Další ztřeštěná a všehoschopná parodie, tentokráte zaměřená na slavné mafiánské klenoty převážně od Coppoly a Scorseseho. A byť to tak podle mého hodnocení moc nevypadá, bavil jsem se velmi dobře. Většina vtipů a narážek se totiž opravdu vydařila, jenže byly součástí naprosto chaotického scénáře, který se proměnil spíše v krátké skeče a parodie na jednotlivé slavné scény, než-li v nějaký smysluplný příběh. A protože Abrahams stojí i za takovými skvosty jako jsou Bláznivé střely nebo Žhavé výstřely, nehodlám mu to jednodušše odpustit a tu čtvrtou hvězdu si schovám na horší časy.. 70%(6.4.2013)

Mafiánské filmy znám velice dobře a tak jsem byl dost zvědavý jak bude tahle parodie vypadat. Místy je film vcelku dost podařený, často je to ale spíše průměrná podívaná. Stejně tak je na tom dějová linie filmu, která mi příšla podivně poslepovaná. Nejlepší scény se týkaly Casina a zbytek jednoznačně převršovaly.(28.3.2010)

Problém Maffióssa je, že nemá žádný pořádný příběh. Vlastně tam o nic než zparodování několika nejznámějších gangsterek nejde a s tím si nevystačí ani nejlepší parodie. Několik vtipných momentů tam je a celkově to nevychází až jako tak velký blábol, přesto hluchých míst je víc, než zábavných. Jay Mohr na parodii vůbec nemá, aspoň mně to tak podle tohoto filmu přišlo, jenže je pravda, že neměl co hrát. Je to totiž takový guláš, všehochuť, ale příliš zamíchaná. Navíc tvůrci neparodovali ani moc gangsterek, jen opravdu ty nejznámější (Casino, Kmotr, Mafiáni) a jinak si vypůjčili semtam něco odněkukd. No, nemůžu říct, že bych se nezasmál vůbec, ani nemůžu říct, že by to byl tak strašný propadák. Jen to dobré parodii nesahá ani po kolena.(27.4.2007)

Tak ja som sa na tomto filme smial naozaj od začiatku až do konca. Niektoré scény sú naozaj neopakovateľné ako napríklad stretnutie na konci filmu keď sa Christina Applegate dozvie že je matka syna, ktorý dostal meno po matke. Pre mňa osobne naozaj nezabudnuteľná scéna pri ktoréj sa vždy zasmejem a právom patrí táto komédia medzi tie moje najobľúbenejšie. (4.9.2007)(4.9.2007)

Průměrná parodie na celou řadu snímků, zejména na Kmotra, ale objevují se tu i odkazy na Jurský park nebo Chuckyho nevěstu.. Solidní zábava, která neurazí ani nenadchne. Z komedií typu Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely si myslím, že je Maffiósso nejslabší.. Je to, ale také poslední film, ve kterém můžete vidět dnes již zesnulou legendu tohoto žánru - Lloyda Bridgese.(18.11.2005)

• - Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)

• - Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)