Ježek Sonic

• Austrálie

• Kanada

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2020, 100 min

Nebylo to vlastně vůbec zlé. Jim hraje klasicky sám sebe, Sonic dělá blbosti ve stylu Flashe, jeho parťák s přezdívkou Donut Lord (James Marsden) je obstojnej a dá se na něj koukat. Film na vás kromě někdy velmi slušné audiovizuální podívané sype především vtipy a hlášky takovým způsobem že je toho humoru ke konci až až (nicméně dobrá polovina jouků šlape na výbornou). Nechybí zde několikafázový boss fight s vynálezem doktora Robotnika ani zlaté kroužky a místy z toho čiší smysl pro detail. Čekal jsem to vlastně mnohem horší a vyšla z toho nakonec pěkná sedmička z deseti alias 4* (neplést se Star Trekem, tam je Sedmá z devíti). Vlastně si to může úplně s klidem vytřít zadek s Detektivem Pikaču, kterej měl sice parárdního dabéra ale tím to haslo. Sonic je film pro všechny věkové kategorie a hodil by se spíš na letní program kina ale myslím, že ani v únoru tím nepohrdnete. Máte moje vřelé doporučení. Jo a když to půjde a vaše kino vám to dovolí dejte to v originále. P.S. Ty oči mohli být lepší ale pořád Sonic vypadá líp než jeho první inkarnace. Jo a doufám že tomu odklepnou dvojku a Carrey tam bude zas.(14.2.2020)

Ježek Sonic, nejrychlejší bytost ve vesmíru, se schovává na Zemi. Nebo spíš schovával, protože po jednom průšvihu se o něm ví a po krku mu jde jak armáda, tak šílený vynálezce Robotnik. A Sonic tak musí spolu lidským kámošem Tomem vymyslet, jak z toho ven. Celovečerní dobrodružství podle slavné série počítačových her je neurážející a pohodová rodinná zábava, která se ale až příliš pokouší držet vyjetých kolejí a od ostatních ji nakonec odlišuje hlavně samotný hrdina, který je hrozný sympaťák.(20.2.2020)

Mnohem lepší, než jsem čekal. Na Sonica jsem se nijak extra netěšil, a o to více mě to sedlo, protože je to dobře natočené. Je to dáno tím, že všichni moc dobře věděli co točí za film, a nesnažili se o nic jiného. Režisér Jeff Fowler odvádí hodně slušnou práci, a bez problémů dokáže udržet naší pozornost po celou dobu filmu. Fowlerovi se podařilo udělat to, že Sonic není otravná postava, ale je to zábavný charakter a osobnost, kterého si lze oblíbit a fandit mu. A totéž platí i pro všechny lidské postavy, jenž jsou zahraný velmi kvalitně. James Marsden je v této roli hodně fajn a sedla mu. Jim Carrey předvádí parádní výkon a krade si scény pro sebe. Tempo filmu je dost dobré. Povedly se vtipy, komediální momenty, a i akční scény, které nejsou vůbec špatné. Jediné co výrazněji zamrzí je to, že film nepřinese nic nového a ani ničím nepřekvapí. Nicméně, jako jednohubka s náběhem na druhý díl, Ježek Sonic funguje více než dobře.(24.3.2020)

Ježek Sonic je jedním z těch filmů, který je zaměřen pro malé publikum, ale rozhodně neurazí ani dospělého diváka, který musí dítěti dělat doprovod. Film je svižný, zábavný, vizuálně velmi působivý a Jim Carrey velmi potěšil, že se vrátil k předvádění svých šíleností, díky kterým jsem si ho tak oblíbil. Ve výsledku bych se vůbec nezlobil, kdyby vzniklo pokračování.(2.4.2020)

Při sledování Ježka Sonica je nutné si především uvědomit, že se jedná o rodinnou zábavu, takže těch pár infantilností, kupících se hlavně v závěru filmu, je třeba kousnout s důstojností, jinak mě to ale celé poměrně mile překvapilo, že se nejedná o až takovou ptákovinu, jak jsem původně očekával. Co každopádně musím v první řadě zmínit, je po dlouhé době skutečně hodně zábavný Jim Carrey, jehož kariéru „ze řetězu utrženého showmana“ jsem považoval za již uzavřenou, ovšem zde se opět vážně vyřádil a skutečně odvázal k další své herecké exhibici, kdy ostatní zúčastněné herce za sebou nechává o pořádný parník, a vlastně si celý film tak trochu svými excentrickými výstupy krade sám pro sebe, a to tu má docela silnou konkurenci v podobě právě ústřední postavy ježka Sonica, jehož zpracování jinak dopadlo podle mě velmi působivě, a nadmíru sympatického Jamese Marsdena, ale opakuji, Carrey je tu perfektní, zábavný, a hvězdou filmu se tak stal právě on. Krom výtečných postav musím ale za velké pozitivum zmínit ještě spád filmu, kdy se tvůrci vyprdli na nějaké dlouhé představovačky, a celý film si to tak hned od začátku žene vážně slušným tempem, s minimem hluchých míst. Co se humoru týče, když tedy pominu zmiňované Carreyho výstupy, tak se většinou jedná o dětinské vtípky, ovšem jsou lehce stravitelné i pro dospělé publikum, takže i v tomto ohledu dobrý. Akce a efektů jinak není tolik, tvůrci si v tomto směru totiž asi dali tedy hlavně práci se samotným Sonicem, ale to není zas až taková nějaká zásadní výtka, celý film zkrátka funguje poměrně zdařile, nenudí, je svižný, takž nakonec proč ne.(14.6.2020)

• - Původně postavu Toma Wachowski (James Marsden) měl ztvárnit Paul Rudd. (petr.koca)

• - Jima Carreyho k roli Robotnika nejvíc ze všeho přesvědčila jeho dcera, která je velkým fanouškem her se Sonicem, se kterými vyrůstala. (NiWi)

• - Na začátku filmu je vysvětleno, že Sonic je speciální tím, že se narodil už takto rychlý. Ve hrách a animovaném seriálu je ale faktem to, že Sonic má svou rychlou právě díky svým červeným botkám, které ho dělají rychlého. Bez nich běhá normální rychlostí. (krtek6)