Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (CinemArt)

oveckaoa

Pokud tohle je ten nejlepší film podle počítačové hry tak pan bůh nám pomáhej. Příběh totálně průměrný (tohle nevyčítám asi se z toho více vymáčknout nedalo) humor tragický zasmál jsem se zhruba u 2 vtipů a scén přičemž jeden vyplodila černoška uvázaná na židli, která se tam objeví tak 5 minut a druhý byl až na konci v tom výtahu do té doby je to přehlídka tanečků (Sonic tančí, Robotnik tančí) pitvoření a podobných ptákovin nejhorší je, že ani cílovka malé děti se tomu nesmála za mnou v řadě byla paní se 3 dětmi a ty děti se nezasmály snad ani jednou . Co teda maximálně pochválit je Doktor Robotnik a jeho drony kdykoliv je na plátně je aspoň nějaká akce. 40 procent zlatý Detektiv Pikachu proti tomuhle. ()

_DAVE_

70%, člověk se semtam i zasměje. Původní Videohru znám velmi dobře a Ale pro dospěláky tohle není, takže palec nahoru! ()

BROKEN_

Hrozně fajn filmeček, který uteče jako voda. Hmm, když nad tím tak přemýšlím, tak to utéct muselo, když je to Sonic, který má superrychlost :-D. Film má spoustu odkazů, že jsem se u jednoho musel zasmát na hlas - " Vezmi volant. Ty jo jsem jak Vin Diesel. Rodina nadevše. " - tohle se fakt povedlo :D. Jim Carrey se v roli Doktora Robotnika vyblbnul, pěkně mě bavil, bylo fajn ho v takové roli zase vidět, doufám, že ho takhle budem výdat častěji, on to zkrátka umí. Jinek ten film ničím neohromí, ale zatraceně zabaví. Jen mi přijde, že film je udělán hrozně moc jednoduše. Každopádně je to film, který nenudí a ničím neurazí. Hodnocení 3,5*. Klidně bych rád pokračování, po potitulkové scéně by mě to zajímalo. :) ()

tnp101

Příjemná rodinná zábava, která nedělá videoherním adaptacím ostudu, ba v záplavě vesměs podprůměrné konkurence spíše naopak. Postava Sonica připomíná rok starého detektiva Pikachu, který připomínal slušného Deadpoola, tak asi není potřeba připomínat, odkud vítr vane. Kromě toho je třeba pochválit také Jima Careyho, který skoro jako kdyby se vrátil do devadesátých let. Vzhledem k referencím na současné události a technologie film dost rychle zestárne, ale na druhou stranu byla postava Sonica od počátku věků designovaná jako cool verze Maria, takže to k němu vlastně sedí a nevnímám to jako problém. 70% ()

MikyAff

Ježek Sonic překvapivě vážně funguje, odsýpá a baví. Jim Carrey jako záporák se opravdu předvedl a jeho scény jsou nejspíš to nejlepší na celém filmu. Hlavní dvojici Sonic x Tom to velmi klape, animace je příjemná a klidně bych dala nějaký pokračování. ()

Phietros

Nejrychlejší ježek na světě je tu, aby pobavil celou rodinu! Skvělé hlášky, hlavně robotika kterého bych si představil vizuálně spíše jako Collina Pharela, ale Jim je taky dobrej. Příběh v celku jednoduchý, ale o to zábavnější a koukatelny pro všechny! Zpomalene scény a hlavně ta v baru perfektní. James Marsden zvolen dobře a tyhle role mu sedi. Závěr poodkryva další pokračování a je fajn že bylo použito vše ze hry. 85% ()

hroubek

Mnohem lepší, než jsem čekal. Na Sonica jsem se nijak extra netěšil, a o to více mě to sedlo, protože je to dobře natočené. Je to dáno tím, že všichni moc dobře věděli co točí za film, a nesnažili se o nic jiného. Režisér Jeff Fowler odvádí hodně slušnou práci, a bez problémů dokáže udržet naší pozornost po celou dobu filmu. Fowlerovi se podařilo udělat to, že Sonic není otravná postava, ale je to zábavný charakter a osobnost, kterého si lze oblíbit a fandit mu. A totéž platí i pro všechny lidské postavy, jenž jsou zahraný velmi kvalitně. James Marsden je v této roli hodně fajn a sedla mu. Jim Carrey předvádí parádní výkon a krade si scény pro sebe. Tempo filmu je dost dobré. Povedly se vtipy, komediální momenty, a i akční scény, které nejsou vůbec špatné. Jediné co výrazněji zamrzí je to, že film nepřinese nic nového a ani ničím nepřekvapí. Nicméně, jako jednohubka s náběhem na druhý díl, Ježek Sonic funguje více než dobře. ()

lykan9

Ježek Sonic je jedním z těch filmů, který je zaměřen pro malé publikum, ale rozhodně neurazí ani dospělého diváka, který musí dítěti dělat doprovod. Film je svižný, zábavný, vizuálně velmi působivý a Jim Carrey velmi potěšil, že se vrátil k předvádění svých šíleností, díky kterým jsem si ho tak oblíbil. Ve výsledku bych se vůbec nezlobil, kdyby vzniklo pokračování. ()

