Karpatia, Vyšné Vlkodlaky: Hrabě Teleke z Tölökö se svým věrným sluhou Ignácem narazí při svém putování na polomrtvého lesního adjunkta Vilju, který se snažil odhalit tajemství podivného Čertova hradu, na němž prý straší. Hrabě zjistí, že rozpadající se hrad je sídlem zloducha barona Gorce, jež ke svým zločinným záměrům využívá fantastických vynálezů šíleného vědce Orfanika a tuší, že Gorc ve svých zříceninách skrývá jeho snoubenku, operní pěvkyni Salsu. (Bontonfilm)

ex.it

Pobavilo mě, když jsem uviděla, že je film zařazen do žánru "horor". Každopádně pěkná podívaná. Nic víc, nic míň. ()

horovska

Mám ráda filmy Oldřicha Lipského i jejich humor, ale tady jsem se, přiznám se, více nudila, než bavila. V některých scénách k závěru mne dokonce přemohl spánek. Hvězdu má za mimořádné komické výstupy hlavně pan Hrušínský. ()

pk2782

Opět bravúrní komedie Oldřicha Lipského, lehce inspirovaná Julesem Verneem ( možná spíše jemu pocta ), tradičně skvělý Švankmajer dává filmu propustku do dalšího levelu, herecké obsazení Kopecký - Hrušínský - Brodský - Hartl by zahráli i vakuované kuře. Pro nás " čehúny " je i velmi osvěžující peprné folklorní " nářečí ". Tato komedie je doslova napěchována skvělým někdy i břitkým humorem, nadsázkou, super "hláškama", i oslavou "obyčejného" človíčka a v neposlední řadě perfektním padouchem s ještě lepším poskokem na " vytuněným skútru " :-)), Tóma Hluchoněmec a celý film FOREVER ()

emriq

Naprosto dokonalý, bezkonkurenční a nadčasový film. U tohoto filmu budete padat smíchy z křesla, aneb "Pane hrábě, seďte klidně na perdéli" ()

Luisis

Lipský byl bezpochyby GÉNIUS světového formátu. Tenhle film je čistej cyberpunk. Tolik originálních a šílených věcí. Navíc skvěle padlá mluva. Nikdy nezapomenu na scénku s Hrušínským jak sjíždí z lustru. Jsem hrdý na tenhle film a letos je to 30 let stará pecka která stále dokonale baví. Tleskám a smekám!!! Dávám - 98% ()

joker30 odpad!

Nehnevajte sa na mna ale tento film naozaj z duse nenavidim. Chapem ze pre niekoho to moze vtipne ci nejak rezijne zaujimave no u mna tento film prinasa vyslovene neprijemne pocity a nedokazem sa nan pozerat. ()

Kakho-oto

Dívat se na to dá, ale bombastickým 85 procentům se dost divím. Literární předloha od Verna je jedním z mála románů, co jsem od něj četl. Nicméně jedná se o vysoce originální a kvalitní dobrodružné dílo, které mohu vřele doporučit. Film je spíše fraškou na jedno, dvě podívání. Geniální filmy Limonádový Joe a Adéla... jsou někde zcela jinde. ()

DAPDO

Další ze skvělých filmů od pana Lipského. A že jich natočil !!! Přiznám se, že ještě tak před deseti lety mi tento film nic neříkal, viděl jsem jen pár záběrů a pořád se zpívala opera, kterou nesnáším. Až po jedné repríze v TV, kdy jeden můj spolupracovník v práci chodil a házel do placu hlášky, který mi nic neříkali, mi bylo vysvětleno, že to prostě musím vidět. Přemohl jsem se - a od té doby už ani otec nenamítal, abych se na Hrad v Karpatech koukal i třikrát do roka :-). Ještě tedˇ mi v uších zní ta odrhovačka, kterou si hrabě Teleke z Tölök broukal ve spaní :-). Prostě geniální parodie, ve které exceluje hlavně Miloš Kopecký jako baron Gorc a Michal Dočolomanský jako hrabě Teleke z Tölök. A když k tomu přidáte profesora Orfanika, Tómu hluchoněmce alias Zutru, komorníka Ignáce, lesního adjunkta Vilju a všechny ostatní postavy, tak z toho vznikne film na 110%. ()

AxelWers

Kedysi veľmi dávno, asi 30 rokov dozadu sa mi tento film hlboko vryl do pamäte. Teraz som si ho pozrel po rokoch znovu a vôbec ma nebral. Miestami nezáživná až príšerná nuda. ()

Biopler

Ďalší z filmov, ktorí si Česi nadhodnotili. Je to jeden paškvil, už aj v tom, že Česi dali predabovať Dočolomanského. Ďalej toto dielko proste nefunguje. Príbeh, osud, herecký výkon ma nevie strhnúť, tempo je slabé. Herci v snímku, až na veľmi dobrého Kopeckého, značne prehrávajú. Humoru je ako šafránu a do toho trápny dialekt, ktorý určite Jules Verne nevymyslel. A tie ostudné nalepené brady, to je päsť na oko. Sme v roku 1981 a nie v 1931. Najhoršia rola Hrušínského ever. ()

Torgal

Podľa výšky hodnotenia ďalšia nesmrteľná česká klasika a predsa som sa k nej dostal až teraz. A úprimne nechápem, čo na tomto ľudia vidia. Na začiatku to nevyzeralo zle - bavil ma excentrický gróf Teleke z Tölökö, nárečie poverčivých “horalov” aj mýty okolo tajomného hradu. Avšak čoraz väčšie problémy som mal s flashbackmi z opery, ktoré som sa časom naučil nenávidieť. Čakal som, že na hrade sa ale buildup zúročí, no tam sa to zvrhlo na grotesku a ďalšiu operu. Feeling Verneoviek bol fajn, rovnako ako vyšinutý vedec stvárnený Rudolfom Hrušínským, no príbeh sa zmenil na absurdnosť v ktorej išlo len o vŕšenie šibnutých situácii a ktorá ma úplne prestala zaujímať. 5-/10 ()

dalziel

Pamätne scény a hlášky strieda množstvo nezáživnej vaty.No napriek tomu klasika ktorá vždy stojí za pozretie. ()

Lenka0064

Hrabě z Teleke, co chudáka stříbrňákem podaruje, Rudolf Hrušínský v roli šíleného vědce a bezchybný Miloš Kopecký v jedné z nejpodivnější a přesto kultovní české komedii ()

Zemřel herec Jan Skopeček

24.08.2014

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)