Nepochybně podařená parodie, dnes je takových zoufalý nedostatek na trhu. Snímek nepotřebuje příliš známých tváří aby pobavil. To je docela zajímavé, obvykle totiž producenti doufají, že úspěšný herec vyřeší problematický scénář. To jistě ne, jen svým jménem na titul naláká. Maffioso má jediný problém v úspěšnosti gagů, některé jsou příšerné a sráží film dolů. Ty vtipné však určitě vedou a kvůli nim stojí za to film vidět.(27.7.2005)

I kdyz to nedosahuje kvalit jinejch komedii Jima Abrahamse, porad to je nadprumer a navic me nenapada jina parodie na mafianske filmy. Sice jsem se nijak zvlast nenasmal (i kdyz vtipu tu je dost a nekolik jich je fakt dobrejch), ale sledovat ty sceny a vybavovat si, jak vypadaj v originale, je parada. V podstate cim vic mate nakoukano mafianskejch filmu, tim vic se budete bavit. Taky by me zajimalo, jak by si poradil Lloyd Bridges s vaznou roli mafiana, protoze na nej docela vypadal. Nebral bych to jako cistou parodii, ale spis jako takovou poctu mafianskym filmum a pokud nebudete cekat, ze se budete od zacatku do konce popadat za bricho, budete se dobre bavit.(31.7.2005)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $19,889,299Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/(28.3.2009)

Další ztřeštěná a všehoschopná parodie, tentokráte zaměřená na slavné mafiánské klenoty převážně od Coppoly a Scorseseho. A byť to tak podle mého hodnocení moc nevypadá, bavil jsem se velmi dobře. Většina vtipů a narážek se totiž opravdu vydařila, jenže byly součástí naprosto chaotického scénáře, který se proměnil spíše v krátké skeče a parodie na jednotlivé slavné scény, než-li v nějaký smysluplný příběh. A protože Abrahams stojí i za takovými skvosty jako jsou Bláznivé střely nebo Žhavé výstřely, nehodlám mu to jednodušše odpustit a tu čtvrtou hvězdu si schovám na horší časy.. 70%(6.4.2013)

• Katarine

Abrahamsovy parodie mám ráda. I při téhle jsem se docela pobavila u některých scén, avšak lepší druhá část filmu nezachránila nepovedený rozjezd. A mám-li srovnávat s jinými filmy, tak tří hvězdiček tento pokus rozhodně nedosahuje. Navíc, kdybych neviděla příběhy, na nichž je tato parodie postavená, asi bych byla nucena dát ještě nižší hodnocení.(20.2.2014)

• - Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)

• - Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)