Maffiósso

Jane Austen's Mafia!

Mafia!

Komedie / Drama / Krimi

USA, 1998, 86 min

Nepochybně podařená parodie, dnes je takových zoufalý nedostatek na trhu. Snímek nepotřebuje příliš známých tváří aby pobavil. To je docela zajímavé, obvykle totiž producenti doufají, že úspěšný herec vyřeší problematický scénář. To jistě ne, jen svým jménem na titul naláká. Maffioso má jediný problém v úspěšnosti gagů, některé jsou příšerné a sráží film dolů. Ty vtipné však určitě vedou a kvůli nim stojí za to film vidět.(27.7.2005)

Problém Maffióssa je, že nemá žádný pořádný příběh. Vlastně tam o nic než zparodování několika nejznámějších gangsterek nejde a s tím si nevystačí ani nejlepší parodie. Několik vtipných momentů tam je a celkově to nevychází až jako tak velký blábol, přesto hluchých míst je víc, než zábavných. Jay Mohr na parodii vůbec nemá, aspoň mně to tak podle tohoto filmu přišlo, jenže je pravda, že neměl co hrát. Je to totiž takový guláš, všehochuť, ale příliš zamíchaná. Navíc tvůrci neparodovali ani moc gangsterek, jen opravdu ty nejznámější (Casino, Kmotr, Mafiáni) a jinak si vypůjčili semtam něco odněkukd. No, nemůžu říct, že bych se nezasmál vůbec, ani nemůžu říct, že by to byl tak strašný propadák. Jen to dobré parodii nesahá ani po kolena.(27.4.2007)

I kdyz to nedosahuje kvalit jinejch komedii Jima Abrahamse, porad to je nadprumer a navic me nenapada jina parodie na mafianske filmy. Sice jsem se nijak zvlast nenasmal (i kdyz vtipu tu je dost a nekolik jich je fakt dobrejch), ale sledovat ty sceny a vybavovat si, jak vypadaj v originale, je parada. V podstate cim vic mate nakoukano mafianskejch filmu, tim vic se budete bavit. Taky by me zajimalo, jak by si poradil Lloyd Bridges s vaznou roli mafiana, protoze na nej docela vypadal. Nebral bych to jako cistou parodii, ale spis jako takovou poctu mafianskym filmum a pokud nebudete cekat, ze se budete od zacatku do konce popadat za bricho, budete se dobre bavit.(31.7.2005)

Za první třetinu, po svatbu bych dal pět *, super gagy, obzvlášť cesta do Ameriky mě dostala a vůbec sekvence po příjezdu je skvělá a plná výborných vtipů (Vicenzo větrovka Armani Cortino, přání atd.) Většina dobrého humoru ale koncčí gagem s dárkem s Koree. Pak už jako by autorům došel dech a zybtek filmu ja tak na jednu *. Škoda(29.7.2005)

Godfather a Casino- predovšetkým tieto skvosty si zobrali na mušku autori Mafie a ak poznáte oba filmy, myslím že zábava je zaručená. Prvá hodina tejto paródie bola priam geniálna a bránica dostala riadne zabrať ako už dlho nie. Non-stop nápady, jeden lepší a vtipnejší ako druhý. S parodovaním Scorseseho Casina sa trochu strácajú nápady a humornosť, napriek tomu radím Mafiu k najlepším paródiám aké kedy moje oko vzhliadlo:)(10.9.2006)

• - Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)

• - Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)