Timak

Jim Carrey byl úžasnej. Mám z toho pocit, jak z Batman Forever. Je to barevný, zábavný, máte tam jednoho šílence a je to ... pro děti. Ano, je to opravdu jen a jen pro děti. Když jsem dal BF 4*, bylo to proto, že jsem na ten film koukal jako 11 letý kluk. Teď už mi to moc nejde. Přesto nostalgie super, hned jsem si vzpomněl na kámošovo PS1 a tu super úvodní znělku při jeho zapínání. Už jen pro to musím dát alespoň ty 3*. Ale dvojku už nechci :) ()

sskrblik

Jedinej zábavnej mě přišel snad jen Jim Carrey, jenž dostal po čase celkem slušnou švihlou roli, kterou si evidentně užíval. Samozřejmě nezklamal v českém dabingu dvorní hlas v podobě Bohdana Tůmy. To byly vlastně dva důvody proč jsem na to byl zvědavý. Samozřejmě pak vlna nostalgie co se týče počítačové hry a celkem dobré hodnocení. Jinak ale spíše tak trochu zklamání. Hlavní lidský hrdina o ničem a pachtluje se černoškou (proč asi že rasová květinková všudypřítomná politická agitko?) a ani ten Ježek Soník nestál za to si k němu vytvořit jakékoliv pouto. Takže za mě Jim - Bohdan, občas fajn hudba a celkem fajn vizuál... ale rozhodně to není na tři a více hvězd. To mě zfilmujte raději Golden Axe nebo Caddilacs and Dinosaurs a uvidíme Sego.... ()

VanTom

Digitální sympaťák Sonic vypadá (i zapadá) výborně a bez problémů uběhá jednoduchý příběh nadšeného, dobromyslného, osamělého "cizince na cizí Zemi" (sic), který zpomaluje jen ve chvílích jeho nepřítomnosti (doby maniakálního fyzického pitvoření dr. Robotnika = Jima Carreyho už holt odvál čas). Pohodovou rodinnou podívanou vyšperkovává přímo "supersonickou", nápaditou akcí. ()

Sany33

Príbeh: Ježko Sonic mal iba jednu jedinú úlohu. Schovať sa na našej planéte aj s prsteňmi a nepútať na  seba pozornosť. To sa asi celkom nepodarilo lebo po ňom ide polovica sveta. Herecké obsadenie: Popravde priemerné hodnotenie dávam iba vďaka ksychtom Jima Carreyho (nar. 1962, Kanada) ktorého v tejto rovine milujem. Je popravde najzaujímavejšou a najzábavnejšou postavou celého Sonicovho univerza. Prevedenie: Film má presne stanovené hranice a nechce z nich za žiadnu cenu vybočiť. Tak sa stáva nezáživným, nevtipným a vo viacerých ohľadoch nepozerateľným. Pocity: Ako malý chalan som Sonica paril na Nintende a dokonca som sa dostal aj k seriálu na Jetixe ale poviem vám, že to bolo oveľa zábavnejšie a hravejšie ako tento filmový počin. Možno som už z toho vyrástol a film nie je primárne určený mojej vekovej skupine ale ani mojim deťom sa nepáči a to je už potom čo povedať. Pridaná hodnota: Nemastné, neslané, filmové spracovanie Nintendo hitu o rýchlom modrom ježkovi. 41% ()

Jaro.Krafcik

4K hodnotenie som si nepozrel na 4K telke ale rovno v kinosále. So skvelym filmovým fanúšikom ktorého pomaly ale isto dobieham. Jezko Sonic je dobrý film, podľa skvelej videohry. Dobrý dabing a skvelý Jim Carrey ktorého bolo vidieť na platne po dlhej dobe a užíval si to. určite lepšie ako tohtoročné vtáky noci ktoré sme navštívili v sieti SCC. Pondelkové kino, plus slivkove potešenie výborne padlo, celkom zaplnená kinosála mala aj starších ale aj mladších divákov. Potitulkove scény naznačujú ze by mohlo prísť pokračovanie. 5* ()

mkubalikova

Jim Carrey se zase bavil a já s ním. Proti loňskému Pikachu je Sonic svižnější a hravější a já něco takového přesně teď potřebovala. 70% ()

Lukyn007

Je fajn, že si Soník na nic jiného než rodinnou blbinu nehraje. Proto je z toho sympatická jednohubka nejen pro pamětníky. ()

dragon94

Bylo to skutečně dobré :-) Tvůrci si zaslouží obrovskou pochvalu za to, že vyslechli fanoušky a změnili vzhled Sonica. Obrovským plusem je taky Jim Carrey, který si svou roli zde vyloženě užívá. 3* 60% ()

MichelSmith

Až natenký symptom monotonnej fádnej suchopárnosti v rámci hlavne pilotnej interpretačnej vykreslenosti Sonicovej premyslenej trapnosti, inak ostrý štandart súčasného mainstreamu,podotknutý ordinárne cynicky zbavne burleskne fraškovitým Carreyom! ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)