Asi posledná zo starej školy paródií. Funguje tu fyzický humor, slovný humor, väčšinou i humor záchodový (len občas to tvorcovia prestrelia) a vtip detailu taktiež. Sťažovať sa nie je na čo a zamrzí jedine občasné naťahovanie, ktoré však vnímam možno iba preto, že som pred písaním tohto komentára videl Mafiu! už minimálne desiaty raz. Zábava to však bola opäť raz vynikajúca. [89%](28.8.2009)

• NightPorter

Pokud mě v parodii na mafiánky nejvíce rozesmějou vtipy na Forresta gumpa a Jurskej park, něco je špatně. A to mě nikdo nemůže podezírat z neznalosti, Kmotry, Casina, Mafiány a další věci mám nakoukaný jak nikdo, jen mi ty fekální fóry holt nepřídou vtipný. Ale z úcty k Lloydu Bridgesovi a z čisté lásky k Pamele Gidley dávám aspoň 1 hvězdu. Vtip filmu: "Byl na mě hodný, pomohl mi, když jsem musela kouřit Mailu." - "To je nějaký levný tabák?" - "Neee, Mai-Lo je čínský velvyslanec." :-D(6.7.2013)

Průměrná parodie na celou řadu snímků, zejména na Kmotra, ale objevují se tu i odkazy na Jurský park nebo Chuckyho nevěstu.. Solidní zábava, která neurazí ani nenadchne. Z komedií typu Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely si myslím, že je Maffiósso nejslabší.. Je to, ale také poslední film, ve kterém můžete vidět dnes již zesnulou legendu tohoto žánru - Lloyda Bridgese.(18.11.2005)

Další z řady opravdu výborných komedií, které buď milujete nebo nenávidíte a zřejmě poslední a nejlepší parodie, která byla spáchána na půdě bří Zuckerů a Jima Abrahamse a stála za to! Pokud neznáte Kmotra opravdu dokonale, tak si parodující scény moc neužijete, ale přesto se pobavíte i když to nebude ono. Výborný herecký výkon bohůžel poslední od Lloyda Bridgese veleznámého parodistického herce, který se díky Žhavým výstřelům stal opravdu slavný. Tímto je film jemu udělen na památku a to po právu. --- Jak se jmenuješ chlapče?...Tak Armani Větrovka(13.10.2006)

Takhle má vypadat zábavný film o mafiánech,můj nejoblíbenější díl kmotra...ehm...parodie jako parodie ne?Au ty kreténe,to jsou moje játra!Není to úplně to nejlepší,co Abrahams natočil,ale je to tím,že spousta lidí prostě moc miluje ty staré ptákoviny s Brandem,Pacinem a De Nirem,takže to nedokázali překousnout...umíte si představit jak se u toho baví člověk,který ty původní tří hodinová muka nesnáší...neumíte???jachajachakacha...asi tak :-DDD(8.4.2011)

• - Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)

• - Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)