Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

NightPorter

Pokud mě v parodii na mafiánky nejvíce rozesmějou vtipy na Forresta gumpa a Jurskej park, něco je špatně. A to mě nikdo nemůže podezírat z neznalosti, Kmotry, Casina, Mafiány a další věci mám nakoukaný jak nikdo, jen mi ty fekální fóry holt nepřídou vtipný. Ale z úcty k Lloydu Bridgesovi a z čisté lásky k Pamele Gidley dávám aspoň 1 hvězdu. Vtip filmu: "Byl na mě hodný, pomohl mi, když jsem musela kouřit Mailu." - "To je nějaký levný tabák?" - "Neee, Mai-Lo je čínský velvyslanec." :-D ()

Sosak

Zábavná typicky Abrahamavská parodie, tentokrát zaostřená na mafiánský filmy. Občas je to správně ujetý, šlehlý, trefný a hlavně vtipný s líbivou atmosférou. Snad jenom příběh trochu zmotali a nutno uznat, že Bláznivý střely a Žhavý výstřely jsou větší řitě (myslim jakože je to větší prdel...prostě sranda). ()

helianto

25. 11. 2022 oslavila Christina Applegate své teprve 51. narozeniny a stala se tak součástí Hulkova gratulačně vzpomínkového okénka. Někdejší blbka Kelly „melounek“ Bundová se vyprofilovala v komediální herečku s jasným potenciálem do budoucna. Bohužel, osud ji udělil ránu v podobě roztroušené sklerózy a dalších filmů s ní se tak, bohužel, již nedočkáme. Jako upomínku na ni jsem si vybrala tento film. Americké komedie nemám moc ráda, většinou jsou zbytečně přehnané a tlačí na pilu. Co je nevýhodou v běžných komediích, to je naopak výborné na parodiích. Všechno je a musí být přehnané, čím víc, tím líp. „Někdo by řekl, že mafie je špatná. Že využívá své moci k podrývání práva a pořádku, že vede lidi k nízkému jednání. Jistě, že je to pravda, ale výsledek stojí za to. Já to vidím tak, že když právo uškodí nám, uškodí našim dětem. Pouze mafie má tu moc vykonat dobrý skutek ve prospěch celého lidstva.“ Mnohokrát tu zaznělo, že film si vychutnáte hlavně tehdy, když znáte původní filmy. Není pravda, Abrahams je tak výborný, že bavit se budete tak jako tak. Když přistoupíte na jeho hru. A proč byste nepřistoupili, když je zábavná. A Christina Applegate okouzlující. ()

Katarine

Abrahamsovy parodie mám ráda. I při téhle jsem se docela pobavila u některých scén, avšak lepší druhá část filmu nezachránila nepovedený rozjezd. A mám-li srovnávat s jinými filmy, tak tří hvězdiček tento pokus rozhodně nedosahuje. Navíc, kdybych neviděla příběhy, na nichž je tato parodie postavená, asi bych byla nucena dát ještě nižší hodnocení. ()

wosho

Pokud Maffiosso srovnáme se starší tvorbou Jima Abrahamse, tak se jedná o zcela průměrnou parodii s né moc dobrým obsazením hlavních rolí. Ale pokud Maffiosso budeme brát jako rozloučení starého matadora ze ZAZ s touto tvorbou, lze jej pak brát mnohem smýřlivěji. A jak podotkl Douglas, Maffiosso si divák vychutná, jen pokud bude znát všechy gangsterky, ze kterých si děla Abrahams laskavou srandu (což je asi největší rozdíl mezi partou ZAZ a dnešní tvorbou parodí od prasat a sviní). ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)
  • Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)

Časové pásmo bylo změněno