Karpatia, Vyšné Vlkodlaky: Hrabě Teleke z Tölökö se svým věrným sluhou Ignácem narazí při svém putování na polomrtvého lesního adjunkta Vilju, který se snažil odhalit tajemství podivného Čertova hradu, na němž prý straší. Hrabě zjistí, že rozpadající se hrad je sídlem zloducha barona Gorce, jež ke svým zločinným záměrům využívá fantastických vynálezů šíleného vědce Orfanika a tuší, že Gorc ve svých zříceninách skrývá jeho snoubenku, operní pěvkyni Salsu. (Bontonfilm)

BloodMax

Skvěle vybrané obsazení, Miloš Kopecký a Rudolf Hrušínský se mi v tomto filmu asi líbili nejvíce i když Vlastimil Brodský a Michal Dočolomanský byli také výborní. Oldřich Lipský vynikající jako vždy, moc jsem se pobavil :-) ()

giovanni3

Povedená, již klasická, komedie se skvělými hereckými výkony i fůrou zajímavých vynálezů. Velmi mne bavilo zde hojně používané nářečí stejně jako jména postav ( Teleke z Teleke a další). Naopak mne zde vcelku vadil operní zpěv, ale ten k tomuto filmu patří. 4z5 ()

venca163

Ha! Jako dítě jsem tenhle film nenáviděl (ne, že bych viděl někdy víc než pár minut v kuse, prostě ten styl mě hrozně odpuzoval). Teďka mi to přijde jako parádní legrace. #hereckejkonzert (75%) ()

Smileface

Skvělá "futurisktická" podívaná. Je bezpochyby že tenhle film udělali tři hlavní záporáci v čele se skvělým Milošem Kopeckým a originální nápady. "Ať žijí vaše továrny na falešné šeky" :-))) ()

sheilla

Tohle je naprosto kultovni snimek, ke kteremu snad neni, co dodavat. Snad jen : az reknu krles, vezmeme to sturmem. O, vy chrabri horale :-) ()

lewwin

Úchylný Kopecký a ještě úchylnější Hrušínský. Co víc si přát:D Škoda, že se takovýchto snímků netočilo více. A taky pěkná škoda, že Hartl už nehraje v dobrých filmech. ()

sedm.1

Od Oldřicha Lipského jednoznačně nejhorší film!Ačkoli měl k dispozi téměř stejný tým jako u skvělé Adéla ještě nevečeřela,zde se mu vymkli jak herci,tak film samotný a vznikl naprostý blábol bez špetky humoru a fantazie.Jediný kdo stál za povšimnutí byl Jan Hartl a Rudolf Hrušinský.Celý snímek byl bez jakékoliv linie a řádu a spousta scén se omlývalo pořád dokola.Jednoznačný provar a už dlouho jsem se u něčeho tak nenudil!!!2* jen z úcty k jinak skvělému Oldřichu Lipskému. ()

mohamedsfinger

Kopecký, mluva venkovského lidu a Hrušínský jako šílený vynálezce... další z výborných českých parodií, asi moje nejoblíbenější. ()

Cejny

Rozhodně mi to přišlo víc spíš jako komedie, než jako horor. Ale své kouzlo tento film dozajisté má, sice je to někdy zmotané a přeplácané, ale doplněné o humor pánů Kopeckého, Brodského a Hrušínského. ()

tempus

Naprosto krásné natočení Verneovky, jakoby navazující na naše černobílé adaptace. Nejlepší herecký výkon podává (a radost pohledět) Hrušínský, s těsným závěsem Kopeckým. Pokud je něco nezapomenutelnější, než jsou hlášky výše zmíněných herců, tak je to hudba (obzvlášť hlavní zpěv operní pěvkyně). ()

Sdoom

Výborné kulisy a jako vždy dokonalí Kopecký s Hrušínským, to jsou největší přednosti této komedie. Bohužel styl humoru Oldřicha Lipského mi není úplně vlastní, takže jsem se maximálně občas pousmál. Pointa ale docela vtipná a nečekaná, to se musí nechat. Slušné 3 hvězdičky. (DVD) ()

srbak

Oldřich Lipský bol veľmi svojráznym a osviežujúcim elementom československej tvorby počas éry komunizmu. Pri filme ako Tajemství hradu v Karpatech sa preto neprestávam čudovať, že niečo také vôbec mohlo v týchto časoch vzniknúť. Ja osobne nemám prejdený celý repertoár pána Lipského, ale videl som jeho značnú časť. Značnú časť, z ktorej ani jeden predošlý film nebol práve tak bizarným ako tento. Dokonca by som povedal, že miestami, a to hlavne v poslednej 20-minútovke to bolo také psycho, ktoré diametrálne pretočilo celý dej filmu hore nohami. Možno by som uvítal trochu pokojnejšie zaobchádzanie s vyvrcholením filmu, ale ináč sa nie je veľmi na čo sťažovať - stále je to starý dobrý Lipský. ()

Tejkina

Z úcty ke kultu nechci jít pod průměr, ačkoliv jinak bych tam asi šla. Tento film mě úplně minul, zkrátka asi na tohle nejsem a pro mnoha komentujících zde "legendární" hlášky mi nic neříkají. ()

blastboy

Ten kdo psal scénár musel být na hdoně zajímavém tripu, ale proč ne. Je to tak padlé na hlavu, až to prostě musí fungovat ()

klúčik

Výborný film. Vždy sa schuti nasmejem, najmä na R.Hrušínskom. Kvalitné spracovanie a výborné nárečie. Mám tento film rád....95%. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

24.08.2014

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)