Režie:
Jim AbrahamsKamera:
Pierre LetarteHudba:
John FrizzellHrají:
Jay Mohr, Billy Burke, Christina Applegate, Pamela Gidley, Olympia Dukakis, Lloyd Bridges, Jason Fuchs, Joe Viterelli, Tony Lo Bianco, (více)Obsahy(1)
Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým KMOTREM a konče Scorseseho CASINEM. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)
(více)Recenze (202)
Opravdu silně nevyrovnaná parodie. Škoda. Coppola je šmrncnut Scorsesem, trochu i ve Forrestem, Jurským parkem, Anglickým pacientem a v náznacích spoustou dalšího. Jsou tu vyloženě skvělá místa (Anthonyho mafiánská iniciace je skutečně geniální), místa silně nechutná, ale svůj účel splňující (zvracecí pohřeb) i místa hluchá až slabá (in flagranti). PS: gouryella: Loď se jmenovala Il Pacino, nikoliv Al Pacino. PPS: Tosim: myslím, že kouřen byl velvyslanec čínský. ()
║Rozpočet $10miliónov║Tržby USA $19,889,299║Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/ ()
„Bol to otcov nápad.“ – „No, môj určite nie.“ Mám rád paródie a ságu o s olivovým olejom podnikajúcou rodinou Corleonovcov. Potiaľto je s MAFIOU! všetko v poriadku. Bohužiaľ, inak skúsený parodický režisér Jim Abrahams (PRÍSNE TAJNÉ, HORÚCE STRELY 1 - 2) ju nakrútili až v roku 1998. Bola to doba, kedy parodický bôžikovia Lloyd Bridges (PRIPÚTAJTE SA, PROSÍM! 1 - 2, HORÚCE STRELY 1 - 2) a Leslie Nielsen (BLÁZNIVÁ STRELA 1 - 3) zostarli a začali kašľať na scenáre, rozpočty prudko klesli, divákove očakávania tiež a scenár sa zúžil len na parodovanie konkrétnych scén. MAFIA! na tom našťastie nie je až tak zle, ako napr. biedny AGENT WC-40. Ale na spomenuté klasiky nemá ani náhodou. Zaradil by som ju skôr k „paródiám uprostred“ (NABITÁ ZBRAŇ I, UTOPENEC NA ÚTEKU), v ktorých je badať únava materiálu, ale stále sa zasmejete aspoň raz za tri minúty, čo je fajn. Dialógy odsýpajú („Máte v sebe niečo talianske?“ – „Od minulej noci nie.“) a dokonca sa nájde zopár originálnejšie koncipovaných scén (oslí zadok, loď Il Pacino, Kórejský suvenír, Makarena, „Muž je ako kúsok syra.“, masové dávenie, Don Quijote, Zmluva o večnom mieri, mačací chvost). Nechýbajú „konkrétne“ paródie (okrem ságy KRSTNÝ OTEC ešte KASÍNO, ČEĽUSTE, FORREST GUMP a Lord of the Dance). Jedná sa o predposlednú rolu Lloyda Bridgesa. ()
Další z řady parodií snažících se být vtipné za každou cenu. Vtipy „až nadoraz“ (prdění, zvracení a jiné sprosťárny), desítky narážek na filmy všech žánrů nešikovně poslepované téměř neexistujícím dějem, pár docela vtipných okamžiků za hranou politické korektnosti („přivezl jsem ti Korejce“) a pochopitelně přehrávající herci. Nevkus až za hrob, ta nejčistší forma pokleslé zábavy, ale (!) stále zábavy. 60% Zajímavý komentář: Eddard ()
Další z řady opravdu výborných komedií, které buď milujete nebo nenávidíte a zřejmě poslední a nejlepší parodie, která byla spáchána na půdě bří Zuckerů a Jima Abrahamse a stála za to! Pokud neznáte Kmotra opravdu dokonale, tak si parodující scény moc neužijete, ale přesto se pobavíte i když to nebude ono. Výborný herecký výkon bohůžel poslední od Lloyda Bridgese veleznámého parodistického herce, který se díky Žhavým výstřelům stal opravdu slavný. Tímto je film jemu udělen na památku a to po právu. --- Jak se jmenuješ chlapče?...Tak Armani Větrovka ()
Galerie (11)
Zajímavosti (7)
- Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)
- Scéna, keď dinosaury zabijú malého chlapca, je narážkou na film Stratený svet: Jurský park (1997). (rasistik)
- Scéna s malými dinosaurami v závere odkazuje na film Stratený svet: Jurský park (1997). (rasistik)
Reklama