Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

(více)

Videa (7)

Trailer 5

Recenze (410)

Nin 

všechny recenze uživatele

Film Sonic mi byl ještě před premiérou sympatický dvěma věcmi - vkusně udělanými trailery, které předvedly Jima Carreyho a jeho návrat k šílené komedii, a tím, jak na nátlak fanoušků upravili model Sonica tak, aby měl větší oči a opravdu vypadal tak, jak ho známe z her. Proto jsem filmu fandil a nakonec dostal to, co jsem chtěl - vyvedený film. Jasně, je to především dětský film, který se nesnaží nijak zvlášť apelovat na dospělé, ale to nevadí. Taky je to předvídatelné a hlavní chlápek a jeho slečna jsou všechno vyblejskaní modelové z Disney Channel. Ale hrozní taky nejsou. Jim Carrey je moc fajn padouch, kterýmu sem tam scénář přihodí dobrou hlášku a zbytek odmaká svým charismatem a komediálním umem. Celkově pohodový a milý film pro děti, který rozhodně nedělá firmě Sega ostudu. (7/10) ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

V podstate som nečakal zázraky a už len z toho dôvodu, že videohru poznám len pasívne. Skôr ma zaujímalo, ako sa na tomto projekte opäť vybláznil Jim Carrey v polohe, ktorá z neho pred vyše 25 rokmi spravila hviezdu. Je to pre deti a pre hráčov, ktorý si nostalgicky zaspomínajú na svoje detstvo. Nejde o unikátny film podľa videohry, tie sa točili pred mnohými rokmi ( a sú to málo doceňované snímky ako SUPER MARIO BROS, STREET FIGHTER, DOUBLE DRAGON, MORTAL KOMBAT či WING COMMANDER ), dnes sa ide na istotu. ()

Reklama

oLí 

všechny recenze uživatele

Ježek Sonic je sympaťák, to se musí předem vědět a tvůrci si na tom museli dát záležet, když už to teda je film o Ježkovi Sonicovi. Co bych k tomu řekl jako třicátník v sále téměř plném dětí ? Že jsem se skvěle bavil. Ani pochyb ke třem hvězdám. Na to, že to celé táhla vlastně smyšlená postava to bylo fakt dobrý a Ježek byl fajn. Hrál jsem v půlce devadesátek segu a Sonic byl jedním z top toho, co si z té konzole pamatuji. Když k této dobře namíchané směsi přidáte ještě Jima Carreyho, který je Bohem generaci otců dítek, které na to vezmete, vyjde Vám prostě zábava, které za ty prachy nelitujete ( nebyl jsem s dětmi:D ). Jim Carrey byl naprosto skvělej, moc rád jsem ho takhle viděl. Kdo ho trošku sleduje, tak ocení stejně. 7.5/10 jak prd. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Není příliš běžné, aby studio předělávalo film na základě, dle mého názoru nepřiměřeného, hejtu na proporce hlavního hrdiny. Nicméně stalo se a já, jakožto asi jediný člověk na světě, jemuž se první trailer líbil, z toho zprvu nebyl moc nadšený, ale musim uznat, že se tvůrcům nakonec finální podoba velice povedla a fanoušci mají vždycky rádi, když filmaři úplně nedlabou na předlohu. Staré hry se Sonicem jsem sice kdysi (velice málo) hrál, ovšem jediné, co si pamatuji, jsou zlaté lotrovské prsteny s modrým a červeným ježkem (již v potvrzeném druhém díle? potitulkovka leccos naznačuje), takže na nějaké easter-eggy, o kterých se můžeme dočíst v zajímavostech, jsem krátký. Popravdě jsem od filmu jako takového příliš nečekal, i proto, že žánrově velice podobný Detektiv Pikachu mě příliš nezaujal, nicméně Sonic mě velice příjemně překvapil, a to i přes spoustu logických lapsů; ovšem jako typický rodinný film to mohu jen doporučit. Obzvláště pro fandy Jima Carreyho, který se pekelně dlouho ve velkém filmu neukázal a tady si to jako Dr. Robotnyk náležitě užívá. A James Marsden snad zas začne navazovat klasická přátelství...7/10 ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Z outsidera se nakonec vyklubal pěkný hit, který je úspěch i po finanční stránce. Sonic je překvapivě vemi zábavná a rodinná zábava, s roztomilým Ježkem, kterého si oblíbíte okamžitě a sympaťáka Jamese Mardsena taktéž. Jim Carrey má naopak svůj velký comeback a předvádí přesně to, proč jej jako herce milujeme. Humor je trefný, vizuál slušný a fungují i emoce, takže za mne příjemné překvápko. Bavil jsem se. Příběh***, Akce***, Humor****, Násilí>ne, Zábavnost****,Hudba***. 7/10. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (22)

  • Jima Carreyho k roli Robotnika nejvíc ze všeho přesvědčila jeho dcera, která je velkým fanouškem her se Sonicem, se kterými vyrůstala. (NiWi)
  • Houbovitá planeta, na kterou se měl původně Sonic přemístit pomocí portálu v prstenu, přímo odkazuje na zónu Mushroom Hill ze hry „Sonic & Knuckles“. (Ryuuhei)

Související novinky

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (více)

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)

Reklama

Reklama