonec odlišuje hlavně samotný hrdina, který je hrozný sympaťák.(20.2.2020)

Ježek Sonic umí své modré bodliny pěkně rozvlnit, a když dostane od malé kamarádky fungl nové tenisky, nikdo mu nestačí, ani zloun Robotnik s doktorským titulem. Šerif Tom, kterému zubař říká Tim nebo naopak má skvěle udělaný chrup, proto asi ta narážka na zubaře, takže pojídá Donuty a zubí se na svou manželku, která má asi stejného zubaře a zuby bílé jako sníh. Ale je to bezva policajt a Sonica si oblíbí. Kouzelné zlaté kroužky, které umožňují přesun kamkoliv, ničící drony, které všechno vyčmuchají a jiskření - to jsou rekvizity, z nichž ta největší jiskra je nakonec, samozřejmě, jiskra přátelství. Dobro zvítězilo nad Jimem Carreym a ten ať se jde vyšutřit do houbičkového světa.(19.2.2020)

• - Jim Carrey nebyl nadšen z toho, když fanoušci mluvili a radili filmařům, jak má Sonic vypadat. Jim Carrey tvrdí, že když fanoušci žili s postavou několik let, tak to neznamená že jim postava patří. (tyzmrde)

• - Houbovitá planeta, na kterou se měl původně Sonic přemístit pomocí portálu v prstenu, přímo odkazuje na zónu Mushroom Hill ze hry „Sonic & Knuckles“. (Ryuuhei)

• - „Oprava“ designu Sonica stála Paramount Pictures 5 milionů amerických dolarů. (petr.koca)