Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým KMOTREM a konče Scorseseho CASINEM. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (202)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Opravdu silně nevyrovnaná parodie. Škoda. Coppola je šmrncnut Scorsesem, trochu i ve Forrestem, Jurským parkem, Anglickým pacientem a v náznacích spoustou dalšího. Jsou tu vyloženě skvělá místa (Anthonyho mafiánská iniciace je skutečně geniální), místa silně nechutná, ale svůj účel splňující (zvracecí pohřeb) i místa hluchá až slabá (in flagranti). PS: gouryella: Loď se jmenovala Il Pacino, nikoliv Al Pacino. PPS: Tosim: myslím, že kouřen byl velvyslanec čínský. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA $19,889,299Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/ ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Bol to otcov nápad.“ – „No, môj určite nie.“ Mám rád paródie a ságu o s olivovým olejom podnikajúcou rodinou Corleonovcov. Potiaľto je s MAFIOU! všetko v poriadku. Bohužiaľ, inak skúsený parodický režisér Jim Abrahams (PRÍSNE TAJNÉ, HORÚCE STRELY 1 - 2) ju nakrútili až v roku 1998. Bola to doba, kedy parodický bôžikovia Lloyd Bridges (PRIPÚTAJTE SA, PROSÍM! 1 - 2, HORÚCE STRELY 1 - 2) a Leslie Nielsen (BLÁZNIVÁ STRELA 1 - 3) zostarli a začali kašľať na scenáre, rozpočty prudko klesli, divákove očakávania tiež a scenár sa zúžil len na parodovanie konkrétnych scén. MAFIA! na tom našťastie nie je až tak zle, ako napr. biedny AGENT WC-40. Ale na spomenuté klasiky nemá ani náhodou. Zaradil by som ju skôr k „paródiám uprostred“ (NABITÁ ZBRAŇ I, UTOPENEC NA ÚTEKU), v ktorých je badať únava materiálu, ale stále sa zasmejete aspoň raz za tri minúty, čo je fajn. Dialógy odsýpajú („Máte v sebe niečo talianske?“ – „Od minulej noci nie.“) a dokonca sa nájde zopár originálnejšie koncipovaných scén (oslí zadok, loď Il Pacino, Kórejský suvenír, Makarena, „Muž je ako kúsok syra.“, masové dávenie, Don Quijote, Zmluva o večnom mieri, mačací chvost). Nechýbajú „konkrétne“ paródie (okrem ságy KRSTNÝ OTEC ešte KASÍNO, ČEĽUSTE, FORREST GUMP a Lord of the Dance). Jedná sa o predposlednú rolu Lloyda Bridgesa. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Další z řady parodií snažících se být vtipné za každou cenu. Vtipy „až nadoraz“ (prdění, zvracení a jiné sprosťárny), desítky narážek na filmy všech žánrů nešikovně poslepované téměř neexistujícím dějem, pár docela vtipných okamžiků za hranou politické korektnosti („přivezl jsem ti Korejce“) a pochopitelně přehrávající herci. Nevkus až za hrob, ta nejčistší forma pokleslé zábavy, ale (!) stále zábavy. 60% Zajímavý komentář: Eddard ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Další z řady opravdu výborných komedií, které buď milujete nebo nenávidíte a zřejmě poslední a nejlepší parodie, která byla spáchána na půdě bří Zuckerů a Jima Abrahamse a stála za to! Pokud neznáte Kmotra opravdu dokonale, tak si parodující scény moc neužijete, ale přesto se pobavíte i když to nebude ono. Výborný herecký výkon bohůžel poslední od Lloyda Bridgese veleznámého parodistického herce, který se díky Žhavým výstřelům stal opravdu slavný. Tímto je film jemu udělen na památku a to po právu. --- Jak se jmenuješ chlapče?...Tak Armani Větrovka ()

Galerie (11)

Zajímavosti (7)

  • Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)

Reklama

Reklama