Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Fiftis

Mňa tento film nedostal. Nie sú to žiadne Horúce strely aj keď Lloyd Bridges bol opäť skvelý a najviac som sa bavil na ňom. Nepáčilo sa mi ale, že film parodoval filmy, ktoré sú veľmi úspešné a ktoré mám rád. Parodovať by sa mali diela, ktoré si zaslúžia, aby sa z nich ľudia vysmievali. A nebola to ani čisto gangsterská paródia, čo filmu uberá ďalšie body. Prečo autori pripájali aj filmy iné, som už nepochopil. Myslím si, že klasická paródia na gangsterky by bola oveľa lepšia bez parodovaného Jurského parku, Forresta Gumpa a ďalších scén z filmov, ktoré s mafiánmi nemajú nič spoločného. ()

campix

Horory mají svoje Scary movie, akčňáky mají své Žhavé výstřely a mafiánské filmy mají svoji parodii ve formě Maffiossa. Poslední film Jim Abrahmse ve kterém ještě stihl spolupráci s Lloydem Bridgesem. Bohužel to není jeho nejlepší film, na skvosty jako Žhavé výstřely nemá, ale přesto zde bylo bezpočet velmi vtipných momentů, které si budu ještě dlouho pamatovat. Některé vtípky zase film bohužel velmi podrážejí, ale těch dobrých je tu větší procento. Takovéhle komedie se již v dnešní době nedělají a vzniká tak jen špína viz Epic Movie nebo Disaster Movie. Kde jsi Abrahamsi, když tě potřebujeme. ()

predators

Parodie na mafiánské téma, při které se jistě zasmějete. A zasmějete se ještě více, ovšem pokud před tím zhlédnete všechny dostupné filmy z podsvětí a když si ještě trochu šnupnete:-) A co z toho všeho vyplývá? Že to zase až taková prča není, fórků je dost, ale většině jsem se jen ušklíbl a ... a za chvíli byl konec. No je to blbost...:-) 35% ()

BoPo

Štýl humoru držiaci v podstate líniu série Bláznivá střela. Kvalita je ale skôr zodpovedajúca neskorším pokračovaniam. Situačný humor občas vyšiel a človek si tak mohol užiť trefovanie do Kmotra a spol. Hlavným limitom bol Jay Mohr. Ak by nemal práve on hlavnú postavu, tak mohol byť komediálny potenciál naplnený oveľa viac. ()

Katarine

Abrahamsovy parodie mám ráda. I při téhle jsem se docela pobavila u některých scén, avšak lepší druhá část filmu nezachránila nepovedený rozjezd. A mám-li srovnávat s jinými filmy, tak tří hvězdiček tento pokus rozhodně nedosahuje. Navíc, kdybych neviděla příběhy, na nichž je tato parodie postavená, asi bych byla nucena dát ještě nižší hodnocení. ()

• Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)
  • Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)
  • Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)